24

Konto tutaj założyłem w 2013 roku, mój ostatni komentarz pochodzi z grudnia 2017 roku, czyli po meczu 17 kolejki sezonu 17/18 (Klasyk, Real zgarnął oklep 0-3 u siebie, bramki Suareza, Messiego i Vidala).
Przez całą moją obecność tutaj, która miała swoje wzloty i upadki, przez tę stronę przeszło całe grono użytkowników, komentatorów, redaktorów.
Sama strona swoją warstwę wizualną zmieniała co najmniej 3 razy.
A stronka Realu wciąż mocno siedzi w 2003 XD

5

https://imgur.com/a/nT2g4
Zasmucony kibic prześcieradeł pozdrawia.

0

No już bez przesady XD

26

Iniesty to pół sezonu już nie ma na boisku przez rotację i ewentualne kontuzje. Więc dodawanie go do takich zestawień to tylko okolicznościowa wzmianka za zasługi.
A Ramos zbyt często pokazuje swoją pustkę umysłową i podpala się jak dziecko na orliku.

27

Zastanawiam się co bardziej mnie bawi, zwycięstwo Cristiano czy XI sezonu dla Iniesty.
Ale chyba jednak bardziej ten Ramos w XI sezonu XD

0

A czy nie liczył on czasu do 2 października?

0

Dawno nie miałem czasu poczytać tutaj artykułów. Mógłby ktoś mi przybliżyć dlaczego Benedito zaprzestał zbierania podpisów pod wnioskiem o wotum nieufności?

1

Tak jak napisał wyżej kolega, "reprezentowanie kraju którego kibice mają Cie po prostu w dupie jest bezsensu".

0

Czy waszym zdaniem Pique powinien odejść z reprezentacji Hiszpanii?
I proszę bez inwektyw, pytam jedynie z ciekawości, a nie dla jakiegoś trollowania.

2

Bardzo proszę, nie.

0

I każdy z pensją niższą od jakiegoś dzieciaka na kiju

4

W Realu odpowiednio Nacho i Carvajal, Asensio i Vázquez.
Szczególnie Nacho, który nie jest piłkarzem pierwszego planu, a większość sezonu siedzi na ławce. Ale gdy wchodzi to daje z siebie wszystko. W przeciwieństwie do takiego Ronaldo, grającego wszystko, ale zawsze bez zaangażowania by pomóc drużynie.

4

Wydaje mi się, że winą braku wychowania są ogromne akademie piłkarskie, produkujące piłkarzy masowo.
Dzieciaki, a właściwie gówniaki są wyciągnięte od rodziny, bywa tak, że nawet do innego kraju. Bez rodziny nie mają wzorców. Wiadomo, trener i cały sztab mają nie tylko rozwinąć piłkarsko, ale także wychować. No ale jak tu kogoś wychować, kiedy drużyna to 30 osób, a osób za nie odpowiedzialnych góra 10.
Przez to, ludzie dojrzewają 10 lat później, stają się wygodniccy.
Widać to na społeczeństwach. Kiedyś mężczyzna uniezależniał się w wieku 20 lat. Nawet jeśli studiował, szedł do pracy, i dawał sobie radę. Teraz to są sieroty nie umiejące bez mamy obiadu zrobić, i tak do 30, czasami nawet dłużej.
Nie tylko piłka nożna jest zainfekowana tragicznym brakiem dobrego wychowania.

8

Okropnie ogląda się to młode pokolenie piłkarzy. Coraz częściej to dzieci wyglądające jak dorośli. Wiadomo, i wśród starszych zdarzają się różni cudacy i cyrkowcy, dzieci i niedojrzali (Cristiano, Ronaldinho, Robinho, Drenthe). Ale to był tylko niewielka część tych piłkarzy z jakością.
Teraz gdy klub kupuje młodego gracza, musi się liczyć z jego humorkami, borderem, nieumiejętnością panowania nad złością czy frustracją. Coraz więcej graczy patrzących jedynie w swoje rubryczki, i nawet gdy im nie widzie, powodują 30 strat w meczu, bo muszą wreszcie błysnąć.
Prawie nie ma już w młodym pokoleniu ludzi takich jak Iniesta, Lampard, Scholes, Puyol, Cannavaro, Maldini, Schweinsteiger, graczy potrafiących walczyć do upadłego dla zespołu, trenować zawsze z pełnym zaangażowaniem, a na boisku nie wciskać się przed aparat.
Teraz się liczy cieszynka po bramce a nie gol. Życie nocne bramkarza a nie jego interwencje. Upokorzenie siatką rywala przy wyniku 0-3 w plecy, niż odrobić straty, bo po co się męczyć, skoro mecz już jest przegrany.
Piłka nożna już nie jest sportem, jest teatrzykiem.

0

Właściwie to obu się pozbył przez problemy z odnowieniem kontraktu, ojciec Ozila zwariował, a Di Maria chyba przesadził z wymaganiami.

3

Ładny mecz, rozwalił mnie w środeczku ten powrót Barcy. Sędziowania i taktyki nie chcę komentować, bo każdy ma swój punkt widzenia tych sytuacji.
Największym błędem Emeryego było wstawienie Thiago Silvy zamiast Kimpembe, moim zdaniem. Thiago ma swój czas za sobą, każdy z Barcy grał z nim wielokrotnie, znają jego grę na wylot, wiedzą jak zagrać, jak minąć, na jakie zwody się nabiera, jak długo stoi na nogach i jak agresywnie gra.
Brak wiedzy o Kimpembe sprawił, że młodzian był nie do przejścia w Paryżu. A z Thiago zrobiono wiatrak jakieś 12 razy zbyt wiele.
Pozdrawiam cieplutko.

4

No to zapowiada się wesołe sędziowanie.

0

No to ktoś tu zalicza wyprawę

1

Trudno się tutaj udzielać bez posądzenia o bycie dzieckiem, fanbojem, kretynem, żebym się wyniósł na rm.pl, więc staram się pisać tylko gdy mam coś ważnego do powiedzenia.

21

Wczoraj minęły 4 lata odkąd tu jestem.
W sumie szybko minęło.
Dzięki koledzy za ten czas.

4

Tak odnośnie arbitrów.
Można oczywiście wierzyć w bajki, że jeden bądź drugi klub mają w kieszeni arbitrów, bo takie są teorie spiskowe w gimnazjach, ale bądźmy poważni.
Wydaje mi się, ze większość błędów sędziów w Hiszpanii powstaje przez ich tragiczne ustawienie. Lubią oni sobie schodzić do środka, przez co wielu zawodników ich zasłania, są zbyt daleko piłki, i ruszają się dosyć ślamazarnie.
Nawet pan Sławek w tv mówi, ze sędzia ma być po przekątnej, żeby mieć jak najlepszy obraz gry. I tak robią sędziowie chyba wszędzie, poza Hiszpanią.
Co do dzisiejszego zagrania ręką.
Sędzia miał sytuację po swojej prawej stronie, był w linii z wydarzeniami. Zapewne wydawało mu się, że Messi przyłożył piłką w głowę obrońcy. Sędzia powinien szybciej zrobić dwa kroki w tył, widziałby wszystko.
No cusz, szkoda, wolałbym, żeby Real prowadził w tabeli bez takich kwiatów od sędziów.

35

CR może mieć 4 Złote Piłki, ale nawet dla mnie, nie będzie lepszy niż Messi.

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

0

Na podbicie jak zawsze nie zaszkodzi XD

0

Granada od 24 meczów nie zdobyła punktów na Camp Nou?
No to kolejny pewniaczek u buka

1

Trochę zabawna sytuacja. Cały tydzień mówiło się o tym, że Paco Alcacer może ukąsić Valencię. Kompletnie wszyscy zapomnieli o Munirze, a Alcacer nawet murawy nie powąchał. Niesamowita ironia losu.

5

Dobra, już mi tak nie słodź, bo jak przypomnę, że Real>Barça, to będziesz uważać mnie za śmietankowego kreatyna który w ogóle śmie śmiać śmieć, ze tutaj jestem XD

31

No cóż, ile ja bym dał żeby Ronaldo grał z taką pasją i radością z jaką dzisiaj grał Messi.

0

Nie widzisz ironicznego żartu?

1

Adam Małysz
Człowiek czy wichru latawiec poddańczy?

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?