Jordi10
Dołączył/a: sierpień 2016
5 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
18
https://x.com/TheEuropeanLad/status/1223190546354778114
Długą drogę przeszedł Ney od dryblera i prowokatora do kreatora a nawet reżysera gry.
0
@Azi Czuję się jakbym prowadził dyskusję z robotem.
0
@Azi Jaki jest sens bycia kibicem jeśli nie masz oczekiwań? Co to za argumen że nie mam prawa mieć oczekiwań? To po co ogladać, emocjować się meczami?
0
@Azi Valverde też wygrywał wysoko ale spotykała go krytyka bo stylu nie było a wszystko wisiało na Messim. Ale nie o to chodzi. Skoro jest nowy trener to mam prawo oczekiwać, że pewne rzeczy zostaną zmienione. A granie na Leo nie jest czymś co wymaga niewiadomo jak długich treningów. To samo tyczy się strzałów z dystansu, czy zagrywania prostopadłych podań jakby tylko Messi to umiał lub miał prawo wykonywać.
Kiedy patrzę na grę Realu to tam każdy jeśli ma okazję oddaje strzał albo angażuje się w akcję ofensywną.
0
@Gomess To był pierwszy strzał z dystansu chyba 40minuta. Trochę słabo
9
Manita manitą ale brakowało mi wczoraj płynności w rozegraniu, brakowało strzałów zza pola karnego, brakowało prostopadłych podań.
Rywale bronili się dwiema blisko ustawionymi liniami i często było tak, że to Pique i Clement rozpoczynali rozgrywanie akcji. Ileż razy Griezmann robił ruch w oczekiwaniu na prostopadłe podanie, aż w pewnym momencie było mi go szkoda. Nie dostał ani jednej takiej piłki od swoich obrońców.
Druga sprawa to te nieustanne, koronkowo tkane, podania pod bramką rywala. Jest okazja/wolne miejsce to strzelam a tu kolejne podanie i jeszcze jedno i następne i strata albo wycofanie do Busquetsa. 40m przed bramką to można sobie tak klepać ale kiedy masz do bramki 15 - 20m to niech ktoś odda strzał. Tu oczekiwałbym szybszej decyzji, uproszczenia gry.
O szukaniu Leo w każdej akcji nie ma sensu pisać bo to się nie zmieni. Messi nie bierze udziału w akcji ofensywnej to niemal pewne jest, że akcja zostanie spowolniona.
1
To co w niedzielę powtórka z dzisiejszej manity?
Tylko żeby gra była płynniejsza.
0
@MichalZZZ Z tego co czytałem to trener zwolniony w trakcie sezonu LL nie może prowadzić innej drużyny do zakończenia rozgrywek. Zakaz dotyczy tylko Hiszpanii.
1
Mankamenty są i generalnie nie ma się czym ekscytować.
4
Historia zatoczyła koło? Valverde lubi to.
1
https://x.com/i/status/1222626806672625670
Niespotykanie spokojny człowiek. Pozory potrafią mylić.
0
@jedrek7000 Dystans krytyczny. Nawet Bartomeu nie jest na tyle szalony żeby wydać tyle kasy na NN
6
4
Od czasu sprzedaży Paco do BvB jedyną "9" był i jest Suarez. To jest zadziwiające, że klub nie miał przygotowanych opcji na okoliczność wypadnięcia Luisa.
Ok był tam gdzieś w planach Jović ale trafił do RM i w sumie nie ma co płakać. Wygląda więc, że Abidal od tego czasu nie robił nic w poszukiwaniu nowych "9". Jeśli myślał, że Griezmann załatwi sprawę to gratuluję profesjonalizmu. Wychodzi na to, że klub nie ma żadnej długofalowej strategii budowania dryżyny na przyszłość. Wszystko jest załatwiane doraźnie. Dlaczego Lautaro został wsześniej przeoczony
4
https://x.com/LuisSuarez9/status/1222228302003408903 Spokojnie Suarez już w gazie. Na Napoli prawie gotowy;)
0
@BarcaInfo Nie widzę przeciwwskazań. Pamiętacie H. Larssona
3
Rozum zstąpił do biur CN
1
Samochwała
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-8153660#comment" target="_blank" rel="nofollow">https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-8153660#comment-8153675
Gdyby Bartek tylko czytał LR wszyscy bylibyśmy spokojniejsi
1
@XBlairrX Oczywista oczywistość. W moim odczuciu Setein rzucił się do pracy z zespołem jak szczerbaty na suchary. Wszystko postanowił zmienić od razu. Organizację i ilość treningów - tu akurat popieram - taktykę - 3 ŚO, wahadłowi, wymienność pozycji w ataku, posiadanie piłki. Dużo tego jak na krótki czas adaptacji dla piłkarzy. Choć w dłuższej perspektywie może yo prznieść porządane efekty. Oby było jeszcze o co walczyć.
Moje oczekiwania wiazały się z poprawą gry obronnej i zwiększeniu opcji w ofensywie - szybsze tempo akcji, więcej strzałow zza pola karnego, prostopadłe podania.
1
@XBlairrX Do zwolnienia Valverde prezentował się dobrze, jeśli nie najlepiej ze wszystkich pomocników - pomijając Arturo. W PK, choć zaliczył asystę, oraz na Mestalla wyglądał na zagubionego jakby nie wiedział co i jak ma grać.
0
https://x.com/TheEuropeanLad/status/1222089125278502912
Ten pan chyba nie wie, że De Jong nie gra w Barcy na swojej pozycji tak jak w Ajaksie.
Jednakowoż Barca ma duży problem z pomocnikami, którzy - może z wyjątkiem Vidala - są mało ofensywni. Nie oddają strzałów na bramkę, jeśli już podają to najczęściej wszerz boiska zamiast do przodu, że o prostopadłych podaniach nie wspomnę.
0
@rademenes @michaleu @Messibestplayerintheworld Za dużo "sudoku" z tą wymianą Bruno na Moreno, a za mało czasu. Oby nie skończyło się jakimś transferowym babolem
0
Cieszyłem "michę" na myśl o transferze Bruno do ManU ale, żeby do Barcy miał trafić to się nie spodziewałem.
Co to za deal z tym wypożyczeniem do Nietoperzy w zamian za Rodrigo? Czy przypadkiem obaj zawodnicy nie mają wspólnego agenta o inicjałach J.M.?
1
@Adamq Czytać należy ze zrozumieniem. Czego nie rozumiesz?
0
@YoungMan PioPioPio
3
@snake99 Dal spokój, teorie spiskowe już dawno wyszły z mody.
10
Ponoć Cavani na testach w Atletico. Działoby się gdyby jednak przez przypadek te testy robił w Barcelonie. Ja tam bym nie pogardził takim grajkiem
1
@Kengo Śmieszne jest to, że większość zgromadzonych na tym forum domagała się zwolnienia Valverde bo Barca gra futbol bezjajeczny. Tragizm sytuacji polega na tym, że teraz mamy trenera cruyffistę i nadal gramy jak graliśmy wcześniej tyle, że posiadanie piłki jest zajefajne. No ale lepiej przegrać mecz i mieć posiadanie piłki niż przegrać i go nie mieć
2
@Janiama To była zwykła głupota i polityka Bartomeu żeby ratować posadę przed wyborami. Pseudo powrót do korzeni, DNA klubu i inne tego typu bzdety. Uda się stołek uratowany. Nie uda się to po sezonie ogłosi się rewolucje kadrową, przebudowę drużyny i można iść do wyborów.
Szczerze życzę jak najlepiej Quiqe. Oby jego zmiany treningowe, taktyczne wypaliły i zespół wszedł na właściwe tory. Problem jest taki, że nawet jeśli gość wie co chce grać to nie przeprowadzi tego w mgnieniu oka. Guardiola miał cały okres przygotowawczy żeby zaszczepić w piłkarzach to co było tą słynną tiki-taką a i tak początek miał kiepściutki. Quiqe przyszedł w połowie sezonu i musi zresetować chłopakom dyski i wgrać nowy program. Tyle, że te dyski- w większości- już nie są nowe i swoje moce przerobowe mają ograniczone.
6
@Janiama Takie cuda taktyczne to można próbować wprowadzać kiedy ma się przepracowany pełen okres przygotowawczy z zespołem, a nie w środku sezonu i to jeszcze ze zmianą trenera.
Obym się mylił ale - pisząc oględnie - zmiana stylu Valverde na styl Setiena w połowie sezonu sprawić może rozregulowanie drużyny, która była już w określonym rytmie pracy. Nie grała efektownie ale była efektywna - lider LL, awans do fazy pucharowej LM.
Pewnie zabrzmi to naiwnie ale miałem dziwne przekonanie, że Valverde przygotowuje zespół pod kątem drugiej połowy sezonu z naciskiem na LM. No ale tego już się nie dowiemy.
Przyjście Setiena i wprowadzone przez niego zmiany oczywiście mogą przynieść wymierne efekty tyle, że nie wiadomą jest kiedy to nastąpi.