0

@Pawlak1992 Zabierzcie Sterlinga z PL.

1

@QAnon Ciotka socjolożka here, w tym zdaniu nie ma alternatywy, więc wszystkie warunki muszą być spełnione.

0

@Peszko07 Biedaczku, nikt Ci nie powiedział, że fejki o szczepionkach są w tym sezonie passe? Pewnie jeszcze w rurkach chodzisz? :)

0

@pawello10 Jakąś konkretną granicę masz? Jeśli nie było zgwałcenia, a usiłowanie? Albo nieumyślne spowodowanie śmierci, albo niedoszli samobójcy?

0

@pawello10 Każdego człowieka? 86-letni Talib albo lewakprawak (kogo tam nie lubisz), a Twój pies. Nadal wybierzesz człowieka?

1

@clyde ja na rysie :)

0

@Kgorecki2500 Stan polskiej wiedzy o społecznych funkcjach seksu jest smutnym odzwierciedleniem stanu polskiego państwa.

0

@Adamski69 Może nie słuchaj radio, czytaj mniej newsów i mniej się interesuje, to mniej żółci Ci się będzie gromadzić.

0

@Comentateiro Ale to się uroczo czyta. Idealne do porannej kawki.

1

@anxted Środkiem nie, ale 0,5 m od prawej krawędzi nawet wskazana.

0

@Viajero Ok, ale to zaburzenie neurologiczne, inna sprawa.

0

@Borneo Dobra, poddaję się. Dobranoc.

0

@Borneo Mają więcej do stracenia ale mniejszy wpływ na sytuację, mają mniejszą masę, poruszają się z mniejszą prędkością. Jak najbardziej popieram mandaty za chodzenie z nosem w telefonie.

0

@patrykzmc2000 de Bruyne do Atletico?

0

@anxted Większość. Jest jednak pewien mechanizm wyparcia, który tworzy furiatki (może to przypadek, ale u kolesi rzadziej to widuję), gdzie próbują sobie i innym wmówić, że mięso cuchnie, że to padlina itp. Kiedyś mi jedna laska nie chciała wynająć mieszkania, jeśli będę jadła w nim mięso, bo ona będzie wiedziała i zapach zostanie i jak ona będzie chciała potem w nim zamieszkać, to cały czas będzie to czuła, a od tego zapachu zbiera jej się na wymioty.

0

@Borneo Zdarzają się złośliwi kierowcy, dziury na drodze, zakręty, wzniesienia. Wszystko to należałoby brać pod uwagę. Tego na kursach uczą.
Czemu przy prostopadłych zakrętach mamy nie mówić o prędkości? Przecież o tym była spora dyskusja przy zielonych strzałkach. Wina rozkłada się różnie, co nie znaczy, że po równo. Piesi czasami robią głupie czy nieuważne rzeczy, ale to oni są w gorszej sytuacji, więc to kierowca powinien być bardziej uważny. Taki jest zamysł przepisów. Sama poruszam się i moją zieloną strzałą jako kierowca i pieszo i rowerem i na rolkach (hulajnogi jakoś do mnie nie przemawiają, paliłabym żywym ogniem) i w kilku drobniejszych i jednym poważnym wypadku uczestniczyłam, więc daleko mi do jednostronności.
Słabym punktem jest człowiek i to przede wszystkim jako kierowcy powinniśmy brać pod uwagę poruszając się po drogach, bo to my największe szkody możemy wyrządzić.

0

@Dejwol To już osobna sprawa, że pomagamy innym, żeby poprawić sobie swój obraz. Tu raczej syndrom zdeptanego trawnika.

0

Zastanawialiście się kiedyś, jakby się potoczyły losy gwiazd kina, gdyby odrzuciły oferty z kultowych filmów? To proszę bardzo:
https://9gag.com/gag/aAG7V1o

0

@Borneo Mniejsza prędkość nie zawsze uchroni przed wypadkiem, ale mniejsza prędkość jeśli nie uchroni przed potrąceniem, to przynajmniej ograniczy jego skutki.
Jak nie jesteś w stanie ocenić sytuacji w momencie rozpoczęcia wyprzedzania, to nie wyprzedasz. Proste. Przypomina się sprawa Otylii J.
Są poprzeczki, drzewa, krzaki i inne przeszkadzajki, ale to nie jest powód by jechać na zasadzie "jakoś to będzie". Statystyki jasno pokazują, że winni wypadków udziałem pieszych są najczęściej kierowcy.

0

@Borneo No to skoro nie wjechał w Ciebie, to w czym problem? W ogóle to mowa o pieszych była, a nie o rowerzystach, którzy wjeżdżają w kogoś łamiąc prawo.
Mniejsza prędkość, to mniejsza szansa potrącenia kogoś i więcej czasu na reakcję.
Sposób, w jaki znaki mogą być umieszczony jest raczej uregulowany, więc pieszego nie zasłonią. Kierowca, wiedząc że nie ma pełnej widoczności, powinien zwolnić, żeby móc zareagować. To tak jakbyś mówił, że wyprzedzałeś na zakręcie i ta czołówka to nie Twoja wina, bo nie widziałeś, co jedzie z naprzeciwka. Na Zachodzie jakoś to działa i mają mniej pieszych ofiar.
Skoro kierowca odruchowo nie patrzy, czy nikogo nie ma na przejściu, to może niech wprowadzą obowiązek zatrzymania się. Wtedy nie będzie się musiał zdawać na swoją rutynę. Nikt nie mówi, że wypadków nie będzie, można jednak znacznie ograniczyć ich ilość i konsekwencje.
Pieszy może być nieuważny, może być dzieckiem, może się potknąć, ale jego ciężar to ułamek ciężaru samochodu i dlatego to kierowcy powinni być bardziej odpowiedzialni.
O nie, czołówki to nie wina niskiej mocy, tylko braku zdolności przewidywania kierowcy.

1

@ProMILs Uhuuu, czy Ty właśnie chciałeś dać prztyczka wykształconej kobiecie za pomocą ignorancji?

0

@BorzyKrzys Oj, czepiacie się jej tylko dlatego, że ma małe cycki.

0

@marcinK0000 Hmmm, Barcelona bardzo potrzebuje takich graczy, zarówno pod względem sportowym, medialnym jak i mentalnym. Gavi natomiast... Moim zdaniem lepszy były dla niego Liverpool.

0

@Commandement Właśnie dlatego mijam politykę szerokim łukiem :)

0

@Borneo Właśnie na tym polega dostosowywanie prędkości do widoczności i przewidywanie.
Jeśli dopuszczasz jako coś normalnego niezauważanie innych uczestników ruchu, to mocne dwa powody, żeby przesiąść się na fotel pasażera.
Czemu go wiozłeś, zamiast wezwać karetkę?
Skoro są cechy wspólne, to są i różnice. W tym wypadku choćby to, że pieszy nie prowadzi 1,5 tonowej kupy żelastwa. Właśnie dlatego to na kierowcy leży większa odpowiedzialność.
Och, tekst o długim stażu. To pewnie jeszcze jeździsz szybko ale bezpiecznie.
Tak, wina rozkłada się różnie, tylko w ogromnej większości przypadków spoczywa na kierowcach.
Za przechodzenie na czerwonym bez komórki też jest mandat, ale ja z małego miasta jestem, to może nie wszędzie.
@Hash Choćby z tym motocyklistą - on nawet nie próbował zwalniać przed tym przejściem, wiedząc że ma ograniczone pole widzenia i jak wygląda hamowanie w jego przypadku. Ten Mercedes nawet nie hamował. Z takim czasem reakcji, kierowca czy kierowczyni nigdy nie powinna siadać za kółkiem.

0

@Borneo Nie przyszło Ci na myśl, że skoro masz ograniczoną widoczność, to właśnie z tego powodu powinieneś zwolnić?

0

@Hosh Przecież w tych wszystkich filmikach to ewidentne winy kierowców, zwłaszcza motocyklisty.

0

@Ferran I finansowo bardzo stratni nie będą.

1

@nagev Tak, zdecydowanie, podobnie wizerunkowo.

0

@burixgm No to wystarczy znaleźć jakąś lokalną duszę, która najlepiej doradzi :)

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?