3

Nie, ale jemu jako legendzie, najlepszemu pomocnikowi w historii Barcelony, w której spędził całą karierę, przechodząc przez wszystkie stopnie szkółki i kapitana pozwolą dokończyć karierę jako rezerwowemu, chyba, że sam zdecyduje inaczej, wiecej niż klub, to coś znaczy.

2

Władza Messiego w Barcelonie to skandal. Drużyną włada trener! To on ustawia zespół, układa taktykę, strategie, sposób gry, dobiera sztab, który pomoże mu przygotować i osiągać sukcesy z kadrą, którą też sam układa, a za to wszystko odpowiada swoim stanowiskiem, które w razie niepowodzenia na pewno straci. Piłkarze mają robić to co do nich należy, bo za to dostają niebotyczne sumy co miesiąc na konto. Messi jest najlepszy na świcie, ale to on ma się dostosować. Nie mówię, żeby go sprzedawać, ale jeśli na razie nie potrafi, to Enrique ma go sprowadzić na Ziemię, każdym sposobem, choćby miał i niegrać. Cel uświęca środki. Ja rewolucji kadrowej jestem zwolennikiem i szczerze cieszę się, że w przyszłym sezonie zobaczymy kogoś, kto bedzie gryzł trawę, byleby tylko triumfować, bo inaczej nie będzie grać, albo nawet się go pozbędą. W ten właśnie sposób Atletico doszło do tego gdzie aktualnie jest, bo nie mieli nazwisk jak Chelsea czy Bayern, a zaszło dużo dalej.

0

Oj, to nie miała być odpowiedź...

0

Ta decyzja będzie świetna, tylko jeśli Mascherano wróci na swoją pozycje, defensywny pomocnik. Tam będzie realnym zagrożeniem dla Busquetsa.

8

Świetne warunki fizyczne, dobra gra i w obronie (nawet bardzo) i w ataku (nawet bardzo), konsekwencja taktyczna i strategiczna, doświadczenie europejskie, krajowe i reprezentacyjne, idealny wiek dla obrońcy i niewielka cena. Czego chcieć więcej? Kogoś takiego potrzebujemy.

0

Dla mnie jego wiek wcale nie jest argumentem na nie. Jeszcze 2-3 sezony pogra na swoim poziomie, a Montoya co sezon prezentuje się coraz lepiej i wtedy będzie mógł go zastąpić.

1

Koke, Aguero, Marquinhos, Bravo - świetne, choć mało realistyczne plany. Ale nie mogę czytać o tym, że Cuadrado i Mathieu to priorytety. Cuadrado to nawet nie jest obrońca, a z Mathieu nie jest ani stoper, ani klasowy, w dodatku będzie grał już coraz gorzej, ze względu na wiek. Koszmar. Marquinhos jako prawy obrońca, dobry stoper, jak Vertonghen czy Laporte i powołanie dla młodego obrońcy z rezerw obrona jest obstawiona i co najważniejsze, młoda.

1

Bo i co z tego, że oficjalnie jest stoperem. Występował rownież na prawej obronie, a jest na tyle młody, że gdyby teraz występował regularnie, mógłby w przyszłości być najlepszym bocznym obrońcą. Puyol też zaczynał karierę jako prawy obrońca, a jednak koniec końców był stoperem.

1

Dla mnie to nadal idealny prawy obrońca dla Barçy. Przy obecnych problemach z defensywą, przydałby się stricte defensywny boczny obrońca. Ja cały czas ubolewam, czemu zniknął temat Vertonghena. Przecież to by była obrona marzeń : Marquinhos - Pique - Vartonghen - Alba. W takim wypadku dać awans do 1 drużyny Gomezowi i zarówno hierarchia nie jest zaburzona i nie mamy dziur w obronie.

0

Oczywiście Aguero to marzenie i nic dziwnego, że jest głównym kandydatem. Atak złożony z Messiego, Aguero i Neymara siałby spustoszenie, a jeszcze relacja między Leo i Sergio mogłaby zaowocować zupełnie nowym językiem piłkarskim w drużynie. Jednak, czekałem aż pojawi się Destro na listach Barcelony. Świetny, młody i już całkiem doświadczony zawodnik, typowy napastnik i raczej niedrogi. Jeśli nie uda się z Aguero, powinien być numerem 2.

0

Błagam, 25 mln to śmiech... Przy obecnych cenach transferów Barcelona powinna rządać 40-50 mln.

0

To było oczywiste. Jego transfer byłby rozwiązaniem jeśli kupilibyśmy jednego doświadczonego obrońcę, ale jeśli chcą kupić Marquinhosa i kogoś starszego, to Fontas jest zupełnie niepotrzebny.

1

Jak dla mnie wypożyczenie w średniaka hiszpańskiego albo niemieckiego, gdzie nauczyłby się trochę rygoru taktycznego i nabrał minut (czyt. doświadczenia) byłoby lepszym rozwiązaniem, ale jeśli Enrique widzi go w przyszłym sezonie w Barcelonie, to trzeba mieć tylko nadzieję, że będzie dostawał minuty. Ale to już mówi, że ktoś na pewno opuści linię pomocy. Jest Roberto, Iniesta, Rafinha i raczej ktoś przyjdzie, więc odejdzie ktoś z dwójki Xavi - Fabregas. Będzie 5 zawodników na 2 pozycje, więc w zasadzie optymalnie, jeśli będą rotacje i Enrique będzie stawiał na młodych zawodników. Pytanie jeszcze co z defensywnych pomocnikiem. Jeśli Song odejdzie, potrzebny jest ktoś w zamian, a raczej na Toure nas nie stać...

1

Żenada... Jak oni chcą wrócić na szczyt, jeśli planują kupno średniaków, ze średnich drużyn i to w kwiecie piłkarskiego wieku? Albo kogoś z absolutnego topu, albo młodego, który za sezon czy 2 będzie na szczycie. Poza tym jest tylu zawodników, o których nawet nie walczą... Dlaczego zniknął temat Vertonghena na przykład? Co z Laporte? Dlaczego nie negocjują Mangali? Tylu piłkarzy mogłoby nas wzmocnić, a oni nie chcą wydawać pieniędzy i zamiast walczyć o to czego im trzeba, wolą szrot za pół darmo... Powtarzam, żenada!

0

Po pierwsze, sprzedanie Cesca jest dużym ryzykie, żeby się opłaciło, musieliby sprowadzić kogoś, kto na wejściu wywalczyłby pierwszy skład, jak Pogba, Vidal, Kroos czy (wg mnie) Gundogan. Ale i tak sprzedaż Cesca powinna byc uwarunkowana konkretną kwotą o nie jest to 30 mln, tylko 45-50. Alvesa rozumiem, że należy sprzedać, bo facet gra dramatycznie od jakiegoś czasu i jego przygoda z Barceloną powinna dobiec końca, ale nie sprzedaje się kogoś takiego za 10 mln, tylko ok. 20, lub tak jak w innym newsie, dołożyć go do transferu innego zawodnika. Sprzedaż Alexisa rozumiem, oczywiście jest to świetny zawodnik, ale Messi i Neymar mają pierwszeństwo, a z nimi on nie gra na swoim poziomie. Ten system gry mu nie odpowiada. Nie mniej, to jeden z najlepszych na świecie, daje z siebie 100 %, jest młody i sam ciągnie reprezentację, więc jego cena powinna być ok. 30-40 mln. Także 80 mln przy tych 3 zawodnikach wydaje się być zastraszającym niska i jeśli włodarze Barcelony mają ambicję na tylko tyle, to tak na prawde nie mają ambicji na nic. 100 mln bym już zrozumiał, niby nie tak mega dużo więcej, a jednak dodatkowe 20 mln w budżecie, to może być kolejne wzmocnienie...

0

No jeśli mieliby płacić 40 mln, to chyba gra nie jest warta świeczki, ale może gdyby się uparł... W końcu jest zmiennikiem w PSG, więc może puściliby go taniej.

0

Może on przyszedłby jako prawy obrońca. W końcu tam teź grywał i w Romie i tym bardziej w PSG, a jest jeszcze młody. Puyol też grał na wszystkich pozycjach obrony. Skoro Alves jest na wylocie, a oni szukają wysokiego silnego stopera, to może wykorzystają Alvesa do transferu Marquinhosa i sprowadzą stopera. To nie byłby głupi pomysł, w końcu chłopak jest świetny, a jeszcze młody. Pytanie tylko, jaka cena...

0

A ja powiem więcej - sprzedaż kogoś takiego jak Pedro nie jest niczym specjalnym, jeśli nie sprzeda się również wielu wielu innych. Albo rewolucja albo trakcie w tym dalej, nie ma półśrodków. Oprócz Valdesa, Pinto i Puyola, którzy odchodzą, sprzedać powinni Alvesa, Mascherano, Songa, Roberto, Pedro, Tello i wg Alexisa, ktory oczywiście jest świetnym piłkarzem, ale nie do końca dobrze gra w obecnej filozofii i z wieloma zawodnikami, więc to czy powinien zostać czy odejść powinno być zależne od tego, jaki pomysł na zespół bedzie miał trener. To będzie rewolucja, a każda inna decyzja to będzie półśrodek. Chyba większość z nas wie, jak półśrodki się kończą.

0

Van Der Wiel jest świetnym obrońcą, ma dobre warunki fizyczne i dużo pracuje, ale pytanie, czy nie przegapiliśmy okazji, żeby go kupić, jak z Marquinhosem.

0

Jedyna wątpliwość to taka, czy będą mieli szanse na grę. O ile Rafinha zasłużył sobie na miejsce nawet w jedenastce Barcelony, głównie zaangażowaniem i wolą walki, a i również osiągami, ale Deulofeu może siedzieć głownie na ławce i może się zmarnować, a potencjał ma nieprzeciętny. Deulofeu akurat powinien, moim zdaniem, być wypożyczony na jeszcze jeden sezon i wrócić po roku, żeby włączyć się do walki o wyjściowy skład. Nie wiem czy to dobra decyzja. Liczę tylko, że ktoś kto w Barcelonie grał i prowadził drużyne rezerw, będzie stawiał na młodych, którzy dużo bardziej zasługują na grę.

0

Tyle ryzyka... Ale kiedyś zaryzykowali z Guardiolą i wyszło dobrze. Nie mówię, że będzie tak samo, ale jeśli Enrique ma pomysł i będzie miał wolną rękę, to kto wie.

0

No miejmy nadzieje, że Lucho podoła wyzwaniu i miejmy nadzieje, że dojdzie do skutku przebudowa zespołu. Oczywiście na większość z nazwisk tu podanych trzeba patrzeć z dużym dystansem, bo gdzie rozmowa o Kompanym czy Marquinhosie, ale na pewno kilka nazwisk jest tu sensownych, do wyjęcia i na pewno w kajeciku Zubizarrety. Czy 8 transferów dojdzie do skutku, wątpię, ale 6 to już na prawde będzie dużo.

0

Moim zdaniem, dla niego odpowiednim byłoby wypożyczenie do ligi angielskiej albo niemieckiej, gdzie nauczy się używać swojego ciała do walki z obrońcami i porządku taktycznego. Nie muszą to być dobre kluby, mogą być słabe, byleby grał przeciwko świetnym zawodnikom i uczył się od nich. Ewentualnie Włochy, gdzie szkółka Barçy ma bardzo dobre opinie. Jeśli jednak nie pójdzie na wypożyczenie, niech zostanie na rok w rezerwach, bo jeśli rzuci się go na tak głębokie wody od razu, może być jak z Bojanem, a tego raczej byśmy nie chcieli.

1

Chyba chodziło mu o Bartomeu i Rosella.

0

Nie wiem czy to jest ryzyko. W tym sezonie miał problemy z kontuzjami, ale raczej umiejętności mu to nie odjęło. Może będzie musiał pracować nad formą, ale i tak prezentowałaby się lepiej niż nieruchliwy Xavi, który swój blask stracił wraz z odejściem Pepa.

0

Futbol ostatnimi czasy szczególnie bardzo pokazał, że motywacja jest najsilniejszą bronią. Zatem wszystkie zmiany kadrowe, jakie zostaną przeprowadzone, muszą opierać się o właśnie tę zasadę. Jeśli ściągamy młodego Ter Stegena, świetnie, kariera przed nim, będzie walczyć, ale wypadało by ściągnąć kogoś kto zarówno będzie sam chciał walczyć o skład, jak i zmotywuje do dalszej walki młodego Niemca. Czy to musi być doświadczony bramkarz, nie wiem. Ja jestem zwolennikiem Reinh, który najprawdopodobniej wróciłby do domu z pocałowaniem ręki. To samo tyczy się obrony. Na papierach najsłabszy obrońca Barcelony, Bartra, rozegrał najlepszy sezon z naszej linii defensywy, bo on o skład walczy. Dlatego, jasne przyda się ktoś doświadczony, ale nie ktoś, kto na wstępie wygryzie Bartre, bo tak. Już pogodziłem się z tym, że Pique jest nietykalny... W pomocy to samo, gra Xavi i Iniesta, a Cesc czasem w ataku. Jaki jest sens? Przecież jeśli Cesc grałby regularnie na swojej pozycji, mógłby być głównym konstruktorem tryumfu Barçy w tym sezonie. Messi również jest przykładem tego, jak motywacja (a raczej jej brak) wpływa na zawodnika. Przecież jego postawa w tym sezonie to obraz nędzy i rozpaczy, a to zaczęło się już wcześniej. Lucho, jeśli masz jaja, to zaprowadź tu porządek...

0

Sytuacja wydaje sie być jasna. Jeśli zdobędzie szacunek i posłuch u piłkarzy, może to być strzał w dziesiątkę. Jedyne co musi, to nie bać się ich i ułożyć zespół tak jak on to widzi. Może młodzi będą mieli szansę na rozwój, bo jeśli sytuacja z Thiago powtórzy się, to będzie niewyobaczalny błąd, mówię tu o Rafinhii i Deulofeu.

0

Albo uzupełniają obronę, albo budują na nowo. Jeśli chcą budować - potrzebny jest ktoś młody, z kim Bartra będzie mógł utworzyć wieloletnią parę, jak Mangala, Laporte czy Martinez. Jeśli już teraz chcą mieć obronę o światowym poziomie, to Benatia na pewno jest świetnym kandydatem, obok Mirandy. Nie zmienia to jednak faktu, że obok odejścia Puyola, kadrę powinien opuścić też Mascherano, a w jego miejsce powinien przyjść Gomez, który grą w rezerwach i grą w młodzieżowej reprezentacji, zasłużył sobie chociażby na miejsce czwartego obrońcy. Wyobraźcie sobie jakiej motywacji do pracy i walki o minuty dostałby i on i inni jego koledzy, którzy zobaczyliby, że praca popłaca.

0

Szkoda, że nie ma czegoś takiego jak "komentarz miesiąca" :D

0

Świetny stoper! Warunki fizyczne, doświadczenie, zmysł, regularność - wszystko jest. 20 mln to nie jakoś specjalnie wysoka cena za taką jakość. A argument wielu nie jest żadnym argumentem w przypadku takiej ceny, bo 2-3 lata na wysokim poziomie i drugie tyle jako solidnego zmiennika przy 20 mln to na prawdę dobra inwestycja. Ale jak Miranda jest na liście, to i powinien być Godin.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?