3

"Gdy zbliża się do Ciebie Leo Messi, musisz zrobić znak krzyża i pomodlić się, żeby wszystko było w porządku" - Thiago Silva o Leo Messim.

Może dlatego nie zagra ? ;)

44

„Od pierwszej chwili, gdy zobaczyłem jak gra, wiedziałem, że stanie się on mózgiem Barcelony na wiele lat”. Pep Guardiola, 2008.

3

Słabiutko w tym sezonie prezentuje się PSG w lidze. Jestem ciekaw czy Ibra i Silva będą mogli zagrać z Barcą? Ich sztab zrobi wszystko żeby tak było.
Jeżeli zagramy bardzo solidnie w obronie tak jak w poprzednich meczach to o tyły nie musimy się martwić, a w ofensywie Neymar i Messi spróbują zrobić swoje. To pierwszy poważny teścik. Z tak dobrym klubem jakim jest PSG jeszcze w tym sezonie nie graliśmy.

5

Hehe :) Można powiedzieć że są braćmi, a matką jest La Masia :)

3

Mecz z Granadą był świetny w wykonaniu piłkarzy Barcelony, czwarty i piąty gol w spotkaniu wygranym 6:0 przypomniał na chwilę o dream teamie Pepa Guardioli sprzed paru lat. To była poezja, koncertowo rozmontowana obrona i na koniec piłka trzepocząca w siatce. Smutne jest może, że w dziele zniszczenia kiedyś dla Barcelony zwyczajnym, a wczoraj unikalnym nie uczestniczył Iniesta, czyli w erze tej wielkiej Barcelony piłkarz absolutnie kluczowy. Teraz Iniesta gwałtownie obniżył loty, stał się jednym z wielu. Kiedyś wyróżniał się na tle innych, teraz na boisku dogorywa. Jego kariera niekoniecznie musi mieć właśnie epilog, ale może. Andres z piłkarza ze zmysłem do nieszablonowych zagrań zmienił się w cierpiącego, który nie potrafi odwrócić druzgocącego biegu swojej kariery. Xavi jest już piłkarzem rutynowanym, więc jego słabnięcie można wyjaśnić racjonalnymi przesłankami, z naciskiem na wiek. Xavi jednak zagrał jak za dawnych lat. Jego genialne podania, które wydatnie przyczyniły się do zdobycia czwartego i piątego gola miały wymiar jak najbardziej wzniosły.

3

Jak byłem jeszcze małym brzdącem, i oglądałem grę Barcelony to naprawdę myślałem że Xavi i Iniesta są braćmi ;)

3

Hehe :) Albo Messi Suareza ;)

9

Miały być celne strzały? To były :D Co do Xaviego to przecież to znakomicie, że został z nami, bo nawet z jego ograniczoną rolą(gra mniej niż kiedyś, co jest logiczne)to wciąż może nam dawać radość, tylko, że w zmniejszonej ilości. Pomyślałem sobie o świetnym wariancie, na mecze z mocnymi rywalami w wypadkach kiedy będziemy prowadzić i dobrze by było wtedy "zabijać" mecze grą na czas jak największym posiadaniem i wbijaniem szpili co jakiś czas jakimiś kluczowymi podaniami, to wtedy Xavi wchodzący z ławki byłby kluczem. Jestem pewny, że Enrique już o tym myślał i być może w tym sezonie w LM takie sytuacje zobaczymy.

6

Wreszcie wróciła najlepsza wersja Messiego. Mecz z Granadą, można zaliczyć jako jeden z najlepszych w wykonaniu Leo. Widać jaką ma radość z gry. Widok uśmiechniętego Lio ,czekającego by celebrować bramkę z Rakiticiem, jest nie do opisania. Największą radochę sprawia mu chyba pomaganie Neymarowi(i vice-versa)widać jak się dogadują na boisku, i poza nim.Znowu na drybling La Pulgi, na jego zabawę piłką patrzyło się z bananem na twarzy :)

4



Proszę :)

2

Mógłby ktoś podać link do skrótu meczu,z komentarzem Hudsona ?
Z góry dziękuję :)

3

Rzeczywiście, trochę źle to ująłem w słowa. Chodziło mi o to, że teraz ta chęć asystowania kolegom, jest bardziej widoczna, niż w poprzednich sezonach.(a może to mi się tak po prostu wydaje ?)

3

Ogólnie co do Mathieu to potwierdza się to, o czym dało się przeczytać na różnych ćwierkaczach - kiedy ma swój dzień jest naprawdę przekozakiem, ale równie dobrze może jeszcze w tym samym spotkaniu zjebać dwie bramki. Nierówny grajek, ale wydaję mi się, że w Barcelonie będzie miał mniej okazji do zepsucia czegoś niż w Valencii.

2

Zaskakiwać może liczba otwierających podań, którymi La Pulga obsługuje kolegów z drużyny. O ile do jego cofania się w głąb boiska zdążyliśmy już przywyknąć, o tyle do altruizmu pod bramką już nie do końca. Messi wiele razy lubował się w wykańczaniu akcji na własną rękę mimo tego, iż lepiej ustawieni partnerzy czekali na zagranie. Teraz swój drybling wykorzystuje już nie tylko po to, aby grać pod siebie, ale również po to, żeby wyłożyć koledze z drużyny piłkę jak na tacy. W poprzednim sezonie ostro krytykowano Messiego za brak zaangażowania w obronie i „człapanie” po placu gry. Teraz to właśnie Argentyńczyk jest niejednokrotnie pierwszym graczem, który daje sygnał do pressingu. Czy to Luis Enrique tak wpłynął na gwiazdę zespołu? A może to podrażniona ambicja Leo po przegranym finale Mistrzostw Świata i nie do końca udanych klubowych sezonach, została podrażniona? Można „pogdybać”, a prawda, jak zwykle bywa, leży pewnie gdzieś po środku. Jedno nie ulega jednak wątpliwości. Wśród wielu cracków w szatni, wśród nowych pomysłów taktycznych to Messi nadal jest decydujący. Widać gołym okiem, iż wszystkie trybiki w maszynie nowego szkoleniowca Barcy funkcjonują naprawdę dobrze, lecz trudno nie pokusić się o refleksję, że oprócz solidności brakuje czasem trochę błysku. Zapewnia go nie kto inny jak Leo. Lucho dobrze o tym wie, komplementując w każdym wywiadzie La Pulgę.

10


Bezdyskusyjnie Messi jest największym fenomenem obecnej Barcelony.Charakterystyczne jest to, że na temat fenomenu Messiego najmniej do powiedzenia ma sam Messi. Odbierając kolejne laury i wyróżnienia bąka pod nosem słowa podziękowania dla kolegów z drużyny. Zachowuje się, jakby bez nich był nikim i o dziwo nie są to puste słowa. Leo kiedyś wyznał, że robi na boisku to, co najprostsze i najprzyjemniejsze, a to, co najtrudniejsze zostawia dla Iniesty i Xaviego.
Nigdy nie porwał się na głębszą analizę swojego sposobu gry i stylu gry drużyny. Intuicyjnie tworzy go na murawie, będąc kimś w rodzaju niemego lidera Barcelony. Messi szaleje na boisku, jakby jego świat zaczynał się i kończył w jego granicach. Statystyka dla niego nie istnieje. Liczy się tylko następny mecz, następny rywal i następny gol. Messi nie ogląda się za siebie i w tym zapewne tkwi jego siła.

Jak powiedział prof. Daniel Kahnemann: " Leo Messi rozwiązuje poszczególne problemy na boisku instynktownie. Umysł Messiego można porównać do umysłu strażaka, który podświadomie potrafi podjąć dobrą decyzję o wyjściu z płonącego domu na chwilę przed jego eksplozją. Jest to w każdym radzie zdolność nie wyuczona, ale jak najbardziej wrodzona."

Nikt nie skręca tak szybko jak on. - Żaden piłkarz na świecie nie zmienia kierunku biegu tak błyskawicznie. Dlatego nie daje szans obrońcom - tłumaczył fenomen Messiego Arsene Wenger.

Jednym słowem: Fenomen :)

6

I na pierwsze strony gazet ;)

4

Widzieliście jak S.Roberto przy 5 bramce dla nas a 3 Neymara zaabsorbował bramkarza Granady?

Tylko geniusz mógł to zrobić. Crack pełną gębą!

Widać, że przedłużenie kontraktu zmotywowało go do lepszej gry! Oby tak dalej :)

3

Hehe :) No właśnie :)

6

"Carles Puyol. Kapitan o sercu w kolorze blaugrana"
Jest z nami ale sercem :) Jaki klub nie chciałby mieć takiego kibica ?

41

401 bramek Messiego:

331 lewą nogą,
53 prawą nogą,
15 głową,
1 ręką,
1 korpusem.

3

Tak bardzo brakowało takiego widoku. Prowadzimy sześcioma bramkami, a przeciwnik na 30 metrze od własnej bramki nie może wyjść spod pressingu.

A, Xavi wygląda na pozycji Iniesty póki co lepiej, niż Iniesta.

4

W dodatku Messi sam sobie tą sytuację wypracował :) Gratki !

3

Messi strzela i asystuje, a Ronaldo strzela i.... tyle :) Ktoś tutaj mówił o ZP dla Crisa ?

2

Sorka pomyliło mi się :)

3

Hehe Suarez brawo bije :)

2

No i mówiłem że Sandro będzie lepszy. Taką setkę to by nawet Benzema wykorzystał....

5

Matko Jedyna, Messi jest tak cofnięty, że niedługo będzie mógł sobie przybić piątkę z Bravo na boisku....

9

Jak ja uwielbiam ten hymn :)

2

Trzeba to oblać :D

5

Czemu znowu Munir ? Sandro wnosi więcej do gry niż Marokańczyk,,,,,,

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?