0

@PanPatrykk rodzinOM.

0

@ArterkHD Warto.Ostrzegam historia jest ekstremalnie emocjonalna.

1

@Lola120 Lubię to !

1

@Lola120 Razem można wszystko! Liczę na współpracę :)

1

@Lola120 Mi również. Uważasz, że powinniśmy wygonić z tej strony kibiców Realu? Jest tu ich więcej niż nas dwoje.
Pozdrawiam cieplutko :P

20

@Chakalaka No fakt. Takiej jak Pis nikt nie widział chyba.

1

@TheNekro94 Klata do przodu, obniż głos chłopaku !

2

@Lola120 Dzień dobry! Mam na imię Stefan. Również kibicuję Barcelonie :D

3

@Arkon Ano mój cynizm i autoironia są na mistrzowskim poziomie. Rozśmieszam wszystkie.

0

@Arkon Świetnie. Ale co do mnie. Wiesz staję się śmielszy jak mam z osobniczką wspólne tematy... przegryw

1

@Arkon Ano wiem. Ale start dobry! Piękny nie jestem ale mam dobre serce XD

1

Czy tylko ja (mówię o tutejszych singlach) marzę o żonie kibicującej Barcelonie?
Chyba pytanie retoryczne ale co tam.

1

@13th Mi możesz zaufać !

0

@Aaron10 We were soldiers.

0

@FCBwojtek
Mam takie co tydzień !

7

Nie ma to tak jak desperados nocną porą na swoje urodziny. Dorosłość nie pozwala już na imprezy z wymiotami. Piękna i straszna rzecz jednocześnie. Wszystkiego dobrego Ramblowicze !

0

@AssisMoreira Świadomy sen to podróż astralna. Konkretnie podróż naszego astralnego ciała po naszej podświadomości. Można też przejść ze świadomego snu do Oobe. Mi niestety jeszcze to nie wyszło.

0

@MESSIah16 Jest określenie osoby białej - "białas".

1

@MESSIah16 Roman Dmowski, Witold Pilecki, Lech Karol Neyman, Stanisław Piasecki, Ignacy Paderewski,Jan Paweł II, Zbigniew Herbert.

1

@Ratamahatta https://pl.wikipedia.org/wiki/Prawica masz tu definicję prawicy. Bosak to prawicowiec i może mieć 2/3 1/2 czy 3/4 zbieżności z np Korwinem. Są różne odłamy ale Bosak podlega pod tę ideologię.

2

@NeroTFP Polecam kanał o Oobe Darka Sugiera. Opisuje między innymi różnicę między snem świadomym a oobe, która jest bardzo mała. Ciekawy temat aczkolwiek facetowi od tego odrobinę odbiło.

3

1

@Barca1992 a za Peło też kradli !!!!1111

1

Kalendarium Polskiego Podziemia Narodowego



1 czerwca



1924 - urodził się Bolesław Częścik ps. „Orlik", żołnierz Narodowych Sił Zbrojnych, Narodowego Zjednoczenia Wojskowego. Szczątki Bolesława Częścika odnaleziono 17 sierpnia 2012 r. w kwaterze „Ł" Cmentarza Powązkowskiego Wojskowego w Warszawie.



1945 - w walce z grupami operacyjnymi z PUBP w Busku, z WUBP w Kielcach i oddziałem Armii Czerwonej ginie Stanisław Sikorski "Jarema", oficer NSZ



1946 - Wojskowy Sąd Rejonowy w Warszawie wydał wyrok w sprawie procesu podchorążych NSZ



1948 - po pobiciu przez funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa umiera we Wronkach ppłk. pil. Piotr Abakanowicz "Barski", pułkownik NSZ, komendant Obszaru Południe NSZ



1949 - w rejonie wsi Mamino (powiat Maków Mazowiecki) polegli w walce żołnierze XVI Okręgu "Tęcza":

sierż. Witold Sieczkowski "Biały" - szef żandarmerii

Edward Budny "Wuj"

Tadeusz Sokolnicki "Cygan"

0

@koziar Bul był wspaniały co chcesz :D

5

1 czerwca 1895 roku urodził się Tadeusz Bór-Komorowski, Komendant Główny Armii Krajowej, Naczelny Wódz Polskich Sił Zbrojnych, kawaler Orderu Virtuti Militari








Uczestniczył w wojnie polsko-bolszewickiej, walcząc m.in. w słynnej kawaleryjskiej bitwie pod Komarowem. Został odznaczony VM i trzykrotnie KW.


Związany z kawalerią, w okresie międzywojennym brał udział w zawodach hippicznych, m.in. na olimpiadzie w Berlinie w 1936 r. kierowana przezeń ekipa zdobyła srebrny medal.


W 1938 r. został komendantem Centrum Wyszkolenia Kawalerii w Grudziądzu.





W czasie wojny obronnej był m.in. zastępcą płk. Adama Zakrzewskiego - dowódcy Brygady Kawalerii. Po kampanii wrześniowej przedostał się do Krakowa i tam podjął działalność konspiracyjną, będąc założycielem Organizacji Wojskowej. W styczniu 1940 r. nawiązał kontakt z ZWZ i wszedł w jego szeregi. Został mianowany generałem brygady, objął także dowodzenie Obszarem Kraków-Śląsk. Zatrzymany przez gestapo zdołał zbiec i ukrył się w Warszawie. Od lipca 1941 r. był zastępcą Komendanta Głównego ZWZ i komendantem Obszaru Zachodniego, który stanowiły Okręgi Poznań i Pomorze. Po aresztowaniu gen. Stefana Roweckiego "Grota" pod koniec czerwca 1943 r. Komorowski objął w lipcu tego roku dowództwo nad Armią Krajową. W listopadzie 1943 r. wydał rozkaz do akcji „Burza", a 31 lipca 1944 r. wraz z Delegatem Rządu na Kraj - Janem Stanisławem Jankowskim - wydał rozkaz rozpoczynający Powstanie Warszawskie. 30 września 1944 r. został mianowany Wodzem Naczelnym, jednakże po upadku Powstania trafił do niemieckiej niewoli, z której został uwolniony w maju 1945 r. Jego zadania jako NW przejął p.o. gen. Władysław Anders. Komorowski nie powrócił do okupowanej przez Sowietów Polski. Przebywał na emigracji w Londynie, udzielając się w Rządzie RP na Uchodźstwie i utrzymując się z założonego przez siebie zakładu tapicerskiego.

0

@Kajtek77 I to Tatar. W obozie narodowym przed wojną i po niej przebywało, uczestniczyło wielu ludzi o innym etnicznym pochodzeniu. Polskość wybrali.
Wojna polsko-bolszewicka? Owszem podpisuję się pod tym.

0

@Kajtek77 Nie nie jest to kontra. Wiadomo, że służył w Armii Czerwonej aczkolwiek warto jasno określać wszystko ;)

1

@Kajtek77
Podczas próby przedostania się do Francji został aresztowany przez bolszewików, ale uwolniono go pod warunkiem wstąpienia do lotnictwa sowieckiego. Wcielono go do zgrupowania Aleksjeja Szyrinkina. Po skierowaniu jego eskadry na front polski, 1 maja 1920 podczas lotu odłączył się od grupy i wylądował myśliwcem Nieuport 24bis na polskim lotnisku wojskowym w Żodzinie koło Borysowa[6]. 14 sierpnia 1920 zgłosił się do służby w Wojsku Polskim, 19 maja 1921 został oczyszczony z zarzutu zdrady przez Polski Oficerski Trybunał Orzekający, który przywrócił stopień.

7

1 czerwca 1948 roku w stalinowskim więzieniu we Wronkach, zmasakrowany przez czerwonych bandytów zmarł płk. pilot Piotr Abakanowicz "Barski", "Grey", "Grządziel". Oficjalna wersja komunistów to samobójstwo.



Polski Tatar, oficer Narodowych Sił Zbrojnych, uczestnik wojny polsko-bolszewickiej, szef sztabu KG NSZ, członek Rady Inspektorów NSZ.



Został aresztowany 28 października 1945 r., po brutalnym śledztwie skazany na karę śmierci, zamienioną na dożywocie. Po śmierci pochowany na cmentarzu we Wronkach.



Jego szczątki zostały ekshumowane w 1991 i powtórnie pochowane przy asyście Kompanii Reprezentacyjnej Wojska Polskiego na wojskowych Powązkach.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?