Karokilla
Użytkownik zbanowany
Dołączył/a: czerwiec 2022
6 obserwujących
2 obserwowanych
Użytkownik zbanowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@don'T.R.I.P.e Ale wiesz, że w Polsce mamy to samo, acz na nieco mniejszą skalę?
0
@Clue Ja transfer Raphinii od podatku odliczam.
0
@zenoowity i jeszcze #niekupujęnaorlenie
2
@prokofiew Tylko Bracy nie stać na zerwanie kontraktu z Umtitim.
0
@PatrychoO Kocioł, garnek itd. Kibicom Bracy do kibiców Liverpoolu duuuużo brakuje.
3
@Pawel13sz I to był ostatni udany, większy transfer Barcy.
0
@DonAndrzejos Dembele ułatwi idąc na L4.
0
@PatrychoO Z drugiej strony, na Wyspach z kibiców Barcy regularnie mają bekę.
2
@barczyk Zdaje się idealnie pasować do profilu skrzydłowego, którego Xavi poszukuje. Dobrze radzi sobie grając szeroko, nie boi się pojedynków, ma szybką lewą nogę i dużo widzi na boisku, dodatkowo całkiem nieźle broni.
1
@Arasz Pomijając aspekt sportowy, ten transfer ma ogromne znaczenie marketingowe i nie zdziwiłabym się, gdyby był zawarty w drugiej dźwigni.
Dwie najlepsze 9 świata nie dość, że w jednej lidze to jeszcze w odwiecznych rywalach. Jaki to skok oglądalności będzie. Dodatkowo klub zyska trochę polskich i niemieckich kibiców. Poza tym, Benzema i Lewy będą kończyć karierę w podobnym czasie, więc czeka nas walka dwóch gigantów o nowego napastnika i kolejna burza medialna, na której Barcy tak zależy.
2
@TutorBydlak A jednocześnie chcą podpisać Dembele...
Frankie w tym sezonie nie miał wysokiej pensji. Klub chciał go sprzedać, żeby nie wypłacać mu tej, którą zgodził się odroczyć.
0
@TR3YWAY Belgia - Hiszpania, a o brąz Francja - Niemcy
6
@macio_944 Surrealistyczne to będzie oczekiwać od niego, że obniży pensję po tym, jak go klub próbował zrobić na grubą kasę.
0
@Sysia11 Jakimś dziwnym trafem o Benzemie, Valverde czy Cristiano nie pisałaś. Przecież na pewno nie chodzi o to, że kolor skóry Ci przeszkadza.
0
@zenoowity Trzeba było pod wypocinami tej laski dać :)
0
@daniel32778 A wystarczyło nie kombinować...
0
@zadafcb Ludzie tweetują na Twitterze. Szok i niedowierzanie.
0
@Death_voice Ten początek to na pewno do mnie?
Niespodzianka, Polska nie jest w stanie obronić się sama, a co najwyżej kupić reszcie sojuszu trochę czasu, manewry pokazują, że dość niewiele.
I znowu, nie o zachowanie twarzy chodzi tylko i interes polityczny i gospodarczy. O twarz i wiarygodność USA niespecjalnie się przejmowało fabrykując dowody (i dając się na tym złapać) by najeżdżać inne kraje w imię interesów swoich firm, czy budując współczesne obozy koncentracyjne, czy inwigilując pół świata na niespotykaną skalę. Ten pociąg już dawno odjechał. Polityka zagraniczna, to znacznie bardziej złożony temat, niż tutaj zarysowujesz.
I ponownie, to nie jest takie proste. USA nie "odwróci" Rosji . Natomiast w warunkach pokoju, w interesie USA jest osłabienie pozycji UE. W interesie Niemiec jest utrzymanie status quo sprzed drugiej fazy wojny Rosji z Ukrainą. Nie jest natomiast budowanie rosyjskiej strefy wpływów przy swojej granicy.
1
@Kgorecki2500 Co jest złego w rozdzieleniu państwa od KK?
@jacobFCB Masz może jakieś wyliczenia do tego? Często słyszę ten zarzut, a nigdy nie trafiłam na konkrety. BTW, z tweeta wynika, że to program PO nie lewicy. Coś mnie ominęło?
1
@AlwaysBlaugrana Czy to znaczy, że byłeś przeciw?
0
@Fan2005 Tylko wcale nie jest powiedziane, że on będzie na dziś, bo chwile po podpisaniu kontraktu może znowu polecieć do szpitala. Poza tym, dużo wskazuje na to, że będzie Raphina.
0
@Karokilla Zapytałam o cel wrzucania takiego kontentu.
Swoją drogą, co ta strona ma do ukośników?
0
@FC1899Barca Rozumiem, jak ktoś wrzuca tematy polityczne, bo poruszają ważne dla niego
iej tematy, ale co ma wnieś polityczny Pudelek?
0
@Fan2005 Po co w ogóle w takim razie? Cały czas do tego zmierzam.
0
@Death_voice Skoro sami musicie się umieć obronić, to po co temat NATO?
Geopolityka to złożony system naczyń połączonych i na bezpieczeństwo ma wpływ wiele czynników. Marginalizowanie swojego znaczenia w na arenie międzynarodowej i wrzucanie wstecznego biegu dla gospodarki na pewno nie pomaga. Kraj, który uzna, że obroni się sam, przegra.
Bawi mnie ogromnie uproszczona wizja świata, jaką prezentujesz. NATO to nie tylko USA, a USA będzie Polsce pomagać, jeśli będzie miało w tym interes.
Nie sugerowałam, że Unia ma Polskę bronić (sporo Polaków tej Polski bronić nie chce), a że silne powiązania gospodarcze (w przyszłości też wojskowe) z krajami Unii zwiększają bezpieczeństwo Polski. Odpłynięcie w rosyjską strefę wpływów tego nie robi.
W Niemczech świetnie zadziałały rosyjskie służby, doprowadzając ten kraj do uzależnienia od rosyjskich złóż. To kwestia pieniędzy i polityki, a nie żadnej idei Unii po Władywostok. Jednocześnie Niemcom zdecydowanie nie na rękę było bezpośrednio sąsiedztwo z Rosją.
Tak, brawo, Unia to nie jest antybiotyk. Gdy porównuje się jakieś rzeczy, najczęściej nie stwierdza się, że są tym samym.
Polska z jednymi problemami sobie radziła, z innymi słabo, a z jeszcze innymi wcale. To żaden argument. Tak samo żadnym argumentem nie jest, że przez wieki radziła sobie bez czegoś, bo właśnie te antybiotyki, czy komputery, czy cokolwiek z istnych zdobyczy współczesnej cywilizacji.
Jak najbardziej jest alternatywa, tylko znacznie gorsza.
0
@Fan2005 Przecież z przedłużeniem na pewno będzie problem, niezależnie od tego, jak będzie.
2
Nie tylko polskie media trzymają poziom :D
https://9gag.com/gag/aggw15K
1
To ja tylko przypomnę, że ludzie to też zwierzęta, bo widzę niektórzy jeszcze nie wiedzą.
0
@Death_voice Nie te kropki połączyłeś. Ten sam kraj potrafił trwać setki lat bez antybiotyków. Teraz widzisz absurdalność swojego argumentu?
Nie lubię rozmów o historii, bo ludzie zamiast wyciągać z niej wnioski, używają jej do zaklejania kompleksów. Tak, położenie było trudne. Konflikty zewnętrzne, nieudolna polityka zagraniczna i wewnętrzna oraz zacofana gospodarka nie miały nic do tego.
Amerykanie nas obronią, nadal bawi.
0
@jakub1906 Przecież właśnie takie założenia serialu były.