Ramos9248
Dołączył/a: lipiec 2017
4 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Tasde Ja wciąż nie rozumiem meritum Twojej wypowiedzi, mam wrażenie, ze rozmawiamy na dwa oddzielne tematy. Tłumaczysz mi jakies podstawy biznesowo-finansowe (notabene sam jestem pracodawca, mimo iż nie jest to moje Głowno źródło dochodu).
Jak obliczam ile kto jest wart? Napisałem przecież kilka razy - MOIM ZDANIEM (słowo klucz!!!), każdy kto poświęca 8 godzin dziennie na jakakolwiek prace nie powinien żyć ubogo. Jest to taki wkład czasowy, ze nie wyobrażalne dla mnie jest to, ze ktoś poświęca połowa swojego aktywnego czasu życia (8h „przeznaczam” na sen), a mimo to „bieduje”.
Ty prace za minamalna czy niską stawkę zaliczasz do realiów rynku. Dla mnie jest to wyzysk. To nie jest tak, ze korporacja, czy markety czy nawet zwykli pracodawcy nie mają pieniędzy, żeby zapłacić więcej. Mają, tylko tak jak napisałeś - chcą jak najwiecej zaoszczędzić. To jest normalne, każdy dla siebie. Jest to jednak sytuacja w której nie można winić nikogo - ani pracodawcy, który wiadomo chce zgarnąć na swoim biznesie jak najwiecej, ani pracownika, który zapewne jest zdesperowany do podjęcia takiej pracy.
Piszesz o podnoszeniu kwalifikacji, no tak, ale zakładając czysto hipotetycznie, ze każdy będzie się rozwijał, łatwo dojść do wniosku, ze tych „zwykłych” pracowników szybko by zabrakło. Wiec taki argument również jest niemożliwym i jest tylko gdybaniem.
Rozwiązanie na to jest jedno - podniesienie płacy minimalnej do godnej stawki.
Ludzie wyjeżdżają za granice nie po to, żeby się rozwijać. Wykonują dokładnie te same zawody co tutaj w Polsce. Standard życia jest jednak zupełnie inny - tak mniemam. Dla zabawy raczej swojego kraju nie opuszczają.
0
@Tasde No i właśnie takie gadanie. Dla Ciebie nie powinni, dla mnie powinni. Sam wiesz, ze pracownik nie dostaje tyle ile jest wart. Pracodawca musi na pracowniku zarabiać. I to raczej nie mało.
Piszesz w cudzysłowie „poświęca się”. Jak inaczej nazwać sprzedawanie 1/2 aktywnej części swojego życia?
Głód i bezdomność nie biorą się
Z minimalnego wynagrodzenia, a z braku chęci podjęcia pracy jakiejkolwiek (między innymi ofc)
Godne życia sam sobie zapewnisz - właśnie pracując przez te 8h. Uważam, ze minimalna stawka, która pozwala przeżyć miesiąc i żyć po ludzki to na obecne ceny na rynku to ok. 4000-5000zł. Uważam, ze właśnie taka powinna być MINIMALNA płaca. Oczywiście abstrahując od realności takiego obrotu spraw.
0
@Tasde Widzisz, wszystko się rozchodzi o to, czym dla kogo są konkretne pieniądze. Jeśli wykonujesz prace, którą może wykonywać dosłownie każdy to oczywiście, że nie powinieneś oczekiwać kokosów, lecz jeśli mimo wszystko poświęcasz tej pracy 8! godzin dziennie to powinieneś godnie żyć, jakakolwiek by to praca nie była.
Wciąż to samo co wyżej, oczekujesz od ludzi którzy zarabiają 2-3k zaanagażowania. Nie wiem, pracowałem kiedyś za tyle jako kelner i nie wyobrażam sobie jakkolwiek więcej poświęcać dla tak marnych pieniędzy.
Trzeba zrozumieć to, ze nie każdy jest ambitny, nie każdy chce się rozwijać, nie każdy chce być na wysokim stopniu, ale nie wolno zapominać, ze Ci ludzie również są potrzebni. Oczywiście - powinni zarabiać mniej, ale jeśli mimo wszystko poświęcają 8 godzin dziennie na prace to powinni żyć godnie.
0
@kerouac Dlatego napisałem, ze z jednej strony się z Tobą zgadzam. Może jestem jakiś odizolowany od rzeczywistości, ale jak z 2k można odłożyć stówkę?
0
@Stoiczkow Nie uważam, ze jakakolwiek praca wykonywana na pełen etat jest warta mniej niż 3k. Przecież i tak to jest suma za którą nie da się żyć na żadnym poziomie. Gdybym tyle zarabiał, sam bym się pewnie migał od pracy. Jakieś minimum powinno być zachowane, nawet dla tych bez kwalifikacji czy bez wykształcenia.
1
@Tasde Nie wyobrażam sobie poświęcać na prace więcej niż 8h dziennie. Dodatkowo nie można tego wymagać od ludzi zarabiających mało, no błagam.
0
@kerouac Bo pewnie nie ma szans na lepsze warunki (póki co). Generalnie inna jest motywacja zarabiając 3k, a inna 20k. Za tą pierwszą sumkę ciężko oczekiwać jakiegokolwiek zaangażowania czy poświęcenia.
2
@kerouac Z jednej strony się z Tobą zgadzam, a z drugiej... Pracodawcy oferują tak psie pieniądze, że jestem w stanie zrozumieć dlaczego duża liczba osób się miga od pracy.
0
@Culé a muerte Wszystko zależy od ceny jaką chcesz przeznaczyć na portfel. Ja bym szukał na grupkach FB typu hypetalk.
1
@AmigoBlancos Śmieszne [śmieje się]
0
@AmigoBlancos Ale dziecinada [ziewa]
0
@kamilos1214 Potwierdzam, liceum to najlepszy czas naszego życia. Potem to już się nie opłaca...
0
@mekston Wiesz jakie są Twoje najgorsze błędy? Kierujesz się statystykami i logiką. Ja zaś patrzę na kryteria przyznawania ZP i próbuje „wejść” w logikę głosujących.
Mane to nie ten kaliber co Messi, Ronaldo. Kierując się tylko trofeami można równie dobrze dać tu Milnera.
W rywalizacji VVD - Messi wybieram sobie LM, bo po pierwsze są ta rozgrywki, które w tym roku maja największy wpływ na wybór najlepszego zawodnika. Dodatkowo w tej edycji mieliśmy bezpośrednie starcie Messi - VVD i wygrał je Holender.
Nie pomijam tego, ze Cristiano odpadł w 1/4. Gdyby wygrał te rozgrywki, byłby murowanym faworytem do wygrania ZP.
Oczywiście, ze ma małe znaczenie jak zagrał ten turniej, ważne ze go wygra. Moją tezę udowadnia historia.
Tak samo jak wyżej. Nie ma znaczenia, ze Juventus wygrywał mistrzostwo bez Cristiano. Ważne jest to, ze znowu to zrobili, a liderem i najlepszym zawodnikiem tego dzieła był Ronaldo.
Lewy to samo co Mane - nie ten poziom, nie ta medialność.
Nie, to nie to samo. Rok temu nie dość, że Real wygra 3 rok z rzędu LM, to jeszcze był Mundial. Te dwa turnieje się wtedy liczyły, a w obydwóch Messi nic nie osiągnął. Trofea zdobyte na własnym podwórku miały znikomą wartość.
0
@Pitera27 Oprócz Rafinhi, który nie mógł pokazać swoich umiejętności przez kontuzje, to masz rację - przytoczeni przez Ciebie zawodnicy nie byli lepsi... i dlatego już ich tu nie ma.
Ja Coutinho to raczej widziałem tak, że miał dobre kilka pierwszych miesięcy, po czym równia pochyła w dół, bez większych nadziei na poprawę, a szans dostawał naprawdę dużo.
0
@mekston Raczej małe znaczenie ma to jak zagrał ten turniej, a nie zagrał źle. Liczy się to, że jednak to trofeum zdobył (Liga Narodów). Oczywiście, że zmiana ligi i wygranie tam mistrzostwa jest ważnym argumentem.
W złotej piłce dla VVD decyduję głównie LM - tu masz rację. Dużo osób już przed meczem mówiło o tym, że mecz Liverpool'u z Barceloną jest starciem o złotą piłkę. W tej batalii to Holender wyszedł zwycięsko, po czym Messi "dorzucił" jeszcze przegraną w finale PK. Patrząc na to, że rok temu wygrał Modrić, to nie widzę innego kandydata do wygrania ZP niż Virgil.
2
@Pitera27 Bo nic nie grał? XD
0
@mekston Serie A + Liga narodów, dobrze się odnalazł w nowej lidze, comeback w meczu z Atletico... Imo całkiem zasłużenie TOP3. Złoty balon jednak dla VVD.
1
@TheApostole Ja z notatnika, a pije :D
0
@8Iniestazo8 A mi tak, lubię charyzmatycznych zawodników.
0
@LuisSalvano Obecnie programistą, ale zaczynałem właśnie od Help Desk’u
0
@19wlodi71 Bramkowy remis w Szkocji
4
@Danny Gaucho Odpada, pracuje w IT xd
5
Tak się zastanawiam.. Co ja robiłem w pracy jak nie było La Rambli?
0
A miałem nadzieje, że już nie będę musiał oglądać Neymara w mojej ulubionej lidze :{
0
@sebasek99 Jak skończy 30 lat.
0
@RonaldoR9 Fajnie by było zobaczyć ich kiedyś w jednym zespole. Może niekoniecznie w Barcelonie, ale jakiś neutralny klub typu Juventus to why not.
1
@IronSanHybrid Cześć. Dodam tylko, ze to poszło w celu humorystycznym. Absolutnie nie brałem tego na powaznie, dlatego również potraktuj to pół-serio :D
1
@LuisSalvano Nie rozumiem
1
@IronSanHybrid To bardzo dobry znak, wszak człowieka i krowę dzieli bardzo dużo - co by nie mówić.
1
@IronSanHybrid https://imgur.com/a/s4p6rZd
Jak to mówią - tylko krowa zdania nie zmienia.