1

@Pedri16Future tak obstawiam. Ewidentnie coś się tam wypaliło, dodatkowo to był zawodnik z którym Flick miał największe problemy, jeśli chodzi o spóźnienia na treningi i odprawy, podobno chce postawić na Garcie, a za Kounde można wziąć sporo kasy. Obstawiam, że po to przedłużają kontrakt z Christensenem. Araujo będzie zmiennikiem Garcii, Martin nowego obrońcy, a Cancelo i tak wykupią.

1

@tbas no jako zmiennik Yamala, ewentualnie wywalą Olmo i będzie się bił z Ferminem o wyjściową jedenastkę.

0

@TridenteMSN obyś miał rację. Mi tylko brakuje tego, że nie mamy prawie nikogo w kadrze, kto mógłby strzelić z rożnego, a i z bronieniem różnych może być ciężko.

0

@jeonek ale oni chcą wykupić Cancelo, posadzić Balde na ławce i postawić na Garcię na prawą stronę. Wszystko zależy od tego, czy chcą sprzedać Kounde. Jeśli tak, to faktycznie powinni kogoś poszukać, chociaż podobno Flick wierzy w Esparta. Dodatkowo Araujo jest niesprzedawalny, a Flick go raczej już nie będzie wystawiał na środku. Natomiast faktycznie, środkowy obrońca to powinien być priorytet, niezależnie od tego, że Martin się dobrze sprawdził. Ale nie dziwię się, że kupują napastników. Rashforda nie ma, a nie można uznać tego sezonu za jednoznacznie dobry, odszedł Lewy, a Ferran nie jest pewniakiem. Raphinha pół sezonu miał kontuzje. Jak mamy walczyć w Europie, to musi komu być strzelać bramki.

0

@Roobo no i słusznie, on nie jest wart aż takich pieniędzy, a mimo wszystko, Barcelona, która musi wzmocnić też innego pozycje, ma prawo szukać napastnika gdzieś indziej. Podejrzewam, że Alvarez wiedząc, że jest nr 1 Barcelony może wywierać presję, widząc, że Barcelona negocjuje z innymi, a kupiła już Gordona.

@FabianekMrozek te które mogą tyle zapłacić albo nie są nim zainteresowane, albo on nie będzie nimi zainteresowany. Nie sądzę, że Alvarez będzie chciał opuścić Atletico dla United czy Newcastle, a City, Chelsea i Arsenal się po niego nie zgłaszają. Rynek działa w dwie strony.

0

@TridenteMSN Zgadzam się, bardziej martwi mnie to gdzie naturalnie szuka sobie miejsca, bo podobnie grał w City i dość podobnie w reprezentacji, widać, że to dla niego naturalne miejsce, ale oczywiście to nie musi być problemem. Potencjalnie wymienność pozycji może być naszym wielkim atutem. Ja go ogólnie bardzo doceniam, po prostu boje się, że Barcelona znowu będzie mocno jednowymiarowa, a za Alvareza w razie czego z ławki wchodzi Ferran, który też nie jest typową dziewiątką.

0

@pienaar szybki super, ale przede wszystkim silny, doświadczony i skuteczny w obronie. Moim marzeniem jest Ndicka, który świetnie uzupełniałby braki Cubarsiego.

0

@kaamil1910 o ile sam mam dużo wątpliwości, to w Lidze wygląda to gorzej, niż w rzeczywistości. Strzelił 20 bramek we wszystkich rozgrywkach, dołożyć 9 asyst, a do tego ten sezon był gorszy, niż poprzedni, gdzie strzelił 29 bramek i dołożył 8 asyst przy podobnej ilości minut.

1

@Hindus do tego, klub raczej zrobi przynajmniej jedną dużą sprzedaż i będą chcieli wypchnąć Ter Stegena, a z budżetu płac spadł też Rashford.

1

@Tymoon19 dwóch nowych, ale też Robert odszedł, Barghji raczej też nie zostanie i raczej nie wykupią Rashforda. Ja się trochę obawiam, że mając 3 skrzydłowych i dwóch napastników zostawiamy sobie mały margines, przy tej ilości meczów, jakie są do rozegrania. Pod tym względem przydałoby się wykupić kogoś takiego jak Virgili, skoro jest za grosze.

1

@Aequlibre Mi tam się bardzo podoba transfer Gordona, ale ja nie widzę w nim dziewiątki. Szybki, mobilny, bardzo zaangażowany w pressing skrzydłowy, typowo Flickowy żołnierz do rotacji z Raphinhą - super. On daje balans, ale nie jest remedium na nasze problemy. Jego transfer ma sens, tylko jeśli przyjdzie napastnik, który daje drużynie coś innego i walnie 20+ bramek w sezonie.

0

@Aequlibre wiem, właśnie o to mi trochę chodzi. Oni są trochę zbyt podobni. Jasne, nie identyczni, ale obaj są gdzieś między skrzydłem, a środkiem, operują w podobnych sektorach, są mocno zaangażowani w pressing i mogą być niekompatybilni razem. Brakuje mi po prostu napastnika, który ma zupełnie inną charakterystykę, a Ferranowi nie ufam jako pierwszemu wyborowi.

0

@Guillegavira Może tak, nie wyłapałem tego.

0

@Aequlibre Gordon jest skrzydłowym, a Alvarez środkowym napastnikiem. Skrzydłowy 12 drużyny PL ma udział przy bramce co 130 min, a środkowy napastnik 3 drużyny LaLigi ma udział przy bramce co 122 minuty. Ja w Gordonie widzę alternatywę dla Raphinhi i ciężką pracę w pressingu, a jednak środkowy napastnik, jeśli nie strzela, to mamy problem. Oczywiście wiem, że w przypadku obu zawodników, to nie był ich najlepszy sezon, ale to są moje wątpliwości co do Alvareza.

0

@sylweste.r O tyle dobrze, że jeśli Flick nie czuje Bastoniego, to dobrze, że nie wywalają na niego 60-80 mln. Martin rozwinął się zaskakująco, a Cubarsi jednak będzie konsekwentnie budowany. Po prostu brakuje zabezpieczenia i tym zabezpieczeniem powinien być ktoś, kto ma inną charakterystykę. Ja bym był ogromnym zwolennikiem Ndicki, mam wątpliwości co do Kiwiora, jakąś alternatywą może być Natan, ale kogoś musza kupić. Pytanie też się pojawia co Flick chce zrobić z Cortesem i Cuencą.

1

Nie wiem, ja mam wątpliwości. On zajmuje podobne przestrzenie co nasi skrzydłowi, a dodatkowo 8 bramek w 29 meczach, z czego 4 z gry, a 4 ze stałych fragmentów to nie jest jakiś świetny wynik. Rozumiem jego atuty, ale wydaje mi się, że Barcelona potrzebuje napastnika, który daje coś innego, niż Yamal i Raphinha i albo im robi miejsce albo wykańcza ich akcje, a tutaj mamy gościa, który woli podawać, niż strzelać.

1

@ciesiola tzn. ja uważam, że transfer Gordona oznacza odpuszczenie Rashforda. Flick oczekuje od wszystkich mocnego zaangażowania w pressing, a Rapha był ciagle kontuzjowany w tym sezonie. Flick nie zaryzykuje znowu tego, że musi wystawiać gościa, który nic nie daje w destrukcji, stąd chyba zdecydowanie się na Gordona, dla balansu. Natomiast wydaje mi się, że albo idziemy w stronę Bernardo + tani napastnik, albo świetny napastnik, ale odpuszczenie Bernardo i ja wolę tą drugą opcję. Niestety, ja nie wierzę Ferranowi na tyle, żeby nie było dla niego realnej alternatywy.

7

Podobny casus do Gundogana. Wybitny, doświadczony i przyzwyczajony do technicznej i pozycyjnej gry pomocnik. Akurat on, hipotetycznie, mógłby zagrać też na skrzydle. W przeszłości, przyjście Bernardo to było marzenie, dzisiaj mam wątpliwości głównie co do dwóch rzeczy: 1. Kto będzie musiał odejść? 2. Czy wysoka pensja jaką na pewno będzie chciał nie zablokuje dużego transferu na pozycję, na której bardziej potrzebujemy wzmocnienia? Jeśli szwagry, jakimś cudem ogarną to tak, żeby był Bernardo, świetny napastnik, środkowy obrońca do pierwszego składu i wykupienie Cancelo, to ciężko być przeciwko, ale nie poświęciłbym żadnego z pozostałej trójki dla przyjścia Bernardo.

4

Kurcze, to jest okazja, która może się nie powtórzyć. Nawet jakby mieli go kupić i wypożyczyć, to miałoby sens. Może nawet Mallorka zgodziłaby się wziąć go na kolejny rok, ale jednak kupienie tak zdolnego, młodego zawodnika za takie pieniądze to jest opcja, której Barcelona nie powinna odrzucić. Zwłaszcza, że jeśli wykupi go ktoś inny, my z tego transferu dostaniemy grosze i stracimy kontrolę nad zawodnikiem.

0

@wielofish ale raczej jakby był ściągany, to tylko w tej roli. Jeśli byłby za grosze, to to nie jest zła opcja.

0

@takisobiektos ale kto chce Leao? Przecież wiadomo, że Laporta ma układy z Mendesem, więc naturalnie, jeśli ma do wyboru dwóch skrzydłowych nie biorących udziału w pressingu, to weźmie tego od Mendesa. Ale raczej nikt go tutaj nie chce

0

@TridenteMSN ale biorę poprawkę na Barcelonę, natomiast nie chce mi się wierzyć, nawet w przypadku szwagrów, że puściliby go za jakieś 20 mln, a tak by wychodziło z wyliczeń kolegi powyżej

1

@fenix1983 nie no, Kounde sam to powinien być z 50, jednak chłop ma mega renomę w Europie i duże osiągnięcia, a jest jeszcze w takim wieku, że 5 lat na najwyższym poziomie zagra przynajmniej. Niech za Casado wezmą 15-20 to już masz trochę. Akurat Ter Stegen obstawiam, że odejdzie za darmo, a Ansu za max. 10 mln, ale to już powinno być w okolicy 70-80 mln. Plus u nas problemem nie jest sama kasa na transfer, tylko FFP, a po odejściu Roberta i potencjalnie Marca i Kounde, robi się dużo miejsca w limitach.

0

A mi się wydaje, że to jednak może być kwestia charakterystyki. Senesi jest wolny, to jest bardzo duży minus przy wysoko ustawionej obronie. Dodatkowo, nie jest znany z najlepszej gry w powietrzu, a tego Flick też może oczekiwać. Zwłaszcza w kontekście porównań do Inigo, jednak Martinez mimo wzrostu był świetny w powietrzu, a Senesi nie. Jeśli Barcelona miała go brać tylko dlatego, że jest za darmo, to może dobrze, że nie wzięła. Jeśli mają kupić kogoś lewonożnego, to kogoś kto posadzi na ławce Martina, a nie zdziwiłbym się, jakby Senesiemu się to nie udało.

0

@directedbyfcb w mojej ocenie, Ferran to się nie nadaje tak samo na środek ataku i chwilowa zwyżka formy mnie nie przekona. Gość miał dobrych kilka meczów na początku sezonu i kilka na koniec, podobnie jak Rashford, ale większość sezonu kopał się po czole. To jest rozmowa teoretyczna, a w teorii, wolę Muriqiego jako drugiego napastnika, niż Ferrana, niezależnie od tego, że tak się nie wydarzy.

4

z jednej strony, nie dziwię się, bo Bastoni nie miał najlepszego okresu w ostatnich miesiącach. Dodatkowo Inter gra zupełnie inaczej. Bastoni nie jest najszybszy, a do tego dochodzi bariera językowa. Jeśli Flick ma zdjąć z wyjściowej jedenastki Martina (jak to brzmi) lub Garcię, żeby koło Cubarsiego grał nowy stoper, to musi to być ktoś, kto zaoferuje drużynie to czego Flick oczekuje. Pytanie tylko jest takie - jaka jest alternatywa? Jeśli Flick jest uparty na stopera lewonożnego, to możliwości jest drastycznie mniej. Mówię oczywiście o opcjach realistycznych.

2

@Katalończyk 99 jeśli kupilibyśmy dwóch napastników i Ferran wróciłby na skrzydło, to dalej nie jest to wymarzona opcja, ale już bardziej sensowna.

0

@th@les był i całe szczęście nie przyszedł. Chcieli go kupić 2 lata temu.

12

Trzymam kciuki za to, żeby strzelił w tych dwóch meczach przynajmniej dwie bramki. Super, jakby był w top10 strzelców Barcelony wszech czasów. A jeśli strzeli 3, to będzie ex aequo na 8 razem z Kluivertem i Rexachem, ale przy zdecydowanie mniejszej ilości meczów. Przyszedł do Barcelony w momencie, w którym można było mieć wątpliwości czy już się z tego wygrzebiemy i chociaż nigdy nie był idealny, wniósł klasę piłkarską i profesjonalizm, dołożył wiele bramek i przez te 4 sezony był ważny dla klubu przy odbudowie. Dziękujemy Robert!

0

@baryn mówię o zawodnikach, którzy mogliby być brani pod uwagę w kontekście sprzedaży. Przecież sprzedaży Yamala, Pedriego, Fermina czy Cubarsiego na szczęście nikt nie bierze pod uwagę.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?