43

Piękną historię grania w Barcelonie będzie miał do opowiadania, a teraz życzę mu świetnego powrotu do przeszłości w PSV.
W Barcelonie pokazał charakter i osobowość, zatkał usta mniej ogarniętym kibicom bo jest wzorem do naśladowania w kwestiach pracowitości i doskonalenia formy nawet w tak zaawansowanym wieku. Gdyby kilka zagrań mu wyszło, mielibyśmy z pewnością nie jednego kandydata na bramkę sezonu.

0

@QuentinTarantino była lista mediów opłacanych przez Barcelonę - Marca jest jednym z madryckich mediów które za pieniądze piszą sponsorowane artykuły m.in. dla Barcelony.
To taki zabieg, który ma na celu rzucić błotem w białych rękawiczach we własnego piłkarza. @jamesbond6 ma rację, ale nie muszą to być tylko informacje które wypływają "tylko z klubu", chociaż w tym przypadku można tak sądzić nie widziałem tak dokładnych rozpisek premii/bonusów w przypadku de Jonga.

0

@Rewolucja123 Liczba przykładów jest dużo większa od kiedy Laporta został prezydentem - Koeman poległ na drugiem shitstormie, a w maju 2021 klub grał na obniżenie wartości rynkowej niemal każdego zawodnika. Jeśli mowa o zawodnikach:
1) Moriba medialnie został zniszczony w trakcie negocjacji
2) Pedri podpisał kontrakt po szantażu emocjonalnym na rodzinie piłkarza
3) Araujo i Nico podpisali umowy pod wpływem wręcz hejterskich artykułów w mediach sponsorowanych przez Barcelonę
4) Umtiti przeszedł 3 shitstormy, które doprowadziły do tego że obniżył pensję i jeszcze rozłożył swój kontrakt na kolejne lata
5) Klub otwarcie poprzez opłacane media długimi miesiącami atakował weteranów, którzy wręcz błagali klub aby rozmawiał bezpośrednio z nimi a nie w mediach. Busi, Puque czy Alba dosyć mocno oberwali.
PS: aktualnie Gavi nie jest zakontraktowany - od klubu zależy czy będzie obrzucany błotem przez ostatni rok kontraktu, a jeśli tak i ostatecznie podpisze nową umowę to z pewnością przyjdzie czas że będzie chciał się odegrać - podobnie jak pozostali młodzi piłkarze. Tutaj nawet nie chodzi stricte o pieniądze, a szacunek do piłkarza jako pracownika.

1

@Lucassito Zgadza się - to jest problem dzisiejszego stylu zarządzania klubem - zero sentymentów, zero ludzkiego traktowania pracowników, zeto tłumaczeń czy wyjaśnień. Można powiedzieć że takie małe rzeczy jak szacunek schodzą na drugi plan - z dłuższej perspektywy czasu zawsze takie podejście wyjdzie bokiem, a ludzkie podejście do człowieka to tak niewiele.

30

Kibice Barcelony powinni rozpatrywać tylko i wyłącznie jego przydatność pod kątem sportowym i czy mamy w kadrze zawodników, którzy mogą godnie go zastąpić. W mojej ocenie chłopak potrafi zrobić czarną robotę której nie ujmują statystyki poprzez bardzo dobre ustawianie się na boisku, ale nie jest piłkarzem którego można nazwać liderem zespołu, a tego wszyscy oczekiwaliśmy. Chęć sprzedaży piłkarza przez Barcelonę jest zrozumiała, bo podyktowana także czynnikami finansowymi, ale powinniśmy to robić ze zdecydowanie większą klasą.
Wyciąganie kwestii finansów, wysokiej pensji i medialny negatywny bełkot to brudna gra zarządzających Barceloną, bo ma na celu przekonanie opinii publicznej że jego sprzedaż z założenia jest dobra oraz stworzenie presji na zawodniku że powinien odejść. Szkoda że pozostali zawodnicy przy przedłużaniu kontraktów z Barceloną (głównie młodzi zawodnicy) będą przez takie zagrywki walczyli jak o niepodległość o możliwie wysokie kontrakty wiedząc że takie traktowanie własnych piłkarzy może ich także dotyczyć, a taka ewentualność będzie musiała być doliczona do pensji i już od kilku miesięcy to obserwujemy.
Frenkie ma kontrakt jaki klub mu dał - ktoś powie że Bartomeu szastał pieniędzmi, ktoś inny powie że dostał pensję odpowiadającą potencjałowi w danym momencie podpisywania umowy - wszystko jest kwestią perspektywy, ale nikt nie zwraca uwagi że za Laporty także podpisywane są irracjonalne kontrakty.
W Barcelonie niedoświadczeni zawodnicy, którzy stawiają pierwsze kroki w dorosłej piłce dostają WIELOKROTNIE większe pieniądze niż talenty w innych klubach. Spójrzcie na przykład na Fatiego - z jednej strony wielka nadzieja Barcelony - ale z drugiej nikt nie może wykluczyć że podzieli los Moussy Wague ze względu na problemy zdrowotne, a 2 lata kariery już mu przepadły. Podpisał kontrakt z Baceloną o łącznej wartości 83,7mln euro - w ostatnim sezonie zarobił 13,95mln euro brutto - niech ktoś mi powie że dzieciak powinien dostać taki wysoki kontrakt. Jeśli daj boże zdrowie pozwoli i Barcelona będzie chciała przedłużyć z nim umowę to ile będzie chciał zarabiać w wieku przykładowo 25-26 lat? Tyle co Messi? Zaraz ktoś napisze że znalazłby się klub który zapłaciłby mu więcej - może tak, ale nie znalażłby się klub na takim poziomie gry który dałby mu jednocześnie miejsce w pierwszej jedenastce, a to powinno być wabikiem, a nie pieniąze. Moim zdaniem klub popełnia gigantyczny błąd oferując młodym zawodnikom gigantyczne kontrakty bo gdy będą dojrzałymi piłkarzami ich roszczenia finansowe będą na zasadzie skali nieporównywalnie większe.
Podsumowując - jeśli patrzymy na pensje zawodników - oceniajmy sprawiedliwie wszystkich - klub wypycha Frenkiego z klubu w bardzo mało elegancki sposób, a nas kibiców powinno to obrzydzać, bo taki styl działania niesie za sobą konsekwencje niekorzystnego podejścia posiadanych zawodników do współpracy z Barceloną w przyszłości. Piłkarze mogą być dużo bardziej roszczeniowi, a ostatnie tematy Dembele, Araujo, Nico, Gaviego czy piłarzy Juvenilu z Riadem na czele tylko potwierdzają trend.

0

@QuentinTarantino Zgadza się, ale to jest loteria - są młodzi piłkarze po których widać dojrzałość i chłodną główę, są też tacy przy których pod znakiem zapytania jest ten aspekt. W przypadku Leao to loteria, a wiele wskazuje że presja gry dla absolutnie topowego klubu może mu bardzo ciążyć. Czas pokaże.

2

@Rewolucja123 piszę o tym od dawna - nasi zarządzający klubem i transferami mają takie metody działania - nie ma świętości, nie ma legend, nie ma historii, nie ma szacunku do własnych pilkarzy.
Klub ostro gra z własnymi zawodnikami - najlepsze jest to że w takich sytuacjach szatnia zazwyczaj jeszcze bardziej się jednoczy, a niejednokrotnie piłkarze jako cel honorowy wyznaczają sobie utrudnianie klubowi przedłużanie umów stawiając zaporowe warunki finansowe. Takie rzeczy się dzieją gdy mowa o 1-2 zawodnikach w zespole. W Barcelonie tak ma ponad połowa kadry z młodymi zawodnikami na czele - to jest masakra.

10

Szacunek za ponad 50 lat pracy dla klubu, ale idzie nowe - metodologia treningu fizycznego i metodologia treningu młodzieżowego to bardzo poważny temat w dzisiejszej piłce. Pytanie kto się tym teraz będzie zajmował - mam nadzieję że nie będzie to tylko Xavi i jego asystenci. Barcelona to zbyt poważny klub aby odwalać taką amatorkę - nie wierzę że nie przyjdzie jakiś specjalista z zewnątrz.

0

@QuentinTarantino Ja bardzo lubię takich piłarzy jak on, ale sugerujac się skrótami można by było pomyśleć że jest przyszłością piłki, ale ma bardzo dużą ilość mankamentów. Moim zdaniem nigdy nie będzie pierwszoplanową postacią zespołu którego można nazwać przykładowo faworytem do wygrania LM bo pomimo tego że ma cechy poszukiwane przez wielkie kluby jego umiejętność gry taktycznej, koncentracja i głowa pozostawiają wiele do życzenia. Obstawiam że będzie po przygodzie w Milanie minimum grał solidnym średniaku Premier League bo tam będzie najwięcej pieniędzy za jakiś czas, ale nie jestem pewien czy jego szanse na bycią gwiazdą futbolu jak Nuneza czy Nkunku są równie duże. Zbyt dużo słyszałem opinii że Milan jest bardzo specyficznym zespołem dla napastników - potrafi ich wyciągnąć maskując mankamenty. Trochę podobnie jak z Piątkiem we Włoszech, Niemczech i z powrotem we Włoszech. Real też się nim interesował przez jakiś czas, ale szybko w podskokach wręcz z niego zrezygnowali i z pewnością nie chodziło o ewentualnie wysoką kwotę trasnferu po upadku tematu Mbappe.

0

@sepek do Messiego to 99,99% piłkarzy świata brakuje wiele:) mimo wszystko go przypomina. Trudno po dzieciaku oczekiwać cudów, ale jego rola w Porto stale rośnie i ma już debiut w LM na koncie - nasze dzieciaki z Juvenilu co są w jego wieku mogą tylko pomarzyć. Tak jak obserwuję go już kilka lat to widać po nim że będzie Pan Piłkarz. Już teraz grając w kadrze U21 z dużo starszymi kolegami ładuje gole silnym Włochom czy Szwajcarom - to świetny prognostyk i jestem pewien że wiele europejskich klubów go obserwuje.

1

@Pawel13sz Każdy na coś liczy:) Ja liczę że nie będą to zawodnicy tacy jak Di Maria, Leao, Guedes czy Neves bo ich nazwiska też przewijały się w mediach.
Do Silvy nie jestem przekonany bo nie skleja mi się jego profil - prawie każdy z kim rozmawiałem kto ma jakieś pijęcie o piłce i zna kadrę Barcelony to widzi w nim drugiego Griezmanna - będzie wracał się, zasuwał dla zespołu, ale będzie to kosztem jeszcze słabych statytyk strzeleckich. Nie mam zielonego pojęcia też gdzie go Xavi umieści na boisku - za Lewandowskim? Jeśli tak to czyim kosztem - Gaviego czy Pedriego. Piłkarz świetny, ale nie dla Barcelony moim zdaniem.

2

@Wizz777 ja cały czas jestem na urlopie - w środę wracam do pracy to będę wiedział jak jest. Na ten moment jest to mało realne chociażby ze względu na pensję, szczególnie że teraz piszą o darmowym odejściu a nie wypożyczeniu, czyli pensji Barcelona nie będzie pokrywała.

2

@Pawel13sz Portugalski Messi, którego reprezentuje Mendes jest tylko jeden i jest nim mega utalentowany Francisco Conceicao :)

0

@Gaz
Puig - pojadę definicją szacunku bo chyba nie ogarniasz - szacunek to pokrewna życzliwości postawa akceptacji dokonań, dążeń i poglądów drugiego człowieka oraz czci dla tego, co w nim wielkie. Jeśli uznaję go za gigantyczny talent, ale zmarnowany przez nieróbstwo to nie jest powód do podziwu. Jak piłkarz ma kontuzje, problemy psychiczne czy po prostu się starzeje to nie jest powód aby jechać po zawodniku, ale jak od wielu lat jego postawa jest zaprzeczeniem profesjonalnego piłkarza to trzeba zwracać uwagę na ten problem. Klub inwestuje wiele lat w Puiga, a ten nawet podstawowych elementów piłkarskich nie rozwija - mój stosunek do niego jest wybitnie łagodny bo jest to fenoment jak chodzi o profesjonalny futbol na typ poziomie w Europie. Podany przykład był bardzo słaby bo Puig to zdrowy piłkarz, który nie ma ambicji do bycia lepszym - to co innego niż twoje komentarze odnośnie kontuzjogennych piłkarzy. Wyśmiewanie problemów zdrowotnych u profesjonalnych sportowców jest chore - z dzieci chorych na raka czy ludzi posiadających różne problemy zdrowotne też się śmiejez?

Komentarze - nie czytam 99,9% komentarzy - nie interesuje mnie opinia większości użytkowników bo często są to brednie i nie chce mi się dyskutować. Skupiam się tylko na swoich komentarzach i komentujących moje komentarze - to jest mój ogódek z któego rzadko wychodzę. Logicznym jest że każdy ma prawo do swojej opinii, ale logicznym też jest że jeśłi ktoś Mi odpowiada na Mój komentarz to nie jest już nic nie znaczący komentarz dla mnie bo szanuję użytkowników i staram się odpowiadać. Zdecydowana więkzość komentarzy kierowanych do mnie jest ok, a często ludzie chcą np się czegoś dowiedzieć i to jest super.

Psycholog i "chamskie komentarze" - zazwyczaj na miłość odpowiadam miłością, ale i tak potrafię wyciągać wnioski po stylu pisania komentarzy i ich treści merytorycznej z kim mam do czynienia - na te forum mi to wystarczy. Jeśli komuś zarzuciłem brak inteligencji to albo zgodziłem się z tą osobą że taka jest albo to element pewnej historii wymiany zdań, w którą nie jesteś wtajemniczony. Sporo użytkowników wyznaje mi "miłość" od kiedy 2 lata temu pojawiłem się na forum i śmiałem wyrazić swoje zdanie na tematy piłkarskie z Puigem na czele - historia pokazała że miałem rację jak z wieloma kontrowersyjnymi opiniami, ale psychofanów mam do dzisiaj. Nie jestem osobą którą pieści rozmówców po jajkach, ale taki mam styl komunikacji - bardzo bezpośredni - nie będę robił z siebie przysłowiowej "pizdy" aby dostosować się do rozmówcy. Nie mam czasu w życiu na takie rzeczy i jest to zgodne ze mną samym. Będę odpowiadał na komentarze jak chcę.

4

Witamy Pana Andrzeja.
Liczę że pokaże moc na treningach i Xavi szybko się do niego przekona oraz będzie bardzo ważną postacią w zespole.

15

Bardzo ciekawe zestawienie piłkarzy - niemal każdy w nowym klubie może odpalić.
Puiga nie lubiłem za brak pracowitości ale miał gigantyczny talent. Trincao mam wrażenie że za 2-3 lata będzie wart wielokrotnie więcej, a Lenglet w końcu trafi do Premier League do której profilem zdecydowanie bardziej pasuje.
Pozostaje trzymać kciuki aby klub dobrze ich sprzedał, a im także się dobrze wiodło.

8

Powodzenia Franek!

3

@Gaz sam wyluzuj - denerwuje mnie hipokryzja, krótkowzroczność, plucie na herb klubu któremu kibicuję, nie szanowanie historii Barcelony i jej legend oraz własnych zawodników.
Wymyślanie historii, głupie osądy na podstawie hiszpańskich pudelków po to aby uderzyć w komentarzu w jakiegoś piłkarza własnego klubu jest dla mnie niedopuszczalne.
Patrząc na twoje komentarze wiem że dla ciebie to normalne srać na legendy klubu czy wyśmiewać własnych piłkarzy, ale ja tego nie trawie i w życiu realnym traktuję takich ludzi zgodnie ze starą szkołą.
Poczytaj sobie co i kto w klubie z Xavim na czele zrobił aby Dembele został w klubie oraz jak ważny jest to dla niego element układanki a potem się wypowiadaj.
Każdy ma prawo dać swoją opinię, ale nie każdy musi że mną dyskutować, a ego mogę mieć wysokie bo każdy w tej branży je ma. Podałem racjonalne spojrzenie na temat - podoba się to ok, a jak nie podoba się to też ok. Chcesz konstruktywnego coś napisać to podyskutujemy, a jak nie to szukaj egzystencjalnych odpowiedzi na LaRambli, a nie żal mi się że zbyt pewnie piszę. To mój ogródek i moje kamienie.

6

Chadi Riad - za tego Pana szczególnie trzymam kciuki, oby Xavi otworzył mu drzwi do pierwszego zespołu!

6

@PJ777 zejdź na ziemię - Barcelona kilkukrotnie przepłaca - Gavi, Pedri, Araujo, Nico w wieku 23-26 lat będą blokować normalne funkcjonowanie klubu swoimi pensjami.
Zobacz ile zarabiają młodzi piłkarze, którzy już w nogach mają kilka sezonów i uznanie na rynku europejskim.
Bellingham - 850tyś euro netto (do 2025)
Reyna - 70tyś euro netto (do 2025)
Wirtz - 800tyś euro netto (do 2026 świeżo podpisany kontrakt)
Doku - 460tyś euro netto (do 2025)
Sulemana - 320tyś euro netto (do 2026)

Podsumowując kolega dobrze pisze - wielokrotnie przepłamy nawet dając możliwość im grać w pierwszym składzie. Młodzi zawodnicy mają zasuwać a nie myśleć o milionach. Pedri to unikat na skalę światową i będzie zarabiał w przyszłości jak Messi, ale zbliżone pensje Gaviego, Araujo czy Nico to bezsens, za który przyjdzie nam zapłacić w przyszłości wilokrotność dzisiejszych pensji.

3

@Kazragore Kolego ochłoń bo kompromitujesz się takimi wypowiedziami. Wchodzisz na ścieżkę wymyślania historii i nie jest to dla mnie obszar do dyskusji.
Można powiedziec że twoja cała wypowiedź jest stekiem bzdur:
1) Pierwsza głupota - "Jemu się zachciało grać u nas jak się zorientował że nikt go nie chce" - udowodnij - ja to widzę tak że w końcu wyleczył się do końca i mógł po prostu grać, a Xavi przy okazji miał do niego dobrą rękę
2) Druga głupota - "Wcześniej agent nawciskał mu kitu jak to ma wiele ofert" - udowodnij - po co mi piszesz takie historie jak cały czas Dembele daje przekaz że chce zostać w klubie
3) Trzecia głupota - "Myślał że jest nie wiadomo kim" - udowodnij - ja widziałem wypowiedzi że jest wzorem do naśladowania, skromny i pracowity pod ręką Xaviego
4) Czwarta głupota - "A prawda okazała się bolesna i teraz kocha wszystkich w Barcelonie" - udowodnij - są liczne wypowiedzi zarówno trenera jak i zawodników jak bardzo jest ceniony i chcą aby został.
Chyba nie ma czego zbierać co? To pytanie retoryczne - nie liczę na odpowiedź - zastanów się nad swoim podejściem i patrz realnie na sytuację jaka jest. Ja jestem typem kibica który kibicuje klubowi a nie pojedynczym zawodnikom, lecz nie lubię hipokryzji i typowo Polskiego bóldupienia...

0

@Tibu Ok - jesteś mało inteligentny bo nadzinterpretowałeś moją wypowiedź pod swoją modłę forumowego śmieszka w obcisłych majteczkach.
Miałem 3-4 wypowiedzi miałem w tej kwestii - większość zdawkowych i jedną poruszającą ten temat szerzej.
Jednoznacznie wskazałem że są/były/będą jakieś rozmowy na temat piłkarzy Juvenilu, a nie Umtitiego bo taką mam wiedzę. Logicznym jest że mogą być poruszane różne tematy przy takich rozmowach np. innych zawodników, ale to są spekulacje dziennikarskie, a nie realia klubowe.
Od siebie dodałem że nie wierzę w wypożyczenie Umtitiego ze względu na pensję bo już samo w sobie jest wykluczeniem spekulacji dziennikarskich.
Jeśli nie posiadasz zdolności czytania ze zrozumieniem to nie powielaj moich myśli - widocznie mój przekaz nie jest odpowiedni do Ciebie - na La Rambli możesz odkrywać ukryte prawdy czy Lech to Amica lub czy Pique i mama Gaviego oglądali razem mecz - ale nie ze mną - mnie to nie interesuje.

3

@Murazor Kounde to nie jest zawodnik na lata - nie ma pewności że kiedyś będzie grał na bardzo wysokm poziomie, w reprezentacji Francji wszyscy traktują go jako tymczasowe rozwiązanie, zatem mówimy o piłkarzu który nie gwarantuje Barcelonie nic ani teraz ani w przyszłości.
Przy Kounde młodzi zawodnicy nie będą lepsi ani niczego się nie nauczą. Jedyne co zagwarantuje transfer Kounde to fakt że największe talenty z Riadem czy Almeidą na czele będą odchodzić z klubu bo wybiciu się w drużynie rezerw. Barcelona nie będzie miała nic im do zaoferowania - ani zawodnika z topu, który móglby ich wprowadzić w dorosły futbol, ani miejsca w składzie bo będzie musiał grać zawodnik kupiony za miliony bez względu na to co zaprezentuje na boisku (patrz Torres).
Kupno Kounde to absolutne zaprzeczenie budowy zespołu przyszłości - przecież Barcelona realnie będzie walczyła o trofea przy dobrych wiatrach za 2-3 lata - patrzmy na naszą kadrę z tej perspektywy - jeśli Araujo i Garcia nie zrobią progresu to będzie klapa - kupno zawodnika za grube miliony który każdego traktuje jak wroga jest bez sensu - on nic oprócz wyprowadzania piłki nam nie oferuje - nawet charyzmy czy cech lidera.
Jak porównujesz do Realu to Rudiger czy Alaba są w podobnym wieku do Koulibaly'ego, ale piłkarz Napoli przez całą karierę wzorowo się prowadził zatem średni przykład podałeś, bo ma przed sobą jeszcze kilka lat na wysokim poziomie oraz wiele nazwisk przy nim może podnieść swoją jakość piłkarską - ma tą samą umiejętność co van Dijk - obrońcy z im grający grają lepiej i uczą się szybciej swojego fachu.

0

@Kazragore spójrz na temat logicznie - zawodnik otwarcie mówi że chce grać w Barcelonie od wielu miesięcy bo świetnie dogaduje się z Xavim i całym zespołem - informacją do ataku innych drużyn by było gdyby piłkarz był otwarty na inne drużyny.
To samo jest z innymi piłkarzami:
1) Koulibaly - chce go Juve, chcą go kluby Premier League, ale te zespoły ruszą po niego gdy przestanie czekać na Barcelonę.
2) Kamarą - czekał na Barcelonę, został olany i wybrał Premier League
3) Wirtz - czekał na Barcelonę, został olany i przedłużył umowę z klubem
5) Sergio Gomez - czeka na Barcelonę, Xavi wybierze Alonso to trafi do Premier League albo zostanie jeszcze rok w Anderlechcie.
Takich piłkarzy czekających na Barcelonę czy ruch innego klubu można wymieniać - w styczniu na Barcelonę czekali tacy piłkarze jak Muani, a rok temu David - taka jest kolej rzeczy, zatem pisanie o braku chętnych to absolutny brak znajomości realiów rynku transferowego. Polecam patrzeć na futbol bardziej realnie, a nie poprzez nagłówki gazet i artykułów, szczególnie tych sponsorowanych przez Barcelonę, które ostatnimi czasy slużą jedynie do nakładania presji na zawodników Barcelony i nie mają wiele wspólnego z dziennikarstwem.

3

Dawno nie przeczytałem tak odrealnionego artykułu MD - przecież to stek bredni.

Przy założeniu że pensja Dembele zostanie obniżona o 40% to śmiało można powiedzieć że to Barcelona zrobiła krok wstecz i wróciła w dużym uproszczeniu do grudniowej oferty.
Przypominam że Dembele w końcówce sezonu zgodził się na te warunki, ale Barcelona robiła fochy i ośmieszała się mówiąc, że oferta jest już nieaktualna i nowa będzie niższa.
Wychodzi na to że z winy tylko i wyłącznie Barcelony, a w szczególności focha Alemany'ego na agenta Dembele jest to całe zamieszanie i mogliśmy go przedłużyć w poprzednim sezonie robiąc sobie lepszy bilans płacowy.
Matematyka nie kłamie - Dembele zarabiał 20mln brutto - czyli 9,6mln netto.
Odejmując 40% od podanych kwot będzie to 12mln brutto - czyli 5,76mln netto.

Podsumowując to świetne pieniądze dla Barcelony bo koty w worku, przypadkowi gracze czy dzieciaki niewiele mniej zarabiają u nas, a Dembele będzie zarabiał jak Lenglet w minionym sezonie. Niemal każdy klub Premier League mógłby zaoferować mu więcej, zatem głupotą jest pisanie że agent został na lodzie. Dembele będzie grał w Barcelonie bo chce tu grać, bo Xavi w niego bardzo wierzy, a także cały obszar sportowy.

Tutaj wychodzi kolejny raz problem szacunku do piłkarzy, o którym piszę od dawna - Barcelona będzie miała gigantyczne problemy z kontraktowaniem i podpisywaniem przedłużeń umów młodych piłkarzy bo grając roszczeniową i bardzo agresywną kartą niemal pewne jest że następne spotkanie w biurze będzie walką na noże.

3

Bardzo dobra wiadomość, szanse na Koulibaly'ego rosną.
Chelsea w wakacje planuje kupić 2-3 SO, zatem mają rozmach - nie warto się licytowąć, szczególnie że to zawodik który nie daje gwarancji uszczelnienia linii obronnej, a nawet niewiadomą jest czy kiedykolwiek będzie grał na poziomie Koulibaly'ego.

0

@Tibu halo halo - ja jestem na wakacjach - pisałem że nie wierzę w przyjście Umtitiego ze względu na pensję bo nie wierzę że Barcelona zgodzi się pokrywać 85-90% jego pensji:) W Rennes najwyższy kontrakt to poziom 2mln euro, zatem Barcelona do wypożyczenia będzie musiała dołożyć niestandardowo wyoki procent pensji.
Mogę potwierdzić że jakieś rozmowy trwają, ale tak jak pisałem ostatnio - mogą dotyczyć wielu tematów - od piłkarzy Juvenilu po hipotetycznie Umtitiego (dla dziennikarzy to łakomy kąsek) oraz niezliczoną ilość zdolnych zawodników Rennes na czele.
W środę kończę urlop, zatem będę z klubowymi informacjami na bieżąco, ale nie wierzę w Umtitiego w Rennes bo Genesio ma szacunek i renomę w klubie, ale jego głos nie jest decydujący.

4

@pax święta prawda - ja bym powiedział nawet, że to szantaż zmuszający go do odejścia - przy takiej zagrywce i w takim momencie można niemal być pewnym, że odejdzie, gdyż Frenkie nie jest typem zawodnika, który może iść na wojnę z klubem.

25

@mm_ może to kwestia wyczucia momentu ale przy takim newsie może warto napisać coś miłego co?
Będąc w towarzystwie można pójść do toalety i zrobić swoje, możesz także powiedzieć wszystkim że chcesz się wysrać i taki też miał wyźdźwięk twój komentarz.

0

@Gaucho Wiesz czym się różni kupno przez Barcelonę zawodnika ze średniaka Premier League od topowego zespołu Premier League - to 30mln euro. Kupując z zespołu z topu to 100mln, a od średniaka to 70mln. Tutaj nie ma znaczenia jakiego piłkarza się kupuje - ważna jest marka zespołu który chce kupić.
NIestety Cucurella to pociąg który już z naszej stacji odjechał - ma kontrakt do 2026 roku i gra w zespole który ma dużo pieniędzy - możńa zapomnieć.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?