Johnnie_Walker
Dołączył/a: październik 2014
Warszawa
11 obserwujących
1 obserwowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
3
@Roobo ale zrobili taki cyrk, że muszą już lecieć w zaparte, bo jeśli po tym ostatecznie Alvarez u nas wyląduje to będą po prostu pośmiewiskiem.
1
@Kapitan9 mam nadzieję, że skoro bierzemy Gordona i Bernardo to jednak nie.
0
@Lucerfi No widziałem dzisiaj kogoś tutaj kto mówił o Cancelo per "dziadek", więc chyba średnia wieku tu jest nie najwyższa + zapominają jak futbol poszedł do przodu. Lewandowski ma zaraz 38 lat, a dopiero ten sezon był i tak średni, każdy poprzedni był w jego wykonaniu bardzo dobry i dawał nam kupę bramek.
1
@jacobFCB @Katalończyk 99 No i się zgadzam. Jeśli faktycznie to jest transfer na prośbę Flicka, to nie ma tematu, tylko wyskakiwać z kasy szwagry i po tryplet.
5
@Sergio_Devils nie no, jest 29 maja, oni mają jeszcze 3 miesiące do końca okienka. To, że nie chcą przeciągać negocjacji nie oznacza, że oleją 20 mln euro :D
0
@Katalończyk 99 zgadzam się i sam uważam, że Alvarez to świetny piłkarz i będę mu bardzo kibicował, jeśli do nas przyjdzie. Ale na papierze, ja widzę powody do watpliwości, zwłaszcza, że na ławce nie będzie ktoś taki jak Sorloth czy Muriqi, tylko Ferran, który nie da siły fizycznej, wzrostu, gr w powietrzu i gry tyłem do bramki, tylko też bieganie.
1
@Kaziol47 rozumiem, sam kibicuje 21 lat :D W samego Laportę nie wierzę, ale kurde, mimo ogromnych wątpliwości co do Deco na początku, fakt jak dobrze wspólpracuje z Flickiem robi wrażenie.
0
@Kgorecki2500 ale kto powiedział, że on nie będzie grać? Rashford który nie był ściągany do wyjściowego składu i nigdy nie był tak traktowany rozegrał ponad 2600 minut w 49 meczach. Barcelona w ostatnich latach rozgrywa średnio 55 meczów na sezon, a maksymalnie może rozegrać nawet 63 mecze + KMŚ. Przy ilości kontuzji jakie się dzieją w obecnym futbolu już nie ma takiego sztywnego podziału na wyjściową jedenastkę i zmienników. A już na pewno u Flicka to ile wydali na kogoś nie będzie decydowało o tym czy gra.
0
@Katalończyk 99 popatrz na heatmapy, obaj biegają po całej połowie rywala, są jednymi z najbardziej zaangażowanych w pressing, obaj mają dużą ilość podań w pole karne, a Alvarez mimo bycia napastnikiem ma ich nawet więcej, niż Rapha. Do Yamala zdecydowanie mniej podobieństw, ale dla Yamala który gra blisko linii środkowej, rozciąga grę i ma bardzo dużo kluczowych podań najbardziej naturalnym uzupełnieniem jest ktoś, kto zajmuje miejsce w polu karnym i strzela bardzo dużo bramek. Alvarez strzelił w tym sezonie w lidze 8, z czego tylko 4 z gry.
1
@Kgorecki2500 Gordon przychodzi, bo Rashford się nie sprawdził, a Raphinha pół sezonu miał kontuzje i w kadrze nie było alternatywy. Kwota nie gwarantuje wyjściowej jedenastki. Będzie grał, jeśli będzie dawał drużynie to czego Flick oczekuje.
2
@jacobFCB no i chyba o to cała dyskusja. Raczej nie widzę ludzi, którzy mówią, że Alvarez to za słaby piłkarz. Po prostu ten system to ryzyko, które jeśli podejmiemy, to możemy wygrać ligę mistrzów, a równie dobrze możemy mieć powtórkę z sezonu 2019/20. Też pojawia się pytanie, czy jeśli Raphinha będzie grał na 10, czy sam Pedro wystarczy do kontroli tempa gry i balansu. Będziemy mieć masę biegających, walczących, szybkich, a mało zawodników, którzy potrafią uspokoić i przytrzymać piłkę. Podejrzewam, że po to może być pomysł ściągnięcia Bernardo.
0
@David_Martin w lidze, przynajmniej zgodnie z artykułem, 0 błędów prowadzących do goli, 3 prowadzące do strzału. Jeśli to prawda, to byłby najbardziej skupionym obrońcą w naszej kadrze, z taką statystyką.
0
@HypeR jeśli przyjdzie Bernardo, to raczej Gordon na ławkę i Bernardo w środku. Jeśli nie, to i tak zastanawiam się czy jednak Fermin nie będzie grał w wyjściowej 11.
5
@jacobFCB Nic nie przeszkadza w Alvarezie, kawał piłkarza. Jedyna wątpliwość jest taka, czy nie będzie się wykluczał z innymi piłkarzami wokół niego, którzy próbują grać w podobny sposób i w podobnych sektorach. To się oczywiście może udać świetnie, ale kiedyś podobny case był z Griezmannem i Messim i ta sytuacja daje podobne skojarzenia. Jakby przyszedł Haaland (oczywiście wiem, że nie przyjdzie i nawet nie wiem czy by chciał) to przynamniej wiesz, że nie będą sobie przeszkadzać z Yamalem czy Raphinhą, bo to są totalnie inne światy, a przypadku Alvareza jednak jest dużo podobieństw.
0
@barteq ale gra zdecydowanie głębiej na stałe, właściwie jest pomocnikiem. Kiedy przychodził do Barcelony, po sezonie 2018/19 najczęściej grał jako drugi napastnik, często bliżej prawej strony, grając obok Moraty albo Diego Costy, a i tak był głównym strzelcem mając 21 goli i 10 asyst. Chodzi o to jakie miejsce na boisku zajmuje. Griezmann w Barcelonie był prawie zawsze w tych samych sektorach co Messi, dlatego mu nie wyszło. Teraz gra głębiej, więcej rozgrywa, dalej gra głęboko, ale z mniejszym parciem na liczby, no i ma gorsze. W lidze Griezmann w tym roku strzelił 7 bramek w 35 meczach, mimo tego, że Atletico było dużo bardziej ofensywnie nastawione, to pokazuje, że pełni inną rolę w drużynie.
0
@Guillegavira czemu nie dla Konate?
2
Akurat Konate to jest bardzo ciekawy pomysł. Minus jest tylko taki, że nie jest lewonożny, a jeśli Cancelo będzie grał na lewej stronie, to ktoś musi zabezpieczyć tamten sektor. Natomiast wzrost, siła, doświadczenie na najwyższym poziomie, pewność w defensywie, no jest świetnym obrońcą. Jeśli miałbym wybierać między nim, a Gvardiolem to wolałbym Chorwata, ale jeśli nie będzie dostępny, to nie wiem czy jesteśmy w stanie znaleźć kogoś lepszego, niż Konate.
0
@barteq przecież Griezmann obecnie, a Griezmann w Barcelonie to zupełnie dwa różne światy, co my porównujemy
0
@barteq ale jest Yamal i Raphinha. Griezmann chciał grać w podobnych sektorach co Messi, dlatego to nie działało. Wątpliwość, że Julian będzie chciał grać w podobnych sektorach co tamta dwójka jest moim zdaniem uzasadniona.
2
@BulaKG Araujo jest niesprzedawalny, a Espart dostanie minuty, więc pewnie oni będą zmiennikami Garcii. Jeśli wykupią Cancelo i kupią środkowego obrońcę to moim zdaniem Kounde będzie musiał odejść, zwłaszcza, że ma bardzo wysoki kontrakt. Ja akurat, w systemie Flicka, jestem bardzo pozytywnie nastawiony do Garcii. Jeśli faktycznie przyjdzie Bernardo, to nie będzie tylko zmiennikiem, tylko pewnie wejdzie za Fermina, a z kolei Fermin jest raczej nietykalny dla Flicka, dodatkowo przyszedł Gordon, więc moim zdaniem wypadną Olmo i Barghdji. De Jong przede wszystkim nie da się sprzedać, więc zostanie. No i nie wierzę w wykupienie Rashforda.
1
@Pawlak1992 poza tym, że żaden, to pewnie chodzi o to, żeby mieć zawodnika nr 4/5, jakby nas zaatakowała plaga kontuzji, a obecnie nawet za średniego siura trzeba dać więcej, niż Barcelona zapłaci Christensenowi. Nie mówię, że mi się ten ruch podoba, ale pewnie taka logika za tym stoi.
5
@Kaziol47 ale trzeba przyznać, że sytuacja finansowa wygląda zupełnie inaczej, niż w przeciągu ostatnich kilku lat. Robert odszedł, Barcelona jest na zasadzie 1:1 i otwarto część stadionu. Nie były problemem kwoty na transfer, tylko limity wynagrodzeń, a one się mocno zmieniły w tym roku, więc pewnie szwagry chcą to wykorzystać.
0
@aiven Oczywiście. Ogólnie, niektóre kontrakty to jest totalna abstrakcja. De Jong ma rocznie 25 mln, czyli praktycznie tyle samo co Robert. Ter Steven z bonusami ok. 20 mln, Rashford chyba 17, Kounde 19,5. Christensen, który od dwóch lat nie gra dostaje z bonusami 13 mln. Ja się nie dziwię, że Barcelona rozważa sprzedaż niektórych piłkarzy, skoro mają astronomiczne kontrakty, a u Flicka tracą na znaczeniu.
0
@Zoker to jest dla mnie głupota tego systemu. 1 bramka więcej, ale w 6 meczach więcej. Müller powinien być wyżej. I dyskusyjne, czy Pele tez nie powinien.
2
@majkiii ktoś się na pewno po niego zgłosi, tylko obawiam się, że nie zgłoszą się po niego kluby, które są w stanie zapłacić tyle ile on chce. Gość ma kosmiczny kontrakt i to jeszcze przez dwa lata. Jak nie zgłosi się żaden klub który mu się spodoba, to pójdzie na nieoficjalną emeryturę i nie będzie wstawał z ławki za 15,6 mln rocznie.
0
@Zoker ciekawe skąd pomysł, żeby dać Ronaldo, który ma 20 w 19 meczach nad Mullera, który ma 20 w 13 meczach.
0
@Sergio_Devils moim zdaniem absolutnie gość nie pod nasze potrzeby i raczej nie ten poziom. Jeśli na boku będzie grać Cancelo, a wszystko na to zapowiada, to Senesi po lewej stronie to samobójstwo.
0
@bart_azz jeśli Flick go nie chciał to i bardzo dobrze, a jeśli na celowniku faktycznie są zawodnicy pokroju Gvardiola, to Senesi im może jednak buty czyścić.
8
@majkiii nie przesadzajmy z tym wiekowym. 34 lata dla bramkarza to nie jest jakaś granica użyteczności. Wielu topowych bramkarzy grało i do okolic czterdziestki, chociażby obecnie grający Neuer, a takich historii trochę jest. Dla wielu klubów Ter Stegen może być dobrą okazją, ale problem pozostaje jeden - ciągłe kontuzje w ostatnich latach.
5
@Wojtek84 Ter Stegen jeszcze nie odszedł, ale oby to dopięli. Równie ważna operacja, jak podpisanie Bernardo.