1

@Kinginiesta
To są mistrzowie propagandy. W Europie, czy USA nikt się raczej nie nabierze, ale np. taka Afryka, Ameryka Południowa, czy Azja już może się na to dać nabrać.

0

@FC1899Barca
Może być z tego jakaś tragedia. Niby Unia miała przekazywać. Polska była atakowana m.in. przez UE, a teraz ma niby sama uchodźców gościć i jeszcze samoloty przekazywać. Tego kolesia z USA nieźle pogrzało.

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

0

@Triv44
Fajnie się to czyta, ale raczej to nie jest prawda. Szczególnie, że ruscy napierają coraz bardziej. Strata 1/3 wojska powinna chyba skutkować czym innym, a tak nie jest.

0

@RosjaninBut
Problem polega tylko na tym, że na militarne zwycięstwo Ukraina ma bardzo małe szanse i nie są to moje słowa tylko ekspertów. Więc widmo przegranej już zagląda w oczy, ale NATO nie ma za dużo ruchów.

1

@barcanawieki
Jestem tylko ciekaw kiedy taka jednostka zacznie realnie działać. Bo to, że się zgłaszają to jest oczywiste, ale od tego myślę, że jeszcze długa droga do działania w terenie. I ciekawe jaki zakres by miała taka jednostka. Jakaś partyzantka ?

0

@draxidox
Obawiam się, że nic niestety. Będą stać i patrzeć jak Putin rozbebesza Ukrainę. Smutna prawda.

10

Po tych niemal 10 dniach walk dochodzę do wniosku, że gdyby zachód chciał to by zakończył bardzo szybko tę wojnę i nie mówię tutaj o interwencji wojskowej. Niby sankcje, które nałożono są największe w historii, ale w moim odczuci nadal nie są one współmierne do skali naruszeń dokonanych przez Rosję. Poza tym te sankcje mają straszne luki (nie wyłączono systemu SWITF dla wszystkich banków). Dalej jesteśmy w miejscu gdzieś biznes i polityka liczyć się bardziej niż ludzie życie.
Europa zachodnia (w tym Polska) też są po części odpowiedzialni za to co się teraz dzieje na Ukrainie. Przez lata rozzuchwaliła Putina. Atak w Czeczeni (wewnętrzna sprawa Rosji), Gruzja (a co nam do tego), Krym (a dajcie to Putinowi przecież nic się nie stanie), Dombas (a niech się biją). Ciągle tylko miękka polityka, która doprowadziła do tego co teraz mamy i wniosków nikt z tego nie wyciąga.
Wcale nie uważam, że świat zachodni jest zjednoczony (chyba, że mówi o konferencjach prasowych). Słychać się już czasami tego bełkotu nie dało. Ciągle tylko słowa potępienia czy barbarzyństwa i wezwania do wycofania wojsk. Co to jakieś przedszkole czy jak. Poważni ludzie sądzą, że jak napiszą na twitterze żeby wycofać wojska to Putin to zrobi? Przypomina się 39 rok i takie samo podejście, że jak nie będziemy drażnić Hitlera/Putina to jakoś się ułoży. Jak pokazuje historia II wojny niestety się nie ułożyło.
Polityka uległości prowadzi do tego co mamy za wschodnią granicą. Europa zachodnia powinna zrozumieć, że ruski rozumieją tylko język siły, ale pewnie teraz znowu mają pełne gacie po tym jak Putin pogroził palcem, że może odpalić atomówkę, i że sankcje są za duże. Scholz już zaczął znowu bełkotać o dyplomacji, czyli nadal stoimy w miejscu i udajemy, że nic się nie dzieje.
Sankcję wypadało by jeszcze zaostrzyć i wspomagać Ukrainę, ale Europa pewnie znowu wyszła z założenia, że najlepiej nic nie robić i wszystko się jakoś ułoży.
Wygląda na to, że tym razem to Ukraina została "sprzedana". Mam nadzieję, że jeszcze będą w stanie się bronić przez kilka dni, choć okrążenie Kojowa wydaje się już niemal pewne.
Trochę mi się ulało, ale jak ktoś dotrwał to zapraszam do dyskusji.

0

@arasz1819
O to się właśnie obawiam, bo już jakaś baba w USA powiedziała, że jak się wycofają to mogą znieść sankcje. I też pytanie jak szczelne są obecne sankcje, bo to, że ktoś na konferencji powie, że nakłada sankcje jeszcze nie oznacza, że będą one skuteczne.

3

@konrad1661
Nie ma moim zdaniem szans na wycofanie się. Jemu chodzi o to żeby zastraszyć zachód i żeby np. nie nakładać nowych sankcji i może zluzować obecne, co mam nadzieję się nie zdarzy.

0

@mrboom
Jak udowodnisz, że szkoda powstała na skutek tego zdarzenia to szansa jest. Przedawnienie roszczeń wynosi 3 lata. Zawsze możesz zgłosić nową szkodę do ubezpieczyciela.

2

@michal26
Szukają każdego sposobu, ale z tym ogłoszeniem o samolotach mogli sobie darować. Z drugiej strony o ile pamiętam ten dziadek z UE chyba sam powiedział, że unia da samoloty. Także trochę tu zawalili, bo chyba nie sądzili, że tym przestraszą ruskich.

0

@michal26
Może i tak, ale wątpię żeby się zdecydowali nawet na ograniczoną strefę tak jak mówił Wolski. No chyba, że będzie coraz gorzej i ruski nie pozwolą ewakuować ludzi.
Z drugiej strony jakby dali Ukrainie samoloty to by mogli sobie sami poradzić. Bardzo dużo znaków zapytania.

0

@michal26
Raczej już to zostało zdementowane wczoraj. Wydaje mi się, że NATO się trochę przestraszyło Putina i nie będę dalej ingerować. Ustanowienie tej linii telefonicznej z Ruskami też jest zastanawiające. Oby nie przestali wspierać Ukrainy przynajmniej na tym polu co dotychczas.

2

Muszę powiedzieć, że Zychowicz kreuje się na wielkiego eksperta, ale rozmawiając z Wolskim wychodzi na niesamowitego ignoranta (oczywiście chodzi tutaj o militarny aspekt wojny). To jego podniecanie się tym, że np. Ukraińcy ukradli czołg, czy inny pojazd i na tej podstawie ocenianie potencjału obu armii jest kuriozalne.
Z kolei Wolski podchodzi do tego na chłodno i merytorycznie bez zbędnych emocji i życzeniowego myślenia. Niestety, ale z jego wypowiedzi wynika niezbyt optymistyczna wizja dla Ukrainy, bo jednak militarnie ruski mają przewagę. Gdyby Ukraina miała więcej samolotów to może by to wyglądało trochę inaczej.

1

@NaFazieHitman
I tak to jest tymczasowe, także nie ma co się podniecać.

4

@Kondziubarca
Było do przewidzenia, że Niemcy będą tylko pozorować pewne działania. Za dużo mają interesów z Rosją i chcą żeby to się skończyło w miarę szybko. Brak odcięcia 2 banków ze swiftu dobitnie pokazuje jak to bardzo chcą pomagać Niemcy.
Własne interesy ponad ludzkie życie.

0

To może według Ciebie Ukraińcy się nie cofają? No cóż szkoda się dalej produkować. Poza tym ruski wcale nie muszą wchodzić do Kijowa i dużo jest głosów, że mogą tylko otoczyć i wziąć głodem.

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

0

@Medium
Otoczenie jest raczej kwestią czasu. Trzeba być realistą. Ukraińcy przegrywają na wszystkich kierunkach i cały czas się cofają. Nie można wygrać wojny tylko się broniąc. Niby jakieś tam robią kontrataki, ale widać, że z każdym dniem jest coraz gorzej.
Także możesz się śmiać, ale raczej kwestia kilku następnych dni jak wszystkie większe miasta zostaną zajęte. Poza tym jak się będą jakieś miasta bronić to mogą zrobić Czeczenię bis i zrównają wszystko z ziemią.
No chyba, że to jest element jakiejś taktyki, w co jednak wątpię. Zwyczajnie taki jest potencjał armii ukraińskiej. Tu by musiał zachód pomóc w ciężkim sprzęcie np. samoloty, bo dostarczanie tylko amunicji i ręcznych wyrzutni nie wystarczy.

2

@MrPGG
Widać po nim, że jest mega zmęczony. Masakra.

0

@Tomo1989
Wiesz tylko, że zachód dalej przyjmuje uległą taktykę. Tak było w 39 i tak jest teraz. Oni myślą, że jak pójdą na ustępstwa to Putin odpuści.

1

@10SzymonBarca10
Gorsze było jak zaczęli trąbić, że Ukraińcy będą startować z polskich lotnisk. Jak można było tak powiedzieć. Przecież to proszenie się o wojnę.

0

@LS
Podobno miasto jest w okrążeniu, więc trudno powiedzieć co będzie z nimi.

6

@Mr8lack
Z całym szacunkiem, ale NATO to palcem nie kiwnie, bo się boi, że Putin coś odwali.

0

@Azi
Tylko trochę mnie niepokoi jednak ta kolumna pojazdów pod Kijowem i możliwe wkroczenie łukaszenków. Na południu też nie za ciekawie. Mam nadzieję, że dadzą radę się jeszcze utrzymać kilka dni, a może więcej.

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

0

@Cule1234
To może być gwóźdź do trumny Ukrainy :/ no masakra jakaś. Chyba już ledwo zipią, a jak się jeszcze ci im zwalą to może być naprawdę tragedia.

0

@arkasath
Bardzo śmieszne naprawdę. W takich okolicznościach mogłeś sobie darować.

0

@Cwaniak4
Putin już powiedział, że korytarze humanitarne blokują ukraińscy naziści.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?