2

Hehe :) Oj tam,od razu głupi ;)

3


Liverpool bez Suareza stał się średniakiem Premierchips. Kupili przereklamowanego do bólu Balo i myśleli, że ten gość utrzyma ich na szczycie. Zawsze mnie bawi podjarka tym typem, który strzelił kilka pięknych bramek w karierze, ale oprócz tego jest bardziej znany z tego co robi na boisku, niż poza nim. Szkoda tylko Liverpoolu bo to klub z wielkimi ambicjami i tradycjami, ale to nie jest ważne, bo nie moje podwórko, nie moje zabawki. Najważniejsze, że dzisiaj na CN znowu będą powody do radości bo zgarniemy 3 punkty. Wkrótce po tym meczu, najtrudniejszy sprawdzian dla trenera i drużyny w ostatnich miesiącach, czyli wyjazd do Paryża. 2 mecze i 6 punktów to nasz obowiązek.

2

Odpoczywa na PSG.

2

To ciekawe,bo gdy na ich stronie pojawił się news, o tym że Suarez może przejść do Realu to wychwalali go pod niebiosa.

2

Hehe :)

2

Spokojnie :)

4

Ja mogłbym :)

3

Co takiego się stało że odszedł ? :(

3

Lista kanałów transmitujących to spotkanie:

beIN Sports FR 2 / HD
beIN Sports Mena 14 HD
beIN Sports Mena 15 HD
beIN Sports Mena 2 HD
C Sports (den)
C Sports (swe)
C+ Liga (esp) / HD
C+ Sport (poland) / HD
Duhok TV
ESPN 2 Caribbean
F+ HD only (bulgaria)
Fox Sports 2 HD (italy)
Futbol 1 (ukraine)
GOL Stadium
GOL T (españa)
NTV Plus Futbol 2 / HD
OLL TV [online] $
Setanta Sports Eurasia
Sky Sports 5 (uk) / 5HD
Sport 2 (cze/svk) / HD
Sport 2 (hungary)
Sport TV2 (portugal) / HD
Stöd 2 Sport / HD
SuperSport 5 (za) / HD
SuperSport MaXimo 1
TV+ (bulgaria) / F+ HD
ViaPlay (denmark) / HD

3

Chciałbym mieć takie sny :)

3

Zadawano sobie pytanie jaką rolę dostanie Suarez. Czy z konieczności będzie poruszał się w prawym sektorze boiska, gdzie straci na swojej wartości, czy też trafi tam gdzie powinien, czyli na środek ataku, a Messi powędruje na prawą flankę? Dotychczasowe mecze pokazują, że ani pierwsza, ani druga wizja nie do końca znajdują odzwierciedlenie w rzeczywistości. Owszem, Suarez obecnie grać nie może, ale mam nieodparte wrażenie, że Lucho przygotowuje od samego początku grunt pod Urusa. Bo spójrzmy tylko na ostatnie mecze ligowe. Z Elche Leo często miał w środku wsparcie i od Munira, i od Rafinhi (później od Pedro), często na zmianę z bratem Thiago operował za daną dwójką napastników ustawionych blisko siebie, często próbował wejść z drguiej linii. Niezależnie, czy duet napastników stanowili Munir z Pedro, czy Sandro z Neymarem założenia były dokładnie takie same: obaj mają mają operować w środku pola między obroną a drugą linią rywala, tworząc jednocześnie z cofniętym przeważnie Messim trójkąt do gry kombinacyjnej.
La Pulga wciela się zarówno w rolę mediapunty, jak i wolnego elektrona, swobodnie szukającego sobie miejsca i przestrzeni na boisku. Toteż mówienie, że gramy 4-3-3, 4-3-1-2 czy tam 3-4-1-2 mija się z celem, gdyż drużyna płynnie przechodzi z ustawienia do ustawienia w zależności od wyniku, fazy spotkania, gry z piłką lub bez niej etc., a elastyczność "papierowego" ustawienia jeszcze bardziej zwiększa duża wymienność pozycji w ataku i drugiej linii (pod koniec meczu z Villareal po stracie piłki przez chwilę graliśmy nawet 4-3-2-1). Jeszcze nie wszyscy piłkarze są w optymalnej formie, niektórzy dopiero powoli wkomponowują się w styl gry, ustawienie i zadania boiskowe, toteż wierzę, że z miesiąca na miesiąc będzie tylko lepiej.

4

Tak,oceniam go po dwóch nieudanych spotkaniach. Myślę kto byłby najlepszy dla zespołu. Sandro wnosi ostatnio więcej niż Munir,który przez całe spotkanie jest niewidoczny. Wolałbyś wystawić niewidocznego przez cały mecz,Munira czy Sandro,który "swoje 5 minut" potrafi wykorzystać....... w 15 minut, :)

12

Znowu Munir ? Wejdzie na boisko i znowu zniknie. Już lepszy będzie Sandro, który niewiadomo czemu dostaje bardzo mało szans do gry w pierwszym składzie. Poza tym Hiszpan wchodzący na 10/15 minut, zrobi więcej niż Munir grający całe spotkanie.

4

Xavi napisał kawał pięknej historii w piłce nożnej hiszpańskiej. Co przyniesie przyszłość - zobaczymy, nie do końca wierzę w jego odrodzenie, ale może rzeczywiście rezygnacja z gry w kadrze przyniesie benefity w postaci wypoczęcia oraz większej koncentracji na grze dla Barcelony. Panie Hernandez, przybijam pionę, obyś mnie pozytywnie zaskoczył.

3

Zgadzam się :)

2

To też jest cenny argument :)

2

Wiem że z mojego kometarza wylewa się lekki hurraoptymizm,który być może warto lekko utemperowac :) W meczu z Malagą brakowało nie tylko strzałów z dystansu,ale i napastnika. Wiem że nasza pomoc ostatnio nie spełnia oczekiwań,ale gdy wróci Suarez,dostaniemy i napastnika i pomoc. Messi zostanie przesunięty do środka,gdzie będzie wystawiał patelnie Luisowi.

5

Jako młody zawodnik przyciągnął uwagę nie tylko Barcelony,ale też Realu i innych dużych klubów. Zaufał mu selekcjoner kadry Hiszpanii U-19 i od tamtej pory uważano go za talent,dopóki nie trafił do Barcelony. Ktoś musiał być trzecim bramkarzem,a że był wtedy niedoświadczony to trudno mu było się wybić na tyle,by stanąć między słupkami. Mieli wtedy pewniejszych bramkarzy i przesiedział te lata na ławce,więc ma opinie przeciętniaka.

4

To też jest rozwiązanie :)

12

Król strzelców ligi i bezapelacyjnie najlepszy piłkarz sezonu 2013/2014. Aż 31 goli i 12 asyst – takim dorobkiem może popisać się Urugwajczyk. Do uwiecznienia tego znakomitego sezonu zabrakło tylko tytułu mistrzowskiego, ale także srebrny medal dla The Reds to dobry wynik, a jest on zasługą właśnie Suareza. Oglądanie w akcji napastnika Liverpoolu w zeszłym sezonie to była czysta przyjemność.Korona króla strzelców i do tego 12 asyst i tytuł najlepszego piłkarza roku – tu nie może być dyskusji. Nawet absencja na początku rozgrywek nie przeszkodziła mu w osiągnięciu świetnych statystyk w poprzednim sezonie. Suarez był najważniejszym ogniwem w składzie Brendana Rodgersa.

4

Leo Messi strzelający, Leo Messi podający. To właśnie są dwie twarze Lio ;)

Są dwa rozwiązania: pierwsze, ustawić Messiego na szczycie trójkąta, złożonego z Neymara i Luisa Suáreza, którzy znajdowaliby się bliżej pola karnego. Inna opcja, to wdrożenie czegoś bardziej nietypowego jeśli chodzi o Barçę, czyli ustawienie 4-2-3-1, w którym, zaraz przed Busquetsem i Mascherano, znajdować się będzie Messi, który będzie nakreślał oś z linią trzech pomocników, którzy będą podawać piłki do Luisa Suáreza.

19

Neymar po pierwszym sezonie będzie(musi) jeszcze lepszy. Suarez w zeszłym sezonie był najlepszym piłkarzem świata. Messi jest najlepszy w historii. Suarez oprócz tego, że jest najlepszą "9" na świecie, potrafi dograć piłkę z innej planety. W połączeniu z Messim, Neymarem i fenomenalnym Rakiticem i Iniestą w środku, będą tworzyć najbardziej kompletny atak, jaki świat widział. To jest niemożliwe, żeby jakakolwiek obrona świata potrafiła zatrzymać taką siłę ognia. Nie siłę ognia w stylu BBC, która przy lepszym pressingu i małych przestrzeniach ginie w akcji. Siłę ognia potrafiącą grać kombinacyjnie na innym poziomie, niż jakikolwiek atak świata.

Z drugiej strony ta kara na Suarezie może wpłynąć pozytywnie na jego grę. Będzie wypoczęty, będzie zmotywowany i głodny zwycięstw i pucharów, których w Liverpoolu mu brakowało, grając ze świadomością, że grając kosmos nie wygrywa nic. Piłkarze(kibice) Realu, gdy zobaczą wychodzącego Suareza na Bernabeu będą mogli jedynie odmówić zdrowaśkę.

5

Suarez to typ zawodnika jakiego potrzebowaliśmy. Gdy nie będziemy potrafili strzelić jakiemuś średniakowi w La Liga, on się zdenerwuje i weźmie sprawy w swoje ręce. W Liverpoolu pokazał, że jak jego drużyna długo remisuje, to mu się to nie podoba a wtedy przyspiesza i rywal nie wie co się dzieje.Mam nadzieje ze te trio da rade przejść tez największych ekip w Europie.

26

Naprawdę wszyscy nie widzicie talentu Sergi Roberto? Naprawdę nie widzicie jego znakomitego przeglądu pola i świetnego ostatniego podania? Naprawdę nie widzicie jego ogromnej woli walki, ambicji i siły w środku pola? Wreszcie naprawdę nie widzicie jego nietuzinkowego dryblingu i nadludzkiej odwagi w podejmowaniu decyzji?

Ja też nie.

3

Ale dalej będzie miał kontuzję ;)

3

W Europie gra wielu dobrych bocznych obrońców z Brazylii: Daniel Alves i Adriano nawet w Barcy, Felipe Luis, Marcelo, Rafinha, Danilo, Alex Sandro, Mario Fernandes i inni.
Barca co jakiś czas sięga po bocznych obrońców z tego kraju i na ogół nie zawodzą (wspominam Belletiego i Maxwella). Zastanawiam się jednak czym wyróżnił się Douglas , że skauci tego klubu postanowili sprowadzić go na Camp Nou?

Douglas nie jest złym ani słabym piłkarzem. Co to to nie. Jest niezły, dobry, ale nie świetny, nie wyróżnia się walecznością ani podwójnymi płucami. To po prostu solidny ligowiec, z naprawdę niezłą kiwką, szybki, dynamiczny, bardzo sprężysty w ruchach ale bynajmniej nie jest to super-obrońca co to każdą piłkę rywalowi zabierze.
Znacznie lepszy w ofensywie niż defensywie. Znacznie ciekawiej prezentuje się w youtube, kiedy gra jeden na jednego niż w zaawansowanych taktycznie akcjach kombinacyjnych. Gra po ziemi a nie górą, co w Brazylii jest wadą a w Barcelonie docenią, to atut.

5

Nasza druga linia z największego atutu stała się kulą u nogi. Jeśli Messi się nie cofnie to nie ma kto dograć piłki. Xavi nie gra wcale. Rakitic na razie gra wyłącznie asekurancko, a Iniesty największy obecnie plus to fakt, że zaczął udzielać się nieco w obronie zamiast podziwiać kolegów jak w zeszłym roku i 2 lata temu. Busquets w destrukcji nie jest nawet połową rasowego DMa typu Masche z mistrzostw, a jego dogrania do najbliższego gracza już nic nie dają, kiedy nie ma rządzących Iniesty i Xavigo. Chyba, że poda na 10 metrów do Messiego to ma półasysty. To to coś takiego jak otwieranie przestrzeni przez Pedro.

Nic raczej nie ma szans się zmienić. Jeśli jest jakiś pomysł to chyba Messi dogrywający do gryzonia i Neymara, Rakitic pomagający zabezpieczać tyły naszej niemrawej nowej 5 i Iniesta pomagający doholować piłkę do 30 metra, żeby ją dostarczyć Messiemu.

3

Nadeszła pora na zmianę stylu gry. Ty chyba meczòw nie oglądasz. Wolę grać kontrami i wygrywać mecze,niż grać tiki-take i wygrywać po 1-0(albo remisować,patrz ostatni mecz).

5

Messi jest jednym z najlepszych piłarzy świata aktualnie i to Barcelona jest uzależniona od niego a nie odwrotnie ,chociaż faktem jest ,że dzięki Barcelonie także Messi może wznieść się wyżej niż w innych klubach ,bo tam pasuje mu styl gry.

To co Barcelona grała ostatnio nie było niczym dobrym ,a jedynym zawodnikiem ,który na 100% się wyróżniał był Messi i to on robił grę ,strzelał i asystował przy bramkach.

Poza tym:

"Pieniądze nie przekonają mnie do odejścia z Barcelony. Odejdę tylko wtedy, gdy Klub będzie tego chciał."

"Wychowałem się w Katalonii i to oni mieli ze mną sporo kłopotów, co muszę im zamian wynagrodzić. Zostaje w Barcelonie i nie mam zamiaru nigdzie odchodzić."

7

Wiedziałem, że kojarzę tego przygłupa z jakiejś innej akcji z meczu z nami. Chyba ze 2 lata temu w CdR Leo zabrał mu piłkę z lewej strony i (chyba) potem strzelił bramkę. Stąd wnioskuję, że koleś ma jakiś kompleks na punkcie Messiego - pewnie dlatego, że Argentyńczyk w przeszłości notorycznie go ogrywał. A swoją frustrację wyładowuje w iście madryckim stylu. To niestety jest nieuleczalne.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?