Majkel34
Dołączył/a: luty 2016
10 obserwujących
12 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
4
Bardzo mi przykro, że redakcja usunęła moje dwa komentarze dotyczące NSZ. Moim celem jest szerzenie wiedzy o polskim podziemiu niepodległościowym. Co w tym złego?
1
@Fawrf Jest raczej aspołeczna.
1
@daniel32778 Mówisz, że trzeba "użyć gripexu" ? To najbardziej abstrakcyjne seksualne porównanie w mym życiu XDDD
3
@dominik127pl "Nie jestem taka łatwa". Stwierdziła natomiast, że jestem przystojny :O a zawsze uważałem moją twarz za środek antykoncepcyjny :D
0
@Chwytliwy Nie. Prywatność ponad wszelką cenę. Skąd mogę wiedzieć, że jej nie znasz i nie przekażesz informacji komuś. Wybacz zabrzmiało to chłodno.
0
@Ghostface Nie obiektywnie tylko zapodali pomysły.
0
@YoNoEntiendoNada Znamy się dość długo. Spotykaliśmy się swego czasu.
0
@NeroTFP Ubrania eleganckie, trzyma się za pas.Jedno kolano ugięte i uśmiech.
0
To normalne jeśli dziewczyna na fejsie wysyła mi zdjęcia, których nie dodaje na swój profil. " Schudło mi się ostatnio przez chorobę". Czy to może oznaczać jej zainteresowanie?
2
Ppłk. Mirosław Ostromęcki ps. "Majewski", "Orski".
Szef Biura Informacji w KG NSZ, redaktor naczelny „Szańca”. Należał też do ścisłego kierownictwa tajnej Organizacji Polskiej, odpowiadając w nim za propagandę. W 1943 r. ukończył kurs dla podchorążych.
Więcej o "Szańcu" w Powstaniu Warszawskim ➡️https://www.nsz.com.pl/index.php/artykuly-i-opracowania/32-szaniec-w-powstaniu-warszawskim
Kolportaż "Szańca" opierał się na kolegach z oddziałów NSZ oraz na odtworzonej siatce kolportażu z okresu okupacji. Zapotrzebowanie na wszelkie gazetki było ogromne, a "Szaniec" był przyjmowany specjalnie serdecznie i podawany z rąk do rąk. Najważniesze było to, że cieszył się zaufaniem. Nie okłamywał rzekomymi sukcesami. Mówił prawdę o przeżywanej tragedii, a jednocześnie krzepił wiarę w przyszłość narodu.
W czasie Powstania Warszawskiego zacierały się podziały polityczne i wojskowe w społeczeństwie. Konsolidacja ludności do wspólnej walki nie obejmowała komunistów, którzy przygotowywali drugą okupację przy pomocy swoich organizacji wojskowych: Gwardii Ludowej, Armii Ludowej oraz, idącej również po ich linii, Polskiej Armii Ludowej płk. J. Skokowskiego.
"Szaniec" w czasie Powstania Warszawskiego, zachowując samodzielność wyrażania myśli politycznej wobec narastającego zagrożenia komunistycznego, mobilizował opinię na rzecz walki z Niemcami pod jednolitym dowództwem Armii Krajowej. Jednocześnie był pismem narodowym dla wszystkich, niezależnie od przynależności do ugrupowań, stronnictw oraz podziałów, jakie istniały w czasie okupacji, nawet w samych Narodowych Siłach Zbrojnych. O takim właśnie stanowisku świadczy fakt złożenia wizyty w redakcji "Szańca" przez ppłk. "Lesińskiego", poprzednio mianowanego przez gen. "Bora" dowódcą tej części NSZ, która podporządkowała się AK w końcowym okresie okupacji. Ppłk. "Lesiński" w rozmowie ze mną wyraził uznanie dla stanowiska "Szańca" w okresie Powstania Warszawskiego, mimo że pismo było przeciwne jego poprzednim działaniom w NSZ.
Niemcy, napotykając bohaterski opór i niezłomną wytrwałość nie tylko żołnierzy, ale również całej cywilnej ludności Warszawy, chcieli wszelkimi sposobami złamać morale społeczeństwa. Tę właśnie postawę warszawiaków podtrzymywała i krzepiła prasa powstańcza - m.in. "Szaniec". Z tego względu Niemcy starali się niszczyć ośrodki wydawnicze i drukarskie za pomocą ciężkich pocisków i bomb lotniczych, w miejscach określanych przez ich wywiad. W ten sposób niszczono zakłady drukarskie, w których był również drukowany "Szaniec". Nakłady pism powstańczych ulegały stopniowemu zmniejszaniu. W połowie września bomby spadły na dom przy ulicy Wspólnej, gdzie mieściła się nasza redakcja. Zniszczeniu uległ front kamienicy, ale ocalała oficyna, w której mogliśmy pracować dalej. Współpracowników redakcji ubywało na skutek różnych wypadków, lecz nigdy nie brakło ochotników na zastępstwo. Każdy chciał być czynny. Zaangażowanie w pracę i walkę umożliwiało przeżycie tego, co się działo wokół. Wśród gruzów trzeba było wyszukiwać maszyny drukarskie, na których można było jeszcze drukować - jeszcze jeden numer więcej! "Szaniec" wychodził do końca powstania. Ostatni numer, datowany w październiku, żegnał ludzi opuszczających gruzy miasta walczącego do końca.
0
@NaFazieHitman Jest Fury to potęga. Ale styl robi walkę. Aj miał ruiza na widelcu ale dostał za ucho i po wszystkiemu. AJ ma większe problemy z małymi ciężkimi - Ruiz, Povetkin, Takam.
0
Obozy AJ i Furego doszły do porozumienia. AJ to taka mieszanka starego Władka z jego nową wersją. Ma większe szanse niż Wilder czy Kliczko moim zdaniem.
0
@Kibic1998 Dyskusyjne. Mówię o Bowe z walki z Holyfieldem.
0
Prime Lennox Lewis vs Prime Riddick Bowe? Kto wygrywa?
0
@pax Dokładnie. Podpisuję się oboma rękami. Polska była uważana za raj dla mniejszości swego czasu. Dzisiaj tylko niektórzy wycierają sobie twarz nacjonalizmem i tradycjami ruchu narodowego.
Jak napisał mi Leszek Żebrowski - Ruch Narodowy jest w ziemi i minie bardzo długi czas zanim odzyskamy tę świadomość i zrozumiemy w stu procentach na czym polega ta idea.
Wiadomo nie każdy musi się z nią zgadzać.
0
@pax Dodam jeszcze - Roman Dmowski Romanem Dmowskim ale Polskość to coś więcej niż pochodzenie etniczne jest wiele przypadków ludzi, którzy wybrali polskość jako swój ideał. Walka o wolność, sprawiedliwość, pomoc.
Gdy ktoś mnie pyta czym się różnią nacjonalizmy np Ukraiński od Polskiego polecam przeczytać dziesięć przykazań UPA a prasę AK czy prasę narodową, gdzie jest ogromny nacisk na etykę.Ochrona ludności cywilnej przed wyniszczeniem a tu kazano ukraińcowi zabić swoją polską rodzinę. Trafia mnie wiadomo co, gdy słyszę takie pytania.
0
@NaFazieHitman Coś mi mówi po prostu, że ta walka będzie bliższa :). Nie skreślam AJ. Pokazał, że potrafi zmienić taktykę w walce z Ruizem, jest inteligentny. Sam Fury powiedział kiedyś, że Aj zlał go na sparingu.
2
@NaFazieHitman Akurat AJ ma więcej narzędzi na Furego niż Kliczko i Wilder. Podbródki, 10 kg więcej od Wildera czyli większa siła fizyczna. Umiejętność walki w półdystansie, większy repertuar ciosów.
2
@pax Fakt pod koniec życia Dmowski nasilił swoje antysemickie poglądy. Aczkolwiek w obozie narodowym było wielu żydów i to wpływowych. Po prostu niektórzy mają obiekcje wobec polityki i postępowania żydów.Słusznie czy niesłusznie :).
5
"Zorganizowany należycie naród jest potęgą, której nic na świecie przeciwstawić się nie zdoła. Wobec tego organizacja narodowa ma obowiązek działać uczciwie i otwarcie. Tylko obozy, działające przeciw narodowi i jego dobru, mają potrzebę uciekania się w walce o swe cele do środków nikczemnych – do kłamstwa, obłudy, oszczerstwa, nawet do skrytobójstwa.
Organizacja, wysoko ceniąca godność swego narodu, pragnąca, ażeby jak najwyżej stał pod względem religijnym i moralnym, może działać tylko środkami uczciwymi. Uczciwość wszakże, gdy staje do walki, wymaga wielkiego męstwa. Tchórze nigdy nie walczą uczciwie."
Roman Dmowski.
16
Praca w ochronie.
Wymagania:
Orzeczenie o niepełnosprawności. Polzga.
2
@geass U mnie sport gra wielką rolę sorry :)
2
@Bobo25 Jak widać. Ale trochę detektywa w sobie jedna masz, skoro to podejrzewasz.
2
@Bobo25 Wyobraź sobie, że o mistrzostwie Barcy marzę najbardziej. Umiesz? Najzwyczajniej w świecie ich nie lubię bo powodują już na początku 6 pkt przewagi realu. Mądrala.
3
Marzę o spadku espanyolu.
0
@MSN1998 Napalm to soczek. Zakup coś z dmaa z bodyshock.pl
0
@kibicsportu Z Murańki, Zniszczoła i Stękały będą solidni skoczkowie i nic więcej. Co do wymienionych wyżej zobaczymy ale nie jestem pewien.
Kot może jeszcze coś uszczknąć.
0
@kibicsportu Szkoda, że nasza złota era się powoli kończy. Stoch i Żyła 33 lata. Kubacki 30. Następców nie widać.
0
@MESSIah16 Ja nie umiem się zdecydować. Małysz jako jedyny wygrał 3 pś z rzędu, 4 mistrzostwa świata, wicemistrzostwo i brązowy medal, 3 srebrne i jeden brązowy na olimpiadzie. Na podium 92 razy - więcej od Stocha, zwycięstw 39 - więcej od Stocha. Dwa razy więcej pś. Wygrał letnie Grand Prix przy zerowym dorobku w tym aspekcie Stocha.
Stoch 3 złota IO - których Małysz nie ma Mistrz i wicemistrz świata. Wicemistrz świata w lotach. 36 zwycięstw i 71 razy na podium PŚ. Sukcesy drużynowe. Dwa turnieje 4 skoczni przy jednym Małysza. W dodatku w jednym wygrał wszystkie 4 konkursy. Ma jeszcze przed sobą 2-3 lata startów.
Ciężko określić. Obu można postawić w debacie na najlepszego skoczka wszechczasów.
0
@MESSIah16 Nykanen i Iniesta.
Małyszowi brakuje jednak tego złota na IO. A Stoch vs Małysz?