3

Rakitić jest napewno zawodnikiem uniwersalnym. Łączy w sobie dwie ogromne zalety: siłę fizyczną i jakość techniczną. Ze znakomitą wizją gry i charakterem Rakitić jest zawodnikiem doskonałym w ofensywie pod względem siły fizycznej. Pozwala mu to zarówno na stworzenie zagrożenia z drugiej linii, jak również wejście w pole karne przeciwnika. Ponadto we wszystkich zespołach, w których do tej pory grał, był on odpowiedzialny za wykonywanie stałych fragmentów gry.

2

A po trzecie Vermaelen ;)

8

Tego to nawet najstarsi górale nie wiedzą ;)

10

Niech nawet się nie ważą rezygnować z takich graczy jak Geri czy Marc. Pique swoje już nie raz udowodnił, więc nie ma sensu się rozpisywać, a Bartra z kolei to młody wychowanek La Masii, który jest tak bardzo barceloński, że aż ciężko sobie wyobrazić lepszego obrońcę w jego miejsce. Przez tyle lat doskonale poznał styl Barcy i jej wartości, swoim talentem przebił się do pierwszego składu i jestem w 100% przekonany, że na swoje miejsce zasłużył! Dlatego nie rozumiem decyzji Lucho, który tego gracza w swoim składzie nie widzi. Bartra jest fenomenalnym zawodnikiem i teraz to ja nie widzę Barcelony bez niego. A już na pewno w najbliższym czasie, kiedy Mathieu przejdzie na emeryturę, co najprawdopodobniej nastąpi prędzej czy później, a my znowu będziemy sie uganiać za obrońcami, bo ktoś tu nie docenił talentu Bartry. Nawet nie chcę o tym słyszeć! Do pierwszego składu z nim, ale już! ;)

6

2

Jak wszedłem na ich stronę rano,to nie było durnych komentarzy. Wiadomo, dzieci w szkołach. Teraz wrócili i zaczął się "ból dupy"

3

Sprzedaż Cesca nie jest błędem.

Nie może w Barcelonie grać zawodnik, który: a) nie jest w planach trenera na przyszły sezon, b) nie ma swojego miejsca na boisku, c) nie ma poparcia zarządu, d) nie ma poparcia kibiców.

Wracając do punktu b) - nie wiem ile razy było tu wałkowany temat tego, że Cesc gra nie na swojej pozycji. To na jakiej niby miał grać? Pep próbował go na 6 to ten narzekał, że tam czuje się źle. Na pozycji 8 gra Iniesta i z całym szacunkiem do Fabregasa, ale chyba nie podejrzewał, że będzie grał kosztem Andresa. System gry nie mógł być dostosowany do jednego zawodnika. Ja oceniam pobyt Fabregasa w Barcelonie jako średni. Szanuje go za ten czas spędzony w Barcelonie, pomimo tego, że nie byłem jego fanem.

3

Dobrze gada. Przecież jego zadaniem jest dbanie o dobro zespołu,a nie żeby Deulofeu sobie pograł.Jak Gerard zacznie grać dla drużyny,to trener będzie go wystawiał.

4

Kochamy piłkę nożną. Uwielbiamy zacięte mecze,wspaniałe zwycięstwa i przepiękne gole.Czasami musimy przełknąć gorycz porażki wierząc,że kiedyś przyjdzie czas na triumfy. Kochamy futbol,bo kochamy gwiazdy.
To wokół nich koncentruje się życie kibiców-fanów klubów i reprezentacji narodowych.
Lionel Messi i Cristiano Ronaldo.
Można nie kochać ich wszystkich razem(wiadomo,antagonizmy Realu i Barcelony wiecznie żywe....), ale nie sposób odmówić im kunsztu,wirtuozerii i dynamiki. Tego wszystkiego,co charakteryzuje prawdziwych herosów futbolu.
Cieszmy się ich grą i dopingujmy ze wszystkich sił !

31

"Mój rekord przetrwał 40 lat - 85 bramek w 60 meczach - teraz najlepszy piłkarz na świecie go pobił. Jestem nim zachwycony. To niesamowity piłkarz, gigant. To niezwykle miły i skromny profesjonalista i mam nadzieję, że strzeli jedną, czy dwie kolejne bramki w 2012 roku, a jego rekord przetrwa następne 40 lat. On jest fantastyczny. Jego jedyną wadą jest fakt, że nie gra dla Bayernu Monachium" - Gerd Müller po pobiciu przez Messiego jego rekordu.

"Messi to bóg - jako osoba i jeszcze bardziej jako piłkarz. Mam nadzieję, że wygra mistrzostwo świata z Argentyną. Proszę bogów futbolu, aby dali mu tę szansę" - Samuel Eto'o.

"Messi jest ponad Cristiano. Świetnie prowadzi piłkę,świetnie ją kontroluje,zdobywa mnóstwo goli. Zawsze wykańcza akcję,z roku na rok ewoluuje i bije kolejne rekordy."-Juninho Paulista

Gdy zbliża się do Ciebie Leo Messi,musisz zrobić znak krzyża i pomodlić się,żeby wszystko było w porządku."-Thiago Silva

To chyba wszystko tłumaczy ;)

39

"Niektórzy nie lubią Ronaldo, ponieważ jest wielkim, przystojnym i mającym wiele kobiet piłkarzem. Ludzie są zazdrośni. Jedyną złą rzeczą w życiu Ronaldo jest Leo Messi. Gdyby go nie było, Cristiano byłby zapewne najlepszy piłkarzem na świecie przez pięć kolejnych lat" - Luiz Felipe Scolari.

Z nikim nie można porównywać Messiego. Cristiano Ronaldo to genialny, ale ludzki piłkarz, Messi to Marsjanin. Z piłką przy nodze biega szybciej niż bez niej. Jakby uprawiał jakąś inną dyscyplinę. To niemożliwe robić to, co on, na takiej szybkości" - Alfio Basile.

1

Mi się gęba uśmiecha,jak poprostu widzę Leo,powaga :)

4

Ech,co się dzieje z Vermaelenem ?
Za długo to trwa.

5

Sam komentator,podczas meczu powiedział, że ciekawe czy po takim błędzie Xavi by się wrócił. Podejrzewam że nie.
Rakitić haruje i w defensywie i w ofensywie.
Zawsze tak mówiłem,i powiem teraz. Rakitić da nam więcej niż Fabregas,który "miał przepuklinę na wiosnę" ;)

5

Hehe :) Uważaj,bo ktoś nie wyczuje ironii ;)

3

Podzielam twoje zdanie. Tylko po prostu aż morda się smuci,jak czyta się takie komentarze. Dla kibiców Realu liczą się tylko gole a nie asysty. Aa no tak....przecież Ronaldo ich nie zdobywa...

3

Komentarz ze strony białych:

Messi wziął się za asysty, gole mu się już chyba znudziły. Dla Ronaldo to lepiej.

Czekam tylko na hattrick Lio,żeby uciszył im te gęby ;)

7

Hehehe,to wina Tuska ;)

3

Nawet Jezus nie zatrzyma Messiego ;)

3

A CR7 prowadzi w tabeli strzelców :(

2

Jak za dawnych lat :)

1

Teraz też powiecie że Neymar symuluje ?

2

Goool ! Neymar !

2

Smutne, ale prawdziwe.

2

W zeszłym sezonie, Messi w trakcie akcji ofensywnych Barcelony stał gdzieś z boku, jakby nie chciał w ogóle dotknąć piłki. Gdy tylko ją otrzymywał, oddawał do kolegi, który stał najbliżej, nie posuwając ataku ani odrobinę do przodu. Nie wykonywał sprintów, w zasadzie chodził, a nie biegał. Cały czas ze spuszczoną głową.
Teraz jest już trochę lepiej,ale nie doskonale.

23

Fajnie byłoby zobaczyć go na boisku za kilkanaście lat,w koszulce z nazwiskiem "Messi".
Przypominałby nam o naszym królu futbolu ;)

2

Ja mam podobnie,tylko u mnie zawsze wtedy ulewa jest ;)

2

Don ma po prostu taki specyficzny styl pisania.Jak Ci się nie podoba,to nie czytaj,a tym bardziej nie komentuj.

2

Pięć wygranych pojedynków główkowych,1 strata i aż 16 odbiorów. To mówi samo za siebie.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?