Johnnie_Walker
Dołączył/a: październik 2014
Warszawa
11 obserwujących
1 obserwowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
Garcia jest ważnym żołnierzem Flicka, dodatkowo miał bardzo równą formę przez cały sezon i na tej pozycji też grał dobrze. Barcelona ma mało zawodników, których może realnie sprzedać za dobre pieniądze. Kounde jest jednym z nich. Jeśli ze sprzedaży Julesa mają się pojawić pieniądze na napastnika, to jestem ok z Garcią w pierwszy składzie. Dodatkowo, dużo zależy do tego, czy Flick wierzy w Esparta. Araujo niestety raczej zostanie, Cancelo raczej zostanie wykupiony, więc jeśli Flick chce dać Espartowi szanse, to prawa obrona jest relatywnie zabezpieczona.
3
@BulaKG problem polega na tym, że Kounde jest w Barcelonie 4 sezonu i tylko jeden był aż tak dobry, a ten był raczej słaby. Garcia ma zupełnie inną charakterystykę i w ofensywie nawet się nie zbliży, ale jest pewniejszy w defensywie i lepszy taktycznie. Dodatkowo, Barcelona na cito musi wzmocnić inne pozycje, a za Kounde weźmie sporo kasy. Jeśli brak sprzedaży Koudne ma oznaczać brak kupienia klasowego napastnika, to ja wolę Garcię w pierwszy składzie.
0
@Damian11 Moim zdaniem Flick nie puści De Jonga, jeśli zostanie sprzedany Casado. Może być za wąska kadra. Pedri, Gavi po ciężkich urazach, Bernal młody, Olmo podatny na kontuzje i Fermin. Trochę za mało. Sprzedając De Jonga nie kupimy nikogo na jego miejsce. Casado pewnie pójdzie, Araujo jest raczej niesprzedawalny. Kounde, kontrowersyjna sprawa, ale wg mnie, Eric gra na podobnym poziomie co Kounde, ma trochę inny profil, ale jest dużo równiejszy, Kounde miał straszne wahania formy i to już nie pierwszy taki jego sezon. A dalej można za niego dostać dużo kasy. Wszystko zależy od tego jak bardzo Flick wierzy w Esparta. Jeśli wierzy, to mając Garcię i Araujo w odwodzie, sprzedawałbym Kounde.
0
@Bernard777 nie wartość rynkowa, tylko wycena transfermarkt. Inter kupił go rok temu za 23 mln. Jeśli w ogóle sprzedaliby go taniej, niż Pedro, to pytanie czy ktoś kto jest rezerwowym w Interze i ma 7 bramek jest lepszym rozwiązaniem, niż podstawowy napastnik Chelsea, który tych bramek ma 15 i jest pozytywnie zweryfikowany w Premier League.
4
@RoberDzik moim ulubieńcem z Realu zawsze był Xabi Alonso, miałem sympatię do Isco i Odegaarda, duży szacunek do Casillasa.
0
@krefi10 Nie zawsze. Patrząc nawet na sam XXI wiek, niektórzy napastnicy w stawali się gwiazdami dopiero w Barcelonie. Prosty przykład - Eto'o, który tułał się między rezerwami Realu, a Espnyolem, potem na 4 lata do Mallorki gdzie strzelił bodajże 70 bramek, więc nie jakiś niesamowity wynik i transfer do Barcelony gdzie został gwiazdą. Villa oczywiście był gwiazdą ligi hiszpańskiej i Valencii, ale światowymi gwiazdami byli Drogba, Henry, Eto'o, Van Nistelrooy, Torres, Shevchenko, Ibra czy Rooney. Haalland jest jedną z pewnie trzech największych gwiazd obecnie na świecie, więc to jednak inny kaliber transferu. Nie musimy kupić najgłośniejszego nazwiska, tylko bardzo skutecznego, pasującego do taktyki napastnika, wtedy będzie gwiazdą w ciągu roku.
0
Ja się trochę gubię w tym jakiego profilu szuka Barcelona. Jeśli Yamal i Raphinha będą w wyjściowym składzie, a za nimi Olmo albo Fermin, to czy nie potrzebujemy bardziej wysokiego, silnego, dobrze grającego tyłem do bramki, dobrego w powietrzu napastnika? Obaj skrzydłowi często schodzą do środka i lubią grać głęboko. Pedro też potrzebuje miejsca, jasne, super wchodzi w pole karne, ale Fermin gra w tym sensie podobnie. Jeszcze Pedro ma więcej sensu dla mnie, niż Julian, ale nie wiem czemu Barcelona nie walczy o takiego zawodnika jak np. Guirassy. Zwłaszcza, że prędzej w klubie zostanie Ferran, niż Robert.
1
Balde na boisku, czyli jeszcze możemy to przerżnąć
7
@yoli Ale piszesz ten komentarz w odpowiedzi do niemieckiego dziennika Die Welt? :D Przecież to nie jest artykuł fcbarca.com, tylko przetłumaczony z niemieckiej gazety, która bardzo trafnie opisała wczorajszy wieczór. Nie przypominam sobie, żeby po meczu Barcelona - Atletico pikarze Barcy zaczęli się tak zachowywać w stronę sędziego. Vinicius klaszcze do sędziego, a przeszłości Neymar jak klaskał sędziemu za czerwoną kartkę, to go zawiesili na 3 mecze. Lewandowskiego też, za drapanie się po nosie. Najgorzej po porażce, z piłkarzy Barcelony zachował się Raphinha, który faktycznie zachował się jak dzban, ale przynajmniej przeprosił. Nikt nie mówi o kopnięciu bez piłki Rudigera, o popchnięciu bez piłki Kimmicha przez Viniciusa, jest raban o czerwoną kartkę, ale przecież przedłużanie gry po 3 reprymendach sędziego musi skończyć się żółtą kartką, to jest kretyńskie zachowanie przede wszystkim Camavingi, a dopiero potem Vinicicia. Arbeloa w każdym wywiadzie narzeka na sędziego, a w tym sezonie nikt nie dostał większej ilości niezasłużonych karnych. A w poprzednim mecze? Brak karnego na Elise na koniec meczu? Var nie reaguje na czyją korzyść? Ten artykuł to nie jest jakiś kataloński szmatławiec, których nie da się czytać, tylko to jak Real Madryt widzą obserwatorzy z innego kraju, bez całej niechęci kibicowskiej. Moim zdaniem to bardzo dobrze, że w końcu ktoś spoza Hiszpanii to napisał.
0
Komentarz usunięty przez użytkownika
2
Póki Ferran jest na boisku to my wcale nie gramy w przewadze, niestety
1
@Laminedependencia ze wszystkim się zgadzam, poza tym, że Jets młody. 27 lat za miesiąc to już nie jest taki młody zawodnik. Oczywiście dużo przed nim, ale młody to on był 3-4 lata temu.
0
@Pedri16Future @MirusAmisz dziękuję, choć trochę nie wiem komu wierzyć :D czy git oznacza bardziej 5/10, czy 7/10?
0
Nie mogłem obejrzeć meczu, a jestem mega ciekawy jak zagrali panowie Cancelo, Eric, Martin, Casado, Olmo, Araujo i Fermin? Czy ktoś mógłby mi w skrócie opowiedzieć?
0
@mati15d Senesiemu się kończy kontrakt. 28 lat, lewa noga, Bournemouth, więc i doświadczenie w Premier League, jest z Argentyny, więc nie ma problemu z językiem. Właściwie jedyny problem jest z szybkością, co przy tej taktyce może być faktycznie ważne, ale dziwi mnie, że aż tak mało się o nim mówi. Obecnie chyba Borussia się nastawia na sprzedaż Schlotterbecka i kupienie właśnie jego, a jeśli naszym "transferem" ma być Christensen, to już na prawdę lepiej jego ściągnąć.
0
@ACMaldini3 idę o zakład, że nowy LO w tym okienku nie przejdzie. Mając Balde, Martina, jeśli jeszcze faktycznie wykupią Cancelo, po prostu nie będzie na to kasy. Kasa jest potrzebna na ŚO i Napastnika, na więcej nam FFP nie pozwoli.
0
@Krystiansigma2734 problem polega na tym, że nikt ich nie kupi. Duże ego, duże pensje, Frenkie zaraz 29 lat i ostatnie kilka lat nie przemawia za jednym i drugim. Może jakieś United dałoby się nabrać na nich, ale oni chcą grać w topowych drużynach. Dlatego nie przedłużą kontraktu z Lewym, bo ma wysoką pensję i będą robić miejsce dla nowego, do Ferran jest niesprzedawalny.
4
@Kamiloza91 przede wszystkim, on ma 19 lat. Na tym etapie on potrzebuje pewniaka obok siebie, od którego może się uczyć, który go czasem ustawi, a czasem naprawi jego błąd. Cubarsi z Inigo grał fantastycznie, bo Inigo go instruował, był bardzo doświadczony i nie dawał mu się rozkojarzyć. Ktoś taki jest nam potrzebny, a nie ma wątpliwości że za 3-5 lat będziemy mówili o Cubarsim jako fundamencie nie tylko obrony, ale całej drużyny. Od Araujo i Martina się tego nie nauczy, obawiam się, że od Erica jednak też.
1
@RosjaninBut Torres z rocznym kontraktem 40 mln? Mocno wątpliwe
4
@krol211 no, jednak Ferran i Balde mają mocne karty w tej grze
0
Nie wierzę w transfer Kane'a ani Alvareza, ale Barcelona potrzebuje napastnika. Po prostu w takich meczach napastnik mógłby dołożyć kolejne 2 bramki, których Ferran nie jest w stanie. Widzę realnie tylko kilka opcji, Guirassy, Marmoush, może Lautaro.
4
@PIWOSZ89 no i dzisiejszy wynik będzie ich największym osiągnięciem w sezonie
0
@FanBarcy22 nie pożegnasz go w lecie, bo go nikt nie kupi. Co roku ta sama sytuacja, zgłaszają się kluby, do których od nie chce odejść, bo wierzy, że jest rekinem i powinien grać w topce. A nikt z topki go nie chce, bo widzą jaki to paralityk.
Edit: a nie, przepraszam, kontrakt się kończy. Czyli wystarczy nie przedłużać. Deco, nie spieprz tego.
1
@LOPEZ16 tak, czyli mocne 5.5/10
7
21 strzałów, 9 celnych, 15 rożnych, prawie 700 podań, xG ponad 3. To pokazuje jak dobry mecz zagrali. To było oblężenie typowego autobusu Simeone.
2
@LOPEZ16 Fermin i Ferran dzisiaj nie zrobili nic. Dosłownie. Olmo za to powinien wylecieć z boiska. Więc faktycznie na ich tle Rashford zagrał dobry mecz.
2
zacząć z 4 w plecy, a do ostatnich sekund była opcja na dogrywkę. Szacunek dla drużyny, zaangażowanie, walka, charakter, stwarzanie zagrożenia, dużo strzałów, dużo rożnych. Nie ma o co się przyczepić. Szkoda tylko, że Robert nie był dostępny na ten mecz, bo Ferran grał tak, jakbym grali w jednego mniej. No i sędzia, w obie strony, z błędami. Jeden faul gwizdał, potem kolejnego podobnego już nie, żółta za pyskówkę, brak żółtej za faule. Tak jak mówię, w obie strony, bo Olmo powinien wylecieć. Ogromny plus dla Cubarsiego i Bernala, a Pedri standardowo - klasa.
0
@KrwawiaceoczyVEB ojciec czy syn?
1
@EzioAuditoreDF jak strzelą na 4 to chłopaki z Atletico sami sobie wbiją
0
Dobra, szanse się zwiększyły