Karokilla
Użytkownik zbanowany
Dołączył/a: czerwiec 2022
6 obserwujących
2 obserwowanych
Użytkownik zbanowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@quest93 Tak jak złodziej - bogatszy.
0
@quest93 Tak tylko mówię, że to Ty jesteś w tej sytuacji tym złym.
0
@quest93 Wiesz, że łamiesz prawo?
0
@usztafik Przecież to Ty co chwilę próbujesz jakąś narzucić, niezależnie od faktów, więc co za różnica?
0
@usztafik Ach trzeba było mówić od razu, że jesteś jednym z tych baśniowych książąt, którzy oglądają film po raz trzydziesty, za każdym razem licząc na inne zakończenie.
0
@Ojciec5tkidzieci Postawiałeś błędną tezę i wyciągnąłeś fałszywe wnioski.
0
@usztafik Napisałam, że coś jest fikołkiem. Nie odpowiedziałam, czy go dokonałeś. Teraz mi wytłumaczysz, dlaczego tak nie jest?
Znowu mi imputujesz jakieś założenie bez podstaw ku temu?
0
@usztafik Postawiałeś błędną tezę i wyciągnęłaś fałszywe wnioski. To nie była odpowiedź na pytanie.
0
@usztafik Dobrze proszę Pana. Mądry mężczyzna musi wytłumaczyć głupiutkiej kobitce, co miała na myśli. Jak to cudownie, że mamy tak uczynnych mężczyzn w tym kraju. Czy mądry Pan wytłumaczy mi jeszcze, dlaczego pytajnik na końcu zdania nie ma znaczenia?
0
@MesQueUnClub_87 Czy z mojej strony to było "zjechanie równo z ziemią po chamsku gotując się jak czajnik i nie przebierając w słowach"? Co jest obraźliwego w porównaniu? Pewne mechanizmy działają bardzo podobnie w przemocy psychicznej i fizycznej.
0
@usztafik Wywnioskowałeś to z jeszcze innego zdania, którego nie wypowiedziałam?
0
@MesQueUnClub_87 Powiem Ci, że "zjechanie równo z ziemią po chamsku gotując się jak czajnik i nie przebierając w słowach" nawet blisko nie stoi koło "nie było wyzwisk czy jakichkolwiek Ad Personam, a dosadne wyłożenie jej pewnych kwestii i obnażenie szczerej prawdy na temat jej jakości pracy"
Brzmisz trochę jak damski bokser, który tłumaczy, że on tej żony wcale nie pobił, tylko niewerbalnie zwrócił jej uwagę na nadmiar soli w zupie. :)
Jeszcze jednak bardziej brzmisz jak rodzic bijący dziecko z bezradności, ale to oczywiście wina dziecka, a kilka klapsów to nie bicie.
0
@usztafik Chwilka, chwileczka, chwilunia. Przytocz mi proszę zdanie, w którym Ci to zarzucam. To już podwójny tułup.
0
@usztafik Chwila, chwila, chwileczka. Czyli zjechanie równo z ziemią po chamsku gotując się jak czajnik i nie przebierając w słowach" to nie jest przemoc, ale wypowiedzi @YeastMoss to agresywne podejście i atak?
Toż ci fikołek.
2
@MesQueUnClub_87 @YeastMoss Zgadnijcie, z kim wolałabym pracować, podobnie jak większość kobiet. Z kolesiem, który nie panuje nad swoimi emocjami i niczego z tym nie próbuje zrobić, czy z takim, który szuka skutecznych metod komunikacji?
I nie sposób się nie zgodzić, że kolega nie przyszedł tu po radę, a po rozgrzeszenie. I w sumie ma to sens, bo to idealny safe-space dla przemocowców.
1
@Rhaan Straszne się rozpisałeś w tej nadinterpretacji jak na osobę, której to nie ruszyło :)
Czy brak używania żeńskich końcówek, to też kwestia niedzielenia społeczeństwa?
Nie jestem fanką Tokarczuk, po prostu uważam niezbyt subtelnie racjonalizowanie swojej niechęci, podobnie jak nie jestem fanką CR7, ale uważam za dziecinne pisaniem o nim "homaldo". To nie działa tak u nas działa, że bronimy tylko tych, których idealizujemy, czy idealizujemy tych, których bronimy.
2
@Comentateiro Nie ma tu dyskusji bez tekstu o skrajnej lewicy :) To jak postrzegamy osoby tej samej płci trzymające się za ręce wynika tylko z naszej kultury. Najprostszy dowód na to, że gdybyś był wychowywany przez rodziców jednopłciowych, nie miałbyś z tym trzymaniem się za ręce najmniejszego problemu.
Raczej jest ta potrzeba, skoro prędzej, czy później się takie stwierdzenie pojawia. I nie pisałam o mechanizmie reakcji na widok gejów, tylko w dyskusji.
Dlaczego reagujesz z niechęcią? To nie wynika z z orientacji, bo przecież są hetero, którym to nie przeszkadza.
Matka naturalnie będzie bronić potomstwa. to zdobycz ewolucyjna.
Cały rozwój cywilizacyjny opiera się na przezwyciężaniu natury, dzięki czemu nie miałeś 8 rodzeństwa, z których 4 umarła przed ukończeniem 12 roku życia, a Ty zapewne pożyjesz nieco dłużej niż 40 lat.
Nie przekreślałam wpływu natury, tylko nie wszędzie on jest.
0
@Rhaan Twoja silna reakcja emocjonalna wskazuje na zupełnie coś innego.
Mogę wytłumaczyć szerzej, ale na tym etapie, raczej będziesz szedł w zaparte.
Powiem tylko, że trafianie książek pod strzechy to element pozytywistycznego programu, który nie wszyscy autorzy muszą chcieć realizować, a idiota jest związane z greckim idiotes i dokładnie pokazuje, w czym rzecz. I tak, pewne dzieła kulturowe stworzone są dla szerokich mas, ale inne wymagają od odbiorcy większego lub mniejszego obycia w danej kulturze czy wiedzy o świecie. I to nie dotyczy tylko książek. Idealnym przykładem jest tu Monty Python, czy Tarantino, zwłaszcza "Pewnego razu w Hollywood".
1
@Barca1922 Chłopcze, może trochę konsekwencji? Albo on jest homo, albo ja czuję do niego pociąg.
O wiek pytałam, bo używanie orientacji jako zniewagi to domena nastolatków, podobnie jak fiksacja na temat seksu i niepewność w relacjach z kobietami.
Swoją drogą, czy Ty chcesz powiedzieć, że myślałeś, że mam 12 lat i uznałeś za stosowne rozmawiać o tym, co mam w majtkach?
2
@Comentateiro To czysty wpływ kultury, w której się wychowujesz. Takie, a nie inne podejście do homoseksualizmu w Polsce (zwłaszcza męskiego), powoduje niepewność co do orientacji i reakcję obronną w postaci silnej potrzeby podkreślenia swojej heteroseksualności. Zwróć uwagę, że większość dyskusji na temat orientacji wygląda tak, że strona bardziej tolerancyjna stosuje takie zapewnienie. Natura nie ma tu niczego do gadania.
To tak samo jakbyś twierdził, że swego czasu Polacy nie chcący dotknąć czarnego człowieka (bo się ubrudzą), to wpływ natury.
Jak ktoś wyżej pisał, naturalny będzie opór matki przed składaniem jej dziecka w ofierze, bo tego kulturowo przezwyciężyć się nie da.
2
@maroon Natura sprawia, że nie odczuwa pociągu do facetów, dyskomfort widząc dwóch trzymających się za ręce to sprawa stricte kulturowa.
4
@Comentateiro Korekta: nie natura, tylko kultura, w której Cię wychowano.
0
@Barca1922 Czyli gdzieś koło 12?
0
@DIPENNN Dzięki, bo miałam wątpliwości, czy zgłaszać to dalej.
0
@Rhaan No ale przecież wytłumaczyło, o co chodziło. Tym, że nie zrozumiałeś i poczułeś się dotknięty, tylko udowodniłeś jej rację.
1
@msmsms Dwóch i pół
0
@Barca1922 Och, ile Ty masz lat?
0
@taris Którego papieża?
0
@barczyk Przecież Lenglet do pewnego momentu grał bardzo dobrze.
0
@Paradoks Najwidoczniej Ty nie wiesz, o co koledze chodzi :)