0

@sebasek99
Pojedyncze nagrobki żołnierzy BŚ. On stoi nad jedną płytą. Zaprzeczasz sam sobie. Mówię spierasz się dla spierania.

Tak poza tematem. To źle, że złożyłby tam nawet wieniec?
Leszek Żebrowski.Tyle. Jeśli nie masz zamiaru skonfrontować tego twitta i jakiegoś artykułu, który tylko opisuje cmentarz to o czym mam z Tobą rozmawiać?
Na pewno był i wie kto jest gdzie pochowany.

0

@sebasek99 Informacje o tym, że złożono kwiaty na grobach żołnierzy BŚ, połączone z artykułem o tym kto spoczywa na cmentarzu (a napisane jest tam, że było tam wiele innych osób) są dla Ciebie w stu procentach potwierdzające Twą tezę?
Pewnie, że nie musisz, ale jeśli nie chcesz "zajrzeć" do źródła, które gwarantuje Ci ma dokumenty, wiedzę i wszystko co mówi znajduje w dokumentach, wspomnieniach potwierdzenie to Twoja sprawa.

0

@sebasek99 Ale jakie ja mam mieć dowody na ten temat? Wejdź na fejsa i zapytaj pana Żebrowskiego skąd wie na czyich grobach Morawiecki złożył kwiaty. Podejrzewam, że powie Ci więcej. Napisał o tym więc pewnie ma jakieś informacje. Szersze niż ja.

0

@sebasek99 Patrząc na nasz rząd owszem.

0

@sebasek99 No jak to nie ma? Wiesz kto tam jest "wypisany"? Mam wrażenie, że spierasz się dla samego spierania. Myślę, że wieloletni badacz polskiego podziemia niepodległościowego, facet z ogromną OGROMNĄ wiedzą na te tematy wie lepiej niż my, co gdzie jest, kto był kim itp itd.

0

@sebasek99 No tak jest tam mowa o żołnierzach, ale gdzie potwierdzenie, że akurat na ich grobach zapalono znicze?
Drugą kwestią jest to, że nie to jest głównym przekazem pana Żebrowskiego w swoim wpisie.

0

@MESSIah16 Szewczenko.

0

@sebasek99 Najwyraźniej. Ostatnio okazuje się jak działają i kogo mają za kogo.
Kłamią przede wszystkim. W każdym aspekcie. Przekupują niestety obecnie młodych nacjonalistów "gimbopatriotyzmem". Nie moja wina :)

0

Portalik OKO.press ustami Estery Flieger przeprowadził wywiad z Pawłem Machcewiczem i Krzysztofem Persakiem. Rzecz oczywiście o "rocznicy Jedwabnego". Całość niewarta większej uwagi, zawsze to samo i tak samo. OKO.press, aby dodać powagi i znaczenia swej dziennikarce, określa ją następująco:

"Dziennikarka, przez blisko cztery lata związana z „Gazetą Wyborczą”, obecnie redaktorka naczelna publicystyki w portalu organizacji pozarządowych ngo.pl, publikowała w „The Guardian”, „Dzienniku Gazecie Prawnej”, „Newsweeku Historii” i serwisie Notes From Poland. Szczególnie jej rola w WybGazecie miałaby dodać jej nie tylko prestiżu, ale też... wiarygodności, ale to chyba zamiar chybiony.

Tu chciałbym się odnieść tylko do jednego przykładu - szczegółu, który pokazuje poziom dyskutantów i ich puszenie się. Mianowicie Paweł Machcewicz stwierdził: "Władza włącza do kanonu patriotycznego antysemitów. Premier Mateusz Morawiecki złożył wieniec na grobach dowódców Brygady Świętokrzyskiej, a prezydent Andrzej Duda objął honorowym patronatem rocznicę jej powstania.

To oznacza przesunięcie granic, tego co było wcześniej akceptowalne.

Teraz częścią tradycji państwowej staje się formacja splamiona antysemityzmem, odrzucaniem demokracji, a przy tym kolaboracją z Niemcami, za to antykomunistyczna i nacjonalistyczna, co wystarcza by stała się przedmiotem oficjalnego kultu".

Sprawa została już dokładnie wyjaśniona ponad dwa lata temu, ale profesor zwyczajny, historyk i nauczyciel akademicki Paweł Machcewicz albo nie wie, o co chodzi (co go dyskwalifikuje jako "dyskutanta"), albo też wie i świadomie tkwi w kłamstwie - co też go dyskwalifikuje.

Prawdą jest, że premier Mateusz Morawiecki w lutym 2018 r. złożył na cmentarzu w Monachium wiązankę kwiatów i zapalił znicz. Miało to miejsce na nagrobku poświęconym Polakom, którzy zmarli w Monachium i okolicy wkrótce po zakończeniu wojny. Na tymże nagrobku są ich nazwiska: Stanisław Pilch; dr Marian Dembiński; Marian Wiśniewski; Jan Mroczek; Władysław Niezgoda; Zdzisław Sowa; Wiktor Kubata; prof. dr Władysław Radwanowicz i Tadeusz Szczap. Wszyscy byli ofiarami II w. św. Ci Polacy uwolnieni z obozów jenieckich i koncentracyjnych oraz z robót przymusowych byli w takim stanie, że nie udało się ich już uratować. Żaden z nich nie był jednak żołnierzem Brygady!

Dla Pawła Machcewicza to nieistotne, choć historyk całe życie powinien uczyć się historii.

Reszta jego wypowiedzi z tego zakresu to już tylko inwektywy. Faktem jest, że na ziemiach polskich podczas okupacji pojawiła się "formacja splamiona antysemityzmem, odrzucaniem demokracji, a przy tym kolaboracją z Niemcami" - formacja sowiecka, która przez 45 powojennych lat sprawowała w Polsce władzę z nadania Stalina a jej przedstawiciele są obecni do dziś wszędzie, w dodatku wysoko uplasowani w newralgicznych miejscach, w tym w... europarlamencie. Chodzi o PPR-PZPR, ale chyba nie tylko z nostalgii to nie jest temat dla OKO.press, Estery Flieger, Krzysztofa Persaka, czy Pawła Machcewicza. Ciekawe, dlaczego.

Leszek Żebrowski.

0

@matirix20 Cóż zacznij dziś ! :D

5

"Ileż to jest ludzi, którzy czekają na rewolucję jutra, zamiast robić dzisiaj rewolucję nieustającą."

- Roman Dmowski.

0

@Jakchcesz Owszem. Whisky pozostaje.

1

@elmayakos Polecam wykład Leszka Żebrowskiego "Nsz a Ak". Streścić to ciężko. Wykłady tego człowieka zlatują szybko także polecam :)

0

@elmayakos Bardzo szeroka i tycząca się wielu tematów geopolitycznych i społecznych. Dużo by mówić/pisać. Dobrze, że ich historia jest odkłamywana.

1

NSZ są formacją ideowo-wojskową Narodu Polskiego


NSZ jako formacja ideowo-wojskowa są zawiązkiem przyszłej Armii Narodowej. Szkoląc oraz wychowując oficerów i szeregowych w duchu Polskiej Ideologii Wojskowej, NSZ przygotowują kadry, których zadaniem będzie stworzenie wielkiej nowoczesnej Armii Narodowej.



W chwili obecnej NSZ poza pracami organizacyjno-wyszkoleniowemi, prowadzą walkę konspiracyjną z okupantem i likwidują dywersję komunistyczną. W razie gdyby akcja niemiecka zagrażała nam masowemu wyniszczeniem NSZ pokierują zbiorowym oporem społeczeństwa.



Tekst z programu Narodowych Sił Zbrojnych opracowany w lutym 1943 roku.

0

@lucas/catalan Po prostu największym przeciwnikiem ideologicznym dla Narodowej Demokracji zawsze była Sanacja. Trzaskowski bez sejmu nie spełniłby swoich postulatów więc politycznie był niegroźny.

0

Masakra.Po prostu masakra. Ciąg dalszy bycia pośmiewiskiem na całym świecie,ciąg dalszy cen z kosmosu i płaczących ludzi po 60 którym dano 2,70 dziennie. Pokutujemy za Niemców i Rosjan z II wojny światowej. od kiedy zachód wypiął się na nas w 1943 roku - 5000 wyroków śmierci na elitach i tępienie ich rodzin do końca komuny pozostawiło społeczeństwo bez przywódców, bez głowy. Oj tak głowy brakuje naszemu społeczeństwu.



Mieliśmy wybór, który to idealnie obrazuje. Dwóch facetów reprezentujących dwie okradające nas partie, w których szeregach jest masa byłych "towarzyszy" z układu magdalenkowego. Ile to ludzi na nich głosuje? 70 procent? Co gorsza pozostaje tylko RPO, którego sobie Pis wybierze według siebie i mamy co mamy.

0

@prokofiew Walną stan wyjątkowy i po herbacie.

0

@tobiasson92 Zostają miasta chyba?

1

Pozostałe komisje do zliczenia to głównie miasta?

1

@Ascend Drzazga to Pisowiec. Mało wiarygodne źródło.

1

@tobiasson92 Nieważne. Oby trzasnął długopis bo będzie PRL. Ta noc to ostatnia szansa.

1

@tobiasson92 Albo liczą Trójmiasto, które późno się zmobilizowało.

2

@MarioVeB! Dodam, że miał dużo krótszą kampanię.

0

@michal26 Dobra. Facet ma info od gościa, który co do joty podał wyniki exit pollu.

0

@MontelQ Wyprzedziłeś mnie o 18 sekund hultaju Ty!

0

Eryk Wnorowski

@ErykWnorowski

·

1 min

Najnowszy sondażPodwójny wykrzyknik

RT: 50.5

AD: 49.5

#wybory2020 #bazarek

0

@Shapiro Nigdzie tego nie napisałem. Jest blisko a od 17 ruszyło trójmiasto czyli raczej bastion PO. Przy bliskich sondażach może być różnie.

0

@socha Po 61 już 51,60 dla Trzaska. Cóż, trójmiasto zdecyduje.

0

@socha Zagranica już wliczona. Na 22:30 było 50,3 dla Trzaska. W kielcach po prawie 50 procentach przeliczonych komisji 53/47 Trzaskowski. Trójmiasto zmobilizowało się w końcówce, więc zobaczymy.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?