KibicKrolewskich821
Dołączył/a: sierpień 2016
4 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
6 pucharów w tym sezonie...Po dzisiejszym meczu będzie 2/6, ale zostaną jeszcze te najtrudniejsze, czyli liga, LM, CDR i KMŚ.
2
Nie przejmuj się. Zidane z pewnością wystawi Isco, Kroosa i Modricia ;)
0
Co masz do del Bosque, Munoza, Di Stefano i reszty? ;)
0
A wolałbyś oglądać takie coś jak w NBA? Finał to finał i powinien być 1.
0
Miał być Coutinho, przyszedł Paulinho. Ciekawe kogo Bartomeu sprowadzi w zastępstwie za Dembele...
0
Dlaczego od razu układy? Po prostu tak to jest, gdy klub bierze się za transfery bardzo trudne/niemal niemożliwe w realizacji. Gdy Real chciał Bale'a w 2013 roku, to musiał negocjować przez całe okienko, a i tak został zmuszony do zapłaty okolo 100mln. Coutinho to kluczowy zawodnik dla Kloppa, więc nie dziwi mnie jego postawa. Pewnie można wyciągnąć Brazylijczyka z LFC, ale za naprawdę wielkie pieniądze (pewnie powyżej 150mln).
Podobnie z Dembele - BvB nie ma obowiązku go sprzedawać, mogą podać swoją cenę za gracza i twardo się jej trzymać. 90mln plus zmienne przy dzisiejszym rynku to jak promocja za 20-letni talent. Wiem, że to smutne, ale po części udział w takim stanie miała Barcelona, która wymusiła na PSG zapłatę klauzuli (prawdopodobnie licząc, że Paryżanie nie mają takich pieniędzy). Ktoś powie, że Barca miała prawo zarobić więcej i nie musiała spuszczać z ceny. To fakt, jednak inni zobaczyli, że Neymar kosztuje 222mln, więc ich gwiazdy na pewno nie są dużo tańsze od Brazylijczyka.
A może po prostu wystarczyło nie działać agresywnie w sprawie Verrattiego i nie byłoby dzisiaj tematu...
0
"To jakim cudem FFP nie złamało PSG, które nie zrobiło żadnych transferów oprócz Neymara, a nagle wysupłało 222 mln? "
Hmm...Może dlatego, że za PSG stoi państwo o nazwie Katar, a za Barceloną zwykli Socios z prezesem Bartomeu na czele?
Co do drugiej części, to faktycznie wydanie takich pieniędzy nie musi spowodować strat na przestrzeni 3 lat, ale czy OBECNY stan konta, bez wliczania kwoty za Neymara, pozwala wydać klubowi grubą część swojego budżetu rocznego?
0
Człowieku, twój przykład jest (łagodnie ujmując) nietrafiony i zupełnie niepasujący do zasad FFP. Po pierwsze ile jest instytucji na całym świecie, które są w stanie wydać 100-200 milionów bez zadłużania się? Chyba tylko największe koncerny paliwowe, potentaci rynku elektronicznego itp. Na pewno nie ma tam wielu klubów sportowych, może niektóre z NBA, NFL i pojedyncze przypadki jak Man United (nie liczę PSG i City, bo one należą do pewnego państwa, które im finansuje wszystkie inwestycje). Budżet Barcelony w 2015 roku wynosił 500mln euro - to kwota na cały rok, z której trzeba wypłacić zawodnikom pensje, pokryć koszty utrzymania stadionu itd. I mam niby uwierzyć, że lekką ręką pozbyliby się blisko 1/4 tej sumy na jeden transfer?
Z tego co mi wiadomo, to FFP dotyczy danego okresu rozliczeniowego, więc na pewno nie 10 lat, jak naiwnie tutaj podałeś. Wiesz dlaczego skarbówka nie wbija nikomu do domu po kupnie samochodu? Bo zasady FFP NIE OBOWIĄZUJĄ w normalnym życiu, a w SPORCIE :) Mogę tak jeszcze dalej, ale to nie ma sensu.
P.S: Jeżeli myślisz, że tutaj poziom jest wyższy niż tam, to się mylisz - wszędzie zdarzają się debile.
Jak zwykle - bez spiny. To tylko moja opinia. Tobie radzę spuścić z tonu.
0
Dortmundu to obchodzić nie będzie ;) A PSG i tak zapłaci, więc w sumie to snucie teorii.
0
No widzę, że nie przeczytałeś, bo byś zobaczył fragment o treści: "Takie gdybanie, nie ma co się spinać.". To wszystko jest oparte na SNUCIU PRZYSZŁOŚCI (tzw. TEORII). Nie ma to jak olewanie faktów, bo "ja wszystko wiem, to co mówisz nie ma sensu"
0
Ale ja to cały czas tłumacze - jeżeli FIFA uwzględnia czas tylko do zakończenia okienka (tak przynajmniej było napisane w jednym artykule) , a PSG nie zapłaci Blaugranie 222mln teraz, jutro czy nawet 31.08, to jakim cudem kasa z transferu Neymara ma pokryć wydatki na Dembele czy innych piłkarzy?
Jeszcze inaczej, gdyby ktoś powiedział ci teraz, że za 3 miesiące wpłaci ci na konto 5mln euro, to poszedłbyś na następny dzień do salonu Ferrari i kupił sobie samochód, czy raczej poczekał aż dostaniesz pieniądze?
Przykład z ****, ale obrazuje o co mi chodzi. Nie wierze, aby szejk wystawił czek na taką kwotę bez pokrycia, bo to byłby jego koniec w futbolu. Pytanie powinno brzmieć "kiedy" to zrobi, a nie "czy".
0
Ty w ogóle czytałeś mój komentarz, czy tylko randomowo odpowiedziałeś jakiemuś "białemu"? ;)
W każdym razie chodzi o to, że PSG nie wpłaciło jeszcze pieniędzy za Neymara i nie wiadomo kiedy to zrobi, a Barcelona już chce wydać na Dembele 130mln, których NIE MA (przypominam, że według FFP kluby nie mogą wydawać dużo więcej niż zarabiają, a Barca dotychczas zyskała jedynie 4 mln na Tello).
Jakiś użytkownik śmiał się, że może PSG wcale nie ma tych 222mln. To byłby dramat dla Barcelony, bo zostaliby bez pieniędzy, prawdopodobnie bez Neymara i z karą za złamanie FFP.
Takie gdybanie, nie ma co się spinać.
0
No na koniec okienka, które w Hiszpanii jest do 01.09
0
Wtedy Barca nie będzie miała z czego pokryć transferu Dembele, czyli złamie zasady FFP. Na waszym miejscu nie cieszyłbym się tak z powodu możliwych kar dla PSG, bo mogą się one odbić rykoszetem na Barcelonie.
0
W tym roku w Hiszpanii okienko trwa do 23:59 dnia 01.09, więc o dzień dłużej niż we Francji. Gdyby PSG wpłaciło kasę ostatniego dnia sierpnia, a Barcelona nie przesłała dokumentów Paryżanom, to wtedy sprawa wylądowałaby w FIFA lub TAS i Barca dostałaby dotkliwą karę. Co prawda mogą opóźnić jego transfer aż do 4 kolejki Ligue 1, ale czy jest sens? W końcu chyba chcesz mieć w drużynie Dembele czy Coutinho, a cena za obu to (podobno) w sumie 250mln. A przypominam, że dopóki miliony za Neymara nie znajdą się na koncie Blaugrany, to kupienie tamtej dwójki = łamanie FFP.
1
Czyli kto? Kovacic?
0
Sarkazm, tak samo jako ironia, winien być inteligentny. Inaczej wychodzisz na zwykłego idiotę, który obraża innych i myśli, że stosuje sarkazm...
Gdyby było tak jak mówisz, to wtedy wszyscy mogliby się wyzywać od pedofili, kur** i nie będę wymieniał czego jeszcze, nazywając to "sarkazmem"...
BTW:
Znalazłem w internecie kilka ciekawych cytatów:
1."Sarkazm jest ucieczką dla przegranych. Sarkazmem przegrani próbują sprowadzić zwycięzców do swojego poziomu."
2."Sarkazm to ostatnia deska ratunku dla osób o upośledzonej wyobraźni"
3."Sarkazm wcale nie jest pośledniejszą formą humoru. Sarkazm po prostu nie ma z poczuciem humoru nic wspólnego."
1
Kluczowe pytanie brzmi - skąd wiesz jak wygląda wzrok pedofila?
Komentarz na poziomie podstawówki...
0
Temat Neymara jeszcze się będzie ciągnąć miesiącami, także nie liczcie na koniec newsów zaledwie dzień po transferze.
0
No nie dziwię się, że z Coutinho skończyło się na niczym, skoro gość czekał na Barcelonę w Liverpoolu, a oni pojechali do Londynu ;)
0
Ty mi tutaj nie wyskakuj z teoriami spiskowymi nt. Realu. Toczymy dyskusję o Neymarze i klauzuli odstępnego, więc wtrącanie do tego rzekomych "układów" czy "znajomości" pomiędzy Realem Madryt, sądami i kto wie kim jeszcze jest zwykłym spamem, głupotą i prowokacją.
0
Nie mam takiej wiedzy, także nie jestem w stanie się do tego odnieść.
0
Do podpisania klauzuli potrzeba też zgody klubu.
0
Odejście Neymara to wina ludzi, którzy zgodzili się na 222mln. W Realu na porządku dziennym są klauzule w wysokości pół miliarda euro, czyli kwota na dziś zupełnie nie opłacalna do wydania na piłkarza. Jeżeli Neymar nie chciał się zgodzić na wysoką sumę odstępnego, to trzeba było odstąpić od podpisywania jakiejkolwiek klauzuli.
0
Ciiii!!! Jeszcze Cię usłyszy i zmieni zdanie ;)
1
A może podasz powód dla którego Tebas miałby tego chcieć? Jakoś wszyscy tutaj gadają o "Tebasie madridiście", a nikt nie zwrócił uwagi, że to Realowi jest najbardziej nie po drodze z władzami ligi (Jedynie Real i jeszcze jeden klub nie głosowali na niego w wyborach).
5
Co nie zmienia faktu, że La Liga nie ma nic do powiedzenia w kwestii transferów z/do hiszpańskich klubów, jeżeli nie naruszają one zasad prawa sportowego. Tebas MUSI przyjąć kasę na klauzulę, bo w przeciwnym razie może tylko zaszkodzić sobie i lidze, jeżeli do akcji wkroczy FIFA. Zresztą Barcelona już się pogodziła ze stratą Neymara, więc po co ten cyrk? Jeszcze dojdzie do tego, że przez Tebasa Neymar odejdzie na zasadzie transferu tymczasowego, a pieniądze za klauzulę zostaną wpłacone dopiero ostatniego dnia okienka (czy Bóg wie kiedy) i Barcelona zostanie bez zastępstwa.
0
No wiesz... W LM to Atleti najczęściej zatrzymywało Barcelonę, by 4 sezony z rzędu przegrywać z Realem ;)
0
PSG nie sprzeda Włocha nawet za 300mln. Oni nie potrzebują kasy - mają jej wystarczająco dużo. Sam Verratti też się nie zbuntuje, bo za rok mundial, a jego kontrakt trwa bodajże do 2022 roku.
6
Wymieniłbyś Pique lub Umtitiego na Contiego?