4

@Przemek2323
Po tym całym zamieszaniu z samolotami stwierdzam, że przy takim incydencie NATO czy USA palcem nie kiwnie. Oni się zwyczajnie boją Putina i ich jedyną "bronią" są konferencje prasowe i paplanina o jedności. Obawiam się że jak Putin powie sprawdzam to jak zwykle zostaniemy sami, bo w Europie za Polskę nikt umierał nie będzie.

0

@Cule1234
Zapomnieli o czymś. Komunikat powinien wyglądać tak "zażądały od Rosji natychmiastowego wstrzymania wojny, ponieważ dalej chcemy robić interesy, a teraz to tak trochę nie pasuje".

0

@Peszko07
Może to był jakiś test, czy NATO będzie reagować, czy tylko skończy się na konferencjach prasowych i zapewnianiu.

2

@arasz1819
Tak działają, że oligarchowie mając np. obywatelstwo Cypru, czy Malty ich unikają. Zamiast nakładać nowe sankcje powinni się skupić na uszczelnieniu tych obecnych. Jakiś zespół by mogli powołać czy coś, ale UE ma to w dupie. Odtrąbili sukces, a teraz mogą wrócić dalej to swojej bezużyteczności.

2

@vangoor
On to chyba tylko po krzesłach skakać potrafił. Angielski nie był mu do tego potrzebny xD.

0

@jeyx77x
Politycy to odzwierciedlenie społeczeństwa, a skoro Polacy mają niestety mentalność przegrywów to jest jak jest.

1

@Mow_mi_Douglas
Powiem tak gdyby wybory miały coś zmienić już dawno by ich zakazano.

11

@Kgorecki2500
Takie wzajemne grożenie sobie na konferencjach prasowych jest trochę śmieszne. Powinni zapobiegać niż leczyć. Przed wojną też straszyli Putina i nic to nie dało.

3

@Bykunn
Tylko, że odzyskanie Krymu jest praktycznie niemożliwie. Jedyna szansa to taka, że Ukraina zwycięża militarnie i wtedy może dyktować warunki, ale na to raczej szanse są bardzo niewielkie.

1

@IronSanHybrid
Z czegoś ten socjal i inne wydatki trzeba utrzymać, a przecież się nie przyznają, że kasa pusta. Wojna to dobry pretekst żeby mieć na co zwalić odnośnie podwyżek.

21

Kierownictwo sieci hipermarketów Leroy Merlin postanowiło nie opuszczać rynku rosyjskiego. "Po odejściu niektórych firm z rynku jesteśmy otwarci na propozycje zwiększenia dostaw i rozszerzenia asortymentu" – tak brzmi początek listu od najwyższego kierownictwa firmy do jej partnerów, który cytuje RIA Novosti (onet).

Wojna wojną, ale kasa się musi zgadzać. Niemcy i Francja to najwięksi szkodnicy Europy. M.in. ich polityka doprowadziła do tej wojny.

1

@negreanu
Zanim te sankcje wywołają zamierzony skutek (przy założeniu, że zostaną utrzymane, bo jednak Europa to jest miękka faja szczególnie Niemcy i Francja) to Ukraina zostanie zrównana z ziemią.

1

Oligarchowie z Rosji, którzy posiadają także obywatelstwo jednego z krajów Unii Europejskiej, unikają sankcji wprowadzonych w związku z rosyjska inwazją na Ukrainę - alarmują holenderskie media. Dotyczy to przede wszystkim Rosjan z paszportami Cypru i Malty (onet).

To już nawet nie jest śmieszne. Mogliby powołać jakiś zespół, który by wypracował sposoby na uszczelnienie tych sankcji. Dużo mówią, a wychodzi na to, że prywatne firmy zawieszając współpracę z Rosją zrobiły jej większą krzywdę.
Mamy XXI wiek, a reszta świata nie potrafi, choć ja uważam, że chce powtrzymać Putina. Rosja może i militarnie ugrzęzła, ale pod względem zastraszania i uzależniania innych od siebie nadal jest dwie długości przed światem zachodu. Dlatego nawet jak Rosji nie uda się podpić Ukrainy to ewentualny rozejm będzie i tak na warunkach Moskwy.

6

@marcin62
Nie żebym jakoś bronił Dudy, ale to takie typowo polskie naśmiewanie się z drugiego. Przynajmniej próbuje mówić. Nie każdy musi być poliglotą.

0

Słuchając wczoraj wystąpienia Pana Kirbiego z Pentagonu dochodzę do wniosku, że Amerykanie chcieli wsadzić Polskę na konia odnośnie tych migów. Nigdy nie uważałem USA za jakiś tam wielkich sprzymierzeńców, ale wczorajsze konferencja trochę kuriozalna. Z jednej strony USA dało zielone światło (cokolwiek to znaczy) z drugiej jak Polska odbiła piłeczkę to Ameryka była zdziwiona i nagle przekazanie Migów stało się niebezpieczne. Innymi słowy jak Polska miała przekazać to jest ok, ale jak USA czy NATO to nie jest ok.
Teraz zamiast docisnąć ruskich to oni niestety zaczęli trząść portkami, a takiej oakzji pewnie już nie będzie, ale co ja tam wiem.

7

Ogólnie jak patrzę co robi ONZ to uważam, że ta organizacja jest do likwidacji. Tylko siedzą i obradują nie mając żadnego wpływu na sytuację na świecie. Może w czasach pokoju ta organizacja się przydaje, ale jak jest wojna to niestety, ale za wiele to oni nie robią. I jeszcze to prawo weta i taka Rosja sobie mogła przyblokować rezolucję.
Także to trochę tacy pożyteczni idioci, co tylko pozorują, że coś robią i jeszcze ta wczorajsza akcja, który niby okazała się fejkiem, ale bym się zdziwił gdyby to była prawda.

2

@Kondziubarca
Przynajmniej ten mówi konkretnie o tych Migach, bo Amerykanie najwyraźniej szukali jelenia. Natomiast z tymi wezwaniami do zawieszenia broni to się wszyscy kompromitują. Mam nadzieję, że to tylko zagrywka pod publikę, bo jeżeli oni naprawdę sądzą, że Putin po takich wezwaniach wycofa wojsko to nie mam pytań.

1

Komentarz usunięty przez użytkownika

0

@Cule1234
Gaz by pewnie załatwili, ale spotkanie pewnie nie. Niech się kanclerz wysili, bo przed wojną latał do Putina jak na sraczkę.

2

@Nieznajomy
Jak ktoś buduje sobie wizerunek armii na podstawie przekazu propagandowego Ukrainy (bo tak to trzeba nazwać) to potem wypisuje jakieś bzdury jaka to słaba Rosja. A fakty są takie, że Ukraińcy też ponoszą straty (celowo o nich nie mówią) i np. na południu ruski mają dużą przewagę. Gdyby ta armia była taka słaba jak niektórzy chcą to już dawno Ukraińcy przeszliby do kontry, a tak to coraz bardziej się okopują.
Ja tylko przypominam, że Polska w 39 roku w niektórych miejscach broniła się do października i też by można było śmieszkować, że Niemcom zajęło zdobywanie Polski aż miesiąc. Tylko, że gdyby Rosja zaatakowała odpowiednią liczbą ludzi to już dawno byłoby po wojnie. Ukraina ma przewagę liczebną, a i tak tylko się broni, a to już o czymś świadczy.

1

@Janas11224
Tak jak mówił Bartosiak w interesie Niemiec było, aby ta wojna trwała max 5 dni, bo dzisiaj już by było po herbacie i dalej by mogli kręcić z Putinem interesy, a tak to jeszcze muszę jakąś grę pozorów utrzymywać. Niemcy, a za nimi Francuzi to największe wrzody na dupie Europy. Można by powiedzieć, że to głównie ich polityka doprowadziła do tej wojny, ale oni raczej dalej robią głupie miny.

1

@tristan87
Z kolei na zachodzie przerzucanie odpowiedzialności kto ma dostarczyć samoloty.
Obrazki tragiczne, ale na świecie bardziej od życia liczy się biznes i zachowywanie pozorów.

0

@Bykunn
Aha, czyli na takiej podstawie oceniasz potencjał armii. Z całym szacunkiem, ale w takim razie szkoda mojego czasu.

0

@MarcelNJ11
Z karabinami na czołgi albo samoloty? Poza tym teraz problemem Ukrainy nie są ludzie tylko w braki w sprzęcie.

2

@Hubsao
Ja naprawdę nie wiem skąd się bierze takie lekceważenie ruskich? Owszem nie podbili Ukrainy w 3 dni, ale co to zmienia skoro w dalszym ciągu rujnują kraj, a poza tym raczej mają przewagę, bo Ukraińcy tylko się bronią i coraz bardziej się cofają.
@kuz Naprawdę wierzysz w to, że ktoś z ruskich odpowie za to w Hadze? Bo ja ma wątpliwości. Po II wojnie większość zbrodniarzy pozostała bezkarna, więc dlaczego by to się miało teraz nagle zmienić.

0

@tristan87
Zapewne NATO się obsra jak to ma w zwyczaju i przestanie spierać Ukrainę, a ruskim o to tylko chodzi.

5

@Cule1234
Czyli Polska miała przekazać, ale jak nasi odbili piłeczkę to wtedy nie ma tematu. No naprawdę klękajcie narody.

0

@TheNekro94
Ok tylko, że można to było powiedzieć bardziej dyplomatycznie, coś na zasadzie, że długi proces i że nie czas na to, a on zaraz wali z grubej rury.
Ukraina jest sam i takie są fakty. To, że jakiś urzędnik powie coś miłego na konferencji prasowej nic nie znaczy. W 39 WB i Francja też wypowiedziały wojnę Niemcom i co z tego wynikło.
Wydaje mi się, że teraz wkraczamy w okres dziwnej wojny.

3

Premier Holandii stanowczo: Nie popieramy członkostwa Ukrainy w Unii Europejskiej.



Czytaj więcej na https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-ukraina-rosja/aktualnosci/na-zywo-wojna-w-ukrainie-czternasty-dzien-inwazji-rosjan,nzId,1988,akt,091404#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

Czyli to by było na tyle jeśli chodzi o jedność europejską. Skończył się pierwszy szok związany z wojną i teraz każdy Ukrainę ma już w 4 literach.
Teraz dla UE ważniejsza jest praworządność w Polsce niż bomby spadające na cywilów. Hipokryzja cywilizacyjna XXI wieku.

0

@ElTomas
Takie sojusze jak NATO to są dobre w czasach pokoju, żeby odstraszać potencjalny atak. Tylko gdyby przyszło co do czego to zostaniemy sami jak w 39. Dlatego właśnie Ameryka chce żeby to Polska sama przekazała te myśliwce. Jakby potem coś Putinowi odwalił to USA mogą powiedzieć sory, ale sami włączyliście się do wojny dostarczając samoloty to sobie radźcie sami.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?