0

Komentator nawet nie skończyłby się jarać pierwszym golem dla Algierii, zanim by padł drugi.

0

Luz, już jest prawie nasz - Arsenal to trochę jak Barca B, jeśli się sprawdzi, to go kupimy :P

0

Haha, dokładnie, właśnie miałem pisać, że za moment ktoś napisze, żeby kupić tego małego, niepozornego prawego obrońcę :P

1

Jak dla mnie świetne podsumowanie komentarzy na tej stronie po każdym meczu. Francja w meczu ze Szwajcarią - max 1/4, bo to Szwajcarzy słabo i powinni wygrać 8:0, Argentyna max 1/4, bo z Iranem trzeba strzelić 4 gole, chociaż nikt nie wie, jak gra Iran, Brazylia max 1/4, bo sędzia dał karnego... W sumie jakby na to w ten sposób patrzeć, to głównym faworytem robi się Kostaryka.

0

Ja tam z oceną zaczekam, aż Argentyna trafi na jakiegoś mocniejszego rywala. W sumie mają teoretycznie bardzo prostą drabinkę do półfinału, bo po drodze pewnie Szwajcaria i Belgia, która męczyła się z Algierią jeszcze bardziej niż dziś Argentyna z Iranem. A dzisiaj to gracze Argentyny pokazali podejście typowe dla Barcy w tym sezonie - "gramy z ogórami, nie trzeba się starać". Dopiero pod koniec, kiedy Iran postraszył paroma kontrami, zaczęło się oblężenie i w końcu coś wpadło. A swoją drogą, Iran dzisiaj bardzo solidnie zagrał w defensywie, w sumie ciężko było się tego spodziewać biorąć pod uwagę, że nawet po meczu miałby problem z wymienieniem nazwisk 5 graczy tego zespołu.

0

Po 2 faulach w pierwszej minucie meczu myślałem, że tym niezawodnym sposobem Iranu na Argentynę będzie wybicie im z głowy piłki i bałem się o jakąś kontuzję Messiego. On chyba też się boi, bo średnio się garnie do gry... Do tego Di Maria to samo co z Bośnią, a Higuain chyba tak bardzo chce przejść do Barcy, że liczy, że marną grą obniży wymagania finansowe Napoli.

A dla Szpakowskiego każdy gracz defensywy Argentyny to Fernandez :D

0

Trafi na Szwajcarię, więc pewnie niekoniecznie.

0

Ale w meczach z Realem w sezonie 2012-2013, przypilnował Cristiano jak mało kto. Wtedy sam go chciałem do Barcy, ale po kontuzji to już nie to samo i chyba jednak lepiej zainwestować w kogoś bardziej pewnego, choćby Juanfran z Atletico.

0

Cóż, lepiej wydać kasę na Suareza, jeśli Real miałby go kupić - bo wtedy nawet najlepsi obrońcy nam nie pomogą ^^ Ale znając życie, to ani my ani Real go nie kupimy i zostanie w Liverpoolu, co będzie w sumie najlepsze dla europejskiej piłki.

0

Argentyna może wygrać z każdym, tylko nie z Niemcami. Na ich szczęście, drabinka jest zdaje się tak ułożona, że mogą spotkać się dopiero w finale (zakładając, że wyjdą z pierwszych miejsc w swoich grupach). Ale na tych Mistrzostwach zdarzają się sensacje - jest jeszcze Chile, Kolumbia i (mam nadzieję) w drugiej fazie będzie Urugwaj, które mogą zaskoczyć faworytów.

0

Ja tam lubię komentarz Jońcy, w sumie z mundialowych komentatorów chyba najbardziej. Może nie zawsze trafnie wszystko określi, ale sympatycznie się go słucha i nie gada głupot od których uszy bolą, a do tego czasem zabłyśnie jakimś śmiesznym tekstem i doda swoje rozbrajające "to był taki żart" :D

No i Zieliński porządnie ogarnia temat, bo Gilewicz czy Żewłakow to absolutna porażka. Chociaż Zieliński też się popisał tekstem na meczu Algierii "Oni traktują futbol jak religię, podczas celebracji awansu do MŚ doszło do zamieszek, zginęło 12 osób a ponad 200 zostało rannych - jak widać, są to ludzie obdarzeni polotem i fantazją" :D

0

Nadzieję zawsze można mieć - jeśli sam klub dementuje te informacje, to może jednak coś się odwróciło w tej kwestii. Chciałbym, żeby jeszcze Luis Enrique pogadał z Xavim i może jednak coś z tego będzie.

Koke, Reus - wszystko fajnie, ale nie mają atutów Xaviego i nie wiem, czy będą w stanie udźwignąć zastąpienie go. Zresztą Reus to bardziej skrzydłowy. A Koke jak dla mnie nie jest zawodnikiem wartym 60 baniek. Pozostaje jeszcze opcja, że Lucho wykorzysta potencjał Busquetsa do rozgrywania i regulowania, bo na dobrą sprawę to jest chyba zawodnik najbardziej zbliżony do Xaviego - tylko trzeba go "naprawić" i zająć się tą pubalgią. Ale Sergio zdecydowanie ma potencjał, bo jest bardziej "defensywnym rozgrywającym" niż typowym czyścicielem w stylu Mascherano.

0

Zgodzę się w 100%. Ale co do decyzji Xaviego, to na dobrą sprawę jeszcze nie wiemy, jaka ona jest, skoro teraz się okazuje, że Petrescu pewnie informacje o transferze miał z hiszpańskich gazet, które te informacje miały od anonimowego informatora, który widział kogoś w Turbanie uśmiechającego się do jednego z mniej znanych członków zarządu Barcy :P

2

Na szczęście, to nie kibice wybierają :D

0

Dziwna sytuacja - wg przepisów FIFA odnoszących się do Mundialu, najpierw liczy się stosunek bramek i liczba goli strzelonych, a później bezpośredni rezultat, tymczasem wg UEFA na Mistrzostwach Europy, najpierw liczy się bezpośredni rezultat pomiędzy drużynami, które mają tyle samo punktów - w ten sposób Grecja weszła na Euro 2012 zamiast Rosji do 1/4 finału. W sumie najbardziej zacięty remis pamiętam z Euro 2004, jak Szwecja, Dania i Włochy miały wszystkie po 5 punktów po fazie grupowej. No i pamiętny mecz grupowy Czechy - Turcja na Euro 2008, gdzie omal nie doszło do karnych :P

2

Jeżeli Cuadrado ma do nas przyjść, to nie na obronę, tylko na skrzydło. Oddajmy Pedro (byleby nie Sancheza), Kolumbijczyk jest świetny, szybki, dobry drybling i dośrodkowania i dobrze czułby się w naszym systemie w grze przy linii, ale nie jako obrońca. A jeżeli Xavi naprawdę odchodzi, to James Rodriguez byłby doskonałym wzmocnieniem środka pola - chociaż akurat dzisiaj bardziej od niego podobał mi się Cuadrado, to ogólnie na mistrzostwach Rodriguez prezentuje najwyższy poziom z tych "młodych nadzieji środka pola", tylko pewnie wyjęcie go z Monaco byłoby ciężkie. A nie ma co ukrywać, że potrzebujemy jeszcze kogoś do rywalizacji na równym poziomie z Iniestą i Rakiticiem, bo mimo wszystko Rafinha i S. Roberto to jeszcze nie ten poziom.

1

E tam, przecież ściągniemy Suareza! :D :D :D

6

A ja liczę, że jednak pozyskamy kogoś innego zamiast Higuaina. Gonzalo nie jest złym napastnikiem, ale co bym sobie napsuł nerwów przy jego czasem masakrycznej nieskuteczności, to nie jest tego warte...

0

I Fazio, który Mathieu wciąga nosem...

0

2:2, ale pewnie się skończy inaczej, bo prawie nic mi nie wchodzi na tych Mistrzostwach :P

0

Jak cała Portugalia gra na Ronaldo, który jest po kontuzji i do tego zawsze obstawiony, to nie ma bata, żeby im dobrze szło. Do tego obrona bez Pepe nie prezentuje się zbyt dobrze a bramkarz dzisiaj trzasnął 2 babole. Meireles dzisiaj jako jedyny chyba coś próbował, do tego Eder (dla mnie kompletny no-name) nawet nieźle, ale w kolejnym meczu będzie na nich ogromna presja + zapewne podłamanie psychiczne. Liczę, że skończą jak na Mundialu w 2002, do tego USA może stać się znowu ich katem :)

0

W reprezentacji gra z siódemką, nie, żebym coś sugerował... ;)

2

Zacznijmy od tego, że Alexisa nie powinni nigdzie sprzedawać po tym, co ostatnio prezentuje...

0

Przy ostatniej położył się na raz i zostawił Robbenowi pustą bramkę. Przy pierwszej też mógł się zdecydowanie lepiej zachować.

0

A moim zdaniem jedynym napastnikiem, który pasuje do gry Hiszpanów (przynajmniej z tych wziętych na Mundial) jest Villa. Costa się kompletnie nie odnajdywał, a Torres to kompletna porażka. Przy tej okazji, gdy był właściwie sam na pustą bramkę, byłem przekonany, że uda mu się tego nie strzelić - i proszę :P Brak Negredo może się odbić czkawką.

0

Najśmieszniej będzie, jak teraz Hiszpania jeszcze wygra Mistrzostwa, a del Bosque po finale stwierdzi, że specjalnie wtopili pierwszy mecz, bo lubią mieć pod górkę :P

0

Xavi wczoraj był najlepszym zawodnikiem w pierwszej połowie, za to w drugiej kompletnie zgasł (w sumie jak cała drużyna Hiszpanii).

0

Przy każdym zbliżeniu mam wrażenie, że mecz Chile - Australia sędziuje Clarence Seedorf :D

0

...Muniz Fernandez? :D Serio, nie mam pojęcia, o kogo chodzi. Jak dla mnie niezłym sędzią jest Damir Skomina, w ogóle sędziowie z Bałkanów zwykle mi się podobają, potrafią utrzymać porządek na boisku - pamiętam z jakiegoś meczu niedawnego jeszcze jakiegoś Serba, o którym też miałem bardzo dobre zdanie - ale za cholerę nie przypomnę sobie ani nazwiska, ani co to był za mecz.

0

A kto jest tym idealnym...?

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?