20

@bafi jesteś kozakiem!

3

Ale nam teraz kryzys się pojawił. Oj dostajemy rykoszetem a Ukraińcy? Kopanie leżącego.

0

@Jogas oj tak. Kibole mogą być jak bezdomni na Ukrainie znajdujący butelki i dawający je zrobienia koktajli.
Taka nasza odmiana.

3

@Miracle_aligner nie ma mowy o ksenofobii w takich czasach. Trzeba uważać i tyle. Jeśli to studenci z Ukrainy to będą traktowani jak reszta. Można mieć wątpliwości? Konflikt Rosja-Ukraina przeniósł się w magiczny sposób do Afryki?

6

@Miracle_aligner tu chodzi o nasze bezpieczeństwo. Nie ma w tym nic nagannego.

12

@Oskar00 nic dodać nic ująć. Nie ma w tym rasizmu, gardzenia kimś ze względu na kolor skóry. Po prostu "nie wyglądasz mi Pan na Ukraińca".

3

Wpuszczać ale dopiero po pełnym zweryfikowaniu ludzi o pochodzeniu Islamskim.
Tj. student z Syrii. Weryfikować, weryfikować.

6

@avanes oj jaka szkoda :D

0

Panowie i Panie. Boję się.

1

@Colon są wielcy.

21

Ukraińcy są nam niesamowicie wdzięczni. Dzisiaj miałem okazję porozmawiać z kilkunastoma i to naszą pomoc cenią najbardziej.

2

@PatriBarca szmatOM.

2

A poza tym uważam, że Rosja powinna zostać zniszczona.

13

Pokazujemy wielkość, empatię jako naród. Jestem dumny z tego, że jestem Polakiem.
Od lewa do prawa widzieliśmy szlachetne postępowanie.
Brawo my!

0

Najsmutniejsze jest to, że mało prawdopodobne jest by naród rosyjski obalił Putlera.
Chyba, że jakiś zamach stanu się dokona.

0

@pax niestety. Całe obecne struktury prawicowe od wolnościowców gospodarczych po środowiska narodowe to karykatura struktur międzywojennych tychże obozów.
Dlatego mnie interesuje tylko i wyłącznie myśl i postępowanie tych drugich.

7

Nie ma dowodów, że Putin wiedział o ataku na Ukrainę.

JE JKM.

5

Ale kompromitacja Putina i jego rzekomo wielkiej, potężnej armii.
Kolos na glinianych nogach.

0

3

7

Przy walce o wolność nie ma poglądów politycznych i innych podziałów. Wszyscy od lewa do prawa powinni stać razem. Ukraińcy są tego przykładem.

Wolność i normalność - za to warto się bić.

9

Przed międzynarodowym trybunałem obok Putlera powinni zasiąść dziennikarze z jego reżimowej tv.

6

27 lutego 1942 roku w niemieckim obozie koncentracyjnym Auschwitz został zamordowany Edward Zajączek, uczestnik wojny polsko-bolszewickiej, działacz Narodowej Demokracji, Obozu Wielkiej Polski i Stronnictwa Narodowego. W latach 1929-1939 był redaktorem i wydawcą miesięcznika "Młody Narodowiec", współredagował także czasopisma "Głos Robotniczy" i "Hasło Polki". 23 lipca 1935 do 13 października 1935 przebywał w obozie w Berezie Kartuskiej jako kara za działalność opozycyjną.

W czasie okupacji udzielał pomocy żydowskiemu adwokatowi dr. Danielowi Grossowi. Był inicjatorem stworzenia konspiracyjnej organizacji polityczno-wojskowej "Patria", która zrzeszała młodzież i przedwojennych członków ugrupowań narodowych. W grudniu 1939 roku weszła ona w skład Narodowej Organizacji Wojskowej. Pełnił funkcję prezesa Okręgu Cieszyńsko-Podhalańskiego Stronnictwa Narodowego.

(fotografia ze zbiorów Jacka Kachla)

https://scontent.fktw5-1.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/274013981_10158855955908237_4183507914409040896_n.jpg?_nc_cat=100&ccb=1-5&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=AGZPt1rLAVIAX9c7Z6d&_nc_ht=scontent.fktw5-1.fna&oh=00_AT_74eKRUcTK_s3VAdygVLlC5sO1U_aephG8bZ1FG59rog&oe=621FCFCD

17

2

Pięknie Kozaki walczą z ruskami!

Bohaterowie.

8

12

Duda i Morawiecki zyskali w moich oczach. Jako ludzie i politycy.

Nie spodziewałem się, że to kiedykolwiek napiszę.

1

Za ostatni grosz kupię dziś chociaż cień

Tamtych dni co razem mijał nam dzień za dniem

Tamtych dni co nawet brakowało na maczugi

Chwilę później na poważnie każdy poznał smak maczugi

Pozdrawiam tych kumpli, którzy żyją w miejskiej dżungli

Zawsze z bańką ku górze, pośród afer i kłótni

Nic nas nie poróżni kiedy zapanuje jedność

Nic nas nie poróżni gdy szacunеk to codzienność

Jak jesteś pazеrny znaczy, że ci wszystko jedno

Bez zastanowienia znaczy: dla brata w ciemno

Dym Knf

3

@CatalanDream to samo co ruscy. Zawsze się "zwąchają"...

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?