1

Ludzie co wy z tym Hummelsem? Mats mógłby przyjść za Pique, tak za Pique! Nie może być na środku obrony 2 tak wolnych zawodnikow. Dlatego przyszedł Mathieu (szybki i w miarę zwinny) żeby był uzupełnieniem dla Gerarda.

0

Pedro się pożegnał w taki sposób jakby już więcej mieli razem nie zagrac. Oczywiście się czepiam, a nie doszukuje ewentualnego odejścia Pedro :-)

0

Może i nie zaczną, ale dzięki tym pieniądzom bedą mogli przeprowadzać transfery gotówkowe (teraz najczęściej biorą wolnych zawodnikow albo wypozyczaja) które pozwolą podnosić poziom drużyny. Jeżeli ta reforma wejdzie w życie, to jej efekty będą widoczne dopiero po 3-4 latach od jej wprowadzenia (takie wyraźne efekty). Jestem ciekaw kogo miał Bartomeu na myśli w ostatnim zdaniu (znaczy wiadomo, ze Real, bo komu innemu opłacało by się sprzeciwiać tym zmianom? :-) )

5

Pewnie się Messi trochę zdziwi jak zobaczy jak intensywne są treningi :-)

0

Ja chciałbym się dowiedzieć czy my szukamy stopera, który będzie nr 1 czy 4? Tym 4 miał być Mathieu i co kupujemy kolejnego nr 4? I dlaczego Barcelona chcąc "wzmocnić" obronę kupuje REZERWOWEGO Arsenalu, czemu? Może się nie znam na piłce ale jeżeli Belg przyjdzie do Barcelony to się nic nie zmieni. W obronie nie będzie lidera, a taka osoba jest niezbędna w każdym zespole. Bo kto nim ma być? Pique? W tym momencie w podstawowym składzie widzę Bartrę i Mathieu (tak wiem dopiero 1 sparing był z jego udziałem). Mathieu? Nie no sory, z całym szacunkiem, ale to nie jest lider. I zostaje Bartra (Belga nie liczę, bo czuję że za często nie będzie wchodził). Tak Marc takim liderem mógłby być, tylko nie wiem czy już w tym wieku jest w stanie i posiada odpowiedni szacunek żeby zapanować nad całym blokiem obronnym. Myślę, że Marc to melodia przyszłości, za 3-4 lata może i być liderem, ale na razie jego rola powinna ograniczać się do pomagania LIDEROWI. Takie moja uwaga :)

1

Tak sobie wyobrazilem jak może wyglądać gra Barcelony pod wodzą Enrique. Powiem szczerze, ze ciarki mi przeszły po plecach. Mam ogromną nadzieję, ze nie będzie opieprzania się na boisku. Dam tu przykład Lavezziego w finale. Chłop mimo ze grał 45 minut to naprawdę zrobił dużo dobrego, tylko niestety Argentyna nie miala odpowiednich zmienników. W Barcelonie jest inaczej. Neymara może zmienić dynamiczny Pedro, Deulofeu czy Cuadrado(jak przyjdzie) i nie ma aż tak dużej dysproporcji między podstawowym zawodnikiem a rezerwowym.

3

Myślę, ze w przeciągu najbliższych 2 sezonów Koke dołączy do Barcy. Atletico nie będzie w stanie utrzymać konkurencyjnosci z Barca i Realem i wtedy pozwolą mu odejść bez problemów :)

2

Z Roma przegrali 1:0 bodajżez Interem zremisowali i teraz przegrali. Ale równocześnie mogło mi się to przysnic :)

7

Ale co w tym dziwnego? Trenuja 2 razy dziennie po 2h i z tego co mówią zawodnicy intensywniej niż w ostatnich latach. To jest logiczne, że brakuje świeżości. Dzięki temu, ze Barca nie gra w zadnym superpucharze to są na innym etapie przygotowań niż Real, bo oni grają z Sevilla za 10 dni, a Barca 23 sierpnia dopiero. Myślę, ze dopiero Puchar Gampera odsloni nam trochę tajemnicy jak będzie wyglądać Barcelona w tym sezonie pod wodzą LE

0

Zgadzam się z Dunga z tym ze Ney powinien wystąpić w czapce Brazylii albo bez niej oraz także uważam za idiotyczne to pajacowanie Luiza z koszulka Neymara. Zachowali się tak jakby umarł albo już nigdy więcej w piłkę miał nie grać a przed nim jeszcze 2 mundiale są.

1

Artykuł w ogóle nie oddaje rzeczywistej sytuacji. Fakt, Mathieu poprawia nam średnią, ale czy przy stałych fragmentach broni się tylko 2 stoperów? Jak dodamy Albe i Alvesa i zestawimy całą naszą czwórkę z obrońcami Realu czy Atletico to już tak różowo nie jest.

1

Naprawdę takie zachowanie nie przystoi kibicom Barcelony, ba! normalnemu człowiekowi nie wypada tak robić. Uważam, że na czwartego stopera się nadaje, ale mam nadzieję iż w niedługim czasie dołączy do nas stoper naprawdę światowej klasy ( po co nam dobry? Mamy dobrego Bartrę, który z każdym treningiem będzie podnosił swoje umiejętności) który będzie miał jaja żeby opieprzyc największe gwiazdy. Tego oczekuję od Zubiego

3

No przecież wiadomo, ze nie zagra. Zaproszenia już były chyba na początku tego roku jak jeszcze VV był zdrowy :P

0

Nie widzę przeszkód w tym aby to United kupiło Blinda :) ja się tak zastanawiam, przecież ideą transferu jest podniesienie poziomu drużyny, a Holender nawet się z nim nie zrowna (wolę 10000 razy bardziej Bartrę, który w końcu powinien otrzymywać dużo więcej minut). Czyli, że co? W zarządzie zasiadają sabotażyści? Innego wytłumaczenia nie widzę :D

0

Z Nicea dostępny będzie już Bravo. Ciekawe jak Enrique rozdzieli minuty między tą trójką w najbliższych sparingach bo 3 bramkarzy chyba nie będzie brał na mecz, bo jaki sens ma być 30 minutowa wizyta w bramce? Pewnie będą się rotowac, że co mecz inny zostaje e domu a dwójka gra po 45 minut. No ale zobaczymy! :P

12

Nie oceniaj ludzi po wieku :) niejeden 15 czy 16 latek wykazuje się większą dojrzałością niż dwudziestolatkowie albo nawet ciut starsi :P

0

Luis Enrique jak widać ma bardzo duży wpływ skoro praktycznie w miesiąc zamknęli transfer. To pokazuje jaki respect czuje zarząd. Oby tak dalej

0

Ci co odpadli w grupie wracają 24 lipca, Bravo 28, a Argentyńczycy pewnie coś koło 10 sierpnia

0

Ale MS bodajże się nie liczą, także LM to priorytet a tam Ronaldo był "lepszy". Chodzi mi, ze miał lepsze statystyki.

1

Wiadomo, że nagrodę dostanie Cristiano, bo w tej nagrodzie najważniejsza jest Liga Mistrzów (kiedy nie ma mistrzostw Europy) a jak wiadomo Ronaldo strzelił 17 bramek i zdobył puchar także faworyt jest jeden. W najlepszej trójce nie przewiduje że będzie gracz Barcelony... a może jednak? :)

0

Barcelona powinna renegocjować umowę, aby już od bieżącego roku Nike płaciło ok 65mln € rocznie (bez przedłużania umowy) i w 2018 roku zażądać kolejnej podwyżki do ponad 100 mln € rocznie. Spokojnie można takich warunków wymagać. Raz, że postraszyć ich Adidasem a dwa, że grono kibiców rażąco się poszerzy. Wiadomo Urugwaj to mały kraj, ale wraz z przyjściem Neymara, Barcelona na pewno zyskała wielu fanów. Do tego dochodzą Chiny, albo prościej Messi ma rzesze fanów w całej Azji a wiadomo ze w Azji mieszka 60% ludzkości i przyrost naturalny jest tam największy

1

Luis Suarez też spontanicznie ugryzł Chielliniego, ale kogo to obchodzi? :) zresztą nie wierzę w ich tłumaczenia.

1

Tak dla krytyków Messiego. Leo średnio na mecz biegal 8,95km, grając 3 mecze po 120 minut wychodzi na to jakby grał dodatkowo jeden mecz. Wychodzi na to ze bez dogrywki biegal średnio 7,83km co jest wynikiem naprawdę bardzo słabym. Dla porownania Masche (tak wiem inna pozycja, ale grał w tych samych meczach a więc: wilgotność i temperatura powietrza taka sama, przeciwnik taki osób oraz intensywność meczow taka sama) średnio przebiegł 11,6km, bez dogrywki 10,15km a więc średnio o 2,32km. To jest przepaść, jak jeszcze doliczymy fakt, ze taki Messi narzeka jaki to był zmęczony to co ma Javier odpowiedzieć? Enrique musi to zmienić

3

Nacjonalizm wraca na szwabskie tereny? Nowa Rasa Panów nam się narodziła

1

Wiesz niektórych nie stać żeby dawać po parę tysięcy złotych, ale każdy przyzwoity człowiek powinien włączać się do akcji Banków Żywności, bo jak zrobisz zakupy nawet za te 50 złotych i oddajesz je to możesz komuś bardzo pomóc. To samo z dawcami krwi i szpiku kostnego. Przecież to nic nie kosztuje a może komuś uratować życie.

0

TVP to w końcu telewizja publiczna, płacimy abonament więc wymagamy :) gdyby się zebrało podpisy z prośbą o usunięciu Szpaka z kabiny komentatorskiej

0

Ciekawe komentarze nigdy nie są za długie :P

0

I takie są Twoje argumenty? Było 10 zawodników wytypowanych do ZP. Drogą dedukcji pokażę Ci że jednak na nią zasłużył. Di Maria grał nieźle, drugi motor napędowy Argentyny. W meczu ze Szwajcarią ok40 strat. W najwazniejszych meczach nie gral, to samo tyczy się Neymara. Neuer wybrany najlepszym bramkarzem więc nie zgarnie dwóch nagród. Pewnie uważasz że James powinien zdobyć? Fakt dwie bramki zdobył przedniej urody, ale jak dla mnie z Brazylią zawodził, poza tym przeciwnicy też wysokich lotów nie byli. Mueller, Hummels? Bez przesady. Mats strzelil dwie bramki, ale dziś pokazał, że przy szybkim obrońcy nie daje sobie rady (patrz Lavezzi, i Messi kiedy minął Neuera) a Mueller grał solidnie, ale w żadnym meczu nie był wybitnym pilkarzem. Został Masche i Robben. Jedyni zawodnicy, którzy mieli prawo ubiegać się o ZP obok Messiego, Holender dużo brał gry na siebie, jednak to Messi wypracował kolegom więcej sytuacji i sam strzelił 1 bramkę więcej. Był bardziej decydujący.

0

To kto na ZP wg Ciebie zasłużył?

0

Pewna grupa z tej "23" Argentyńczyków nie dotrwa w dobrej formie na kolejny mundial. Romero, Garay, Rojo, Masche??, Di Maria, Aguero i Messi. Pewnie ci zawodnicy utrzymają wysoki poziom, ale Albicelestes potrzebują młodych, przebojowych zawodnikow.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?