NeroTFP1
Dołączył/a: listopad 2023
Gliwice
20 obserwujących
4 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
10
@FabianekMrozek
"Haaland w Realu to byłaby tragedia."
Już to słyszałem przy przyjściu Mbappe. I faktycznie, to jest tragedia, tylko dla Realu.
2
@ShawnC
Co do transferu Turana to bym jeszcze dodał fakt, że on słabe mecze miał przede wszystkim dlatego, że był wystawiany w drugiej linii w ustawieniu 4-3-3, co nie było jego naturalną pozycją. Niejako też dublował pozycję, bo na jego miejsce był Neymar. Pamiętam, gdy Brazol złapał kontuzję, a Arda zagrał na swojej nominalnej pozycji i wtedy naprawdę błyszczał.
3
@Pawel13sz
Już kiedyś tak było na La Rambli, potem się naprawiło, więc pewnie znów się naprawi.
2
@Lionel_Messi10
A ja sobie tak z tyłka tą kwotą rzuciłem :D
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-16914822#comment-16914852
4
@Lionel_Messi10
Oby poszło. Tak do 110 może…
2
@Gary
Wiesz co, ja też się długo gryzłem z tym, długo odwlekałem, ale potem zauważyłem, że w tym wszystkim trzeba trochę odwagi i szaleństwa. Też się na to przygotowałem, bo najpierw nazbierałem uczniów, potem działałem na nierejestrowanej, a gdy zbliżałem się do limitu, to ruszyłem z działalnością.
Co do komfortu, to tak, bycie na swoim wymaga dyscypliny, ale też gdy wiesz, że pracujesz na swój własny rachunek, to ta motywacja jest większa. I komfort psychiczny nieprawdopodobny.
uważam, że obie opcje są równie dobrze. I etat, i działalność. Grunt to znaleźć to, co nam pasuje i to, co gdzieś tam z nami współgra.
Co do wyjazdu, to tak, jedziemy nad morze. W poniedziałek Hel. Wiem, że polskie morze nie jest tak modne, ale ja po pierwsze nie lubię wielkich upałów, więc ta pogoda nam pasuje, a dwa - no po prostu kocham polskie morze, ten klimat, otoczenie, dzikie plaże w tajemniczych miejscówkach. To moja oaza :D
0
@Aequlibre tak jak @Gary napisał ;)
1
@Lionel_Messi10
Dziękuję. Tobie również. Tam oby transfery wleciały :D
4
@damianex10
Powiem tak. Marzę o tym, oczywiście. Tak naprawdę ekranizacja to jest punkt zwrotny w życiu każdego pisarza. Raz, że dostajesz kasę za ekranizację, a dwa, że to tak nieprawdopodobnie napędza sprzedaż książek, że w zasadzie nie ma co zbierać. Nie mówiąc już o tym, że to rodzi Ci kolejne spotkania autorskie, które też są przecież wynagradzane przez organizatorów :D
0
@draxidox
Widziałem ten materiał. Niesamowicie podskakiwali, nawet agresywni byli, a gdy policja przyjechała to grzecznie i potulnie. A funkcjonariusze? Fantastyczni. Kompetencja, znajomość przepisów i jeszcze ten konkretny ton. Oby więcej takich policjantów, bo widać, że panowie znają się na rzeczy.
5
@damianex10
Wiesz co, ja robie tak, ze przez 9 miesięcy w roku płacę full składki, więc zrobiłem sobie takie założenie, że to, co miałbym na ZUS zapłacić przez ten czas zawieszenia działalności, czyli prawie 2000 zł miesięcznie plus około 1000 zł zdrowotnej, to przez te trzy miesiące w części wpłacam sobie na swoją własną poduszkę finansową, by mieć jakieś zabezpieczenie :D
Na emeryturę z Zusu, mimo płacenia pełnych składek, i tak nie liczę. Swoje życie staram się prowadzić tak, jakby tej emerytury z zusu miało nie być, a jeżeli coś będzie, to potraktuję to po prostu jako miły dodatek.
Zresztą liczę, że książki będą moją emeryturą, a nawet jeżeli nie dałbym rady już uczyć, to chciałbym an emeryturze pisać dalej książki. W ogóle chciałbym tylko żyć z pisania, ale do tego jeszcze daleka droga :D
Co do nowej książki, to będzie ona opowiadała o mężczyźnie, który wraca do domu i chce świętować z żoną rocznicę ślubu, a ona mówi mu, ze nie ma czasu, bo spieszy się na… jego pogrzeb. To będzie thriller, ale nic więcej nie powiem, poza tym, że będzie sporo absurdu i rycia bani :D
1
@clyde
Na pewno dam! Dziękuję!
@michaleu
Kawę kocham, ale herbaty też dużo piję :D
@partymaker przepraszam :D
@Szklaner umowa zabrania mi publicznego krytykowania wydawnictwa xd
2
@Aequlibre
Tak, nadpłacanie składki zdrowotnej za cały rok przy przekroczeniu progu to bardzo bolesna rzecz. Zwłaszcza, gdy przekroczysz ją w grudniu. Też tego się bałem, gdy byłem na ryczałcie, ale teraz przeszedłem na książkę przychodów i rozchodów, więc płacę na bieżąco. I jest tak jak mówisz, czasem opłaca się odpuścić i poświęcić jakąś kasę, by nie stracić na tym w kontekście całego roku.
5
@Aequlibre
Tak, zawieszam z końcem miesiąca, bo aż słabo by mi się zrobiło, gdybym miał płacić składki ZUS na ten czas, a niewiele zarobić. To znaczy może i bym coś przez ten czas zarobił, ale pod kątem tego, co musiałbym dać ZUS-owi, to taniej mi jest zawiesić.
@Szklaner
No w sumie racja.
@clyde
Nowa książka jest napisana od jakiegoś miesiąca i od jakiegoś czasu szuka wydawcy. Szukam lepszego, bo z pierwszego nie byłem zadowolony :D
5
@Aequlibre
Sam siebie zwolniłem, co jest poniekąd prawdą. A tak na serio, to po prostu prowadzę działalność i celowo zasuwam od września do końca maja, by od czerwca do końca sierpnia mieć spokój. Zresztą i tak od czerwca nie mam już uczniów :P
5
@lajcior
Dziękuję i uszanowanko.
@gumaz
Czyli Portugalia z mistrzostwem świata?
@misterio
Sprytny ruch, panie kierowniku!
65
Dzień dobry.
Jest mi niezmiernie miło poinformować, że rozpoczynam trzymiesięczny urlop, co mam zamiar wykorzystać m. in. na obserwowanie poczynań potężnego Deco.
Życzę miłego dnia i smacznej kawusi oraz herbatusi.
2
Żeby w tym gąszczu dobrych informacji nagle nie umyślało się Fatiemu, że on chce zostać xD
1
@Hosh
Czarny broni białych.
4
@D10SLEO
To nie jest wrażenie. Napoli będzie mogło skreślić piątego trenera xD
0
@lithotripter
Oj tam, czepiasz się. Przepisy są po to, by były, a nie po to, by były jasne czy sensowne.
To tak jak masz zaległość w podatku w wysokości 1 zł, to wysyłają Ci upomnienie, a koszt wysłania tego listu jest z pewnością większy xD
4
@Hosh
Chciał oszukać państwo na całe 6 zł. Dobrze, że go złapali. Ufff!!!
1
Błędnie nabity podatek od pizzy kosztował restauratora z Gdańska 2,5 tysiąca złotych. Taką karę nałożył urząd skarbowy po przeprowadzeniu zakupu testowego.
Błąd polegał na nieświadomym zastosowaniu błędnej stawki VAT. Pizza w Polsce co do zasady jest opodatkowana stawką 8 procent jako gotowy posiłek. Nie wiedzieliśmy jednak, że owoce morza (w tym krewetki) są w polskim prawie traktowane jako towar luksusowy i wymagają pełnej stawki 23 procent VAT, nawet jeśli stanowią jedynie dodatek do pizzy - tłumaczy Grzegorz Klein, właściciel pizzerii Sabroso w Gdańsku, na którą nałożono mandat.
Kontrola skarbowa miała znaleźć ten błąd, wykonując zamówienie testowe, czyli tzw. zakup kontrolowany. Mandat w wysokości 2500 zł został wystawiony przez urzędników z Urzędu Skarbowego w Sopocie za naruszenie przepisów karno-skarbowych poprzez zaniżenie stawki podatkowej.
2
@macio_944
To ustalone. Teraz tylko obstawiać z kim wygramy w finale.
6
MŚ 2010
Kibice Barcelony oglądają grę Davida Villi, który jeszcze przed rozpoczęciem mistrzostw świata podpisał kontrakt z Barceloną. W nowym sezonie Villa przyczyni się do mistrzostwa Hiszpanii i triumfu w Lidze Mistrzów.
MŚ 2026
Kibice Barcelony oglądają grę Anthonego Gordona, który jeszcze przed rozpoczęciem mistrzostw świata podpisał kontrakt z Barceloną. W nowym sezonie Gordon przyczyni się do mistrzostwa Hiszpanii i triumfu w Lidze Mistrzów.
7
@Herato
W tamtym dniu coś we mnie pękło i każdy kolejny wpierdziel nie robił na mnie już większego wrażenia.
6
Pięknie!
3
@Eto'o9 R10 @Encore
No niestety budowanie kadry na sentymencie źle się kończy. Najpierw Ancelotti nie powołał Neymara, ale potem się ugiął, bo presja była zbyt wielka.
4
Neymar przeszedł wczoraj rezonans magnetyczny i wyszedł z kliniki z opuszczoną głową, wyraźnie bardzo przybity.
Sztab Carlo Ancelottiego podejrzewa, że Santos ukrywał przed CBF prawdziwą powagę kontuzji, wspominając jedynie o lekkim obrzęku w łydce.
Na tę chwilę Neymar wypadł z meczów towarzyskich przeciwko Panamie i Egiptowi.
5
O matulu.