La4Pulga
Użytkownik zbanowany
Dołączył/a: sierpień 2014
8 obserwujących
0 obserwowanych
Użytkownik zbanowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
3
Mnie obchodzi wszystko co jest związane z Barceloną :)
5
Jak napisał "rafkop8" nie bójmy się marzeń ;)
Ale masz rację, jakiś cel w tym napewno miał i być może było to wywrzenie presji.
2
Wiadomo, że w ostatnich latach FC Barcelona odnosiła swoje największe sukcesy pod wodzą Pepa Guardioli.
Jak pamiętamy , jego filozofia gry sprowadzała się głównie do kontrolowania sytuacji na boisku i nieskończonej wymiany podań, w konsekwencji czego przeciwnik musiał nieustannie biegać za piłką.
Barcelona akurat w tym elemencie gry doszła do perfekcji i to stało się jej znakiem firmowym.
Poprzeczka dla następców Pepa Guardioli została zatem zawieszona wysoko, bowiem zarówno władze klubu, jak i kibice, rozpieszczeni jego dokonaniami, przestali akceptować wszelkie porażki.
Mówi się, że takiej Barcelony jak za czasów Guardioli już nie będzie – te słowa najpierw paraliżowały i wywoływały smutek, jednak teraz z perspektywy czasu mogę przyznać, że są one po prostu stwierdzeniem faktu. 14 tytułów w cztery lata to niebagatelne osiągnięcie, trudne do powtórzenia. Guardiola twierdzi, że odszedł,ponieważ z Barcą wygrał absolutnie wszystko.
W pewnym momencie nie potrafił dostatecznie mobilizować piłkarzy.
Sam Guardiola przyznał ostatnio, że obecny szkoleniowiec Barcelony będzie od niego jeszcze lepszy i przywróci zespołowi z Katalonii jego dawną świetność.
Potrzeba czasu i potrzeba meczów, aby stwierdzić, czy Luis Enrique stworzy Barcelonę na nowo i podbije z nią cały piłkarski świat.
2
Spoko ;)
3
Wszystko się zgadza,ale zauważ że Xavi mówi : „To najbardziej utalentowany hiszpański piłkarz w historii."
A przecież Xavi też jest Hiszpanem.
2
Dziękuję za komplement :)
No bo jak tutaj nie interesować się reprą naszego kochanego Lio ?
Wszystkie fakty o Messim czy o Albicelestes łykam jak szalony ;)
P.S Twojej wiedzy o Boskim Diego i tak nie przebije :)
3
Weź nie strasz :)
21
Iniesta: „To najbardziej utalentowany hiszpański piłkarz w historii."
Nie prowadzi jakiś gierek słownych,nie wywyższa się(CR7)
To się ceni.
1
Nie przejmuj się Don :) Z tobą najlepiej prowadzi się dyskusję. A już napewno o naszej magicznej "10" ;)
1
Rzeczywiście smutny. Wielu sportowców,którzy zapowiadali się na niezłych w swoim fachu,zostali zniszczeni przez to świństwo.
Albo byli już świetni, ale gdy świat obiegła wiadomość o rzekomych kontaktach z kokainą,splamili swój honor,a takie coś chodzi za tobą przez całe życie.
A co do Messiego to przewyższa on Diego także charakterem,a nie tylko umiejętnościami :)
4
Real może być faworytem do wygrania, ale Ligi Europejskiej.
4
W marcu 1991 roku Napoli pokonało u siebie Bari po golu Gianfranco Zoli. Po meczu Maradona został wezwany na kontrolę antydopingową. Wynik był pozytywny, a w jego moczu wykryto kokainę. Zdążył jeszcze zagrać swój ostatni mecz dla Napoli, tydzień później przeciwko Palermo. 1 kwietnia był już w Argentynie. Włoska federacja zawiesiła go na 15 miesięcy. Musiał poddać się terapii, bo inaczej groziło mu więzienie za handel narkotykami. Według Maradony cała ta sprawa to vendetta, czyli zemsta Włochów za półfinał mistrzostw świata z 1990, gdzie Argentyna wyeliminowała Squadrę Azzurra.
Maradona musiał poddać się terapii. Przestrzegał diety, codziennie ćwiczył, a do tego mógł się spotykać tylko z wybranymi osobami, które miał na niego pozytywny wpływ. Wytrzymał tylko trzy miesiące i powiedział, że ma już dość leczenia. Wrócił do piłki, grając w amatorskich turniejach i meczach charytatywnych.
Zawieszenie dobiegło końca 1 lipca 1992 roku. Maradona ciągle był zawodnikiem Napoli, które oczekiwało jego powrotu. Nie chciał jednak wracać do Włoch. Pomocną dłoń wyciągnęła do niego Sevilla, a dokładniej jej trener Carlos Bilardo, który sześć lat wcześniej doprowadził Argentynę do mistrzostwa świata.
1
Po takiej akcji Boski Diego trafił przecie do szpitala, potem oczywiście przeprosił ,ale kto tam wie co mu po głowie chodziło ;)
Był jeszcze taki piłkarz a mianowicie Adrian Mutu, który zapowiadał się na niezłego grajka ale świat zapamiętał go tylko z afery narkotykowej.
Najlepsze jest to że po wykryciu zażywania przez niego kokainy ,Rumun powiedział że to nie kokaina tylko.....zwiększenie doznań seksualnych :)
Po prostu chciał czuć się dobrze na boisku. Jak tu nie kochać piłki nożnej ? ;)
2
A więc Diego też walczył z nadwagą :)Ciekawe jak będzie wyglądać Lio za parę lat.Oby nie miał tego problemu ;)
11
Nie ma takiego piłkarza,któremu bardziej należałaby się ta nagroda.
Wielki autorytet,wielki piłkarz i wielki człowiek.
Piłkarze,którzy zwątpili powinni przeczytać jego wypowiedzi albo powiesić sobie jego zdjęcie w szatni.
Powninni patrzeć na to zdjęcie przed każdym meczem, aby przypomnieć sobie jego świetne interwencje,to jak zostawiał serce i duszę na boisku i to jak opierdzielał Pique po nieudanym zagraniu...
Carles Puyol.... kapitan o sercu w kolorze blaugrana...
3
Hahaha :) Należy mu się po takiej grze. A szczególnie w Barcelonie ;)
Tyle czasu musiał pilnować diety, niech sobie teraz nie żałuje ;)
Zresztą wolę grubego Ronaldo niż.... Maradonę,który w takie akcje się pakował że szkoda gadać.
1
Hehe :) Beckham już dawno zakończył karierę ,ale dalej jara się nim cały piłkarski światek(i nie tylko) a on zgarnia za to niezłą sumkę.
A co do teraźniejszego "top model" ,w Realu to jest nim oczywiście CR7 i pewnie tak samo jak Becks, na emeryturze będzie zgarniał niezłą kasę.
Chyba że CR7 na stare lata przytyje(i już nie będzie taką pożywką dla mediów) jak wszystkim nam znany inny brazylijski Ronaldo ;)
2
To są zarobki głównie z reklam itd.
Tiger Woods(Nike,Rolex i linie lotnicze Net Jets)
Roger Federer(Nike,Mercedes,Rolex,Gillette i Lindt)
Kobe Bryant(głównie gigantyczny kontrakt ale dochodzi jeszcze wsparcie m.in. McDonaldsa,Coca-Coli,Nike'a i Nintendo)
LeBron James(głównie od szefów klubu,ale także za promowanie Samsunga,Coca-Coli i Nike'a)
Drew Brees (futbol amerykański to najpopularniejsza dyscyplina w USA,tam płaci się gwiazdom miliony)
Aaron Rodgers(najbardziej rozpoznawalny zawodnik w USA,więc garną się do niego m.in. General Motors,Nike i State Farm.
Phil Mickelson (Ford,Exxon-Mobil,Barclays i Rolex)
David Beckham (ma swoją linię odzieży,promuje perfumy i auta)
CR7 ( dobry kontrakt, Nike,Coca-Cola,Castrola i Motorola)
Leo Messi(Adidas,Turkish Airlines,Pepsi i Dolce&Gabbana)
2
W zeszłym roku najlepiej zarabiającym sportowcem był golfista Tiger Woods (56 mln €)
Pozostali:
Roger Federer 51 mln € (tenis)
Kobe Bryant 45 mln € (koszykówka)
LeBron James 44 mln (koszykówka)
Drew Brees 43 mln € (futbol)
Aaron Rodgers 35 mln € (futbol)
Phil Mickelson 34 mln € (golf)
David Beckham 33 mln € (piłka nożna)
Cristiano Ronaldo 32 mln €
Leo Messi 30 mln € (piłka nożna)
Ot taka ciekawostka :)
2
A Denis Czeryszew i tak będzie mówił że "cantera Realu dorównuje tej Barcelony"....
4
Tak, możemy :)
3
Nowy sezon i nowy trener na ławce to zawsze szansa na odbudowanie formy. Jednak o to może być mu ciężko. Transfer Luisa Suáreza jeszcze bardziej zaostrzył rywalizację. Oczywiście nikt nie sądzi, że Luis Enrique będzie sadzał na ławce kogoś ze wspaniałej trójki Barcelony. Może i Hiszpan jest do tego zdolny, lecz wątpliwe jest by nie wystawiał Messiego,Neymara czy Suareza.
Z pewnością Pedro czeka los zmiennika. Wygranie rywalizacji z Messim, Neymarem czy Suárezem to zadanie trudne i na pewno Kanaryjczyka czeka intensywna i mozolna praca. Pytanie tylko czy będzie to rola pierwszoplanowego zmiennika. Za plecami Hiszpana czai się Munir, który nie ma nic do stracenia.
2
Wczorajszy mecz to było wygrać, zwyciężyć, zapomnieć. Słabo, ale nie ma co narzekać. Niektórzy chcieliby dzisiaj zjeść ciastko (wygrać 5:0) i mieć ciasto (wyjść młodymi i rezerwami żeby odpocząć). Tak się najwyraźniej nie da. Dodatkowo to, co przynajmniej wydawało mi się, że zauważam między innymi u Messiego, to ciężkie nogi po bardzo mocno przepracowanej pretemporadzie. Zwykle takie zmęczenie nie wychodzi od razu po zakończeniu tych intensywnych treningów, tylko właśnie po czasie. A wczoraj mieliśmy kumulację, czyli dodatkowy mecz w środku tygodnia i można było zauważyć wolniejszą grę. Choć pressing i tak na bardzo wysokim poziomie i tak jak mówił wcześniej Lucho, gdy atakujemy, jesteśmy 11 napastnikami, gdy bronimy, 11 obrońcami.
Jednak jakieś straszne jechanie po Barçy, bo o ile mogę się zgodzić, że był to nudny mecz, o tyle zagraliśmy 90 minut w pełni kontrolując spotkanie, nie tracąc głupich piłek, do tego w młodym składzie z 9 zmianami w porównaniu do ostatniego meczu ligowego, cholera dzisiaj już jeśli nie wygrywasz 5:0, to okazuje się to jakąś tragedią. 3 pkt są i to jest najważniejsze. Lider jest, więcej na dzisiaj nam nie trzeba. Piękne mecze, wyniki z kosmosu i rezultaty poparte później pucharami mają przychodzić w maju, a nie we wrześniu.
1
Nie nazwisko tutaj jest ważne a forma jaką zawodnik prezentuje w danej chwili.Zostawcie poprzedni sezon i skupcie się na obecnym. Jeżeli Dani podoła obowiązkom nałożonym przez Enrique to miejsce w drużynie będzie miał, a jeżeli nie...to działa w obie strony.
2
Pique na pewno jest w ścisłej czołówce, czasami gra słabo, ale zazwyczaj wtedy, gdy cała drużyna jedzie po bandzie, a wtedy łatwiej wytłumaczyć jego wpadki. Zazwyczaj i tak jest mocnym punktem drużyny i czasem czyści w meczach kiedy reszta zawodników gra cieniutko.
2
Sam chyba wiesz jak media manipulują ludźmi. W gazetach, piszą to co chce usłyszeć odbiorca czy przeciętny czytelnik.
Piszą tak żeby wykreować go na gwiazdę,którą póki co nie jest.
1
Rzeczywiście mój błąd :) Pisałem do destro,który twierdzi że Ci co bronią Alvesa ,muszą go uwielbiać. A ci co hejtują Alvesa, to chyba został im taki nawyk z zeszłego sezonu(w którym przecież też nie grał źle) i teraz robią to samo.
2
Owszem z komentów paxa można wynieść taką tezę że uwielbia Alvesa(też tak myślałem na początku).
Ale wynika to głòwnie z tego że pax broni przed hejtami(tak to trzeba nazwać)tylko jednego piłkarza i jest nim Alves.
Gdyby bronił każdego piłkarza z osobna nie wyniósł byś takich stwierdzeń.
1
Hehehe :) Niestety taka prawda.
3
Masz rację,a już szczególnie w tym zdaniu : "Nie on tu jest od podejmowania takiego ryzyka." Roberto jest jeszcze młody, a są starsi i bardziej doświadczeni którzy mogą wziąść to na siebie. Również pozdrawiam :)