0

Jaki ten Real zły, że wygrał, chociaż to PSG lepiej grało piłką ;) I przepraszam za Asensio. Jeżeli następnym razem nie ominie 5 graczy zanim zaliczy asystę, to nie powinno się mu jej policzyć.

Ochłoń.

0

100 i 101 w barwach Realu.

7

Po prostu jest tutaj więcej antyfanów Realu niż kibiców Barcelony. Czasami mam wrażenie, że nie ważne jest, aby to Barca zdobywała trofea i wygrywała mecze, tylko by Real je przegrywał...

0

Powiem tak, gdyby to Barcelona obroniła trofeum, to wtedy nikt tutaj nie starałby się udowodnić, że jest inaczej. Taki proceder miałby miejsce na RM.pl ;)

I w zasadzie tylko kibic Barcelony czy Atletico może się przyczepić takich szczegółów, bo jednak trochę boli sukces przeciwnika, tak samo jak potrójna korona kibica Realu. Tyle.

0

Patrząc logicznie - Liga Mistrzów została obroniona po raz 1, ponieważ istnieje ona od 92 roku, a od tego czasu tylko Real wygrał ją 2 razy pod rząd. Proste. Taki zespół jak Milan nie obronił LM tylko Puchar Europy. Nawet różnią się wyglądem: https://www.google.pl/search?biw=1600&bih=794&tbm=isch&sa=1&ei=bCQ-WoaFN4Xw6AT91Z6IBQ&q=real+madrid+12+champions+league&oq=real+madrid+12+&gs_l=psy-ab.3.0.0j0i30k1l3j0i8i30k1l6.18411.20691.0.21442.15.12.0.2.2.0.153.1203.8j4.12.0....0...1c.1.64.psy-ab..1.14.1211...0i67k1j0i10k1.0.-ODN0jsEIBI#imgrc=PAZrUOFWP76IvM:

Podsumowując:
-Liga Mistrzów została obroniona po raz 1
-UEFA liczy wszystkie puchary od 1955 roku
- LM nie równa się PE, tak samo jak I generacja Opla Astry nie jest II generacją, chociaż niby taka sama nazwa.

0

No tak. 6 pucharów LM i 6 PE. I o co tyle dyskusji? 6+6=12.

0

Były. Przykład to jakiś mecz BVB sprzed kilkunastu lat. Wtedy na bramkę wszedł Jan Koller, starszym kibicom dosyć dobrze znany, 2-metrowy napastnik. Wydaje mi się, że podobna sytuacja miała też miejsce w meczu Chelsea i wtedy przez ostatni kwadrans bronił John Terry, ale tutaj mogę się mylić. Real zawsze powoływał 3 bramkarzy i tyle. Dopiero teraz się okazało, że w Barcelonie na porządku dziennym jest powoływanie tylko 2 bramkarzy, co jest raczej rzadkim zjawiskiem. Przynajmniej z mojej obserwacji.

EDIT:

Znalazłem sytuację z Terrym:



Na YT jest też ta druga Kollerem . Jak chcesz to poszukaj.

0

Ta 14 w nicku to Twój wiek? Bo komentarz jest właśnie na takim poziomie.

0

A wiesz dlaczego? Gdy jeden bramkarz dozna kontuzji na rozgrzewce, a jego zastępca wypadnie jakiegoś powodu w trakcie meczu, to nie będzie miał kto stać na bramce.

0

A kto jest najlepszy? Barcelona? Zatem dlaczego nie wygrała z Juventusem? Zresztą to samo Juve straciło z Realem 4 bramki, a same katalońskie media pisały o sprawiedliwym championie. Mogę nawet znaleźć Ci tą okładkę gazety "sport". A 12 trofeum wcale nie wyklucza 1 w historii obrony LM.



Real z pewnością musi ranić wiele osób swoją "nieuczciwością". Taki Milan, Ajax czy wspomniane przez Ciebie NF również. No bo jak oni mogą sobie przypisywać trofea sprzed Ligi Mistrzów?



A fakt (powtarzam: fakt), że Real jako pierwszy obronił Ligę Mistrzów znajdziesz nawet na Wikipedii. Tutaj masz listę zdobywców Champions League: https://pl.wikipedia.org/wiki/Lista_finalist%C3%B3w_Ligi_Mistrz%C3%B3w_UEFA

Wskaż mi, kto poza RM obronił trofeum



Definitywnie kończę dyskusję, także życzę Wesołych Świąt, dużo zdrowia i czego tam sobie i swoim bliskim życzysz.

0

Zadowala mnie 5 pucharów w roku. 12 najważniejszych europejskich trofeów, z czego 3 zdobyte w ostatnich 4 latach. 33 liga, pokonanie w bardzo dobrym stylu Barcelony oraz Man United, a także sukcesy indywidualne graczy Realu.



Pewnie, że mógłbym ponarzekać na Aytekina, Pique, karne (raczej "karne") na Albie czy Suarezie, ale jaki to ma sens? Mnie to nie bawi. Futbol to dla mnie rozrywka, dla was chyba sprawa honoru...

Zapomniałem dodać - jest to dla mnie BARDZO SPOKO!

0

To nie jest złośliwe. To stwierdzenie faktu. Złośliwości doszukiwałbym się raczej u Ciebie, bo to nie ja deprecjonuję obronę trofeum, nie odejmuję nikomu pucharów ani nie wtrącam do dyskusji Crveny Zvezdy czy Steauy Bukareszt, bo tak jak NF wygrały kiedyś tam Puchar Europy. A już najlepsze jest zdanie : "w zeszłym sezonie (Real) nawet nie był najlepszy w grupie jak i w tym" - czy to oznacza, że nie może w takim razie wygrać rozgrywek? :)

0

Oczywiście - mogą się chwalić, że obronili PE...Lecz jak już wcześniej napisałem, LM nie ma NIC wspólnego z Pucharem Europy OPRÓCZ faktu, że zajęła miejsce tych rozgrywek. Kiedyś w PE grali sami mistrzowie swoich krajów w systemie pucharowym (przegrany odpada). Od 1992 roku wprowadzono fazę grupową, zwiększono limit drużyn z 8 do 16, a później 32 i dopuszczono do rozgrywek drużyny "niemistrzowskie" (m.in dlatego w tym roku oglądamy Barcelonę, chociaż nie jest ona mistrzem swojego kraju). Bardziej przypominało to KME, tylko z mocniejszymi drużynami.

0

Trochę przekłamany tekst. Pokazujesz wszystko w jak najgorszym świetle.
Sam Ronaldo ma w LM 10 bramek, więc o jakiej łącznej liczbie mowa? Chyba ligowej. Co do drugiego miejsca, to rok temu BVB wyprzedziła Real, po wylosowaniu Bayernu (i później Atletico) wszyscy wieścili koniec przygody Madrytu z LM, a skończyło się zdobyciem trofeum. Na dzisiaj jest to 11 pkt., ale po rozegraniu zaległego meczu przez Królewskich może być już tylko 5.

Punkt widzenia zależy od punktu patrzenia.

1

Kiedyś muszą się zjechać ;) A w Wigilię jest trudniej przejechać przez moje miasto niż Nowy Jork...

0

Polityk-dziennikarz? ;) Takie coś tylko w Polsce.

9

Na waszym miejscu cieszyłbym się z tego tak, jak kibice Realu z Tomasza "madridisty" Lisa.

1

Nie :) Po Klasyku trzeba będzie ochłonąć i zająć się gośćmi. Futbol to tylko zabawa i czasem schodzi na 2 plan ;)

7

Wesołych Świąt! Już jutro po 15 bez futbolu i negatywnych emocji, a z rodziną, przyjaciółmi i żywą La Ligą na nowy rok :)

1

...Ale wiesz, że Nottingham nigdy nie obroniło Ligi Mistrzów, ponieważ...nigdy w niej nie zagrało ;) Zgodzę się, że LM to kontynuacja Pucharu Europy, jednak format rozgrywek został całkowicie zmieniony bodajże w 94 roku i od tego czasu nikt nie potrafił zdobyć uszatego trofeum 2 razy z rzędu. Poza Realem Madryt ;)



Są święta, a ty mówisz językiem wrogości - może warto jednak nie brać futbolu aż tak poważnie i zająć się innymi rzeczami, co?

2

Ronaldo strzela tylko ogórkom.

1

4 miesiące temu widziałem takie same komentarze. 16 sierpnia to nie kibice Realu szukali wymówek, także radziłbym ci poczekać z prognozami do jutra, godziny 15:00.

2

Cristiano to maszyna. On nie potrzebuje tlenu. Przetrwałby w próżni.

3

"Kolejny sezon gra padakę"...

Jakoś nie przeszkodziło mu to w zdobyciu 53 bramek w roku (tyle samo co...Messi) i rozstrzelaniu Bayernu, Atletico i Juve. To JEST piękne!

1

Złamanie regulaminu serwisu pkt. 9.3.3.

0

Opowiedz ten "żart" rodzicom. Muszą być naprawdę dumni ze swojej pociechy.

2

Już tam byłem nie raz, nie dwa. Różnica między nami jest taka, że ja nie potrzebuję uznania w postaci polecenia komentarza, nie czuję potrzeby udowodnienia, że piłkarz przeciwnika to kibic mojego klubu ani nie odsyłam innych na fcbarca.com. Po prostu jestem otwarty na dyskusję i nie boję się wyrażać własnego zdania. Tyle.

1

https://sjp.pl/sarkazm

Polecam się zapoznać.

12

Takie samo zdjęcie mogę ci pokazać z młodym Neymarem, który był na testach w Realu czy Modriciem trzymającym flagę Barcelony. Ale zdecydowanie najlepszy przykład to wasz ukochany idol Luis Figo.

Dla piłkarzy futbol jest przede wszystkim pracą, ale janusze będą się jarać zdjęciami sprzed kilkunastu lat, bo ten kibicuje temu klubowi, a poszedł do rywala...

2

A skąd ty to możesz wiedzieć? Nie siedzisz w jego głowie, a że ty byś zrobił tak a nie inaczej nie oznacza, że Isco myśli podobnie.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?