0

Najlepszą obroną jest atak ;)

0

Znowu to samo... Każda pozycja jest priorytetem, bo zespół się zmienia, a kupienie jednego czy dwóch piłkarzy nie zmienia nic. Kupno bocznego obrońcy jest niemniej ważne, niż kupno bramkarza, którego notabene transfer mamy zapewniony. Jeśli Martino widzi braki w każdej formacji to należy zająć się każdą formacją i nie po kolei, tylko na raz, bo negocjacje z klubami prowadzi się kilka miesiące. Zobacz, że jak Martino przyszedł do Barçy to nie zdążył przeprowadzić już żadnego transferu. Na prawdę myślisz, że nie chciał? Jeśli zajmą się obrońcą i bramkarzem to obudzimy się w połowie sierpnia, kiedy wszyscy dobrzy i dostępni gracze będą wykupieni, że mamy braki kadrowe i będzie to samo co w zeszłorocznym okienku.

0

Na pewno jest wielkim piłkarzem, z nieprawdopodobnym instynktem strzeleckim, a jego warunki fizyczne są dokładnie tym, czego Barcelona szuka na pozycję napastnika. Jeśli byłby w to włączony Song, czemu nie, na pewno byłoby to ciekawe i warte przemyślenia, ale trzeba zadać sobie kluczowe pytanie, czy szukamy napastnika starszego, na którymi czas, jako alternatywę, czy kogoś młodszego, kto mógłby u nas grać przez lata i zrzucił Leo z pozycji napastnika na jego naturalne prawe skrzydło. Osobiście, wolę drugą opcję, jednak wiadomo, że musielibyśmy kupić kogoś kto już prezentuje światowy poziom, a wiek tylko zwiększyłoby jego cenę, więc jeśli miałbym wybrać np. Muller za 40 mln czy Van Persie na 10 mln + Song, druga opcja wydaje się być dużo lepsza.

0

Dlatego, że obecny skład Bayernu Pepa nie daje mu możliwości takiej gry do jakiej jest przyzwyczajony. O ile na poczatku sezonu jeszcze grywał, o tyle Mandzukic ma pewne miejsce w składzie teraz, a po przyjściu Lewandowskiego, Muller nie bedzie brany pod uwagę na pozycji napastnika. Na skrzydłach i na pozycji mediapunta pozycje obstawione są przez Riberiego, Robbena, Götze, Thiago, Shaqiriego i prawdopodobnie po przyjściu Draxlera i jego. Muller biłby się o ławkę z Kroosem. Jako zawodnik jeszcze nadal młody musi dostawać minuty, żeby osiągnąć swój szczyt, a w przeciągu ostatnich sezonów i patrząc w przyszłość, ma i bedzie miał tych minut nie tylko za mało, ale i coraz mniej.

0

Ma 28 lat, czyli rok więcej niż Pique, doświadczenie, jest w szczytowym momencie swojej kariery, do tego cechuje go duza solidność i regularność. Ma świetne warunki fizyczne, a jego cena nie powinna byc bardzo wysoka, bo polityka transferowa Atletico mówi "nie ma ludzi niezastąpionych". Dlatego kupili Alderweirelda. Co wiecej, jest młodszy niż Silva, ktoreg wszyscy rok temu chcieli kupić. Ja jestem zdecydowanie za. Mógłby wprowadzić troche porządku do naszej obrony i byłby dobrym rywalem dla Bartry. A argument wyprowadzenia piłki jest żaden, bo obrońca ma po pierwsze bronić bramki. Wyprowadzać umie Piqie. Godin jest świetnym obrońcą i urodzonym przywódcą i bardzo ubolewam nad tym, że nie jest brany pod uwagę.

0

Ter Stegen - ok. 12 mln transferu, to jest kwestia podstawowa, bo to już jest pewny transfer. Luiz po pierwsze nie daje nam spokoju w obronie, ale jeśli już ubierasz się przy nim, to kosztowałby nas ok. 40 mln, bo 30'to tylko pierwsza, wyjściowa oferta, a Xhelsea będzie chciało wynegocjować jak najwiecej. Transfer Vidala wydaje się być Realy tylko, jeśli do tego dołączony bedzie któryś z naszych zawodników, jak Song czy Alexis, ktory jest ich celem od jakiegoś czasu. Transfer sam w sobie to przedział 60-70 mln i nie mniej, niestety. Toure to w ogole nie ma co brać pod uwagę, a Kroos to nie pomocnik defensywny tylko wyjątkowo ofensywny i jego transfer byłby dużo droższy, bo kolejka do niego to bardzo wiele bogatych klubów, z którymi Barcelona rzucając takie kwoty przegra negocjacje. Mandžukic to ścisła czołówka napastników na świecie i ma wieloletni kontrakt, w dodatku z Bayernem, ktory nie wyprzedaje swoich gwiazd. Zobacz ile kosztował transfer Gomeza, ktory był ich drugim, a nie pierwszym napastnikiem. Mógłby kosztować ponad 30 mln. To nam daje kwotę ok. 150 mln, tyle nie będziemy mieć na transfery. Lepiej kupić kogoś tańszego, młodego, włączać w to naszych zawodników i po prostu wymienić niepotrzebne trybiki w naszej maszynie na nowe, niż kupować 3 gwiazdy i się zastanawiać co dalej nie gra.

0

Sprzedaż Alvesa - TAK! Jeszcze będzie szansa, żeby za niego wziąć niezłą kwotę. Sprzedaż Songa - tak, ale nie aż tak zdecydowanie. Mógłby być na prawde istotnym dla nas zawodnikiem, ale nasza taktyka i system gry mu na to nie pozwala, więc należy sprzedać go, dopóki jeszcze kluby z wysokiej półki są w stanie za niego zapłacić ciekawe pieniądze. Liczę, że jeśli sprzedamy obu, dostaniemy ok. 25-30 mln.

1

Nie ma takiej możliwości, żeby do nas dołączył, niestety.

0

Denis i Roberto prawdopodobnie pójdą na wypożyczenie, a Rafinha może grać rownież na skrzydle i pozycji ofensywnego pomocnika co raczej zapewni mu jakaś ilość minut. Poza tym, musi zapracować na minuty, a to co robi w Celcie, choć imponujące, to nadal za mało żeby wygryźć ze składu Fabregasa czy Iniestę.

0

60 mln euro na transfery oraz sprzedaż kilku zawodników, czyli Alves, Mascherano, Song, Dos Santos, Afellay, Cuenca, Tello i Alexis lub Pedro. Ci co piszą, że przy tej kwocie nie można kupić 4-6 porządnych zawodników są w błędzie, niestety. Jeśli Transfer bramkarza zamyka się w 12 mln, jak podawały media, a za sprzedanych zawodników przyjdzie do kasy klubowej ok. 60-70 mln, a tak to trzeba liczyc, to przy 120 mln kupno 5 zawodników nie wydaje się specjalnym problemem. Oczywiście, chyba, że np. kupno Vidala naciągnęło by nas na wydatek 60 mln. Jednak realistycznie patrząc. Transfer 6 zawodników przy sprzedaniu tylu jest możliwy, choć nie bedą to same gwiazdy. Transfer jednego stopera, jakim mógłby być Vertonghen czy Luiz (oby nie) kosztowały nas w granicach 20-30 mln, a drugi, młody w granicach 10-20 mln. Kupno bocznego obrońcy z prawdziwego zdarzenia byłby wydatkiem 15-25 mln. Vidal, który miałby zasilić szeregi Barcelony, bo tak chce Martino, mógłby przyjść oczywiście za dużą kwotę, jednak kartą przetargową może być Alexis, co znacznie obniżyłoby cenę. O ile w kupno Mullera cieżko mi uwierzyć, o tyle zawodnik na tym poziomie i o podobnych parametrach byłby dość kosztowny, jednak można wykorzystać, akurat w przypadku Bayernu, za dużą ilośc graczy na pozycji napastnika i w linii pomocy. Nie wiadomo, czy to będą dokładnie takie transfery, jednak żeby klub się rozwijał i był bardziej konkurencyjny, klub wręcz musi zakupić bramkarza, bocznego obrońcę, stopera, pomocnika i napastnika, a drugi stoper, młody, jak Balanta czy Laporte, nie jest aż takim priorytetem, jednak rownież przydałoby się.

0

No i właśnie ja to neguje, o ile kupno kogoś kto miałby szturmem wedrzeć się do "11", o tyle kupno drugiego stopera, młodego, z dużym potencjałem, jak właśnie Balanta, powinno być równie ważne w kontekście przyszłości i dodatkowego rezerwowego, czyli czwartego stopera. Mascherano nie jest stoperem, a jeśli zostałby na pozycji i kupilibyśmy kogoś z czołówki, to Bartra, który zasługuje na bycie w pierwszym składzie, byłby czwartym obrońcą. Nie można do tego dopuścić.

0

Nie zgadzam się z tym, że nie ma sensu kupować dwóch stoperów. To powinien być priorytet. Puyol odchodzi, a Mascherano nie jest żadnym stoperem, powinien albo wrócić na pozycję, albo szukać szczęścia gdzie indziej. Bartra powinien być włączony do ścisłej czołówki walki o wyjściowy skład, a dwóch stoperów powinno być po to, żeby jeden walczył razem z nim i Pique, a drugi powoli rozwijał się, dlatego jeden z nich na pewno musi być młody. Tu pojawia się temat Balanty. Bardzo ciekawy, nietypowy, obiecujący i młody, a cena nie powinna być wygórowana. Aż żal nie skorzystać, jak pomysłu się, że można na tym zyskać jak Real na zakupie Varane'a. Co do sprzedaży Alvesa - Amen! De Sciglio - absolutnie prawda, choc jest jeszcze kilka innych nazwisk, które powinny być dla Barçy priorytetami, jak Ivanovic czy Danilo. Kupienie jednego stopera nie załatwia problemu dziurawej defensywy, jeśli jak na razie żadna z tych pozycji nie jest pewna w grze defensywnej.

0

No i to się bardzo chwali. Nie mam pojęcia dlaczego tak o nim cicho było ostatnimi czasy. 21 lat, ponad 180 cm wzrostu, bardzo silny, z dużą ilością rozegranych minut, może grać rownież na boku obrony i jego transfer nie byłby kosztowny. Mógłby być jednym z dwóch stoperów, których kupiłaby Barcelona. Drugim powinien być ktoś, kto poważnie powalczy od razu o wyjściowy skład. Potrzebny jest dowódca. Mangala, Subotić, Musacchio, Vermaelen, Papadopoulos, to tylko kilka nazwisk. Nie mniej jestem absolutnie za transferem Balanty, jako inwestycję w młodego, uniwersalnego, silnego i lewonożego stopera!

0

To nie tylko jeździec bez głowy, ale i 27-letni defensywy pomocnik. To nie wiele ma wspólnego ze wzmocnieniem obrony, a i równie mało z inwestowaniem w przyszłość. Ale w Barcelonie jest takie dziwne przeświadczenie, że potrzebujemy świetnego technika, uniwersalnego, światowy top pod tym względem, a tak na prawdę potrzebujemy solidnego, regularnego typowego stopera - przywódcę, najlepiej młodego. I nie musi to być od razu czołówka tej pozycji na świecie jak Silva czy Kompany. Wystarczy nam taki Musacchio, który bardzo dobrze dowodzi linią obrony Villareal, podobnie Otanendi z Portów czy Benatia z Romy. Mangala czy Laporte to powinien być zakup drugiego stopera, bo jak wszyscy wiemy, Mascherano nie jest obrońcą, więc dla dobra wszystkich powinien albo wrócić na swoją pozycję, albo odejść gdzie indziej.

0

Dla mnie tak czy siak Bartra powinien być podstawowym obrońcą. Na początku sezonu udowadniał jaki poziom prezentuje, a teraz dostaje znowu szans jak na lekarstwo. Może być z niego świetny stoper, a ma bardzomistotne dechy, takie jak spokój czy ambicja. Jak dla mnie, należałoby sprowadzić kogoś młodego, ale już dobrego i dzielić minuty między nich trzech po równo. Natomiast przyjście Luiza oznaczałoby brak spokoju i pewności w obronie, wiązane z podstawowym miejscem w składzie dla niego.

0

Mangala, Musacchio, Vertonghen i Laporte, wydają się to być jedyne opcje realne i realne wzromcnienia. Lepsi obrońcy są nie do wyjęcia, a gorsi nie poprawią gry Barcelony. Luiz mógłby być jedynie zmiennikiem Busquetsa i to nie za takie pieniądze.

0

Nie wiem czy to jest dobry pomysł. Potrzebujemy kogoś solidnego i regularnego, nawet jeśli nie będzie on genialnym piłkarzem. Poza tym 30 mln to sporo. To byłby dobry pomysł, gdybyśmy sprowadzili jeszcze jednego, młodego, solidnego obrońcę, jak Mussacchio czy Laporte. Poza tym, za pieniądze transferowe musimy wykonać bardzo wiele transferów, a płacenie 30 mln za jednego już ogranicza ruch. Nie jestem pewien co do tego transferu.

0

Dos Santos odejdzie, Roberto prawdopodobnie też, choć raczej na wypożyczenie, a rola Xaviego ulega i ulegnie zmniejszeniu. Iniesta prawdopodobnie będzie od czasu do czasu wykorzystywany jako cofnięty skrzydłowy, jak w reprezentacji i tak jak niedawno go Martino ustawił, więc jest miejsce dla niego, a jest on kimś, kto mógłby dać nową jakość drużynie. Martino chce zrewolucjonizować styl Barcelony poprawić jej styl gry w sferach przez nią rzadko używanych jak gra w powietrzu i strzały z dystansu, nawet za cenę ograniczenia liczby podań i kontroli piłki. Ja jestem za tym, bo trzeba iść za duchem czasu i nawet nie zmieniając filozofii należy się ciagle rozwijać. Dla mnie sprowadzenie takiego gracza to krok do przodu. Drugim krokiem mogłoby być wprowadzenie go do wyjściowej jedenastki.

0

Nie sądzę, że w jakikolwiek sposób oni mogą być zastępcami Xaviego. On jest rozgrywającym, kimś kto nie opuszcza środka pola, czasem pójdzie pod bramkę rywala. Oni to głownie defensywni pomocnicy, box to box, troche jak Toure, oprocz Verrattiego, którego czysto fizycznie do niego porównać nie można.

0

Zupełnie inna pozycja, ciężko to porównać. Jest tyle możliwości wzmocnienia linii pomocy, że jedno wynika z drugiego, jeśli Song zostanie, albo odejdzie, ale jego miejsce zajmie Mascherano, będzie potrzebny nam ktoś ofensywny. Jeśli Song odejdzie, a Mascherano dalej będzie grał na pozycji stopera, na pewno byłby potrzebny ktoś jak Vidal, żeby być konkurencją dla Busquetsa lub nawet go ze składu wygryźć.

0

Absolutnie genialny gracz. Urodzony ofensywny pomocnik. Świetny przegląd pola, dobra gra kombinacyjna, dośrodkowania, długie podania, fantasyczny strzał z dystansu i ciąg na bramkę, wszystko jest. Ponadto, ma dopiero 24 lata, jest w konflikcie z zarządem Bayernu, a został mu tylko rok kontraktu. Jeśli sam chciałby odejść do nas i razem ze swoim przedstawicielem naciskaliby na Bayern to cena nie powinna być wysoka, przynajmniej jak za takiego gracza. Jeśli Roberto odszedłby na wypożyczenie, a Xavi grałby mało, lub (w co nie wierzę) odszedłby na zakończenie kariery, jestem w stanie uwierzyć, że Kroos mógłby wywalczyć u Martino nawet miejsce w wyjściowej jedenastce.

0

A co ma się z nim dziać, mamy kilku innych, lepszych zawodników, a on jest nieograny, niepewny i niedoświadczony. W kluczowym momencie sezonu, kiedy Martino zapowiadał mniejszą ilośc rotacji, to właśnie tacy zawodnicy cierpią na pierwszym miejscu. I właśnie dlatego albo musi iść na wypożyczenie, albo trzeba bedzie go sprzedać, bo u nas się nie ogra, a jak się nie ogra, nigdy nie przebije się do składu. Mam bardzo mieszane uczucia co do niego, ma już 22 lata i nadal jest traktowany jak zawodnik zespołów młodzieżowych. To się nie może dobrze skończyć.

0

Martino ma dość mocną pozycję, ale wydaje mi się, że nie można przesadzać. Jego przyszłość nie jest jasna, bo póki jest połowa sezonu, a my jesteśmy w niezłym miejscu wszystko jest ok, ale jeśli przegralibyśmy w Pucharze, mieli drugie miejsce w lidze, i odpadli w ćwierćfinale albo półfinale Ligi Mistrzów to wielka presja od strony prasy, kibiców i klubu mógłby zmienić zdanie i odejść po sezonie. Nie chce prorokować, bo sam mam nadzieję, że wypełni swój kontrakt. Dla mnie co prawda jest on trenerem przejściowym, ale to jest właśnie kluczowe. On przyszedł, żeby zbudować na tych samych podstawach nowy zespół, dlatego mam nadzieje, że dokończy swój projekt, a po nim przyjdzie ktoś z wewnątrz (patrz. Luis Enrique), który będzie prowadził zupełnie inną Barcelonę.

1

To było do przewidzenia. Jeśli kupili jego i cała rodzina przenosi sie do Barcelony, a brat też jest piłkarzem, to to było oczywiste. Ciekawe, jak potoczą się losy obu. Na pewno troche jest podkoloryzowane, ale jeśli gra podobnie i jest od brata niegorszy, ale gra bardziej w środku, to fajnie, bo bedzie to kolejny rozgrywający w naszej szkółce.

0

W żadnym z tych nazwisk nie widzę wzmocnienia. Jeśli mamy się wzmacniać takimi graczami, to obawiam się, że przyszły sezon nie maluje się pięknymi barwami.

0

Nie ma sensu wypożyczać Reiny, jeśli już mamy sprowadzać drugiego bramkarza, to w grę wchodzi tylko transfer definitywny. Nie ma co odkładać problemu na pózniej. Co do Cuenki i Tello, fakt, również życzę im szczęścia w nowym klubie. Co do Montoyi również po części się zgadzam, bo jak na razie nie udowadnia, że może być podstawowym prawym obrońcą, ale w sumie ciężko prorokować. W kazdym razie, nie sprzedawałbym go, tylko zostawił, jako rezerwowego. Ściąganie Toure po pierwsze nie ma żadnego sensu taktycznego, bo żeby mógł grać, musiałby byc ktoś odpowiedzialny za defensywę, a jak wiadomo, u nas deficyt takich zawodników, nie miałoby to również sensu ze względu na wiek, bo osiagnął i przekroczył już piłkarski szczyt, wiec bedzie grał juz coraz gorzej, a na ławce takiego piłkarza się nie sadza. O tym, że miałby grać na obronie, to już w ogole nie ma co gadac, bo i tak mamy problemy, a posiadanie jednego obrońcy mniej by nas zniszczyło. Te tajne rozmowy to już w ogole wydają się śmieszne. Roberto faktycznie, rowniez bym wypożyczył, bo u nas na razie nie bedzie miał możliwości rozwoju, a poziomem dostaje od reszty. A co do Suareza, fakt, byłoby super, ale watpię, że po kupnie 1/2 bramkarzy, 2/3 obrońców i 1/2 pomocników byłoby stać Barcelonę jeszcze na kogoś tak drogiego. Co wiecej, sam mówił, że jeśli Liverpool zakwalifikuje się do Ligi Mistrzów, zostaje. Jak na razie daleko mu od odejścia.

0

Może być niezłym obrońcą i solidnym zmiennikiem. Coś na miarę Adriano. Jednak do pierwszego składu raczej nigdy się na stałe nie dostanie. 23 lata, brak doświadczenia, mała ilośc minut i jeszcze "się rozwija". Moim małym marzeniem jest De Sciglio. Chłopak jest bardzo dobry już, a do tego bardziej doświadczony, wyższy, lepszy w defensywie.

0

Skąd pomysł, że stoper musi być szybki i zwinny? Stoper musi być skuteczny! Musi się umieć dobrze ustawiać i wykonywać swoje zadania, jakim są zatrzymywanie napastników. To boczni obrońcy mają latać ewentualne dziury. Ja nie pogardziłbym Hummelsem, jeśli na prawą stronę przyszedłby w końcu ktoś, kto zna się na defensywie i jest solidny. Nie latarni dziur tego zespołu, bo jest dziurawy jak ser szwajcarski. Lepiej budować zespół od nowa, używając tych zasobów, które już mamy i sprowadzając kogoś, kto będzie dobry do nowego zespołu, nowej koncepcji.

0

Dodam tylko, że Xavi w Katarze to byłaby dobra opca dla każdego, dla zespołu, bo byłyby pieniądze na kogoś przyszłościowego i minuty dla aktualnych zawodników, a on miałby pieniądze i brak stresu na zakończenie kariery.

0

Cieszy aktywność rynkowa, cieszy kierunek niemiecki. Barcelona była najlepsza, bo była idealnym połączeniem zawodników solidnych, nie popełniających błędów, jak Abidal, Puyol, Keita czy Villa, którzy robili tylko to, co mieli robić, ale byli w tym najlepsi i trzymali zespół w ryzach oraz zawodników, którzy byli magikami, ale dawali zespołowi trochę szaleństwa i polotu, jak Messi, Alves czy Iniesta. W Barcelonie się tym zachłyśnięto i zaczęli sprowadzać piłkarzy tylko magicznych i teraz każdy piłkarz popełnia błędy, nie ma regularności, czasem grają kosmicznie, a czasem tak jak z Sociedad. Widać, że Tata chce to naprawić. Niemcy w solidności są na świecie najlepsi, to jest fakt. Wystarczy spojrzeć na ich reprezentację, ale i ligę. Ter Stegen - solidny, młody bramkarz, Halilovic - technik, magik, teraz czekam na innych solidnych. Zwłaszcza w obronie. Powinni sprzedać Songa, żeby były pieniądze na innych zawodników, przenieść Mascherano na jego pozycje, zakupić dwóch stoperów i ja cały czas mam nadzieję, że Tata wywrze nacisk na zarząd, w sprawie kupna Vidala i napastnika. Moim zdaniem przydałby się rownież taki "Abidal prawej strony" jakim mógłby być Ivanovic, Juanfran czy Zabaleta. Solidność w defensywie, polot i finezja w ofensywie, to jest klucz. Dowodem tego jest Bayern, teraz Liverpool i Real, a może mniejszym, ale jednak rownież PSG. Nie ma co trzymać się składu, który od jakiegoś czasu zawodzi. Powinni zatrzymać jedynie kluczowych dla nowego składu piłkarzy i przyszłość, a niepotrzebnych sprzedać, bo będą pieniądze na nowych, lepszych zawodników. Jeśli Barça ma być najlepsza, musi mieć najlepszą kadrę, to chyba oczywiste.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?