0

@kremowka2137 "Dziękuję za przylepienie mi etykiety, niestety błędna. Niech żyje Gąbrowicz."
Bardzo proszę.
"I jakiś dowód na to? Ja przedstawiłem, że Polacy byli druga najliczniejszą grupą w przykładowym dość dużym obozie, ale biorąc pod uwagę, że te obozy były na terenie Polski można się domyśleć, że w innych było podobnie"
Ty naprawdę mas, co z głową. Dla Ciebie dowodem jest to, że Polacy byli najliczniejszą grupą? To ma być dowód? Próbujesz tu stosować jakieś proporcje. Na tej samej zasadzie podałem Ci, że Pplacy mieli najmniej kolaborantów i to jest dowód. A tak na serio to poczytaj trochę i możw się dowiesz.
"Nie widzisz, że przedstawiam dwa scenariusze?"
Równie prawdopodobne jak to, że był tam Kapitan Ameryka. Zapominasz o trzecim, najbardziej prawdopodobnym. Zabili ich Niemcy.
"Łuski z NIEMIECKIEGO (podkresliłeś to jakby było jakoś super ważne) karabinu nic nie wnoszą, bo nei dycydują kto ciągnie za spust, to Ci tłumaczę."
Tłumacz dalej to może sam w to uwierzysz. Może jeszcze czołg dostali od Niemców?
"Tak wynika z opowieści świadków, według tych z raportu też tam byli, poza tym że śledztwo prowadzono w 2000-2004, to jeszcze było w latach 50, kiedy pamięć o tym była lepsza."
Proszę opowieść świadka a nie wypociny okopress.
http://www.antyk.org.pl/ojczyzna/jedwabne/orlowski-1.htm
Ciekawy fragment dotyczy zeznań Żyda po wojnie. Do stworzenia listy Zydów znacznie przyczynil sie Zyd-gestapowiec zarzadzajacy Suwalkami Waldemar Maczpolowski, który w nagrode za likwidacje punktów oporu zostal podniesiony do rangi kapitana gestapo.Z jego zeznan na sadzie jaki odbyl sie po wyzwoleniu w Bialymstoku wynika jednoznacznie, ze egzekucji na Zydach w Jedwabnem dokonali Niemcy.

Oni to 10 lipca 1941 roku spedzili Zydów na rynek. Mlodym Zydom rozkazali rozebrac pomnik Lenina i zaniesc go do stodoly poza miastem, ze spiewem: "mysmy winni tej wojny". W stodole tej wykopali dól i zostali rozstrzelani (okolo 46 osób). Z rynku wpedzono okolo 160 osób - calymi rodzinami do stodoly, która zamknieto i podpalono.
"Spisek? Typowe. Oczywiście mitologia jaka narosła wokół tego, kto i dlaczego wstrzymał ekshumację jest ciekawa:"
Ciekawa to jest ściema, jaką próbujesz wciskać. Może sam w to wierzysz, ale to tylko pokazuhe Twoją inteligencje.
https://wprawo.pl/pseudoekshumacja-pod-zydowski-dyktat-polska-racja-stanu-raport-z-ekshumacji-w-jedwabnem/
https://nczas.com/2021/06/02/sommer-tajemnica-ekshumacji-w-jedwabnem-ukrywali-to-20-lat-zobacz-dowody-video/

0

@kremowka2137 "Chociażby tym, że na Białorusi odbiera się ludziom wolność i niszczy opozycję nie zgadzająca się z władzą? Natomiast rozganianie zgromadzeń pro-epidemików, któryz się naoglądali filmów z żółtymi napisami to nie jest atak na wolność, tylko ochrona społeczeństwa przed gorszymi konsekwencjami, które może wywołać wirus, bo Ci ludzie po prostu nie myślą i widzą jakieś spiski?"
Czyli parafrazując Kazika nasza wolność jest lepsza niż wasza. U Łukaszenki też ktoś siedzi i pisze to samo tylko w drugą stronę.
" Jeśli kontrargumentujesz, że nie byli drugą najliczniejszą grupą to przedstaw jakąś teorię,"
to bardzo naukowe podejście, typowe dla lewicy. Z proporcji zamoast z historii. To napiszę, że było ich najmniej bo Polaków było nakmniej wśród kolaborantów niemieckich.
" Według raportu zrobili to z Niemieckiej inspiracji, więc mogli współdziałać z Niemcami. Poza tym dlaczego mieli się im chwalić? W jednej akcji powiedzmy 1 rok wczesniej prowadzonej przeciwko Niemcom zdobyli broń, za rok wzieli się za Żydów z użyciem tej broni, po co mieli się chwalić, Niemcom, co ty sobie dopowiadasz?"
Naprawdę nie pomyślis nawet przez moment? Jeżeli było to pod okiem Niemców to twierdzisz, że pozwoliliby wrogowi nosić broń nawet taką zdobytą rok wcześniej?
" Twój świadek jest większy, niż mój. Wybacz, ale według raportu IPN świadków było wielu."
tego raportu, do którego dokumentów nie ujawnili? Moi świadkowie przynajmniej byli na miejscu w przecowieństwie do tych, którzy słyszeli z opowieści.
"Wszystkie fakty na to wskazują, więc nie będę twierdził, że czarne jest białe" fakty są takie, że jak ekshumacja zaczęła iść niw pomyśli pewnych osób to została wstrzymana tak jak całe śledztwo, a akta utajnione.

0

@kremowka2137 "Porównywanie tego co się dzieje w Niemczech i Francji do Białorusi, myślałem, że większych głupot dziś nie przeczytam co były, a jednak winszuję."
Jak zwykle merytorycznie. a czym się różni?
"Stoując jednak interpolację liniową można założyć, że Polacy byli drudzy po Żydach w liczebności bycia kapo."
Znów nie wiesz o czym piszesz. Stosujesz jakieś proporcje zamiast napisać, że nie wiesz, ale pisanie, że polskich kapo było najwięcej bo w obozach było najwięcej Polaków jest śmieszny. Nikt nie twierdzi, że takich Polaków nie było, ale używanie proporcji do wyliczenia jest zwyczajnie głupie.
"Stań i będe sztrzelał w ciebie z łuku zobaczymy czy 1 z 10 będzie w tej sytuacji takie samo jak 10 z 100 ;)" było uczyć się w szkole.
"może zakładać "użyczenie" broni przez Niemców, lub Polacy mogli ją zdobyć innymi sposobami"
Głupszego argumentu nie słyszałem. W czasie wojny Niemcy pożyczają broń napadniętym XD. I drugi, że Polacy zdobyli tę broń na Niemcach a później się tym pochwalili przy nichXD. Ten argument jest jeszcze lepszy.
"W żaden sposób nie podważa to jednak zeznań świadków, którzy widzieli Polaków, tak więc kolejny błedny trop. Tak jak nie podważa to, że jedna rzecz się różni czy ich zostawiono w stodole czy zakopano." podważa bo to kolejna rzecz, o której kłamią. Tak samo jak naoczny świadek, kt{ry jak się okazało przebywał w tym czasie w zupełnie innym mieście. Może posłuchaj zeznań prawdziwych naocznych świadków, którzy jeszcze żyją. Są nagrane wywiady z nimi. Ale to nie pasuje Ci do narracji, którą wbiłeś sobie do głowy. Dla Ciebie to byłoby straszne pomyśleć, że to jednak nie Polacy są winni.

0

@sergio5 Umtiti do Realu. Oczywiście w każdym meczu kibicuje Realowi, aby przegrał

0

@kremowka2137 "W kraju są zamieszki policja pałuje się z protestującymi, a ty pytasz czy coś im nie zagraża jak tam nawet Polaków pałowali heh xD"
a jakie są tam obecnie zamieszki? Ilu uchodźców spałowali? Czemu do nich przylecieli jeżeli jest wojna na Białorusi? Może niech nie jadą do Francji i Niemiec bo tam też ciągłe protesty antyszczepionkowe i policja pałuje.
"Dokładnie tak było od 3 do 6 polskich kapo w obozach xD Statystyk nie przedstawiłeś, ale mówisz ile ich było? To co ty tam bajdurzysz o tej śmieszności?"
Żałosny jesteś. Nie masz pojęcia czy byli lub ilu ich było, ale brniesz w to dalej.
"Jak napiszesz jeszcze raz po polsku, to się odniosę."
tak. Manipulujesz. Holenderskich Żydów przeżyło jedynie 30tys mimo że nie mieli kar za pomaganie. Z drugiej strony napisałeś, że samych Polaków pomagających Żydom było 300tys. Niew, że nie dotyczą tego samego, ale porównaj je sobie.
" Złapać jedną wystrzeloną w ciebie strzałę z 10, to procentowo to samo co 10 ze 100, ale jakoś wydaje się, że masz większą szanse na tę 1 z 10, na tym polega Twoja manipulacja procentami."
Problem w tym, że wszystko co piszesz to Ci się wydaje i właśnie pokazałeś swoją inteligencje. Właśnie, że mam dokładnie takie same szanse złapać 10 ze 100 jak i 1 z 10. W liczbach bezwzględnych jest różnica, ale procentowo jest to samo i szanse są takie same. Ale się ośmieszyłeś.
"Także tak, utajnione wyniki, spiseg, masoni, radzę odstawić Brauna, bo widać szkodzi"
Radzę odrobinę poczytać bo nawet nie masz pojęcia o czym piszesz. Tak się jednak składa, że w tym podsumowującym, wydanym przez IPN wydaniu, właściwie nie ma żadnych materiałów z tego śledztwa.
jedyną publiczną informacją o umorzeniu postępowania jest informacja o powołaniu się na jakieś dokumenty, mające status tajnych. – Dlaczego one są tajne? Z tego powodu, że to śledztwo jest umorzone, a polski Kodeks postępowania karnego przewiduje, że akta śledztw umorzonych są tajne. Co wynika po pierwsze z możliwości wyciągnięcia dalej tego śledztwa, bo umorzone nie oznacza zakończone, a po drugie to wynika z tego, że chroni się oskarżonych, ludzi którzy składali zeznania. efekt jest taki, że było jakieś śledztwo 21 lat temu i żadne dokumenty z wyjątkiem fragmentu jednego raportu nie ukazują jego wyników.
Dokumenty ze śledztwa odtajniono dopiero 2 m-ce temu. W ,,mogile 1’’ odnaleziono szczątki i pocisk oraz różne przedmioty należące do ofiar. W ,,mogile 2’’ były szczątki ludzi i kamiennego Lenina. ,,Mogiła 2’’ znajdowała się W OBRĘBIE stodoły, a nie na żydowskim cmentarzu. ,,Odkrycie to zweryfikowało więc relacje świadków o zakopaniu ofiar tej grupy na terenie cmentarza żydowskiego. Zarazem podważa ono wiarygodność i innych relacji. udało się wydobyć część szczątków i innych niemych świadków tych wydarzeń. W obrębie stodoły znaleziono 46 łusek od naboi używanych w NIEMIECKIM karabinie Mauser. Jest do wskazówka przemawiająca za tym, że przed(?) podpaleniem stodoły sprawcy zastrzelili ofiary. Łuski zostały znalezione także przy stodole, od strony ogrodzenia. Co więcej, pozostałości naboi niemieckich znaleziono w mogile z kamiennym Leninem. W ,,mogile 1’’ znaleziono pocisk 9 mm stosowany m.in. w niemieckich pistoletach będących na wyposażeniu III Rzeszy Luger P06 czy Walther P38. W stodole znaleziono też przedmiot opisany jako ,,stożek żelazny’’ i zidentyfikowany jako ,,wypalony zapalnik’’, część decydująca o eksplozji materiałów wybuchowych. W pobliżu odnaleziono też bagnet.
W mogiłach znaleziono dużą ilość monet (carskich, polskich, sowieckich, niemieckich), złote obrączki, złote kolczyki, sygnety, złote i srebrne łańcuszki, srebrny zegarek, bransoletki, co mówi, że celem sprawców był mord, a nie grabież. To nie były ,,złote żniwa’’ z urojonych opowieści Tomasza Grossa.

0

@kremowka2137 "Z tego co wiem, Deklaracja Praw Człowieka nie reguluje, że trzeba ubiegać się o Azyl w kraju ościennym: "Powszechna deklaracja praw człowieka w artykule 14 głosi: 1. Każdy człowiek ma prawo ubiegać się o azyl i korzystać z niego w innym kraju w razie prześladowania". Rozumiem, że w tym kraju jeszcze respektujemy te dokumenty czy to też "Lewicowe" brednie?"
A mówi Ci coś konwencja genewska i art. 31? Umawiające się Państwa nie będą nakładały kar za nielegalny wjazd lub pobyt na uchodźców przebywających bezpośrednio z terytorium, na którym ich życiu lub wolności zagrażało niebezpieczeństwo w rozumieniu artykułu 1" jakie niebezpieczeństwo grozi im na Białorusi?
"Histeryzujesz" chyba Ty. I coż za argument, nie do podważenia.
"Pewnie ciężko będzie o statystyki (jesli takie masz to chętnie się zapoznam), które narodowości pewłniły funkcję strażników do pilnowania więźniów poza Niemcami. Jednak jeśli budujesz sobie kryształową figurkę to warto byłoby nie mieć skaz inaczej lepiej trochę się ściszyć niz wystawiać na śmieszność."
Czyli nie masz zielonego pojęcia, nie widziałeś statystyk, ale Polacy źli bo znalazło się 3 czy 6 takich na 35mln. Niektórzy jak widać nie widzą niczego innego poza rysami i nie przeszkadza im wystawianie siebie na śmieszność.
" Manipulujesz procentami:
"W chwili wybuchu II wojny światowej w Holandii mieszkało ok. 140 tys. Żydów. Aż 102 tys. z nich zginęły podczas Holokaustu"
Ale przyłapałeś mnie na błędzie. Zamiast 25% ocalało 27%.
"W Polsce zginęło ich według szacunków od 2,6 do 3,3 mln wiadomo, że na mniejszej populacji procent ocalałych będzie mniejszy" ładne szacunki. Margines błędu tylko jakieś 30%. Manipulacja była po Twojej stronie bo sprawiedliwych wśród narodów Holendrów jest niewielie mniej niż Polaków, ale Żydów holenderskich przeżyło 38tys. a sam napisałeś, że 300 tys. Polaków ratowało Żydów. To jak to jest?
"Przecież IPN prowadził śledztwo w latach 2000-2004..." i jakie są wyniki? A tak, przecież jest to utajnione. Ekshunacji też nie wolno robić bo jeszcze wyjdzie, że Niemcy strzelali.
"Pozostaje mi to podsumować jako xD" tak się śmieję czytając Twoje wypociny

0

@kremowka2137 "Chodzi mi o to, że dziś ludzie którzy chcą pomóc są nazywani Lewicą, a Ci przeciwni Prawicą/Konserwatystami/Narodowcami. Chodzi o to, że podobnie było wtedy, że byli ludzie, ktorzy pomagali i Ci, którzy tego nie robili, a wręcz przeciwnie, bo byli antysemitami, ale o tym się nie mówi."
1. Co grozi tym osobom na Białorusi? Chyba uciekli przed" wojną i są tam bezpieczni.
2.lewicą nazywa się ludzi próbujących sprowadzić do nas osoby niewiadomego pochodzenia a pozostali chcą, aby granice były chronione a ludzie mogli czuć się bezpiecznie w swoich domach.
3. To, że ktoś nie pomógł żadnemu Żydowi nie oznacza, że był antysemitą. Co więcej nawet szmalcownicy mogli nimi nie być tylko robili to dla zarobku. A czy Żydzi wydający Żydów są antysemitami? Poczytaj np o Stelli Goldschlag.
"Piszesz tak jakby Polacy też nie byli Kapo w obozach, nie ośmieszaj się."
A ilu masz takich Polaków na tle innych narodowości?
"weźmy pod uwagę 5000 (Holandia) vs 7000 (Polska) odznaczeń, tylko ludzi 2x mniej ;) no cóż..."
A jaka kara ich czekała za pomoc? Śmierć? Tak dla przypomnienia to holenderski żydów ocalało ok. 25% wię c chyba bardziej pomagali ich łapać niż ukrywać.
"w Polsce budowana jest chora narracja - nie przeczytasz w podreczniku do historii o zbrodniarzach AK, polskich Kappo w obozach, budowana jest wizja świętej, uciśnionej i niepokalanej Polski. Polacy mają ten dziwny kompleks do podbijania swoich osiągnięć. Przy jednoczesny odrzucaniu takich oczywistości jak Jedwabnem"
Czyli na podstawie książki fabularnej napisanej przez Grossa twierdzisz, że w Jedwabnem to Polacy mordowali. Wygodnie jest puścić narracje niepodpartą dowodami a później zablokować możliwość badań nad tym. Jak widać niektórzy przyjmują wszystko na wiare.
W Polsce lewica próbuje budować nową narracje, gdzie za wojne i zbrodnie wojenne, mordowanie Żydów i pewnie ocieplenie klimatu odpowiedzialni są tylko Polacy.

0

@Dojaar po wkroczeniu Niemców do Polski Żydzi PETRAKTOWALI z Niemcami utworzenie własnych autonomii – tradycyjnie nazywanych gettami, co zostało odnotowane w dokumentach gmin żydowskich. Budowa murów była finansowana przez Żydów. Np. słynny Umschlagplatz został wybudowany przez Żydów, co zostało odnotowane przez Adama Czerniakowa, prezesa warszawskiego Judenratu w słynnym dzienniku. To tylko jeden z przykładów
Tak jeszcze przypomnę Szymon Datner, żydowski historyk żydowski, obliczył, że w trzech pierwszych latach wojny, na 10 obywateli RP którzy ginęli, 9 było Polakami, a tylko 1 był Żydem. Żydzi byli odizolowani od działań wojennych i masowego terroru przebywając w gettach.

1

@Dojaar bardzo konkretna odpowiedź. Na szczęście nie przyjęliśmy żadnych wię dokonują to w Niemczech. A przypomnij ilu Afgańczyków czeka przy granicy bo jak kojarzę to w większości są tam Irakijczycy.

1

@kremowka2137 konserwatyści mordowali Żydów a lewica ich ratowała XD. Co trzeba mieć w głowie, aby takie bzdury pisać?
Przypominam, że dla Żydów zostały zrobione getta, do których początkowo chętnie szli bo od dawna chcieli oddzielnego państwa na terenie Polski i w tym upatrywali możliwości oddzielenia się od polskiej społeczności. W gettach Niemcy nawet nie musieli ich mocno pilnować bo władzę miały judenraty i policja złożona z Żydów. W gettach to Żydzi pilnowali Żydów i wyznaczali osoby do wywózki do obozów więc nawet oni sobie nie pomagali a wymagasz tego od Polaków. Pisanie bzdur, że 35mln Polaków nie pomagało Żydom jest bez sensu a za taką pomoc można było przypłacić życiem. Przy okazji przypomnij mi ilu np. Francuzów pomagało Żydom? A Amerykanie jak im pomagali? Nawet nie przyjęli statku z uchodzcami żydowskimi. Więc przypomnij mi, który kraj miał więcej ludzi ratujących Żydów niż Polska?

1

@Dojaar przypomnij jeszcze ile w tamtych czasach polscy uchodźcy zabili osób w krajach, które ich przyjęły. Ile gwałtów dokonali, ataków terrorystycznych, burd i niszczenie mienia wtedy takie porównanie będzie pełniejsze.

0

@Rewolucja123 to jest piłkarz dla koneserów. Nie masz chyba wstydu, że za wczorajszy mecz dałeś mu notę5. 5

9

Hej, była już analiza jak to Griezman zagrał wczoraj dobry mecz bo odebrał 2 piłki i pomagał w obronie?

3

A jeszcze lepiej przyjąć propozycje z innego klubu

0

@mikiiki to przez to, że Leo jest w Barcelonie i to go znów przyćmiło

5

Mógłby wreszcie wpuścić Griezmana

0

Zero polotu w pomocy i wchodzi Roberto, który wszystko uratuje

0

@Mat97 ale nie wszystkimi na raz. Chłopaki mogą się spalić po takim meczu i późnoej będą grać asukuracyjnie jak cała obecna pomoc

0

@Mat97 na Athletic samymi juniorami?

0

Ale chaos. Inie ma kto rozgrywać

0

@dziaraka temu nie zaprzeczam, ale jednak jest spora różnica jakościowa i marketingowa między nimi

0

@Kgorecki2500 ponoć druga grupa rebeliantów tworzy się na Białorusi pod polską granicą

2

@Marik1234 ile złotych piłek lub złotych butów ma Benzema?

1

Jescze kilka lat temu nie dziwiło mnie gdy młodzi uciekali bo nie mieli żadnej perspektywy gry w pierwszej drużynie (oni widocznie też byli za słabi), ale teraz przy brakach kadrowych, braku pieniędzy co zmusza na stawianie na szkółke, ucieczka stąd jest zwyczajnie głupia.
Z drugiej strony Lipsk to moim zdaniem dobry kierunek dla młodego. W tej drużynie może się rozwinąć.

0

A na konferencji w poniedziałek mówił, że poprzednie było 9%. Spadło o 3% w 5 dni czy źle kojarzę?

0

@barcelonaLM tylko teraz nie ma powodu, aby sobie podbijać notowanie bo 3 kadencji nie będzie. I może zawetować, aby pis wyszedł z twarzą wzglęm swoich wyborców. Będą mogli powiedzieć: my chcieliśmy, ale Prezydent nie pozwolił

0

@macio_944 i dlatego spośród mnóstwa produktów w sklepie wybierają akurat wieprzowine. Odrobinę wyobraźni.
Czyli w tym momencie one przymuszają ich do grzechu bo mając ogromny wybór kupiły akurat wieprzowine.

0

@semafor o, jednak odpisałeś. A wydawałeś się człowiekiem słownym.
Ach ta nieustanna próba wywyższania się: jaki ja jestem mądry a reszta tego narodu to krótkowzroczni idioci. Pycha to przez ciebie przemawia.
Błędy ortograficzne to nie literówki.
Czyli dla ciebie wartości innych są zidiociałe tylko dlatego, że nie podzielają twoich? Rozumiem, że to jest ten szacunek o którym piszesz. Ważne są tylko twoje nowoczesne wartości, o których przeczytałeś na fejsbuku.
Znów się mylisz bo wykształciuch to nie ktoś kto poszerza swoją wiedzę tylko ktoś komu wydaję się jaki jest mądry bo skończył jakąś socjologie czy inny marketing, do tego przeczytał dwie książki i już myśli, że wie wszystko bo reszte doczytał na fejsbuku.
Bardzo lubię ten cytat i powinieneś wziąć go sobie do serca:"Dużo gorsza od braku edukacji jest ciemnota oświecona. Człowiek prosty, często pełen pokory, rozumie, że może czegoś nie wiedzieć. Natomiast wykształcony idiota jest bezgranicznie przekonany o swojej wyższości intelektualnej, mimo tego, że jest idiotą.”

1

@barcelonaLM tutaj nawet nie chodzi o to czy zjedzą tylko o to, że te osoby nawet nie wiedzą komu pomagają

0

@Kgorecki2500 to nie afera tylko wyśmianie.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?