Johnnie_Walker
Dołączył/a: październik 2014
Warszawa
11 obserwujących
1 obserwowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Ytari ja pitolę, nie jesteśmy frajerami, skoro do ostatnich minut dogrywki walczyliśmy o finał ligi mistrzów z jedną z najlepszych drużyn w Europie po dwumeczu w którym padło 13 bramek. Futbol taki jest i wyszedł brak doświadczenia. A jest ogromna różnica między straceniem bramki z karnego w pierwszej połowie meczu, a zawaleniem dwóch bramek na wagę odpadnięcia z pucharu w ostatnich sekundach doliczonego czasu gry i w dogrywce. Araujo zrobił to, co robi najczęściej w ważnych meczach - zawiódł, i nie ma sensu go bronić, bo jeśli zostanie, to będzie to robił dalej.
3
A ja powiem od siebie, że chociaż dupa wczoraj bolała po przegranej, to jestem pod kosmicznym wrażeniem pracy Flicka. Prawie każdy zawodnik po jego wodzą się rozwinął, widać prace trenera na tle taktycznym i wytrzymałościowym, ale wyszło pod koniec sezonu jedno - krótka kadra. Jakościowych zawodników było w kadrze po prostu za mało. Moim zdaniem przegraliśmy ten dwumecz wraz z kontuzją Kounde i brakiem powrotu Balde. Martin pomimo asyst był wczoraj na prawdę elektryczny, Garcia imponuje elastycznością, ale do Kounde brakuje mu conajmniej dwóch klas na prawej obronie. W dodatku Ferran to nie ten kaliber, a Lewy nie zrobił wczoraj po wejściu dosłownie niczego. Ciężko wygrać z tak dojrzałą drużyną jak Inter mając jednak takie słabe punkty w drużynie. Pedri, Yamal i Cubarsi tego nie przykryją. Oczywiście fakt, że Araujo jest symbolem klęski Barcelony drugi rok z rzędu, to zupełnie inna sprawa. Dokładnie to mówiłem przed meczem - gość zawala prawie każdy ważny mecz, jest niepewny, elektryczny, wykorzystuje swoje warunki w głupi sposób, a do tego nie umie wyprowadzać piłki, co dla tej drużyny jest kluczowe. Mam szczerą nadzieję, że go sprzedadzą i w jego miejsce przyjdzie ktoś, kto będzie po prostu sensownym zmiennikiem Cubarsiego i Martineza.
0
@kacpernau no ale to byłaby niesamowita statystyka. Patrząc na to, że zostało mu max. 3 mistrzostwa świata, a jest przecież dużo dobrych ekip, wybitna Hiszpania, rosnące Niemcy, Portugalczycy, bardzo mocna jeszcze Argentyna, Brazylia prędzej czy później też musi wrócić, Anglia. 500 goli/asyst to też byłoby bardzo dużo, zwłaszcza, że Mbappe jest głównie szybkościowcem, a to z wiekiem będzie tracił. 3 ligi mistrzów też są oczywiście teoretycznie możliwe, Real wygrał ich 5 w ostatnich 10 latach, ale to jest ewenement na skalę historii futbolu, więc szanse są po prostu bardzo niewielkie. Liverpool, Bayern, Barcelona, Inter, PSG, Arsenal się zbroją, City też na pewno wróci po takim sezonie. Jeśli faktycznie dołożyłby 3 ligi mistrzów, medal MŚ i 500 g/a to pewnie dostałby z 3 złote piłki. Dalej nie mówilibyśmy o tej samej półce co Messi i Ronaldo, ale faktycznie byłby blisko. Po prostu według mnie to jest wiele bardzo trudnych do zrealizowania założeń, więc szansa jest raczej mała.
17
Garcia to nie Kounde, ale da sobie radę. Potrafi wyprowadzić piłkę i gra bardzo inteligentnie, co stawia go wyżej, niż Araujo, który niestety w każdym ważnym meczu jest elektryczny. Na środku tylko Cubarsi i Martinez, są zgrani, grają świetny sezon, a jeśli na lewej będzie grał Balde, to mamy zdecydowanie większy balans również w ataku, bo graliśmy bez lewego skrzydła. Natomiast z Valladolidem dobrze jakby zagrał Fort, Araujo, Christensen i Martin. Tamci niech odpoczną, a na Valladolid to na luzie wystarczy.
0
Thuram właśnie zapewnił swojej drużynie wpierdziel aż miło.
0
@kacpernau dlatego, że Messi ma 4 Ligi Mistrzów i 8 złotych piłek, 858 bramek i 381 asyst (udział przy 1239 bramkach), Ronaldo ma 5 lig mistrzów i 5 złotych piłek, 934 bramki i 257 asyst (udział przy 1191 bramkach) i dalej grają, a Mbappe ma w tym roku 27 lat, 0 lig mistrzów, 0 złotych piłek, 364 bramki i 162 asysty (udział przy 526 bramkach), które zdobył w 9 lat kariery. Szanse na to, że zbliży się do ich osiągnięć są po prostu bardzo małe. W dodatku gra w lidze, w której tych statystyk nie nabija się tak łatwo jak we francuskiej. Nawet jeśli grałby kolejne 10 lat, musiałby mieć średnio udział przy 60-70 bramkach na sezon i Real musiałby mieć kolejną dekadę taką jak ta ostatnia, żeby zbliżył się z ilością trofeów. Szansa jakaś jest, ale bardzo mała. W jego wieku obaj panowie byli zdecydowanie dalej. Na pewno będzie jedną z legend futbolu, ale nie ta półka. Nie wiem czy ktokolwiek będzie w stanie.
8
W najlepszych warto dopisać, że to był po prostu genialny mecz do oglądania. Dla takich meczów jest się kibicem piłki nożnej, zwłaszcza w dzisiejszym fizycznym, schematycznym i asekuranckim futbolu.
2
@Lukas82 obniżka formy, ale też niesamowity charakter lidera i doświadczenie. Araujo to chodząca mina, zwłaszcza w ważnych meczach. Christensen niech zagra cały mecz z Valladolid, Martinez jest jednym z najlepiej grających w powietrzu w tej drużynie, a nie zapominajmy też, że on cały sezon jest w pierwszym składzie, jest po prostu dobrze zgrany z drużyną. Araujo nie umie wyprowadzać piłki, a to jest dla Flicka kluczowe.
4
Yamal to jest na prawdę talent epokowy. Chłopak w półfinale ligi mistrzów zachowuje się jakby nie miał systemu nerwowego i ze spokojem, jak gdyby nigdy nic robi rzeczy nieosiągalne obecnie dla prawie nikogo. W dodatku, jest tak nieprzewidywalny, że Inter musiał go w pewnym momencie chyba potrajać i to może być wskazówką dla Flicka co zrobić, żeby sobie szukać wolnej przestrzeni. Ale tym bardziej, mam ogromną nadzieję, że Lewandowski wróci na rewanż, bo na taką grę byłby idealny. Niestety Raphinha, mimo, że strzelił piękną bramkę, nie jest obecnie w najlepszej formie i ciężko mi się spodziewać, że to się teraz nagle zmieni. Cubarsi to kolejny giga talent, ale już nie tylko talent, gość prezentuje nieprawdopodobny poziom i dojrzałość. Jeśli wróci Balde, a wraz z nim równowaga w obronie, to jestem spokojny o rewanż. Martinez musi grać na środku.
2
@LOPEZ16 no ale jak miał zagrać, jak jest kontuzjowany?
0
Wniosek po 50 minutach jest taki, że tak grający Garcia mógłby być po prostu prawym obrońcą w Barcelonie i albo być zmiennikiem, albo walczyć o minuty z Kounde. Na środku wydaje się, mimo wszystko, że ma za słabe warunki fizyczne i jest elektryczny, ale przy tak dobrej grze z piłką i ciągotami do gry do przodu, na prawdę może zamiast kupować kogoś, lepiej jest zainwestować w niego minuty.
1
@Borry ktoś tu czytał notatnik
14
Nie no ale prześcieradła płaczące o karny to już jest wyższy poziom zezwierzęcenia XD
1
@GeraltzKatalonii czy ja wiem, zachowanie Aspasa obrzydliwe, sam nie wiem jakbym zareagował na boisku, jak drużyna się spieszy, walczy o każdą piłkę, ewidentnie był gwizdek, on się nawet odwrócił do sędziego po czym pobiegł z piłką, żeby Barcelona nie mogła wznowić. Ja bym chyba typowi liścia strzelił
1
Nie wierzę w to co odwalił De Jong. Gość zagrał dwa dobre mecze, wszystkich chyba włącznie ze sobą przekonał, że jest dobrym zawodnikiem, a potem wrócił na swój poziom. Jeśli Barcelona dzisiaj przegra i nie wygra mistrza, to w dużej mierze to będzie na jego konto.
0
@Cochise ja obstawiam, że po tym meczu Flick będzie kombinował z innym ułożeniem zespołu albo jakim alternatywnym rozwiązaniem. Są mecze z Celtą i Mallorcą, żeby coś sprawdzić. Martin to po prostu gracz co najwyżej średni, a potem gramy finał z Realem, dwumecz w półfinale ligi mistrzów i znowu Clasico w lidze, także chyba za duża stawka, żeby przeczekać do powrotu Balde.
5
Jak to mówi klasyk - takimi meczami wygrywa się mistrzostwo.
0
@misterio no właśnie chodzi o to, że jeśli dostajesz „karę” 3-0, to może być dla ciebie nieznacząca w perspektywie dwumeczu, bo przecież mogłeś się „pomylić” i wystawić nieuprawnionych zawodników, właśnie po to jest kara 3-0 (o ile rywale nie osiągnęli lepszego wyniku). Tylko właśnie czy to nie jest tak, że każdy walkover się eliminuje, to jest to zagadnienie.
0
@misterio dobra, to teraz na serio - wiadomo, że jak się nie stawisz to odpadasz. Ale jak się stawisz i wystawisz zawodnika niezarejestrowanego, wygrywasz, ale dostajesz walkowera, to wtedy ile się pisze? Standardowe 3-0?
1
Komentarz usunięty przez użytkownika
2
@Kinginiesta @Marcelinho99 @barcelonaLM @misterio szanuję, że wzięliście to na serio
2
Hipotetyczne pytanie - czy gdyby Barcelona oddała rewanż walkowerem, to dostaje 3-0 i przechodzi dalej? Jeśli tak, to może warto dać chłopakom odpocząć?
0
@lucca87
1. Statystycznie licząc bramkę na minuty wychodzi mu 9, ale jednak miał długi przestój, więc dziwne by było dla mnie, jakby nie strzelił 4 bramek do końca sezonu.
2. Raphinha już ma double double, ma 13/11, więc obstawiam, że spróbuję zaatakować 20 bramek w lidze i rekord Ronaldo w Lidze Mistrzów.
3. To zależy, czy toniedyny taki jego sezon, jeśli następny będzie choćby podobny, to już za rok może być drugi.
1
@Popitek12 no i zgadzam się
0
@Damiain
1. Wojtek
2. Iga
3. Pudzian
0
Ale będzie sędzia nienawidzony w Lizbonie po tym meczu :D Wojtek, królu złoty!!!
5
@Krzywy95 no co Ty, tam mogłoby pójść kolano nawet. Plus Fermin przy takim impecie jeszcze podniósł nogę. Fart, że tak to się skończyło.
5
Pedri najlepszy w historii zaraz po Messim i nie ma nawet dyskusji, co najmniej do następnego meczu!
0
@Pnog37 to prawda, przekonałeś mnie. Niech zostaną, byleby Getafe i Espanyol spadli.
1
@Coutinho007 jeszczre nie wiadomo, mają tylko 3 punkty więcej, niż spadkowicz, więc jest jeszcze nadzieja.