Karol1993
Dołączył/a: lipiec 2017
3 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Komentarz usunięty przez użytkownika
0
Jakie źródło?
7
W piłce nożnej początkowo obowiązywała reguła, że piłkarze znajdujący się na boisku muszą mieć przydzielone numery od 1 do 11. W tamtym okresie nieznane było jeszcze ustawienie 4-3-3, w którym moglibyśmy mówić o pozycji defensywnego pomocnika. Najpopularniejszym ustawieniem było tzw. 4-4-2 gdzie numery 6 oraz 8 były przydzielane środkowym pomocnikom. Numer 10 należał do zawodnika ustawionego nieco przed polem karnym. 7 oraz 11 do skrzydłowych, a 9 do lisa pola karnego. Uważam, że określenie Xaviego jako typowa 6 jest jak najbardziej adekwatne.
14
Dwie zupełnie różne pozycje. Xavi to typowy nr. 6, playmaker dyrygujący grą drużyny, gracz przez którego przechodzi praktycznie każda akcja zespołu. Zidane natomiast był typową 10 grającą przed polem karnym. Moim zdaniem zestawienie tych dwóch piłkarzy jest bezcelowe. Większy sens miałoby już porównywanie Zidana z Iniestą, albo Xaviego np. ze Scholsem czy Pirlo.
31
Portugalia nie wyjdzie z grupy tak jak nie powinna wyjść z grupy na Euro w 2016 r. Zajmując trzecie miejsce i nie wygrywając choćby jednego spotkania.
0
Czemu Korona i Jagiellonia z małych liter, a Górnik i Legia z dużych? Nie lubisz żółtego i czerwonego?
0
Byłbym wdzięczny jeżeli ktoś podesłałby link z brutalnym atakiem na nogi Dembele we wczorajszym meczu.
9
Przede wszystkim dialogi, przesadna jak na lata 90 "krwawość" filmu, świetnie dobra ścieżka dźwiękowa, praca kamery (głównie przybliżenia oddalenia postaci), specjalnie przerysowanie bohaterów, podział filmu na akty pomieszane (nie-chronologiczne).
10
Thiago Silva tym bardziej.
1
30 mln euro? Toż to promocja!
0
Komentarz usunięty przez użytkownika
1
Byłem na tej trybunie na meczu z Arsenalem kiedy padał rzęsisty deszcz. Do dziś mam przed oczami nożyce Suareza mimo, że gol padał na bramkę po drugiej stronie stadionu.
2
Ja uważam go za solidnego gracza, ale takiego którego DNA nie pasuje do stylu gry Barcelony. Gość pracuje w obronie, rozdziela piłki, ale jednak w meczach z mocniejszymi rywalami którzy stosują mocniejszy pressing mam wrażenie, że Ivan nie pokazuje się do gry. Brakuje mi u niego lepszej gry właśnie pod naporem przeciwnika. Przyjęcia piłki, zrobienia kółeczka, zmylenia przeciwnika balansem ciała (po prostu lepszej gry plecami do bramki przeciwnika). Uważam, że potrzebujemy zawodnika bardziej kreatywnego. Takiego, który potrafi zaskoczyć prostopadłym podaniem, grą na jeden kontakt czy otwierającą piłką. Na pozycji Rakitica widziałbym co najmniej kilku zawodników, którzy równie dobrze wywiązywaliby się z zadań defensywnych, ale daliby dużo więcej w kreacji i jednym słowem mówiąc ataku. Wiem, że w tym sezonie na La Rambla możemy zaobserwować tendencje do gloryfikowania Chorwackiego pomocnika, ale mimo wszystko ja uważam że to jednak nie ten poziom co Xavi, Thiago Alcantara, Modric, De Bruyne, Kroos, czy nawet Veratti.
3
Jeżeli tak postąpiła to nie licz na jej powrót. Ona po prostu na Ciebie nie zasługuje. Skoro nie doceniła Twojej miłości to nawet jeśli wróci z "podkulonym ogonem" nie powinieneś dawać jej drugiej szansy. Wiem, że to trudne ale nie załamuj się i wyciągnij wnioski. Kobiety wbrew pozorom nie lubią kiedy rezygnuje się dla nich ze wszystkiego i nie widzi świata poza nimi. Trzeba znajdować czas na odcięcie się od drugiej osoby i dać sobie i drugiej połówce złapać czasem oddech.
1
Prawie nigdy nie gram Realem. Czasem kiedy próbuje, to nie potrafię się przełamać i odczuwać satysfakcji ze strzelanych bramek. Co dziwne w FUTcie 1/3 mojego składu to zawodnicy Realu, ale kiedy nie widzę białych trykotów i ich herbu to nie sprawia mi to problemu.
0
Najbardziej dziwi liczba fanów City. Wątpię, żeby mieli więcej kibiców niż Juventus i porównywalną liczbę do kibiców Liverpoolu. Wiem, że w obecnych czasach rośnie liczba kibiców "idących za wynikami", ale mimo wszystko dalej wydaje mi się to nierealne.
23
Może Thiago Silva
17
Jak bardzo mnie cieszy, że najbliższa przerwa reprezentacyjna będzie przerwą na mundial.
2
Trzy bilboardy za Ebbing Missouri, Przełęcz Ocalonych, Blade Runner 2049, Lion droga do domu, Wołyń, Ex Machina.
NIe wiem jaki gatunek lubisz, ale starałem się urozmaicić. Masz tutaj np. genialny dramat obyczajowy, hollywoodzki dramat wojenny, najlepszy film s-fi ostatnich lat czy polski akcent od Smażowskiego.
53
Ronaldo z Fify 18. Świetnie napisana postać. Na pewno komuś nie zabrakło fantazji gdy pisał statystki dla głównej twarzy Fify.
15
Pique kiedy jest w formie jest zdecydowanie w top 2-3 na świecie. Najlepiej Gerard grał za Guardioli i w pierwszych sezonach Enrique kiedy sam przyznał w wywiadzie, że musi wrócić do topu bo jest pod formą od dłuższego czasu. Gdyby Pique grał stale na swoim najwyższym poziomie to mógłby być uznawany nawet za najlepszego w historii. Nie bez powodu przydomek Piquenbauer. Ramos wg. mnie to stoper który jest jeźdźcem bez głowy. Głupie wyjścia, łamanie linii, głupie kartki, głupie faule, wielokrotne osłabianie własnej drużyny przez brutalne wejścia i w konsekwencji otrzymanie czerwonej kartki. Jednak trzeba mu oddać, że potrafi odnaleźć się w polu karnym i strzelić w kluczowym momencie meczu bramkę. Wielokrotnie ratował również skórę Realowi. Reasumując Pique jest lepszym obrońcą, a Ramos napastnikiem.
1
Atletico grało w czwartek w lidze europy. Myśle, że sami by nie chcieli grać w sobotę po jednym dniu odpoczynku. Musieli zagrać w niedziele. Tym bardziej dziwi mnie że grają w środę. Wychodzi na to, że rozegrają 3 mecz w ciągu 6 dni. O wiele korzystniejsza dla samego Atletico jak i dla Barcelony byłaby zamiana ich spotkań. Nie mam bólu tyłka i staram się nie patrzeć jedynie z perspektywy kibica Barcy. To co piszesz nie ma sensu. Myśle, że chciałeś zabłysnąć odmienną opinią, a gdyby jeden z naszych doznał kontuzji mięśniowej w niedzielnym meczu byłbyś jednym z pierwszych do krytykowania terminarza. Mi tu nawet nie chodzi o te 3 punkty, które możemy stracić, a o zdrowie zawodników przed decydującą częścią sezonu.
11
Nie rozumiem za bardzo najbliższego terminarza La liga. Mecz z Gironą rozgrywaliśmy w sobotni wieczór, Real grał tego samego dnia o 16:15, zaś Atletico o 20:45 w niedziele. Kolejna kolejka przewidziana jest na wtorek, środę i czwartek bieżącego tygodnia. Atletico i Real zagrają u siebie, a Barcelona na oddalonej o blisko 2,5 tys km Gran Canarii (lot na Gran Canarie z Barcelony trwa ponad 3 godziny). Racjonalnym rozwiązaniem wydaje się wyznaczenie meczu Barcy na wtorek lub lepiej środę, a meczu Atletico (z racji tego że swój mecz rozgrywali w niedziele) na czwartek. W obecnej sytuacji Barcelona zakończy swój mecz w czwartek przed północą, a zwodnicy z powodu długiej podróży w swoich łóżkach znajdą się dopiero nad ranem. Czasu na odpoczynek będzie niewiele. Najgorsze jest to, że logistycznie bieżącą kolejkę dało zaplanować się lepiej. Rozumiem, że Real rozgrywa swój mecz we wtorek z racji kolejnego meczu w sobotę i perspektywy rewanżu z PSG i tego bym się nie czepiał. Mam nadzieje, że w meczu z Las Palmas odpocznie kilku z naszych kluczowych zawodników.
1
Terminarz na kwiecień narazie jest terminarzem wstępnym. Dojdą mecze LM (mam nadzieje), jak narazie to między meczem z Leganes i Valencia mamy tydzień przerwy co wskazywałoby na to, że mecz z Nietoperzami odbędzie się w sobotę. Ponad to w kolejnym tygodniu mamy mecz w środku tygodnia (pewnie wtorek lub środa) ponieważ w sobotę mamy finał Pucharu Króla. Stawiam niestety dla Ciebie na sobotę. Trochę się pospieszyłeś z kupnem biletu. Mogłeś poczekać i kupić go nawet w kasie pod stadionem w dniu samego spotkania.
11
Bezapelacyjnie obok roli Profesora najlepiej odegrana rola w całym serialu.
15
Pedro Alonso czyli popularny Berlin z "Domu z papieru" chyba sympatyzuje w naszym Leo.
https://www.facebook.com/VivaFCBarcelona1/videos/vb.443080359053985/2037623886266283/?type=2&theater&comment_id=2037655482929790¬if_t=video_comment¬if_id=1519739661545054
1
Mocna, silna ławka też jest potrzebna. Nie zapominajmy, że zarówno Messi jak i Suarez nie należą do najmłodszych. Czy zostaniemy przy 4-4-2 czy wrócimy do 4-3-3 to jeden z piątki Messi, Suarez, Griezmann, Cou, Dembele zawsze może usiąść. Rotacje są potrzebne. Nie zapominajmy, że główną zasługą zwycięstwa Realu w LM w ostatnich latach oprócz fury szczęścia była po prostu wybitna ławka. Tacy gracze jak James, Bale, Isco potrafią pogodzić się z rolą rezerwowych. Tym bardziej każdy z Naszej piątki zgodzi się odpocząć raz na 5 spotkań. W najważniejszych meczach graliby Ci którzy taktycznie najlepiej pasują pod danego przeciwnika i są w najlepszej formie. Ponad to uważam, że lepiej kupić Antuana, niż jeżeli miałoby to zrobić PSG, City, United, Bayern czy inny klub z Topu, z którym rywalizujemy w Europie.
185
"Wyszkolenie techniczne nie polega na tym, że potrafisz żonglować piłkę tysiąc razy. Każdy umie to zrobić poprzez ćwiczenie. Z czymś takim możesz iść do cyrku. Technika to podanie piłki za pomocą jednego kontaktu, z odpowiednią prędkością, w odpowiednim momencie, na lepszą nogę twojego kolegi." (Cruyff)
Wolę jednak pojmowanie techniki Holendra.
83
Dembele wczoraj - 4 straty
Messi w meczu z Chelsea - 26 strat
Liczba strat nie świadczy o tym czy ktoś nadaje się na mecz z lepszą drużyną. Świadczy o podejmowaniu ryzyka, indywidualnych dryblingów które mogą stworzyć przewagę. Wolę, żeby z Chelsea zagrał Dembele, który jednym przebłyskiem może przesądzić o wyniku meczu, niż bezproduktywny Paulinho czy Andre Gomes.
0
Nie do końca rozumiem. Przecież Busi zagrał większą część spotkania.