40

Ja się cieszę że w Barcelonie będzie Dembele i Raphinha - jeśli transfery wypalą to będzie można powiedzieć że dawno nie mieliśmy tak dobrze obsadzonego prawego skrzydła.
To takie teoretyczne gdybanie, ale w Premier League Raphinha musiał sporo bronić bo grał w słabym zespole, lecz całkiem nieźle mu to wychodziło. Bardzo chciałbym zobaczyć Dembele na atakującym skrzydle oraz Raphinhię na wahadle w systemie Xaviego. Widziałem kilka sytuacji boiskowych przy których Raphinha pojawiał się na prawej obronie i bardzo dobrze sobie radził, a w ofensywie mógłby wykorzystywać swoją kreatywność.

0

@ViscaBarca123 Ok, jeśli rozpatrywać tylko miniony sezon to rozumiem schemat wyboru piłkarzy w zestawieniu.
Dodam tak od siebie że jeśli rozpatrywać jego karierę w Barcelonie to powinien trafić do drużyny rezerw. Dla mnie końcówka kampanii oraz to jakim jest piłkarzem wskazuje że jakby miał zostać w Juvenilu to miałby zmarnowany rok kariery i nie podniósłby umiejętności. Tam już niczego się nie nauczy - to typ piłkarza, który potrzebuje wyzwań i rywalizacji z wymagającymi przeciwnikami, aby podnosić swoje umiejętności. Są piłkarze którzy stopniowo podnoszą swoje umiejętności poprzez kilkuletni ciąg rywalizacyjny z rówieśnikami, a z tego co słyszałem od obserwatorów Diego jest całkowicie innym typem piłkarza - on uczy się głównie na swoich błędach i chłonie jak gąbka styl gry bardziej doświadczonych zawodników - jest wąskie grono takich piłkarzy, ma to wady i zalety, ale potencjał do kształtowania piłkarza jest wręcz nieograniczony w takiej sytuacji. Ze szkoleniowego punktu widzenia domyślam się że doradcy/otoczenie piłkarza musi mocno sygnalizować strach przed pozostaniem w Juvenilu, aby nie hamować jego rozwoju - stąd pewnie też tak dużo mówi się o opcjach wyjścia i innych klubach, które mu mogą zaoferować indywidualną ścieżkę rozwojową.

13

Osobiście nie jestem zwolennikiem przyjścia Kounde, ale powiedzmy sobie szczerze - Manchester City to jeden z tych zespołów, który nam bruździ niemiłosiernie - często podbija nam ceny piłkarzy oraz stara się wyrywać talenty ze szkółki. Wkurza mnie zachowanie tego klubu już powoli.

3

Fajny przegląd talentów.
Trochę mi tutaj brakuje Diego Almeidy - wg mnie to jest niepojęte aby tak wielki talent nie dostał promocji przynajmniej do drużyny rezerw. Przypomnijmy że w grudniu zadebiutował w dorosłej reprezentacji Ekwadoru (miał wtedy 17 lat) oraz już posiada na genialnym poziomie technikę, wyprowadzanie piłki (celność nawet kilkudziesięciometrowych podań robi wrażenie), a do tego jest szybki i posiada świetny przegląd pola oraz umiejętność przewidywania wydarzeń boiskowych. Jedyne czego mu brakuje to doświadczenie.
Wg mnie powinien być w zestawieniu przynajmniej wyróżniony pomimo tego najprawdopodobniej pożegna się z Barceloną w te wakacje. To moja teoria już od kilku tygodni - jeśli w pierwszym zespole mają być zawodnicy o podobnym profilu ze świetnym wyprowadzaniem piłki jak Garcia i Kounde to nasza perła LaMasii nie ma czego szukać w Barcelonie. Moje Rennes, czy topowe zespoły jak PSG, Bayern i Real (sic!) bardzo intensywnie go obserwują i z chęcią by przygarnęły. Od siebie dodam że wiem że są prowadzone rozmowy z przynajmniej jednym klubem. Wg mnie kluczowe będzie ogłoszenie Kounde - jeśli tak się stanie to przynajmniej chłopak będzie miał pewnść, że może sobie szukać klubu z łatwieszą ścieżką kariery, bo ilość zawodników wyprowadzających piłkę o tak mocno zbliżonym profilu by było już zbyt dużo.

PS: Jeśli brać pod uwagę piłkarzy przyszłości z potencjałem nie tylko na pierwszą drużynę Barcelony, ale ogólnie na bycie gwiazdą futbolu to warto wspomnieć o Danim Rodríguezie - bardzo ciekawy chłopak, którego talent można sklasyfikować na poziomie Yamala - niemal każdy kogo znam, kto zawodowo obserwuje/wyszukuje talenty to rozpływa się nad nim. Polecam obserwować, bardzo wiele klubów ma go na radarze.

2

@Rewolucja123 podstawowa kwestia to fakt, że musi dostać realną szasnę - to nie de Jong, który nie potrafi bronić. Jeśli nie będzie się nadawał to trzeba dać szasnę innym - ważne aby próbować znaleźć następcę Busiego.
Ja bym z chęcią zobaczył także na pivocie Garcię czy Christensena bo posiadają wachlarz umiejętności przydatnych na pivocie.

@goldensun Być może tak, ale biorąc pod uwagę jakich posiadamy zawodników w kadrze to każde minuty Nico ustawionego wyżej są zmarnowane moim zdaniem.

0

@Rewolucja123 jeszcze rok temu można by było pod to podciągnąć słowa ojca o nie obciążaniu i powolnym wprowadzaniu do gry, ale ostatni sezon w jego wykonaniu oraz Xavi wskazuje bardziej że Nico ma większe ambicje i chce pokazać jakość na wypożyczeniu. Xavi udowodnił że woli gotowych piłkarzy w jakiejkolwiek formie niż młodych do obróbki. Chłopak zaczął się domagać wypożyczenia, zatem Xavi zmiękł i pojawiły się doniesienia że dostanie szansę gry na pivocie. Mam wrażenie że tutaj będzie krótka piłka - albo udowodni że się nadaje albo Xavi wpuści go na minę.

@Wizz777 to zagadka - ja mam teorię że Xavi boi się stawiać na młodych i że po sezonie i tak będzie liczył że klub kogoś kupi aby wszedł w buty Busiego.

18

Dobra wiadomość - Nico tracił argumenty piłkarskie gdy był wystawiany zbyt wysoko, powrót do koncepcji Koemana oceniam bardzo dobrze, bo stworzony jest do gry na defensywnym pomocniku.

0

Szkoda trochę bo świetnie się zapowiada, a w szkółce nie mamy zawodnika o jego profilu - taka bardziej ofensywna wersja Bellinghama, ale jeszcze szybszy i obunożny. Wydaje się, że Juve zrobiło świetny interes. Czas pokaże.

6

@lukkobe To będzie też sezon prawdy dla Xaviego jak chodzi o obszar zarządzania talentem młodych zawodników. Koeman jednak wprowadził do zespołu młodych i zbudował ich na tyle ile mógł - pytanie czy przy Xavim zrobią kolejny krok do przodu bo na ten moment jechał na pracy wykonanej przez Koemana. Znaków zapytania jest więcej bo widać że boi się dawać szasnę młodym jak ognia nawet w meczach o nic, co u Koemana byłoby nie do pomyślenia bo ten miał świadomość poziomu sportowego zespołu i niejednokrotnie przedkładał budowanie młodych zawodników nad wynik sportowy. Czekam na pierwszego młodego zawodnika którego Xavi wprowadzi do pierwszej drużyny i da mu prawdziwą szasnę grania lub podniesie jakość piłkarską talentów jakich ma w składzie, których ukształtował Koeman.

2

@Fan2005 Zrozum kontekst mojej wypowiedzi - napisałem dlaczego go nikt nie kupi i dlaczego nie zejdzie ze swojej pensji. Po Pjanicu widać było na treningu luz i pewność siebie oraz że z pewnością nie czuje się gorszy od innych. Po tym można stwierdzić że nic w tej sprawie nie zmieni się, a piłkarz może wręcz nawet nie wyobrażać takiej sytuacji że mógłby zrobić krok wstecz. Twój komentarz trochę bez sensu był bo jakie to ma znaczenie że przykładowo 2 lata temu nie było widać go na boisku... Kontrakt i amortyzacja przewyższa wartość piłkarza - nie ma tutaj dobrych rozwiązań.

7

@olciak22 Ja jestem zdania że było widać powrót do zdrowia, a nie progres. Progres trzeba wypracować, a do tego potrzeba być zdrowym, dlatego już w grudniu pisałem że runda wiosenna bydzie jego najlepszą od kiedy pojawił się w Barcelonie. Nie zmienia to faktu że i tak na PLUS.

1

@Fan2005 Kupcy by się znaleźli, gdyby nie kosmiczna pensja do udźwignięcia. To nadal profesjonalny sportowiec, przy którym wczoraj na treningu Kessie wyglądał bardzo ociężale i te podania na 2 kontakty...
Obawiam sie że Pjanic nie zejdzie ze swoich roszczeń finansowych bo na treningach nie czuje się gorszy od innych. Lekkość poruszania się czy umiejętność grania z pierwszej piłki u Pjanica nadal jest.

11

Co tu dużo mówić, jeśli Xaviemu na nich nie zależy to dobry ruch.

2

@Jarecki23 mi się wydaje że to grubszy temat niż tylko brak ciągłosci gry - - Lenglet od zawsze był srogo oceniany przez media i kibiców, a od kiedy Barcelona zaczęła mieć problemy z wygrywaniem w Europie coś w nim pękło i chyba zaczął wierzyć w różne głupoty które pojawiały się w mediach czy komentarzach. Różni piłkarze w totalnie różny sposób reagują na sytuację, gdy zespół ma zjazd sportowy w bardzo którkim czasie - z trybu bogów futbolu przechodzą w tryb solidne średniaki niemal z dnia na dzień, a w mediach nigdy nie jest winny cały zespół, lecz wybranych kilkoro zawodników. Jak masz w zespole najlepszego piłkarza na świecie i innych wiele gwiazd tym łatwiej wmówić sobie że jest się niewystarczająco dobrym, szczególnie że wsparcie ze strony klubu pod katem opieki na płaszczyźnie psychologicznej kuleje od wielu lat. Zmiana otoczenia sprawi że może odzyskać radość gry i pewność siebie.

@Bisz Tutaj mam trochę inne zdanie bo jak brać pod uwagę pik jego formy mentalnej, fizycznej i stricte sportowej to w dzisiejszej Barcelonie bez problemu by sobie poradził. Trzeba brać pod uwagę gdzie sportowo byliśmy zaledwie kilka lat temu , a teraz chcemy wrócić do tego poziomu, nawet nie ma jeszcze mowy o byciu lepszymi niż 2-3 lata temu. Lenglet nigdy nie był wystarczająco dobry, aby uznawany był za światowy top na środku obrony, ale pokazal ze potrafi być bardzo solidny, pracowity i grać bez wylewów. Koledze wyżej zwróciłem uwagę na aspekt psychologiczny - ja bym w tym kierunku szedł - pamiętajmy że nasi młodzi obrońcy jak Araujo czy Garcia nigdy jeszcze w swojej karierze nie zagrali w jednym ciągu 1-2 miesięcy na takim poziomie jak Lenglet był w piku, a gdzie tu mowa o sezonie czy rundzie. Patrzmy na wszystkich zawodników obiektywnie - na dzień dzisiejszy tak to wyglada, a poziom Barcelony który chcielibyśmy widzieć to nuta przyszłości, nie zmienią tego nawet najlepsze transfery tego okienka bo trzeba to wypracować na treningach i na boisku - czas pokaże jak będzie, ale jeśli na ten moment na SO mamy weterana, dzieciaki potrzebujące doświadczenia i Christensen w przeddzień wybuchu jego talentu to nie mówimy że Lenglet odbiega jeśli poprawi mental w najbliższym sezonie.

47

Wierzę że Lenglet w Tottenhamie to będzie niczym coq au vin (kogut w winie) - wg mnie świetnie się odnajdzie i powinniśmy trzymać kciuki, aby się odbudował. Pamiętajmy że przychodził do Barcelony na rezerwowego, a wszedł w buty Umtitiego i m.in. dzięki mu zawdzięczamy w tamtym sezonie mistrzostwo - szacunek się należy. Od porażki z Liverpoolem utracił pewność siebie i koncentrację - wierzmy że zmiana otoczenia na rok mu pomoże. Ma kontrakt do 2026 roku -jak się dobrze pokaże to możliwe że jeszcze sporo da się na nim zarobić.

0

@Viajero haha wolę Araujo

2

Kontrowersyjna teza pół żartem pół serio -przy założeniu że Xavi starał się maskować braki trenerskie lub strach przed stawianiem na mniej doświadczonych piłkarzy zawodnikami związanymi z reprezentacją Hiszpanii (jeszcze Moraty mu zabrakło) to czy jego pomysłem teraz na uszczelnienie linii obronnej jest odtworzenie linii obrony Chelsea?
Taka naszła mnie rozkminka bo trochę tak to wygląda patrząc na większość piłkarzy, których chciał Xavi. Nowa umowa dla Roberto też w tym wypadku się broni hehe

0

@Karokilla haha pewnie dokładnie tak może to wyglądać
@RosjaninBut dla mnie egzotyka to już sam Frenkie w PL - tam każdy musi potrafić bronić.
@jutroIV na ten moment mamy tylko spekulacje dziennikarskie - z doświadczenia wiem że dla dużej ilości piłkarzy klub to tylko nazwa. Kibice często wierzą w jakieś wyższe wartości, ale tylko wybrani grają gdzie chcieliby grać.
@jack_herrer to kwestia subiektywna - przez kilka lat się nazbierało parę osób hehe.
@Peciak bez Fantasy - pracowało się trochę w kilku klubach to i kontakty zostały.
@Rabona_1 na czym opierasz swoje zdanie? Tak z ciekawości się tylko pytam bo tak uniwersalnego piłkarza w Barcelonie trudno szukać. Pulisic to moja hipoteza tylko - pożyjemy zobaczymy..

40

Parę dni temu pisałem że dostaję coraz więcej sms'ów od znajomych z Premier League, którzy uważają że szykuje się wielka wymiana na linii Barcelona-Chelsea. Być może poważnie jest coś na rzeczy.
Powiedzmy sobie szczerze - właściciele Chelsea nie jechali by do Barcelony aby sprzedać tylko Alonso i Azpiego, szczególnie że to my chcemy ich kupić. Musi być mowa o większej ilości zawodników - przykładowo:
1. Omówienie strategii Raphinhia/Dembele - kto kogo bierze
2. De Jong
3 Alonso, Azpi
4. Pulisic - być może przy nim transakcja by była bezgotówkowa - chłopak nie pasuje do Chelsea, a do Barcelony już tak. Nadal jest przekotem z ciągiem na bramkę ale potrzebuje gry preferowanej przez Xaviego.
Podsumowując - w tym przypadku Barcelonie może być łatwiej nie wypłacać de Jongowi 20mln euro, gdyż idą mu na rękę bo może trafić do zespołu walczącego w LM, a przy wymianie zawodników różne kwestie finansowe mogą być bardziej płynne.

25

Girona by była idealnym miejscem do wypożyczenia - zaprzyjaźniony klub z wielkim deficytem pomocników oraz stara się naśladować styl Barcelony.
Liczba minut jakie by rozegrał w sezonie 22/23 byłaby gigantyczna - bardzo dużo by się nauczył.

5

@maciar ja bym ich zobaczył w jednej drużynie 5 lat temu - dzisiaj być może medialnie by to było jak NBA All-Star Game, a sportowo trochę jak Harlem Globetrotters.

5

@JimMorrisonFCB , @Gaz , @Bogan , @aldewir - niestety nie mogę powiedzieć na ten moment więcej bo to bardziej złożony temat i sam do końca nie znam szczegółów. Nie chodzi tylko w 100% o zdrowie, ale jest z nim powiązane dosyć mocno - mam nadzieję że temat Umtitiego będzie bardziej publiczny niedługo i wtedy będę mógł dodać swoje 3 grosze w tym temacie jakby były niejasności. Kluczowa kwestia to że małe są szanse że zagra w Rennes.
Dzisiaj w klubie jest armagedon, a Umtiti jest tematem nr 4, 5 a może 6. Mamy powrót do żywych Mandandy, szturm Bayernu po Tela, Leicester walczące o Bourigeauda i Truffeta, LFC i Newcastle walczący o Doku, a Real zainteresowany jest Dioufem i Tchaouną. Sam ogarniam niezłe stadko dzieciaków i ich rodziny dzisiaj, aby nikt nie odpłynął - czegoś takiego nie widziałem w mojej "karierze".

11

To ten dzieciak który zaliczył prawie 1000 minut bez utraty bramki w najwyższej lidze młodzieżowej - to nie zdarza się często. Ciekawa ta drużyna rezerw zaczyna się robić.

1

Małe pieniądze i małe ryzyko, a w Bilbao ostatnio wysyp w młodzieżowych rocznikach talentów na skrzydłach/wahadłach, zatem kto wie - może uda mu się wybić, pozostaje trzymać kciuki.

10

Gdyby kogoś interesował temat Umtitiego to na 90% nie trafi do Rennes - nie mogę zdradzać szczegółów ale nie chodzi o pieniądze.

7

Yaya Toure to był świetny gość - również życzę mu pójścia w jego ślady z 2 powodów:
1. Toure był bardzo dobrym piłkarzem
2. Odejście Toure było spowodowane pojawieniem się w składzie pivota na kilkanaście lat - Busiego - może już gdzieś w rezerwach gra jakiś talent który wygryzie Kessiego że składu i będzie następnym Busim.
Każdą z opcji mogę brać w ciemno, a Kessiemu życzę znalezienia miejsca na boisku przez Xaviego.

7

Hahaha jak Alemany może strzelać fochy na agentów tak agenci mogą strzelać focha na Barcelonę. To działa w dwie strony - równie dobrze agent przez całe okienko może nie odbierać telefonu, może też nie godzić się na transfer czy obniżenie pensji. Jeden w cudzysłowiu przeciek do mediów za dużo i gra może być bardzo ostra - moim zdaniem klub powinien grać w otwarte karty z zawodnikiem i w pierwszej kolejności z szacunku do niego z nim rozmawiać, a nie robić shitstorm w mediach, a potem się kontaktować. Brak reakcji klubu na medialne doniesienia to też sygnał.

1

Barcelona interesuje się Badiashile? Nie wierzę aby w najbliższcyh 2 sezonach piłkarz wybrał inny zespół niż City czy Real. Chłopak ma zaledwie 21 lat i już cztery sezony w pierwszej drużynie w nogach. Kapitan kadry U21 Francji to wojownik z charyzmą, ale też zimną głową - zna swoją wartość i otwarcie mówi że chce grać tylko w zespole, który regularnie będzie wygrywał ligę i będzie mocnym kandydatem wygrywania LM. Nie widzę szans dla Barcelony na wygranie wyścigu o niego, ale jest wielu innych ciekawych SO na rynku - można powiedzieć że jest wręcz wysyp, szkoda że tylko Kounde jako jeden w Europie potrafi wyprowadzać piłkę zdaniem Xaviego.

4

Hmmm jeśli Rosell widzi problem w zarządzaniu Bartomeu w postaci niespodziewanej pandemii to znaczy że... u Laporty tym bardziej nie zauważy żadnych problemów. Można zatem śmiało powiedzieć, że komentarze tego Pana można czytać przez palce.

1

Nie patrzmy na takie doniesienia pod kątem porażki wizerunkowej, a prawdopodobnie problemem są kwestie finansowe - pamiętajmy że zaproszony klub do udziału w PG musi też swoje zarobić.
Nie ma co się podpalać, Barcelona z pewnością znajdzie ciekawego przeciwnika - po prostu najlogiczniejszym wytłumaczeniem sytuacji jest fakt, że klub chce oszczędzić możliwie dużo pieniędzy związanych z organizacją pucharu.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?