Pianoguy
Dołączył/a: czerwiec 2013
2 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Jest w tym dużo prawdy, szczególnie jeśli chodzi o "nadmiar" bogactwa. Na razie większość składu Barcelony ma coś do udowodnienia, a nie są pewniakami. Od zawodników jak Rafinha, Roberto czy Montoya wcale nie będzie nadmiaru, bo oni jeszcze nie udowodnili, że są zawodnikami ze światowej czołówki i może się tak okazać (odpukać), że tego nie udowodnią. Niemniej, kwestie cantery to inna sprawa, trzeba bowiem zauważyć, że między tymi latami była duża różnica głównie w rozbudowie La Masii, otworzenie nowych filii, sprowadzanie tylko tych najlepszych i pozbywanie się gorszych. Od czasów wychowania Messiego, Iniesty i Pique, większość młodych piłkarzy marzyło, żeby znaleźć się w tej szkółce i mieć taką szansę jak oni i dlatego teraz jest tyle talentów. Patrz rezerwa, Munir, Sandro, Dongou, Adama, Halilović, Samper, Godswill, Kaptoum, Bagnack, Grimaldo, Patric, Ortola, Ondoa i inni zawodnicy młodszych kategorii wiekowych, którzy błyszczą na turniejach na całym świecie. Bardzo pomogła w tym też fundacja Samuela Eto'o. Jednak przyznaje racje, jeśli chcesz być konkurencyjny względem najlepszych, musisz mieć skład względem nich konkurencyjny, a nie można porównywać składu bezpośredniego rywala, Realu, do naszej szkółki, to tylko przykład.
0
Jeśli kupili by go i wypożyczyła na sezon do Borussii, to mogłoby to wypalić. Trzeba się zastanowić, bo Reus już jest godnym rywalem dla Messiego i Ronaldo, a co będzie jeśli jeszcze się rozwinie...
0
Munir, jeśli będzie się dobrze rozwijał, za 2-3 lata może być jednym z najlepszych zawodników świata. Chłopak zrobił ogromny skok przez ostatnie 2 sezony, bo z chłopca z drużyny młodzieżowej stał się najpierw najlepszym zawodnikiem młodzieżowej ligi mistrzów, co dało mi grę w rezerwach, gdzie rownież był jednym z najlepszych zawodników, a teraz dzięki swojej dobrej grze, wydaje się być realnym zagrożeniem dla Pedro i godnym zamiennikiem, póki nie ma Suareza. Wg mnie, musi jeszcze pograć jeden sezon w rezerwach i dostawać powołanie na pierwszy zespół i za rok albo wziąć go do drużyny i dawać mu częste szanse na grę, albo wypożyczyć gdzieś, gdzie rozwinie się fizycznie i taktycznie, np. liga niemiecka albo włoska, choć byłbym za tą pierwszą opcją, żeby monitorować jego rozwój żeby się nie zmarnował.
0
Ja uważam, że to jest rewolucja, choć nie tak wielka jak się wszyscy spodziewali. Nowa obsada bramki, większa pozycja Montoyi i transfer Douglasa, bardziej zbalansowany środek obrony, który pierwszy raz od dawna wydaje się być bezpieczny w grze w powietrzu. Rakitić, który w przeciwieństwie do Xaviego, daje możliwości lepszej gry fizycznej i pressingu, Suarez, który też daje możliwości gry w powietrzu i Messi na innej, bardziej cofniętej pozycji. Trzeba do tego dodać, że zawodnicy zaczęli strzelać z dystansu i ten zespół wyglada zupełnie inaczej, niż w poprzednim sezonie.
1
Tak, jestem. Jeśli się mylę to liczę, ż mi to udowodnisz, ale ja z transfermarktem i historią transferu się nie kłócę ;)
6
Czy nikogo więcej nie szczypie w oczy, że jest napisane o Deulofeu i Suarezie jako "kolegach z młodzieżowych drużyn Barçy"? W żaden sposób nimi nie są, bo Suarez przyszedł do Barçy ze szkółki Manchesteru City, w zeszłym sezonie, kiedy Deulofeu poszedł na wypożyczenie, a do Manchesteru City trafił z młodzieżowych drużyn Celty Vigo. Redakcjo, proszę poprawić, nie wszyscy to nasi wychowankowie.
0
To chyba jasne, że zakładam, że to o czym informuje RAC1 dojdzie do skutku. To dość żenujące, że muszę tłumaczyć takie rzeczy, ale cóż, ludzie są różni... Jeśli nie zrozumiałeś też reszty mojego komentarza, wybacz, ale nie będę poświęcał swojego czasu na tłumaczenie.
0
A to oznacza, że swoje szanse dostawać będzie Munir, który na to zasłużył. A na Gerarda, mam nadzieje, zadziała to jak kubeł zimnej wody i zabierze się roboty.
0
Czyli jest szansa, że wystąpi w meczu o Puchar Gampera, co mnie bardzo cieszy. :)
0
Właśnie o to chodzi, że na mundialu doznał jakiejś drobnej kontuzji co nie pozwoliło mu być w wyjściowej jedenastce, a przynajmniej czytałem gdzieś takie informacje.
22
A wiesz, że nie tylko chodzi i nazwiska, ale i pomysł i założenia taktyczne trenera? A wiesz, że Barcelona ma ograniczone fundusze? Łatwo powiedzieć, że czakają też Benatia, Hazard, Aguero, Alaba i Thiago Silva, ale oprócz snucia baśni, sztab ma drużyne do wzmocnienia i jak na razie, w tym sezonie wywiązali się z tego świetnie.
0
Czy wie ktoś, czy Vermaelen dalej ma kontuzję, czy jednak jest szansa, że zagra o Puchar Gampera?
1
Jeśli przyjdzie, niezależnie za jaką cenę, a Enrique będzie potrafił ułożyć całą kadrę w całość, to nie bójmy się powiedzieć, że po raz pierwszy od dłuższego czasu możemy walczyć o potrójną koronę. Musiałby odejść Alves w tym przypadku, bo o Songu i Afellayu nie mówię nawet. Ciekawe jest to, że na każdej pozycji jest konkurencja i jeśli nie będą grały nazwiska a forma, może być na prawdę pięknie. Nie chce być hiperoptymistą, ale jeśli Cuadrado dojdzie, to mogę się przed tym nie powstrzymać, bo buzia pobitych transferach się sama uśmiecha.
0
Nie mam pojęcia czemu Mathieu i Suarez są na minus, ale szanuje, że masz inne zdanie. Jako argument przeciwko, moge tylko zauważyć jaką rolę ma mieć Mathieu w zespole i jak zagrał w meczu presezonowym, a jeśli mino wszystko, wiedząc jak Suarez gra i jakie są statystyki jesteś przeciwko, to nie mam argumentu. Chyba, że nie wiesz jak grał i nie znasz statystyk, to poczytaj, pooglądaj, może zmienisz zdanie. Jeśli chodzi i Vermaelena, to uważam, że to może być tak samo dobry transfer jak Rakiticia, ale to sie jeszcze okaże.
1
Liverpool tyle osiagnął, bo miał bardzo zbalansowany skład. W każdej formacji miał dobrych zawodników i zmienników. Zobaczcie chociażby na obronę. Sakho, Agger, Škrtel, Toure. A w pomocy, Gerrard, Coutinho, Henderson, Allen. O ataku nie wspominam, bo Suarez wspomagany Sturridgem i Sterlingiem to atak o jakim marzy większość klubów. Teraz może być dużo lepiej, bo może i stracili Suareza, ale uzupełnili ławkę i kupili bardzo dobrych zawodników. Lambert, Marković, Lallana, Origi, Can. Myśle, że jeśli dadzą radę fizycznie i utrzymają formę, to mogą sobie bardzo dobrze poradzić w każdych rozgrywkach. I to nie ze względu na jednego czy dwóch zawodników, tylko dlatego, że mają dobrze zbudowany zespół. Ja ich zawsze bardzo lubiłem i w tym roku obok Barcelony, kibicować będę właśnie im.
1
Nie.
1
Ludzie! Jeszcze niedawno Vermaelen był na szczycie światowych stoperów, ma 28 lat, a to najlepszy dla obrońcy wiek, jest silny, zadziorny, doświadczony, z ognistym wręcz charakterem, świetnie gra w powietrzu i do tej pory walczy z Vertonghenem, czyli jednym z najlepszych stoperów w Anglii, o miejsce w reprezentacji obok Kompanego. W dodatku jest lewonożny. Przez kilka sezonów był opoką i kapitanem Arsenalu, bardzo dobrej drużyny europejskiej. Kosztował, przy obecnych cenach, TYLKO ok. 20 mln euro, a nie jak Luiz 62, czy jakby kosztował Hummels, 50. Połączenie Pique i Vermaelena może być zabójcze i mam szczerą nadzieję, że będą omijać go kontuzje, bo wierzę, że wtedy my, wszyscy kibice będziemy dużo spokojniejsi.
0
Mnie załamują obie części tego zdania, tak samo bardzo...
0
No i super. Silny, względnie szybki i zwinny, doświadczony, lewonożny, a gdy omijają go kontuzje, prezentuje poziom światowy. Ponadto, jest w idealnym dla obrońcy wieku. Nawet taka cena nie wygląda źle, jeśli mamy mieć w pełni obsadzoną obronę. Czy Cuadrado przyjdzie, watpię, ale jeśli Enrique ogarnie trochę Alvesa i zmusi go do gry obronnej, to czwórka Alves - Pique - Vermaelen - Alba i tacy zmiennicy, jakich ma Barcelona, to wygląda na prawdę dobrze. Ja jestem dobrej myśli. Wygląda na to, że za nie tak duże pieniądze Barcelona zrobiła małą rewolucję kadrową. W potrójną koronę ciężko mi uwierzyć, ale liczę, że jakiekolwiek trofeum Barcelona w tym sezonie zdobędzie.
0
W końcu ktoś to zauważył :D
1
Po pierwsze, ustawienie nie jest moje, po drugie, już odpowiedziałem. Jeśli drużyna ma sie rozwijać, musi być konkurencyjna, a wiec musi mieć zmienników i alternatywy. Każdy zaczyna od zera i gra ten, który był lepszy. Dodam tylko, że często zmienia sie formacje, jeśli tego wymaga sytuacja. Jeśli 4-3-3 jest wyjściowe, a używać będą też 3-4-3, 3-5-2, 3-2-3-2 i 3-4-1-2, to muszą mieć kadrę, która uwzględnia każde rodzaj formacji i zmienników, na każdą pozycję.
0
Jeden sezon nie skreśla zawodnika. Tak samo, to że Pique gra słabo od dwóch sezonów, nie oznacza, że już nie będzie grał dobrze. Będą pracować, bo mają coś do udowodnienia. Szczególnie, że mają z kim o minuty walczyć. Ja tam wolę być dobrej myśli.
1
Montoya jako typowy boczny obrońca, Bartra który na prawej może grać tak jak Abidal na lewej i Pedro z Cuadrado jako wahadłowi. Ja bym nie narzekał. Sprawa podobnie wygląda na lewej stronie.
0
Jeśli ma być rewolucja to z ofiarami. Oczywiście, wyjściowa formacja to 4-3-3, ale tylko na papierze. Właśnie dlatego potrzebni są uniwersalni stoperze, którzy mogą grać na bokach. Xavi raczej pogodził się z rolą zmiennika, a Iniesta, podobnie do Rakiticia, może grać na każdej pozycji pomocy, wiec jakakolwiek absencja czy zmęczenie zawodnika daje im minuty. Podobnie z Rafinhą. Poza tym, chyba nie liczysz, że nowi zawodnicy maja być zmiennikami.
0
184 cm chyba.
0
Będziesz sie dziwił, gdy odbuduje u nas formę i używając swojego doświadczenia i umiejętności, znów wzbije sie na bardzo wysoki poziom. Ja jestem absolutnym zwolennikiem, bo mieć 4 bardzo dobrych stoperów, w tym dwóch o możliwościach światowego topu, przyszłość reprezentacji Hiszpanii i bardzo dobrego, uniwersalnego zmiennika, to dla drużyny błogosławieństwo.
1
Dla mnie Vermaelen to nie szrot tylko dobry, solidny stoper ze świetnej ligi, którego transfer nie przekracza możliwości ekonomicznych klubu. Nie ma siły, żeby sprowadzić Benatie, Komanego czy Thiago Silve, a jeśli Enrique chce zmotywować Pique i dawać okazje dla Marca, to potrzebujemy kogoś, ktoś będzie dobrym uzupełnieniem i wprowadzi konkurencyjność, żeby cały blok grał na wysokim poziomie. Jak myślisz, ile dałoby kupno jednego stopera ze światowej półki, który odciążyłby Pique od odpowiedzialności, jak Puyol i zabierał minuty Bartry? A co by sie stało, gdyby miał kontuzje? Pamiętasz dwumecz z Bayernem? Cała drużyna musi być dobrze zbudowana, a kupno jednego zawodnika nic nie da.
4
Po pierwsze, to nie do końca prawda, po drugie, nawet jeśli, to miał do rywalizacji m.in. Kompanego czy Vertonghena.
0
Tak, bo widzę to, że w jednym składzie będzie Bartra, Pique i Vermaelen w obronie, Mascherano i Busquets w pomocy i Alba z Cuadrado w roli wahadłowych. Jeśli dorzucimy do tego cofnietego Messiego i dużo przestrzeni w ataku dla Neymara i Suareza oraz tak dobrze osadzoną bramkę, to wyglada to pięknie i mam nadzieje, że nawet jeśli Barca nie wygra trypletu, udowodni wszystkim, że jest na szczycie.
1
Jeśli spekulacje sie sprawdzą, Enrique nie szuka obrońcy tylko wahadłowego, a Cuadrado jest idealny, bo może operować na całym boku boiska, jeśli tylko trzymałby się strategii i wracał do obrony. Na tej samej zasadzie działa Alba, który jest lewym obrońą tylko na papierze. Wyobraź sobie, jeśli mielibyśmy 3 stoperów na tym poziomie i graliby dwaj defensywni pomocnicy, to nie jest nam potrzebnych dwóch obrońców na boki, tylko wahadłowi, którzy pomagaliby w obronie i w ataku jednocześnie.