2

Raczej nie było czasu się przyglądać :D ale były ładne niektóre

0

Wiem. Nikt się nie spodziewał :D

5

SędziowałAM mecz III ligi kobiet :D

0

Za mną pierwszy mecz w roli sędziego asystenta. Uwierzcie mi, to wcale nie jest łatwa praca.

0

Kto uważnie ogląda mecz, ten zauważy. A wtedy mam przewalone.

3

Moi wykładowcy, przez wzgląd na moją płeć, kazali mi się nauczyć przekleństw, bo stwierdzili, że mi się przydadzą.

0

Trudne pytanie. Wiesz, sama świadomość, że ty coś sygnalizujesz, a główny może tego nie zobaczyć, a co gorsze nie uznać, jest już trudna. A jeszcze dochodzi do tego presja publiczności, która jakby nie patrzeć bardziej wyżywa się na liniowym, bo jest bliżej, zwłaszcza kiedy chodzi o spalone.

0

Właściwie to skupiasz się na ostatnim obrońcy, krok dostawny i jakoś leci.

3

Sama jestem dziewczyną, więc nie będę się mocno przyglądać :D

0

To zależy o co pytasz. Samo machanie chorągiewką trudne nie jest :D ale już wyłapanie spalonego, biorąc pod uwagę wszystkie szczegóły i wytyczne, to już ciężko.

0

III liga kobiet. Ale to norma, każdy po kursie tak zaczyna

0

Postaram się :D

22

Panowie i panie- dzisiaj mój pierwszy mecz w roli sędziego liniowego. Trzymajcie kciuki.

46

"Jeżeli nie wytrzymujesz ze mną kiedy jestem najgorsza, nie zasługujesz za mnie kiedy jestem najlepsza"- FC Barcelona 2016

0

Ujmę to tak- może i jestem tylko nastoletnią dziewczyną, może i dopiero zaczynam swoją przygodę z sędziowaniem, może i nie znam jeszcze wszystkim przepisów na pamięć. Ale i tak wiem, że dzisiejszy sędzia był jakiś ułomny.

0

Po meczu będziesz mędrkować.

1

Spokojnie, drugie połowy mamy lepsze.

2

Rozpoczyna się tydzień El Clasico. Populacja sezonowców Barcelony zmniejsza się.

0

W sumie racja :D Zresztą Isco też niezły xd

0

Leo ma ciekawy typ urody. Nie każdej kobiecie się spodoba, ale fance Barcelony na pewno :D

0

Zacznę od juniorów jako liniowy. Później- kwestia awansu.

55

Dzisiaj egzamin interwałowy na sędziego. Za mną dużo nauki, egzamin teoretyczny. A podobno jestem tylko nastoletnią dziewczyną.
Nie bójcie się spełniać marzeń.

0

Kto strzelał? :D

0

Zgadzam się co do słowa. W końcu ktoś to opisał tak, jak trzeba.

0

Tak bardzo nie zrozumiałam ani słowa ;-;

0

Omawialiśmy jedną taką sytuację. Tylko, że sędzia zakończył mecz w 67 minucie, bo zawodnicy się do niego rzucili. Miał zapewnioną eskortę policji. B klasa i wszystko jasne :D

5

Raczej juniorzy. I raczej jako asystent, jak każdy od razu po kursie.

67

Z serii 'nie bójcie się marzyć'.
Ja, nastoletnia dziewczyna, wiecznie dyskryminowana między kolegami w rozmowach o piłce nożnej, zdałam egzamin na sędziego piłkarskiego, jako jedyna dziewczyna z grupy.
Nie bójcie się marzyć.

0

Ah, uwielbiam te wasze dyskusje :3

0

Jeżeli chodzi o sytuację Messi vs Pepe.

Na boisku do rządzenia jest nie tylko sędzia. Ma on także dwóch sędziów asystentów, których obowiązkiem jest zauważenie tego, czego główny nie widział oraz powiadomienie go o tym, by mógł to umieścić w sprawozdaniu, nawet jeżeli obchodzi się bez kar indywidualnych, jak bywa bardzo często. Jest też sędzia techniczny, który właściwie powinien skupiać się na strefie technicznej i zmianach, ale jest też kolejnym pomocnikiem sędziego. To jego priorytet. Na szczeblu centralnym często można spotkać się też z tzw. sędziami bramkowymi, którzy zajmują się głównie polem karnym. Oni również odpowiadają za to, czego sędzia się zobaczy, a oni widzieć powinni. To razem 6 osób, które są często naprawdę dobrze wyszkolone i mają za sobą lata doświadczenia. Jedynym problemem jest tak naprawdę ludzka zawodność.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?