PietrasCoelho
Dołączył/a: maj 2019
Warszawa
3 obserwujących
1 obserwowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
3
Tunkara, Gistau, Junyent i Abdelkarim - liczę na presezon z nimi.
9
Cubarsi też świetny mecz
0
@Rafalloxfcb no i to jest bardzo dobra informacja
0
@Karol145 tylko, ze nawet jeżeli są tam patocelbryci, to mają takie grono odbiorców i popleczników, że to przyniesie 100x więcej dobra.
0
@2026Canaletes też mam taką nadzieję.
A co do Łatwogang, myślę, że sobie poradzi.
3
@addept Wiesz co, problem jest w tych sprawozdaniach taki, że nie ma obowiązku wyszczególniania czym są "koszty operacyjne/prowadzenia działalności", ale w samym dokumencie jest zaznaczone, że w 2024 roku, ~5,2 mln poszło na leki itd. Przy 12 mln przychodu, ale nie wliczając budżetu z zeszłych lat. 2023: wydali na leki, leczenie itd około 1,1 mln zł przy 5 mln dochodów.Dodatkowo w tych latach to kolejno 681k i 860k to wynagrodzania pracowników i członków zarządu.
ALE: Rachunek zysku i strat pokazuje jasno, 2024:
1.A.: Przychody z działalności statutowej: 12 169 6402.
1B: Koszty działalności statutowej: 3 072 439.
A to najważniejsze co możemy sprawdzić, bo to de facto są kwoty, które są zbierane i wydawane na cel fundacji, czyli w tym wypadku walkę z rakiem.
A no i 100% akcji fundacji posiada kolejny podmiot charytatywny, Boxing Challenge.
1
@Romario87 pełna zgoda, presja publiczna wymusi w tym roku pełną pomoc, jestem pewien
0
@addept Wiesz co, problem jest w tych sprawozdaniach taki, że nie ma obowiązku wyszczególniania czym są "koszty operacyjne/prowadzenia działalności", ale w samym dokumencie jest zaznaczone, że w 2024 roku, ~5,2 mln poszło na leki itd. Przy 12 mln przychodu, ale nie wliczając budżetu z zeszłych lat. 2023: wydali na leki, leczenie itd około 1,1 mln zł przy 5 mln dochodów.
Dodatkowo w tych latach to kolejno 681k i 860k to wynagrodzania pracowników i członków zarządu.
ALE: Rachunek zysku i strat pokazuje jasno, 2024:
1. A.: Przychody z działalności statutowej: 12 169 640
2. A: Koszty działalności statutowej: 3 072 439.
A to najważniejsze co możemy sprawdzić, bo to de facto są kwoty, które są zbierane i wydawane na cel fundacji, czyli w tym wypadku walkę z rakiem.
A no i 100% akcji fundacji posiada kolejny podmiot charytatywny, Boxing Challenge.
1
@Romario87 tak, wszystkie dane są dostępne publicznie, bo wymaga tego prawo.
0
@Rafalloxfcb w takim razie odsyłam do Sprawozdania Merytorycznego sporządzonego przez Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego lub przez samą fundację. Strona 10 i 11. Tam jest ile wydano pieniędzy na leki i sprzęty, a ile na "koszty działalności".
4
Ciekawe czy Barbera spędzi presezon z 1. drużyną
0
@Kismeth nie tyle co kłamią, co po prostu w poprzednich latach fundacja nie przeznaczała więcej niż 27% na podopiecznych. Przykre, ale legalne. A to, że 90% osób nawet nie wie, że fundacje muszą udostępniać rozliczenia co do złotówki to inna sprawa.
0
@RoberDzik a to pięknie, dzięki wielkie za informację. Mam nadzieję, że to zmieni jej model działania
0
@2026Canaletes tzn kontrola nie ma tutaj nic do zorbienia. Fundacja przedstawia cele, koszty itd i może sobie tymi procentami zarządzać dowolnie.
Chodzi mi tylko o to, że z tym jak to się poniosło, mam nadzieję, że przy tej akcji pieniądze pójdą w 90%+ na dzieciaki, bo w tej akcji koszty operacyjne są nieporównywalnie małe.
0
@Rafalloxfcb przeczytałem sam. https://cancerfighters.pl/sprawozdania/
Nie korzystam z X.
4
Nie chcę studzić entuzjazmu, ale fundacja w swoim sprawozdaniu przekazuje, że średnio około 27% pieniędzy z ich zbiórek i działalności trafia do podpoiecznych i na cele. Dla porównania WOŚP to 96-97%, a Caritas 98%.
Sam prezes zarabiał 22795,86 zł z samej fundacji w 2024 roku.
Mam tylko nadzieję, że presja publiczna i Łatwoganga zmusi tę fundację do przekazania większości uzbieranych funduszy na walkę z rakiem.
Sam wrzuciłem na początku 50zł
Edit: To nie jest krytyka Łatwoganga, mega robota. Po prostu martwię się o tę fundację i jej sposoby dysponowania pieniędzmi.
14
"Chyba nigdy wcześniej bramka na 6:1 nie była świętowana na trybunach i murawie tak mocno jak wtedy" Oj Panie redaktorze, wydaje mi się, że 8 marca 2017 był pewien mecz, w którym bramka na 6:1 była bardziej świętowana :)))
2
@Cules69 z ławki na pierwszy skład to obecnie tylko Fermin się może łapać :)
1
@Messiah10 przecież Ferran w ostatnich dwóch meczach był lepszy od Lewego. A to forma decyduje kto gra
3
@Coveta Zero to może przesada, ale nie jest wystarczająco skuteczny i to go może skreślać. Raphinia tez umówmy się nie jest wybitnym dryblerem, ale jest po pierwsze skuteczniejszy, po drugie lepiej pracuje w obronie i pressingu. Marcus wydaje się często leniwy jeśli chodzi o powroty.
1
@Norbert520 uważam, że nie powinniśmy oceniać gry defensywnej i IQ boiskowego 17-latka. To, że Cubarsi i Yamal w tym wieku tak grali, oraz, że Bernal się dobrze rozwija, nie oznacza, że to normalne tempo rozwoju. Uważam, że takie rzeczy będziemy mogli ocenić za 2-3 lata jak przejdzie szkołę piłkarską w Porto.
0
@bary z całym szacunkiem do Oskara, Rashford obecnie to dwie klasy lepszy piłkarz, a Barcelona nie może mieć na wszystkich pozycjach nastolatków z potencjałem.
A no i kluby takie jak Porto świetnie rozwijają piłkarzy. Lista jest długa:
Francisco Conceição, Nico González (tak, u nich się rozwinął), Vitinha, Fábio Vieira, Luis Díaz, Fábio Silva, Éder Militão, Diogo Dalot, André Silva, Rúben Neves a to ostatnie 8-9 lat. Warto poczekać :)
0
@orgazm44 Nie ma w tym nic dziwnego. Za rok już będzie zaznajomiony z presją.
0
@K1ngKong7 trochę inny case, bo tutaj też test oka jest pozytywny w przypadku Martina. No ale też nie mówię, że to ścisły top.
1
@Barca_Big_Moment tylko, że Martin na przestrzeni ostatnich dwóch lat rozwija się niesamowicie i moim zdaniem podniósł swój "sufit". Uważam, że ma potencjał na naprawdę dobrego zawodnika jako late bloomer.
2
Moim zdaniem nie jest wart 70 milionów. Statystki pokazują też, że Martin wcale nie jest gorszy. Problemem jest brak zmienników, bo Araujo i Christensen się nie nadają, a Cubarsi jest za mało doświadczony na granie wszystkiego.
1
@majkiii bardzo nie fair jest takie niedocenianie Martina. W tym sezonie jest bardzo solidny i na pewno nie jest już nominalnym LO
0
@manolis1 takie są zasady. W tym wypadku obrońca nie ma kontroli nad lotem piłki i tak to jest przyjęte w zasadach. Wiele razy tak było już
0
@manolis1 bo przy rykoszetach, blokach i słupkach nie traktuje się tego jako zatrzymania akcji
0
@y13 przygotowanie fizyczne jest lepsze niż rok temu. Piłkarze mieli bardzo krótkie kryzysy wydolnościowe.
Kontuzje wynikały głównie ze starć, meczów kadry czy eksploatacji (tutaj, zgoda - wina Flicka, że nie potrafi rotować składem).
Co do Casado - mam mieszane uczucia. Nie prezentował nawet na tle słabszych rywali poziomu z zeszłego roku.