Majkel34
Dołączył/a: luty 2016
10 obserwujących
12 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Kajtek77 On nie. Kaczor tak. Jego ojciec chociażby. Oficer czy nawet zwykły żołnierz Ak tak? Jakim cudem dostał willę po wojnie? Odpowiedzmy sobie sami.
0
@Kajtek77 Możliwe. Aczkolwiek dużo w sanacji było socjalizmu jeśli rozmawiamy o ideologii. Dziś mamy to samo tylko inną metodą.
0
@Kajtek77 Był. Władzę przejęli w przewrocie. Tępili każdą opozycję, wyznawali kult jednostki w tej całej sanacji. Zamordyzm i socjalizm.
1
@Kajtek77 Piłsudski to największe przekleństwo po Komunie i Nazistach. Sanacja ustrojowo nie różniła się tak bardzo od Komunizmu. Jedna jedyna słuszna partia, albo jesteś klakierem w sejmie albo jesteś wynoszony, socjalizm, rozpędzanie demonstracji i zamordyzm.
0
@Joey Mamy stosy dokumentów stwierdzających nerwicę, depresję. Ja choruję na Chad. I mam na to dokumenty. Jak przedstawię to na wykroczeniówce to już stawiam, że odpuszczą.
Jest jeszcze art 47 konstytucji - ochrona prywatności, dobrego imienia.
Rozporządzenie premiera nawet jeśli uznalibyśmy je wgl za konstytucyjne to zwalnia mnie z obowiązku nakładania maseczki.
5
@Barca1992 Nie przeważyłby gdyby na wybory poszli wszyscy co mają tego co się w Polsce dzieje dość. Ja pójdę, mam czyste sumienie.
1
@Chakalaka Dziękuję !
45
To co się dzieje w Polsce powoduje, że w II turze zagłosuję na każdego kontrkandydata Dudy. Nie jest istotne czy masz Panie/Pani poglądy z lewa lub prawa, tylko czy chcesz żyć w Kaczorlandzie czy w Polsce.
1
@Triv44 Podczas interwencji powiedzieliśmy, że ze względów zdrowotnych to się domagali dokładnie jakich. Jako świadek w sądzie mogę odmówić odpowiedzi na to pytanie. Może mnie to narazić np na hańbę.To co przy zwykłej interwencji ?
0
Pytanie do prawników. Czy mam wgl jakikolwiek obowiązek mówić policjantowi na co choruję podczas rutynowej interwencji? Czy jest pod to jakikolwiek przepis?
0
@Damian11 Powodzenia z tym sądem. Cała dokumentacja medyczna to wyklucza to raz. Dwa sądy zawalone i tak robotą w końcu zaczną je uchylać lub umarzać. A policjantom trzeba dać do zrozumienia, że się nie damy. Cała ta instytucja jest podłożona obecnie rządowi i łamie prawo takimi zachowaniami. Jak poleci się tłumaczyć do prokuratury to skończy zaczepiać ludzi a zajmie się przestępcami. Ich biznes, że skończy się to sądem. Mnie ich marnowanie pieniędzy publicznych nie obchodzi.
0
@tobiasson92 Art 231 par 1 ? Korci mnie.
0
@TheNekro94
Rozporządzenie Premiera 16 maja 2020 roku
2. Obowiązku określonego w ust. 1 nie stosuje się w przypadku:
osoby, która nie może zakrywać ust lub nosa z powodu stanu zdrowia, całościowych zaburzeń rozwoju, zaburzeń
psychicznych, niepełnosprawności intelektualnej w stopniu umiarkowanym, znacznym albo głębokim, lub osoby mającej
trudności w samodzielnym zakryciu lub odkryciu ust lub nosa; okazanie orzeczenia lub zaświadczenia w tym zakresie nie
jest wymagane;
To zamyka chyba sprawę?
0
@tobiasson92 Oby nie poszli do Sanepidu...
0
@tobiasson92 Odpowiedzieliśmy, że nie ma podstawy prawnej, by zwierzać się patrolowi ze swoich chorób.
0
@michal26 Nie podali wgl art. Tylko powiedzieli, że idzie to do wykroczeniówki. Mam to na nagraniu. Powiedziałem im, że czeka ich art 231 par 1 kk.
1
@Triv44 Skierowali i tak już na wykroczeniowy wydział. Będę musiał bronić się w sądzie. Ciekawe czy dokumentacje o nerwicy lękowej spowodowanej depresją uhonorują nasze sądy.
3
@tobiasson92 Nie przyjąłem dzisiaj mandatu od Policji za brak maseczki. Kierują podobno do wydziału wykroczeń. Nie podali mi nawet na kamerze art tego kodeksu. Zrobili to bo wraz z matką nie podaliśmy przyczyn zdrowotnych. Matka ma przewlekłe zapalenie tarczycy a ja nerwicę lękową,która może dawać takie objawy psychosomatyczne jak np. duszności. Wybronimy się?
2
17 maja 1904 roku w Warszawie urodził się Jan Mosdorf, jeden z czołowych działaczy polskiego obozu narodowego, publicysta i doktor filozofii.
W czasie wojny działał w szeregach konspiracyjnego Stronnictwa Narodowego, pracując w wydziale propagandy i redakcji organu SN "Walka". Uczestniczył w tworzeniu struktur wojskowych (późniejsza Narodowa Organizacja Wojskowa - NOW). W czerwcu 1940 r. został aresztowany przez Gestapo. W styczniu 1941 roku został wywieziony do KL Auschwitz, gdzie należał do kierownictwa liczącej ok. 100 osób grupy SN prowadzącej działalność samopomocy więźniów. Padł ofiarą donosu, który informował Niemców o osobach zaangażowanych w pomoc niesioną Żydom. 11 października 1943 r. został rozstrzelany w zbiorowej egzekucji.
"W Oświęcimiu też spotkałem się z Janem Mosdorfem. On też okazywał dużo serca i pomocy więźniom Żydom. Ja osobiście doznałem od niego dużej pomocy, może decydującej o moim życiu. Leżałem w szpitalu na bloku XIX. Mosdorf pełnił w tym bloku jakąś podrzędną funkcję kancelaryjną. I oto nagle, w początkach września 1943 r., do tego bloku szpitalnego wpadł Kuryłowicz z wieścią, że grozi mi indywidualna likwidacja i trzeba mnie z tego bloku natychmiast i niezwłocznie usunąć. Mosdorf, nie zwlekając ani chwili, z narażeniem własnego życia, dosłownie w ciągu kilku minut załatwił skomplikowane w obozie formalności i zostałem po kilku minutach już przeniesiony na inny blok szpitalny, nr IX. I znów żyłem."
- Mieczysław Maślanko, Odpowiedź na ankietę Warszawskiej Rady Adwokackiej, [w:] Ten jest z ojczyzny mojej. Polacy z pomocą Żydom 1939-1945, opr. W. Bartoszewski, Z. Lewinówna, wyd. 3 uzup., Warszawa 2007, s. 483.
0
@IAmBackCules Pomijając działania pis-u i ich agendę to akurat oni zawsze "dbali" o dobre relacje z nami. Chciałem użyć słowa na b ale wolę uniknąć jakichkolwiek problemów.
6
@Sysia11 Fakt. Może być aparatczykiem partyjnym jeszcze. Nie gryzie się ręki, która Cię karmi.
0
@Majkel34 "Eksperci". Przepraszam Was bardzo.
12
Eksperci w Tvp mówiący o tym,że sądy w niemczech są upolitycznione bo może tam zostać sędzią były polityk-dzisiejsza Panorama. A u nas co? Pawłowicz,Piotrowski.
Wstyd na cały świat. O ataku na pokojowo protestujących ludzi już nie chcę nawet mówić. Pani Szydło zapowiadała, że nigdy tego nie zrobią. Kiedy to się skończy?
0
@pax Owszem, narracja się liczy bardzo. Aczkolwiek faktografia równie mocno.
0
@pax Dokładnie. Tyle co mogę napisać. To ile powstało stereotypów o naszym klubie jako "uprzywilejowanym" w UEFA jest niewyobrażalne. Okazuje się, że rzeczywistość jest inna. Jestem w stanie posunąć się do stwierdzenia iż to Real jest takowym.
Nie ma na stronie człowieka z podjazdem do Ciebie jeśli chodzi o analizy meczów, gry poszczególnych zawodników.
0
@pax Chętnie poczytam ! Co do realu jest sporo więcej materiałów w tym temacie.
0
@pax Czekamy na analizę. Według mnie w drugim meczu był jeden nieodgwizdany karny.
0
@pax Mówi o tych mitycznych 4 nieodgwizdanych karnych dla Chelsea?
5
@Jacu327 Za rządów PO miałem dziewczynę... :D
3
ZACIERANIE ŚLADÓW PO ZBRODNIARZACH WOJSKOWYCH W POLSCE LUDOWEJ
Ppłk Jakub Lubowski, prokurator Naczelnej Prokuratury Wojskowej, w 1946 r. zmienił nazwisko. Tajny Rozkaz Personalny MON nr 499 z 30 04 1947 r. brzmiał: "udzielam zezwolenia na zmianę nazwiska rodowego i imienia z mjr Chaszesman Jakub na Lubowski Jakub". Podpisał Michał Żymierski (który też nazywał się inaczej: Artur Łyżwiński).
Lubowski prawdopodobnie w WP do 1939 r. nie służył. Po napaści Armii Czerwonej (w zmowie z III Rzeszą Niemiecką) na Polskę 17 września 1939 r. Chaszesman wstąpił - jako ochotnik! - do Robotniczo-Chłopskiej Gwardii Czerwonej. Pod okupacją sowiecką był m.in. sędzią śledczym w Mołodecznie i Wilejce (a przeciwko komu toczyły się tam śledztwa?).
Od października 1944 r. był oficerem śledczym, następnie prokuratorem w "ludowym" WP.
W l. 1945-1947 "utrwalał władzę ludową" m.in. na terenie Białostocczyzny.
Bardzo szybko awansował - w ciągu niespełna czterech lat awansowany pięć razy, do stopnia podpułkownika (!) w Naczelnej Prokuraturze Wojskowej. Zarządzał wykonania kary śmierci m.in. wobec oficerów Ośrodka Mobilizacyjnego Okręgu Wileńskiego AK:. mjr. Zygmunta Szendzielarza "Łupaszki", ppłk. dypl. Antoniego Olechnowicza "Pohoreckiego", kpt. Henryka Borowskiego "Trzmiela", por. Lucjana Minkiewicza "Wiktora".
W nekrologu od rodziny Chaszesmana vel Lubowskiego, zamieszczonym w... "Gazecie Wyborczej" (3 I 2002 r.) możemy przeczytać: "odszedł skromny Człowiek bezkompromisowej prawości".
To kim w takim razie były ofiary?