0

blaugrana1989
Powiem Ci tylko tyle.....
Bojan :) I tyle na temat tego, ze nie nam oceniac jakim slabym pilkarzem jest Neymar.

0

AndresFCB
Nic nie bede mowil bo to nie nastapi ;)
I ubliszasz Messiemu, Xaviemu i Iniescie stawiajac Neymara wsrod najlepszych z najlepszych.

0

Lisek
Tak przedmiescia.... Bo Ronaldinho meczacy sie w milanie praktycznie bez formy i dzie tam i jest wielkim liderem druzyny. GOSC PO 30 :)
Wymien mi te swiatowe gwiazdy z Brazyli :) Poprosze chociaz 5

Pomoge Ci :)
Ronaldinho rozwinal sie w PSG, Kaka w Milanie, Ronaldo z PSV, Rivaldo w Deportivo, a pozniej w Barcelonie, Juninho w Lyonie, Adriano w Interze.... Wymieniac dalej ???
Nie wmowisz mi, ze ktos z Brazylii przyszedl do Europy jako gwiazda i szedl do 1 zespolu. kazdy uciekal z Brazylii do Europy by zaistniec i pokazac co potrafi. Kazdy z nich osiagal szczyt w Europie, przychodzili do Europy jako anonimy. Nikt z was nie widzial nawet jednego meczu R10 w barwach Gremio. NIKT.

Sprowadzenie Neymara bedzie bledem, za ktore zaplacimy BARDZO DUZO. Niech poszuka sobie klubu w ktorym dowie sie co to Europa.
A znajac zycie przyjdzie, wygra wszystko i powie jestem swietny. GOWNO PRAWDA. Niech wyplynie ze potentatem Europejskim o ile wyplynie ;)

0

Przereklamowany dzieciak i tyle.....
Wychta podniety, a skonczy gorzej niz Bojan.
I tego mozecie byc pewni.
Sapiecie sie, ze sprzedali Eto'o, BA doplacali do slabszego Ibry, ze stracili kase. Z Neymarem to jest oczywiste wyjebanie hajsu i tym sie szczycicie.
Gdzie sa kibice, ktorzy chca dobra dla klubu i zespolu ?? Tylko gwiazdorkow chcecie i nic wiecej. A szkoda...

0

Matt_i1992
Technicznie doskonaly to on jest w Fifie :)
Piszac o Villi NIE KLAM, ze znasz sie na ludziach ktoryz graja w noge bo sie osmieszasz. A gdybys znal takich ludzi to bys wiedzial, ze oni NIGDY nie cofna nogi i chociazby dlatego Djibril Cisse mial trzy razy zlamana ta sama noge :) Tak sie znasz na ludziach grajacych w noge ;)

Potrzebny to jest Martinez, albo nie znasz znaczenia slowa potrzebny przy Alexisie, Messim, Villi, Pedro, Afellayu, Fabregasie. Co nam daje conajmniej 2 na kazda pozycje. A zeby bylo smieszniej powiem Ci, ze Messi gra W KAZDYM meczu co daje nam tylko dwie pozycje bo jedna jest pewna. Plus Cuenca, Tello, ktorym sie podniecaliscie NIE MNIEJ niz teraz Neymarem. Nie ma to jak miec "wlasne" zdanie, ktore sie zmienia z dnia na dzien.

0

Eric_Abidal_22
Dobrze, ze to jest forum i nie widzimy sie twarza w twarz bo co drugiemu po takich smiesznych wypowiedziach jak Twoja i spuszczaniu sie na Neymarka wysmialbym sie w twarz....
Neymar przyjdzie i bedzie siedzial jak Bojan bo JEST ZA SLABY na 1 zespol i na Barcelone i nie wygryzie ani Alexisa ani Villi, a juz tym bardziej nie Messiego.

Messi - Neymar ??
Wyobrazacie sobie Messiego oddajacego pilke Neymarowi ??? Albo Neymara bez pilki ?? Bedzie to tak zalosna para jak Messi - CR :) Jeden grajacy pilka, a drugi ham pizgajacy na bramce z 40 metrow bez sensu.

Nie chcecie POTRZEBNEGO Martineza za 40 baniek, a chcecie wyjebac tyle samo w bloto za praktycznie dziecko ograne na przedmiesciach pilki noznej. Bo taka liga jest liga Brazylijska :)

0

Kra
Neymar jest nam tak potrzebny jak rybie recznik.

0

To niech przyjdzie bo juz mam dosc tej parodii..... A do Barcy Atletic zawsze dobry mlodzik sie przyda :)

0

Pyrzo_Barca
Ale w LM jak Barca sobie zagra 2 skladem to nikt sie nie poplacze i ich to nie bedzie obchodzilo czy wygra 1 czy 2 sklad Barcy. Wygra zespol i tyle.

Skoro zalezy im na hajsie i przyciagnieciu widzow na to zeby obejrzeli 1 zawodnikow Barcy i Espaniolu to niech ogarna z sensem, a nie teraz sie prosili czy sie zgodza.
Federacja tez troche tak "babsko" podchodzi do sprawy. Daja termin i taki ma byc. Albo gracie albo nie ? Albo 1 skladzem albo nie. Co ich to obchodzi. To juz sa decyzje zespolow. Chca wygrac puchar czy nie ??

A tu im przeszkadza 2 sklad i sie z tym teraz szarpia niewiadomo po co.

0

szmeto
Juz wyszedl niestety przez dmuchanie tego zalosnego balonika i dopisywanie mu umiejetnosci :) Tak naprawde nie jest nawet w polowie tak dobry jak go opisuja.

0

Master90
A kogo W SPORCIE obchodzi czy ktos jest medialny czy nie ?? Jak tak jest do realu z nim i spokoj.
Ja go nie chce bo wiecej sie o nim gada niz on faktycznie potrafi. I jestescie smiesznymi ludzmi skoro chcecie Neymara za chory hajs, a placzecie bo Martinez ma byc za tyle sciagniety. Martinez to nie jest inwestycja na lata ??? Jest jeszcze lepsza... Plus jego boiskowa inteligencja. To sie liczy w Barcelonie. Trzeba miec glowe jak Xavi, Iniesta, Messi, Mascherano, Puyol czy Busquets :)

0

blaugrana1989
Tak... TO CHOLERNIE DUZO :) W kur...e duzo.
Villa to silidna firma. Czlowiek swiatowej klasy wiedzacy co sie liczy W ZYCIU i w footballu. Do tego ma rozum i inteligencje pilkarsna na najwyzszym poziomie. TACY pilkarze sa warci 40 mln.
Neymar TO GWIAZDA MEDIALNA !!!! Za kilka lat stanie sie po prostu solidna firma jak niegdys promowany strasznie Aguero. Mial byc lepszy od Messiego i co ?? Po prostu jest swietnym pilkarzem. Chicharito promowany jeszcze bardziej. Przeszedl do MU swoje gra ale sluch po nim zaginal. To sa po prostu solidni mlodzi pilkarze. Nie ma w nich NIC wyjatkowego.

I ublizasz Ronaldinho mowiac, ze Neymar bedzie od niego lepszy :) Tyle.

0

dawid22d
Indywidualnie wszystko zgarnal Messi pobijajac rekordy CR z zeszlego roku gdy rowniez przegral ZP.
Wiec za co CR ZP skoro w zeszlym roku bramek mial wiecej i przegral, a w tym roku ma mniej od Messiego ??
Messi zagral jeszcze lepszy sozon od swojego i CR zeszlorocznego razem wiec w tym roku sprawa jest bezdyskusyjna bo oprocz sukcesu zespolowego (a ZP to nagroda indywidualna) CR nie moze pochwalic sie niczym czego Messi nie ma :)
Porowania nie sa bez sensu.... Tylko trzeba wiedziec co porownac :)

0

FanRealu90
Ktory jest lepszy mozemy oceniac pod wzgledem ich wplytu na gre, a nie pod wzgledem umiejetnosci czy pozycji.
Messi daje cos co cieszy, sprawia, ze football staje sie prosty. Zadziwia swiat pobijajac rekordy CR o ktorych wspomniales, a przy tym wszystkim CIESZY SIE TA GRA. To sie chce ogladac, a przy tym przynosi efekty.
CR to frustrat.... Czlowiek juz ma dosc WCIAZ tych samych trickow. Wszystko jest wyuczone, a nie instynktowne. Messi ma dar, a CR to produkt :) Ja to tak odbieram i przestaje mnie bawic taki football. A jak nie sprawia to satysfakcji staje sie zbedne.
Co inteligentniejsi to widza... Obroncy tez juz nie daja sie nabierac ciagle na to samo. Taki Pique np zjada CR :) Grali w MU i znaja sie za dobrze na takie rzeczy.
Messi rowniez robi to samo. Wieczny balans cialem. Ale to jest odruchowe. Obronca nigdy nie wie w ktora strone pojdzie Messi, za to moze spodziewac sie jaki zwod wykona CR bo znaja jego asortyment.
Z Messim utozsamiaja sie ludzie. To sprawia, ze jest jednym z nas.
A CR zrzera jego wlasna obsesja. Zamiast byc soba udaje kogos kim nie jest na sile probujac byc najlepszym.
Taki jest jego sposob bycia i nie kazdemu, zdecydowanej wiekszosci, sie to niepodoba.
BTW: co do umiejetnosci spojrz na Neymara. Jak dla mnie gosc potrafi wykonac tyle samo sztuczek co CR, a nawet wiecej. Ale nie na sztuczkach polega football.

0

Armandi
Messi NIGDY nie podporzadkowywal sobie kolegi z zespolu :)
Oni sami nabieraja do niego szacunku i sami szukaja go na boisku. Messi NIGDY nie domagal sie pilki, nie musial. To jest roznica miedzy Messim, a cala reszta :)

0

lai....
Pokazal, ze CR ma malego :D

A tak serio mozemy sie zastanawiac, a i tak sie nigdy nie dowiemy :)
Nie powiem, ze dobry mecz rywal za mocny nie byl. Ale widac, ze klei sie gra Messiemu i Alexisowi. Jak do tego dojdzie gra Messi - Villa i praca Davida na skrzydle mysle, ze bedzie tridente walczyc o historyczny rekord :) A jak bedzie zobaczymy juz niedlugo. Teraz PSG, troche mozniejszy rywal. Zobaczymy jak to bedzie funkcjonowalo.

0

BTW:
I szkoda, ze nie byl taki madry w pysku jak te dzewczynki pukaly 4 brameczki z Wlochami na Euro ;)

0

campeones32LIGAS
Sory ale psycholi nie potrzebujemy w zespole :) Wystarcza nam dziewczynki, ktore podbijaja MESKA pilke nozna :)

0

Shiv3R
W meczu towarzyskim sie nic nie udowodni.... Tylko na przestrzeni sezonu i tak sie stanie ;)

0

CR z 2008 roku z MU NIGDY NIE MIAL takiego wplywu na zespol jaki ma Messi teraz, rok temu, 2 lata temu, 3 lata temu, 5 lat temu i w kazdym innym zespole w ktorym wysepowal (chodzi o druzyny mlodziezowe).
CR to tylko dobry pilkarz.... Jak swego czasu Szewa :) To sa pilkarze dobzi, ale swietni w tym za co sa odpowiedzialni na boisku. Ale nigdy nie beda wyjatkowi.... Nie maja tego czegos co ma Messi. Gdy ktos gra z Messim szuka go na boisku bo wie, ze On zrobi z nia cos co bedzie z krzyscia dla zespolu. Messi nie musi domagac sie pilek tak jak czasem robi to CR. To swiadczy o wielkosci Messiego.

0

Nic nie brakuje Xaviemu.... Po prostu ma odwage mowic to co kazdy powinien krzyczec :) Jest drugim kapitanem i to sa jego obowiazki.
Guardiola nie raz byl ukazywany jako zbyt grzeczny czlowiek. Dal by sie kopac po twarzy i nic by nie pisnal bo taki po prostu jest. Ale to nie znaczy, ze cala barca ma dac sie w chooya robic :) Ktos o tym mowic musi.... A kto jak nie KAPITAN ?? General ??

Konrado6
Wymien mi choc jeden klub, ktory byl ponizany, ograniczany sportowo i pozasportowo, a mimo to ciagle postepowal wedlug swoich zasad ???
Barca od zawsze byla robiona w chooya przez real, a mimo to ciagle parla do przodu, grani przeciwko wszystkiemu. Zawsze musieli dac wiecej zeby osiagnac sukces niz jakikolwiek inny klub. Ilez to razy federacja pozwalala na transfery tylko wtedy gdy ten zawodnik pozniej zagra w realu ?? Ile razy NIE POZWALANO na transfery bo przeciez real chcial kupic tego zawodnika ?? Ile razy wstrzymywano prace klubu bo federacji czy madrytowi sie to nie podobalo (w sumie madryt i federacja to to samo), nie wspomne o wojnie domowej.... tego bylo wiecej :) Barca zawsze miala pod gorke, dlatego tak wazna dla niej jest ta tozsamosc.

0

Kingleonigas
"ale nie lubię jak ktoś narzeka na trawę, piłkę i inne czynniki"
Co innego sa warunki panujace na boisku, a co innego jest STWORZENIE WARUNKOW NA BOISKU. Widzisz roznice ???
Barca nie moze byc klubem, ktory daje sie kopac po ryju :) I nie moze byc tak, ze druzyny SPECJALNIE nie przygotowuja warunkow do gry. I dobrze, ze ktos ma odwage bo takie rzeczy trzeba mowic.
Jeszcze troche i dojdzie do tego, ze nie beda barcelonie szatni udostepniac zeby grali w dresach, a nie w strojach.... Mniej wygodnie, slabsze odprowadzanie potu itp co bedzie mialo wplyw na ich forme :) Albo jest sie druzyna, ktora chce rywalizowac na plaszczyznie sportowej, albo jest sie dzieciarnia jak Real czy Inter Mourinho.
I O TYM TRZEBA GLOSNO MOWIC !!! :)
Tak samo o sedziach.... kazdy moze mowic, a Barcie nie przystoi ?? A dlaczego mamy dac sie w chooya robic ?? Dlaczego ??

0

Dam sobie glowe uciac i nie tylko ja bo 3/4 trenerow i pilkarzy na swiecie, ze kazdy wolalby miec w zespole Messiego, wiedzac co potrafi zrobic na boisku i po za nim dla zespolu, niz CR. Trzeba byc naprawde wielkim zwolennikiem C. Ronaldo zeby uwazac, ze jest On bardziej wartosciowym graczem, a co za tym idzie, lepszym zawodnikiem.

0

MRM94
Dla Ciebie CR jest lepszy i dalsza rozmowa nie ma sensu :)

Wplyw na to co okresla pilkarza ma praktycznie wszystko. Mozemy oceniac kazdego z roznych perspektyw :)
Mozemy ocenic ich pod wzgledem wplywu na zespol i liderowania.... Messi wygrywa bezapelacyjnie. Gdy nie idzie to On ciagnie zespol. Realowi jak nie idzie CR macha lapami bo jest sfrustrowany tym, ze zespolowi nie idzie.
Mozemy ich oceniac pod wzgledem szybkosci - Messi jest szybszy z pilka, a CR bez pilki. Patrzac na to, ze obaj ZAWSZE chca miec pilke kolejny plus dla Messiego.
Podejmowanie decyzji - czesto widzimy, ze obaj sie chamia, a mimo to Messi ma wiecej asyst niz CR, Xavi, Iniesta i Fabregas razem wzieci. To swiadczy o tym, ze potrafi podjac lepsze decyzje i lepsze rozwiazania na zdobycie bramki.
Strzaly - CR preferuje mocne uderzenia z blizszej lub dalszej odleglosci, nie robi mu roznicy czy prawa czy lewa noga. Messi skupia sie na technice i precyzji swoich strzalow, potrafi podciac pilke nad bramkarzem obiema nogami.
Drybling - CR preferuje wolne przestrzenie i pojedynki biegowe z rywalami. Messi gre na malej przestrzeni i wykorzystuje balans ciala z niegorszymi, a nawet z lepszymi skutkami :).
Rzuty wolne - to jest chyba najbardziej jednostronne porownanie :) CR bedac "mistrzem" tego stalego fragmentu gry potrafi podczas calego meczu W OGOLE nie trafic w bramke O.o Ktos kto uwaza sie za dobrego wykonawce tego stalego fragmentu gry ma lepsze osiagi i dla mnie CR jest mierny pod tym wzgledem. Messi, ktory bardzo malo podchodzi do tego typu zagran ma lepsza skutecznosc.
Gra glowa - CR ma wzrost i warunki do gry glowa i nic dziwnego, ze potrafi to robic. Messi jak na swoj wzrost i warunki gra glowa bardzo dobrze. Nie sztuka jest miec warunki i to potrafic ale nie miec i potrafic :) Messi nie musi wysoko skakac ale potrafi ulozyc glowe tak zeby skierowac pilke do bramki.
Nie wiem co jeszcze....
Wyglad ?? To sie nie liczy w sporcie niestety...

0

juliancarax
Sklad Amerykanow sprzed 20 lat byl legendarny... Nigdy nie beda tak mocni jak wtedy.
Magic, Jordan, Pippen, Bird.... To byl sklad marzenie.

0

Jakby nie bylo to cala ta dzieciarnie zaczal KingLeonidas, ktory sie teraz tak wymadrza i wywyzsza... :)

Zobaczcie na posty. Chudini dal posta NA TEMAT artykulu, a KingLeonidas W OGOLE nie na temat tylko komentarz do Chudiniego ?? Ktos Cie o to prosil ??Kazdy ma prawo pisac co chce i czy wam sie to podoba czy nie. Jak to bedzie spam to ADMINI sa od tego zeby upominac, a nie inni uzytkownicy.
I obaj dorosnijcie bo szczekacie i szczekacie :) Tyle.

Czy nie zagra do konca sezonu to nie bylbym tego taki pewien. Do konca maja przyszlego roku jeszcze sporo czasu. Mamy jednych z najlepszych lekarzy i mysle, ze postawia go na nogi jak najszybciej. A co do Muniesy to, ze zagral w towarzyskim nie oznacza, ze Tito mial z nim jakies plany w 1 zespole :) Duzo mlodych gralo i jakos ich do 1 skladu nie bierzecie. Po prostu zagrali, uzupelnili 1 zespol. Muneista to wciaz pilkarz Barcy Atletic (wiem, ze teraz to juz ejst Barca B ale nie podobaja mi sie te smieszne zmiany Rosella) i to rezerwy odczuja te strate. Mam nadzieje, ze sie nie podda i bedzie wracal do zdrowia w towarzystwie Abidala co doda mu otuchy i odwagi.

0

Chakuo96
Dlatego Fabregas odpowiada takim ludziom jak Ty. Skoro tak uwazasz nie wiesz nic o footballu.....
Nie piekna byla podcinka Fabregasa do Iniesty i jego odegranie do Navasa z Chorwacja ?? Nie piekna byla trojkowa akcja iniesta- Silva - Fabregas i gol na 1v1 z Wlochami w grupie ?? Albo final zakonczony REKORDOWYM wynikiem jak na finaly Euro ?? Tyle wiesz o pilce noznej... Mnie Hiszpania bardziej imponowala w meczu z Chorwacja i Portugalia niz z Wlochami czy Francja. Spokoj w obronie daje swobode w ataku :) Trzeba znac umiar.
Czy cos by umiejszylo wiekosci Barcie fakt, ze zagrali by konsekwentniej w obronie i nie dali strzelic sobie takich szmat jak 1 bramka dla Cheslea w LM ?? Czy bramka Krysi w rewanzu ligowym ?? Sam odpowiedz sobie na to pytanie. Hiszpania to doskonalsza wersja Barcy... A Fabregas czy Silva to nie Messi, ktory sam daje 100 razy wiecej wariantow do gry niz Fabs i Silva razem. Tylko tego brakuje Hiszpanii zeby zachwycac tak jak Barca, bo La Roja rowniez zachwyca ale inteligentniejszych ludzi, ktorzy wiedza co to turniej, a co to liga.

0

Albo Martinez albo nikt :) Tyle w temacie...

0

kubafcn102
A Thiago na Real w superpucharach wystawilismy ?? Wystawilismy... Taki Montoya zagral z Valencia mecz ligowy ?? Zagral... Wiec co sie szczypiesz ??? Bartra gorszy ?? W czym ?? Skoro Ci dwaj dostali szanse i to nie z ogorkami dlaczego taki Bartra nie ma dostac ??

I to Twoja opinia jest bledna bo pokazuje jaki jestes ograniczony... Spojrz na to z szerszej perspektywy bo na razie patrzysz wasko i prostolinijnie. A jak Tito da szanse Bartrze i to wypali to bedziesz pierwszy, ktory sie bedzie jaral :)

0

tibijczyk997
Jak to nie ?? A idiotyczny transfer Krysi za 96 mln ?? Nie wiem jak mozna byc tak pojebanym i dac tak sie wyruchac na hajsie.... Mu zrobil zajebisty interes dostajac za grajka trzy razy tyle ile byl on wart.

Kto wygral wiecej pucharow LM ?? Jestes idiota jezeli myslisz, ze Real wygral wiecej.... Wez cofnij sie do 92 roku i zacznij liczyc ile razy Real wygral LIGE MISTRZOW. A nie ogorkowe Puchary Europy gdzie gralo 8 druzyn ;) I nie osmieszaj sie wiecej bo przynosisz wstyd Realowi i jego kibicom (tym normalnym).

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?