6

30 kwietnia 1940 roku w boju z niemieckimi siłami pod Anielinem koło Opoczna poległ mjr Henryk Dobrzański "Hubal". Nie zdjął munduru po klęsce kampanii wrześniowej. Przedostał się z podkomendnymi na Kielecczyznę i rozpoczął działania bojowe. Brawura majora spowodowała, że Niemcy nazywali go "szalonym majorem", usiłując dopaść go w kolejnych zasadzkach i obławach. Był odznaczony m.in. czterokrotnie Krzyżem Walecznych oraz Krzyżem Virtuti Militari.

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/0/07/Hubal-portretowe-big.jpg

1

@Volk ma przed sobą jeszcze długą trenerską karierę. Nie bój żaby ;)

2

Pep Guardiola z czasem zostanie uznany GOAT-EM wśród trenerów.

Według mnie obecne City to ewolucja jego filozofii. Drobna, ale zawsze.

Jest młody, ten sezon może być najwybitniejszym sezonem w jego karierze.

1

Jakże cudowna orka realu dzisiaj :)
Pięknie się na to patrzyło.

3

Ależ pięknie ich Girona jedzie. Cudowny jest widok tak bezradnych śmietankowych.

1

Szacun dla Różańskiego za dzisiejszą demolkę!

1

@DonCarletto a możliwe, możliwe :D

12

Ulubiona piosenka Anny Lewandowskiej:

Lady Gaga - Alejandro.

0

Nie trać czasu z ekranikiem.

Cały świat jest do odkrycia.

6

Bardzo bym się cieszył, gdyby Espanyol i Getafe spadły.

7

Robert zamiast Złotej Piłki, dostanie tylko złoty róg.

5

Visca el pierogui!!

2

@Kessie keep Robert's wife name out of Your goddamn mouth!

3

Niech Robert bierze się za Igę.

Revenge is revenge.

1

@Kondziubarca Valverde.

0

Jak Ania nazwie swoje dziecko, zakładając że to będzie syn?

Ernesto.

6

Polskie pierogi są najlepsze.

Fakt :D

16

@bartas97 są podejrzenia, że "erazmusuje" na wakacjach.

9

2

Ania nie jest taka jak inne.

0



Rosyjscy terroryści są brutalniejsi niż kiedykolwiek.

1

Kibice Bayernu? Wieś.

20

Czuję, że to czas na LM dla Pepa. Trzeci raz!

Należy mu się.

0



Ta historia jest dowodem na to, że 2pac nie wiedział kiedy się zamknąć. I w dużej mierze to było powodem zabicia go.

5

Murem za Laportą!

15

Naprawdę wspaniałą sprawą jest to, że żyłem w czasach najlepszego piłkarza w dziejach.
Oby wszystkie, przyszłe pokolenia o nim pamiętały.
Leo GOAT!

9

@Adran360 w sumie racja. Goat to Goat!
Jest jeden i jest to Messi.

1

Na dziś dzień, Messi jest większym "bogiem" w Argentynie niż w Barcelonie.

Przebił, lub niedługo przebije Maradonę.

0

@Cataloniec94 owszem mistrzu!

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?