0

@bartulek98 chyba za Olmo

0

@ali3gator trochę przyspieszyli, ale nie jest niestety dobrze zorganizowany ten pressing i bardzo kuleje wykończenie

0

Czyli na razie jest tak, obrona kompletnie pogubiona, ale wysoka. W ataku polegamy na indywidualnych błyskach, ale kiedy ich nie ma, podajemy do boku czekając na opcję wrzutki. Lewandowski wkurzał nas tym, że chciał rozgrywać, a nie był z przodu - to teraz mamy napastnika z przodu, a pomóc nie kreuje klarownych okazji. Bramkarz też nie ratuje nam wyniku. Niestety, ale zapowiada się bardzo trudny sezon, zwłaszcza, że Yamal nie gra tak jak w zeszłym sezonie i nie ma gwarancji, że Raphinha po powrocie będzie dawał drużynie tyle co wcześniej.

0

Jeśli o trenerze bardziej świadczy zorganizowanie gry obronnej, niż ilość strzelonych bramek, to ostatnio nie jest to najlepszy okres Flicka. Ta bramka spada trochę na rzecz Balde, bo znowu złamał linię, trochę Araujo i Erica, o bo nie byli najlepiej ustawieni, ale niestety, to jest kolejna sytuacja, kiedy obrona gra źle i to już spada na konto trenera.

19

Palmera jeszcze zrozumiem, Mbappe jednak miał niezłe liczby i świetnie wszedł w ten sezon, zrozumiem. Ekipa PSG, każdy zasłużył. Ale Bellingham to jest na prawdę chyba za nazwisko i białą koszulkę. Abstrahując od braku Raphy, zdecydowanie bardziej by zrozumiał, jakby zamiast Judea był np. Saliba jako czwarty obrońca.

1

@nike007 to jest za rok kalendarzowy, a nie sezon. Bellingham miał słabą zwłaszcza pierwszą połowę poprzedniego sezonu, ale faktycznie, do końca tego sezonu (czyli pół roku) nie zrobił nic, żeby się w tej jedenastce znaleźć.

1

Trudna sytuacja Barcelony. Bardzo mało doświadczonych piłkarzy, to jest to, na co Mourinho zwracał uwagę w United, czyli football legacy. U nas większość piłkarzy miało swój najlepszy sezon w życiu w zeszłym roku. Wielu z nich jest na dorobku, niektórzy wręcz na początku kariery. Ale z drugiej strony, latem Kanę będzie miał 33 lata, nie zna hiszpańskiego, będzie drogi, o ile w ogóle Bayern byłby chętny go sprzedać, bo nie muszą.

0

@Tomek54321 oczywiście, że tak. W żadnym miejscu jej bronię ani nie popieram Yamala. Jest po prostu niedojrzałym dzieciakiem, sodówka wybiła, a najwidoczniej jego najbliżsi mu w tym nie pomagają. To nie zmienia mojej oceny zachowania Carvajala. Gość jest 16 lat starszy, osiągnął już praktycznie wszystko, oczekiwałbym od niego po prostu większej dojrzałości, na którą Yamala najwidoczniej nie stać.

0

@Baratheon Jezu, widzę, że nie rozumiesz kompletnie tego co napisałem. Cały sens do tego co zacytowałeś jest w poprzednich 10 słowach „ próba takiego publicznego upokorzenia to nie jest lekcja, tylko debilizm”. W żadnym miejscu nie usprawiedliwiłem Yamal, więcej, cały czas piszę, że jest bezmyślnym gówniarzem, który jak się nie ogarnie to się skończy. I oczywiście, że potrzebuje lekcji. Po prostu na pajacerkę Yamala, Carvajal i Vinicius odpowiedzieli swoją pajacerką, dla mnie to żadna lekcja, tylko głupota, która w dodatku może mieć wpływ na relacje w kadrze. De Jong bardzo trafnie powiedział jak takie sprawy załatwiają dorośli faceci, zamiast tego, Carvajal odpowiedział gówniarzowi jak gówniarz. Jeśli ty uważasz, że zrobił słusznie, to się niestety nie zgadzamy.

8

@najs ale gdzie ja coś takiego napisałem? Każdy z nich może robić co chce, ale jeśli prawie 34 letni Carvajal, jeden z najbardziej utytułowanych zawodników ostatnich 20 lat, uważa, że nie powinien i chce coś z tym zrobić, to powinien zachować się jak dorosły, myślący facet, a nie jeszcze gorzej, niż 18 letni bezmyślny szczyl. Moim zdaniem, głupia wypowiedź w mediach stoi niżej, niż próba publicznego linczu i upokorzenia, jeśli uważasz, że zachowanie Yamal jest „nie na miejscu”. Każdy z nich się zachował jak debil. Yamal ma 18 lat, Vinicius to dno, ale od Carvajala można by już czegoś oczekiwać, chociażby ze względu na funkcję jaką pełni. I próba wmówienia mi, że to co zrobił Carvajal i Vinicius pełni jakąś funkcję edukacyjną jest śmieszne. Edukacyjny to byłby telefon i szczerą rozmową jednego z kapitanów kadry z jedną z jej gwiazd.

8

Ustalmy kilka faktów:
1. Vinicius jest dzbanem i nie ma sensu mieć wobec niego nawet minimalnych wymagań, jeśli chodzi o etykę i instynkt samozachowawczy
2. Yamal ma 18 lat, i złapał Pana Boga za nogi. Ma sławę, pieniądze, kobiety i talent, którym zachwyca się pół świata, ale to dalej gówniarz, któremu to wszystko zawróciło w głowie. Jak się nie ogarnie to się skończy, ale jak się ogarnie to będzie legendą
No i na tym tle, trochę zastanawia mnie zachowanie Carvajala. Dorosły facet, jeden z kapitanów kadry, której częścią i gwiazdą jest Yamal. De Jong ma rację, możesz w wywiadzie puścić pstryczka, że sobie z młodym pogadasz, a potem bierzesz telefon i dzwonisz. A tak idiotyczne zachowanie może im zrobić potężny gnój w kadrze, i o ile jeszcze chwilę temu to było na Yamalu, to próba takiego publicznego upokorzenia to nie jest lekcja, tylko debilizm. Jedyne co z tego Yamal wyciągnie, to że Carvajal jest durniem i jeszcze sobie narobią problemów w reprezentacji.

0

Ja tylko jedno pytanie, bo zacząłem oglądać mecz w drugiej połowie. Jak w pierwszej zagrali Cubarsi, Kounde i Yamal?

0

W środkowego i lewego obrońcę jeszcze jestem w stanie uwierzyć. Jeśli faktycznie Barcelona wróci na Camp Nou to to zwolni dużą część środków do zainwestowania, w tym do kontraktów, więc to powinien być mega priorytet klubu w tym momencie. Perez to wiedział i największe inwestycje na remont Bernabeu zbiegły się w czasie z praktycznie zerowymi wydatkami transferowymi, więc mieli zapas. Także, jeśli wrócimy na Camp Nou, pieniądze się znajdą, ale raczej nie na topowego napastnika. To są kosmiczne wydatki. Zarówno Haaland jak i Alvarez to byłyby wydatki możliwe chyba tylko dla City i PSG, może też dla jakichś klubów z Kataru. A Lautaro będzie miał 29 lat, nie wiem czy to idealne rozwiązanie. Poza tym, klub raczej wykupić Rashforda za 30 milionów, wic nie nastawiałem się na duże zakupy z przodu, jeśli nie będzie dużych sprzedaży. Ale Schlotterbeck, świetna opcja, zwłaszcza, że potrafi też posłać świetne długie podanie, co po odejściu Inigo ma chyba tylko słabo grający Cubarsi.

0

@szymonekk obawiam się tylko jednej rzeczy, co jeśli mimo kolejnego dużo biegające zawodnika, przeciwnik i tak znajdzie sposób na zatrzymanie Pedriego? Co nam da kolejny głównie defensywny piłkarz, skoro nie jesteśmy w stanie przeprowadzić akcji. Abstrahując od obecnej (od dłuższego czasu) beznadziejnej formy Olmo, mamy dzisiaj dwóch zawodników, którzy są praktycznie swoimi przeciwieństwami - Fermin, który dużo biega, walczy, ma duże pokłady energii i dobrze czuje się w szybkich atakach, ale kompletnie nie umie rozgrywać na małej przestrzeni i jest przewidywalny w podaniach oraz Olmo, który lepiej czuje się na małej przestrzeni, ma dobry drybling i potrafi zaskoczyć, ale jest bezużyteczny w pressingu i nie potrafi podjąć fizycznej walki. Nam jest potrzebny ktoś pomiędzy, zaangażowany w pressing, szybki, dobry na małej przestrzeni i potrafiący stworzyć zagrożenie jednym podaniem. Dzisiaj wyłączenie z rozegrania Pedriego oznacza, że Barcelona nie rozgrywa piłki i nie stwarza żadnego zagrożenia pod bramką rywali, a oni muszą się skupić tylko na nim, bo nikt inny tego nie robi.

3

To tylko pokazuje jak obecnie jesteśmy jednowymiarową drużyną. Pedri z De Jongiem kontrolują, a z przodu to coś tam wymyślą. No tylko teraz nie ma komu wymyślać, przeciwnicy coraz lepiej kryją Pedriego i straciliśmy całkiem zęby. Moim zdaniem problem leży w tym, że przed Pedrim i De Jongiem gra zawodnik, który ani nie stwarza okazji, ani nie zalicza asyst, ani nie robi różnicy w destrukcji i pressingu. Olmo obecnie nie daje nic i nawet nie trzeba go za bardzo kryć. Fermin już ma więcej sensu w tej taktyce, ale też nie rozwiązaniem, bo jeśli Pedri jest wyłączony, to on po prostu nie umie poprowadzić akcji i rozegrać. Obecnie dobra forma Rashforda zakłamuje obraz, że nie umiemy stwarzać zagrożenia, jak do tego dodamy obecną formę linii obrony, to okazuje się, że Sevilla nas potraktowała jak chłopców do bicia

1

@xavi890 A ja się tak do końca nie zgadzam. Pedri bardzo dużo daje w pressingu, a De Jong dobrze się ustawia, obaj są ustawieni dość głęboko i mecz z Newcastle oraz wiele innych w zeszłym sezonie pokazuje, że to dobrze działa. Problemem jest to, kto jest tym trzecim pomocnikiem. Na ten moment nie mamy ani kogoś kto jest w stanie kreować sytuacje, ani kogoś kto robi jakąś ogromną różnicę w pressingu i destrukcji. Fermin dużo biega, ale mało odbiera i mało rozgrywa. Gavi potłuczony i z jakiegoś powodu Flick nie wystawia go razem z Pedrim i De Jongiem, a Olmo obecnie nie daje nic. Obaj panowie dobrze się odnajdują z swojej roli, ale nie ma trzeciego, który biega i daje im opcje rozegrania.

0

@Messibestplayerintheworld no o to chodzi. W ataku też mamy topowych Yamala i Raphinhę, ale nie są dostępni, przecież o tym jest ten wpis.

2

@turhiay przy dobrym wyniku z co najwyżej średnim przeciwnikiem

0

@barcelonaLM ale przecież on nie mówi tylko o meczu. Ja też nie wierze, że Barcelona będzie grała lepiej, niż w zeszłym sezonie, bo nie mamy żadnych większych wzmocnień, za to kluby nauczyły się grać przeciwko nam i straciliśmy jednego z liderów drużyny. Raczej czeka nas gorszy wynik, niż w zeszłym roku i na razie początek tego sezonu to potwierdza.

1

@LeszekFCB nie chce sobie nawet wyobrażać zostawienia jednocześnie Kounde, Araujo i Cubarsiego na boisku. Martin, choć słaby i drewniany, jest najmniej do zmiany z całej czwórki. Wiem, że nic daje z przodu, ale przez tamtych dzbanów straciliśmy drugą bramkę.

0

@karoleq992 cała obrona to jest nieśmieszny żart. Cubarsi też spóźniony i źle ustawiony, a Martin ma sufit zawieszony tak nisko, że nawet jak gra „dobrze” to jest co najwyżej 6/10.

1

No kurde i to jest to co mówiłem przed meczem - Kounde to jest taka loteria co zagra i niestety wylosowało się gówno. Conajmniej 70% drugiej bramki dla niego, a 30 dla nieobecnego na swojej pozycji Araujo. Flick jak nie zrobi dużych zmian w przerwie to może się skończyć kompromitacją dzisiaj.

0

@ViscaelBarca2007 no rozumiem, że gramy ofensywnie, wysoko ustawiona obrona i gra pozycyjna, ale jednak te drużyny przez te 15-20 lat się bardzo różniły od siebie. Gdzie była Barcelona Guardioli, Setiena, gdzie Koemana, a gdzie Flicka? Poza tym, nie jesteśmy jedyną ofensywną i techniczną drużyną w Europie, a brak balansu i ilość błędów porażają od lat, niezależnie od trenera. Mamy 3 dobre defensywnie sezony, może do tego ze 2 średnie, a reszta to jednak miernota. Dobrze, że strzelaliśmy więcej, niż traciliśmy albo że ratował nas bramkarz, ale my mamy jakiś poważny problem, który musi sięgać gdzieś głębiej.

10

Ja nie rozumiem, dlaczego Barcelona zawsze musi mieć elektryczną obronę. Oglądam mecze Barcelony regularnie od prawie 20 lat, różni trenerzy, ewoluujący styl gry, ale zawsze słaba obrona. Mieliśmy pojedyczne sezony, kiedy obrona grała ponad stan, jak chociażby zeszły sezon Flicka, pierwszy Xaviego czy 2010/11, ale tak to zawsze masa błędów, kontuzje albo jakieś braki w warunkach fizycznych. To jest jakieś fatum po prostu.

0

@Kozinho. No to już lepiej defensywnego Casado, który chociaż biega w pressingu, niż Olmo, którego na boisku po prostu nie ma.

0

Ciekawe czemu Flick tak się trzyma Cubarsiego, ewidentnie jest bez formy. Ale mnie najbardziej zastanawia Olmo. Ostatnimi czasy gra źle, że dla nas to jak w jednego mniej.

0

@turhiay akurat do tej pory w tym sezonie ten zarzut do Araujo jest nietrafiony. On potrzebuje po prostu kogoś takiego jak Christensen czy Garcia kto będzie solidny i skupiony + będzie w stanie lepiej od niego wyprowadzać piłkę, ale, zaznaczam, że w tym sezonie, w defensywie jest na prawdę dobry. Szkoda, że Cubarsi, który od dłuższego czasu po prostu gra słabo. No i zobaczymy co dzisiaj pokaże Kounde, bo to też ostatnio loteria.

0

@daniel32778 Balde akurat wszedł i nic nie wniósł

1

Tak sobie myślę, że mogło to się na prawdę jeszcze gorzej skończyć. Kounde i Yamal dzisiaj fatalnie, więc graliśmy praktycznie bez jednego boku i w obronie i w ataku. Cubarsi był tak elektryczny, że równie dibrze ze 2-3 bramki na jego konto mogłyby pójść. A przy intensywności PSG, w środku było dokładnie to, co przewidział Ćwiąkała, że zostaną obnażone wady Pedriego i De Jonga. Brakowało kogoś, kto by powalczył o piłkę, zdobył kilka metrów i napędzał akcję - czyli Fermin. Bo Olmo kolejny raz pokazuje, że się na ten poziom nie nadaje.

1

@Azrik wiem, po prostu dostrzegam, że to się odbiło na drużynie. Gość jest jednym z nielicznych, którzy w ten sezon na prawdę weszli dobrze i widać jak rośnie jego pewność siebie, ale jak ciągle będzie tylko rzucany z miejsca na miejsce, to w końcu ta forma i dobry wpływ na drużynę się skończy.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?