Majkel34
Dołączył/a: luty 2016
10 obserwujących
12 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@takisobiektos aaa jeszcze antifa :)
0
@takisobiektos mówię o sytuacjach gdy zostaje zamordowany czarnoskóry przez policję. Martin Luther King nie byłby z nich dumny.
0
@MESSIah16 W Los Angeles - wbrew powszechnym opiniom rządzą właśnie meksykanie.
1
Oprócz tego, że zamiast protestować w sposób pokojowy czarni plądrują, palą i niszczą to zauważyłem u nich jeszcze jedną rzecz. Wiele widziałem filmików gdy czarny zaczyna się bić z białym i zaczyna dostawać przysłowiowy "łomot". Zawsze gdy to się dzieje wkraczają jego koledzy. Nie wiem skąd się to bierze.
0
@Kajtek77 Sowiecki. "Radziecki" to określenie stosowane po wojnie, by zatrzeć pamięć o latach 39-41 chociażby. Mów po polsku.
3
Prof. Bogdan Musiał naukowo opisał rzecz szczególną - niemiecki aparat terroru przeciwko Żydom i wszystkim osobom, które im w jakikolwiek sposób pomagały. Tytuł książki jest niedokończony: "Kto dopomoże Żydowi...", bo jest to cytat z przepisów niemieckich. Kto dopomoże, winien jest śmierci...
To była istota niemieckiej zagłady na ziemiach polskich. Niemcy stworzyli profesjonalną obudowę instytucjonalną i prawną do swych poczynań. W tym sensie było to niemieckie "państwo prawa", albowiem wszystko było regulowane szczegółowymi przepisami.
Dlaczego nie było tak restrykcyjnych przepisów na terenie innych okupowanych krajów? Bo Niemcy nie ukrywali, że to właśnie na terenie okupowanej Polski Żydzi spotkają się z bezprzykładną pomocą. Dlatego chcieli ją ograniczyć do minimum a posłuszeństwo wymusić drakońskimi karami. Ponadto stworzyli do pomocy profesjonalne "policje żydowskie" w gettach, które były o wiele bardziej liczne, niż policja granatowa.
Książka prof. Musiała zawiera bogaty aneks w postaci podstawowych dokumentów niemieckich. Bez ich znajomości nie sposób zrozumieć, co się wówczas stało i dlaczego. Ale pseudo badacze zagłady wolą propagandę i ideologię zamiast gruntownych badań.
1
28 maja-2 czerwca 1945 r.
Bitwa, złożona z serii potyczek z grupami operacyjnymi UB i NKWD pod Kotkami i Palonkami w pow. Busko-Zdrój, była jednym z większych sukcesów NSZ w walce z komunistycznym aparatem bezpieczeństwa.
Pod dowództwem por. Stanisława Alojzego Sikorskiego "Jaremy”, byłego adiutanta d-dcy Brygady Świętokrzyskiej płk."Bohuna", żołnierze NSZ odnieśli sukces. Ceną zwycięstwa była jednak śmierć por. "Jaremy", który będąc ciężko rannym podczas bitwy dostał się w ręce komunistycznych oprawców. Zakatowany na śmierć...
Prawdopodobnie "Jarema" zmarł 1 czerwca.
0
@patry295 Ja po kawie to mam trening ale na toalecie.
0
@jeyx77x Owszem zjazd po Dark Energy jest mocny ale przyjemny. Zaśniesz jak dziecko.
2
Polecam najnowszą książkę Ireneusza Lisiaka "Skazani na zapomnienie. Żydowski Związek Wojskowy" - Wydawnictwo Capital, Warszawa 2020. To ulubieniec salonów Marek Edelman powiedział o nich, że to byli... faszyści. Ci żołnierze i oficerowie WP założyli profesjonalną konspirację wojskową w getcie i to na nich spoczywał główny ciężar walk. Mieli broń i umieli się nią posługiwać.
Poniżej przytaczam fragment wstępu do tej książki:
"Obowiązuje utarty schemat. Wojna rozpoczyna się w zasadzie od niemieckiej polityki eksterminacyjnej wobec Żydów, innym ofiarom poświęca się coraz mniej uwagi. Aksjomatem stał się "polski antysemityzm", reprezentowany przez warstwy przywódcze i przede wszystkim "polski kościół", który coraz częściej przedstawiany jest w jeszcze gorszym świetle niż... Niemcy.
Ordynarne manipulacje dotyczą liczb, wydarzeń, dat, okoliczności. Zafałszować można praktycznie wszystko, bo przecież absolutnie nic za to nie grozi....
A teraz wyobraźmy sobie wiedzę o tej części naszej historii bez pasjonatów - takich jak Ireneusz Lisiak. Pozostałaby wyłącznie schematyczna, turpistyczna narracja o złych Polakach i nieszczęśliwych ofiarach. A przecież bywało różnie: ci jakoby zawsze "źli" stawali na wyżynach człowieczeństwa, stając w obliczu przeraźliwego zagrożenia na wysokości zadania i udzielali pomocy nieszczęśnikom, jakże często za cenę życia własnego, swych rodzin, sąsiadów. A życie jest bardziej skomplikowane niż w topornych schematach. Była zatem agentura żydowska, policja, instytucje żydowskie w gettach, które współdziałały z Niemcami w gnębieniu własnej społeczności. I było "żydowskie gestapo", jak choćby w przypadku osławionej "Trzynastki" w warszawskim getcie, na czele którego stał rabin Abram Gancwajch... Była również zbrodnicza "Żagiew", zajmująca się m.in. szmalcownictwem, czyli wyłapywaniem i wydawaniem Niemcom ukrywających się rodaków. Jej członkowie mieli nie tylko niemieckie przepustki, ale nawet pozwolenia na posiadanie broni!
Opracowanie Ireneusza Lesiaka to systematyczny przegląd stosunków polsko-żydowskich, poczynając od II RP, przez okres wojny i okupacji aż po powojenne spory i fałszerstwa".
0
Dla trenujących na siłowni - jaką najlepszą przedtreningówkę jedliście? Dla mnie Dark Energy wymiata wszystko.
0
@Nigaki Dwójka była serio o odkupieniu. Jedynka o ratowaniu swojej rodziny.
0
Arthur Morgan czy John Marston?
0
@pax Wiem ale ostatnio zrobiłem się "bezbekiem" wyśmiewającym tę logikę Pis-u. Nie ja jeden oczywiście :)
0
@Drozdu7 "Beneficjentów" - wiadomo o jakich mówię, nie generalizuję i starych kobiet z kółek gospodyń wiejskich na Podlasiu, Podkarpaciu czy moim rodzimym Świętokrzyskim jest dużo. A na dodatek 50 procent najeżdżających w internecie na Pis nie pójdzie na wybory. To jest kłopot.
0
@pax A ZA PEŁO TEŻ TAK BYŁO!!! Przepraszam musiałem.
0
@Azi Nikogo nie chcę ograniczyć. Sprecyzuje chodzi mi o tych banksterow biznesmenów. Nie ufają nawet samym sobie. Zakładają, że drugi chce ich oszukać automatycznie więc planem kolesia jest wycyckanie go szybciej i mocniej niż delokwent planuje. Dla mnie nie są to ludzie godni zaufania. I robi to z uśmiechem na ustach! A jak jesteś klientem uuuuuu. Wtedy uśmiech jest wielki, w tym samym czasie byznesmen z korpo prosi Cię byś się wychylil, gdy on układa się tuż za Tobą. Resztę sobie dopowiedz.
Pozdrawiam.
0
@Azi Dla mnie biznesmen i krętacz to synonimy.
1
@justfootball Z charakteru musi być "zwyczajna". Pod żadnym pozorem leżąca i pachnąca księżniczka, oczywiście dobrze się "prowadząca". Uroda? Ciemne włosy ciemne oczy. Zawsze do takich miałem słabość.
0
@Bobo25 Miałem napisać przez straż marszałkowską na początku. A tak brak jedn ego przecinka i klops. Sorry :) !
0
@ProMILs Wybacz.Nie chciałem.
0
Komentarz usunięty przez użytkownika
2
@DaPi A za peło miałem dziewczynę... przegryw :D
2
A za Peło ...
Może powinniśmy zrobić taki ramblowy konkurs na najkreatywniejsze "A za peło". Bez "spiny" tylko dla ludzi z dystansem ? Hm?
Edit - chodzi o to jak to za peło było gorzej ! :D
0
@Barca1992 A za peło wtargnęli do Wprost !!!
2
Kolejny pokaz w wykonaniu Pis-u. Zatrzymanie Bosaka, który chciał złożyć projekt zaostrzający kary za ukrywanie pedofilii przez straż marszałkowską. Toż to autorytaryzm pełną gębą.
1
@AmigoBlancos Zakrywaj twarz zakrywaj :D
5
Kazimierz Leski ukończył przed wojną Wydział Mechaniczny Państwowej Wyższej Szkoły Budowy Maszyn i Elektrotechniki w Warszawie, a następnie wyjechał do Holandii, gdzie pracował na kontraktach w tamtejszych stoczniach jako inżynier – był m.in. współprojektantem okrętów podwodnych zamówionych przez polską Marynarkę Wojenną - ORP "Orzeł" i ORP "Sęp". Perfekcyjnie opanował język niemiecki i kilka innych języków, co przydało mu się w późniejszej działalności.
W konspiracji zaczynał od uczestnictwa w organizacji wywiadowczej "Muszkieterzy", a następnie znalazł się w AK, w Oddziale II Informacyjno-Wywiadowczym. Rozpracowywał niemiecki aparat bezpieczeństwa i szlaki komunikacyjne.
W mundurze niemieckiego generała podróżował po okupowanej przez Niemcy Europie, nadzorując tworzenie szlaków kurierskich. Podróże pozwoliły mu zdobyć część tajnych niemieckich planów budowy umocnień Wału Atlantyckiego.
Walczył w Powstaniu Warszawskim, będąc twórcą batalionu "Miłosz", walczącego w Śródmieściu Południowym.
Po wojnie brał udział konspiracji antysowieckiej.
Został aresztowany przez bezpiekę i w komunistycznych więzieniach spędził 10 lat.
Został odznaczony m.in. Orderem Virtuti Militari i trzykrotnie Krzyżem Walecznych.
1
@don'T.R.I.P.e To nie jest tak, że jest to głosowanie przeciw komuś. Nie w tej sytuacji. Gdy wygra Duda to mamy dyktaturę a tej nikt nie chce. To czy z lewa czy prawa w tym wypadku nie ma znaczenia. Ważne czy chcesz kaczorlandu czy Polski.
2
@justfootball Niestety tak.