Santana10
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Poznań
6 obserwujących
4 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
patryk_rl
I szaacunek dla Ciebie. :) Nie bede nic udowadnial nikomu bo to nie ma sensu....
Dla goscia, ktory konczy licencjat pod trenerke to juz nie jest to samo. Moj poglad zmienil sie strasznie i nie patrze na to na co wszyscy patrza. Jestem zafiksowany i juz tego nie zmienie. Nie chce.
Przyjalbym w ciemno takiego Messiego z GD na caly sezon i spalbym spokojnie wiedziac, ze Barca zdobedzie mistrza i LM :)
0
bordo-granat1
A ja jestem glupi i obejrzalem mecz 4 razy. Raz na zywo, drugi raz, trzeci raz skupiajac sie tylko na Ineiscie, a 4 tylko na Messim.
I nikt nie wmowi mi, ze Messi zagral mecz na mniej niz 7. Sam ocenilbym go jeszcze wyzej.
patryk_rl
NR 1 nie zostaje sie przypadkowo. Trzeba wiedziec kiedy samemu zaistniec, a kiedy dac grac Iniescie czy innemu zawodnikowi. Messi nie musi byc zawsze w centrum zeby wykonac ogrom pracy dla zespolu. Swoje zrobil i to idealnie bo Iniesta robil co chcial, po podaniu od Xaviego, Busquetsa czy Masche pilka mijala Xabiego i Khedire i Iniesta nie mial przed soba nikogo. To jest zasluga gry zespolowej i tworzenia wolnych przestrzeni. Messi zagral bardzo dobry mecz. Gdyby na sile probowal blyszczec przy plastru 2/3 zawodnikow, on sam zagralby fatalnie, a i spierdolilby mecz Ineiscie i innym.
Przy bramce Xaviego... Zobacz jaka tam dziura byla, co robi Messi sciagajac AZ DWUCH PIVOTOW realu. Masz mecz w ogole ?? Start 76:52. BA, Messi przetrzymuje pilke, odgrywa do Busquetsa, ktory podaje do Iniesty mijajac caly blok defensywnych pomocnikow realu.
0
das boot
Iniesta to "syn" Laudrupa.... W sposobie gry, poruszania sie i myslenia sa jak ojciec z synem. Z tym, ze uczen zawsze przezrasta mistrza i to zrobil Iniesta dochodzac nam szczyt. Laudrup jest niedoceniany i nie jest wymieniany nawet w pierwszej 3 swojego pokolenia mimo, ze byl najlepszy.
Przy czym porownajmy jeszcze warunki fizyczne. Iniesta jest chyba najdrobniejszy i najdelikatniejszy ze wszystkich pilkarzy, ktorych wymieniles.
0
oh_Barca
Dodalbym, ze nie ma na dzien dzisiejszy bramkarza, ktory gralby lepiej na przedpolu niz Valdes. Barca wysoko wychodzi obronca i smiesznym jest postawienie na bramkarza, ktory gra na linii. Valdes nie musi byc nawet w pierwszej 20 bramkarzy. Jest najlepszy dla Barcy.
Ale wy i tak wiecie lepiej niz Pep, teraz Tito i zapewne caly zespol Barcy.
0
Brawo Tito
FC1899Barca
Tak, Ty i Tobie podobni wiedza lepiej co czuja i mysla obroncy Barcy.... Zalosne.
Jaka Real ma obsade bramki ?? Zagranie do bramkarza, wyjebanie ja na polowe ryrwala i strata pilki, ja dziekuje za taki "spokoj". Nie umniejszajac w oogole Casillasowi bo dla mnie jest to na dzien dzisiejszy nr 1 na swiecie. Ale nie tego Barca potrzebuje.
0
patryk_rl
Co wymagam od Adriano ??? LOL gosciu... Jaka dyskusje my mamy w ogole prowdzic ?? Ooffensywni obroncy to podstawa gry Barcy tak naprawde. Nie da sie grac srodkiem jak Alves czy Adriano nie rozciagna gry. I Ty mowisz, ze obroncow mamy ogladac najmniej ?? Jak to sie ma teraz do gry Masche i Pique, ktorzy byli pierwszymi zawodnikami wyprowadzajacymi pilke ??
Co od Messiego sie wymaga ?? Od Messiego WY wymagacie. To sa dwie rozne rzeczy... Messi to wolny elektron. Gosc moze dublowac kazda pozycje bo jest to z korzyscia dla zespolu bez wzgledu na to czy ma pilke czy nie. KAZDY na swiecie wie, ze pilka pojdzie do Messiego, ze Messi poklepie. Tym Messi sciaga zawodnikow na siebie bez wzgledu na to czy ja dostanie czy nie. To daje swobote takim graczom jak Iniesta czy Xavi, ktorzy dzisiaj robili wszystko co chcieli :)
Messi duzo strat ? W momencie przyjecia pilki Messi mial 3 zawodnikow przy sobie. To daje innym wiecej, o wiele wiecej miejsca... Trzeba wiedziec kiedy sie usunac. Messi nic nikomu nie musi udowadniac. On gra pod zespol nie pod siebie. I dlatego jest numerem 1 na swiecie.
0
julliancarax
A ja Ci powiem tak....
Jestes w bledzie bo widzisz tego co robi Pedro i co robi Alexis. Dla Ciebie on ma strzelac i chooy.
I dziekowac Bogu, ze to Tito jest trenerem, a Twoje zdanie jest tak ważne jak recznik dla ryby.
0
patryk_rl
Nie mam wiecej pytan....
A ile widoczny byl Adriano ?? Busquets ?? To sa zawodnicy do perfekcji wykonujacy swoje zadania i tak wykonuje swoje Messi. Messi nie musi blyszczec zeby miec ogromny wplyw na zespol. Tak samo Iniesta i tak samo Xavi, Mascherano czy Villa (sami widzieliscie ile kosztowala nas jego strata). Ale tego juz nikt nie widzi... Kazdy widzi to, ze Messi w zeszlym sezonie strzelil 72 bramki i ma tylko strzelac. Ja bym chcial, zeby Tito odciazyl Messiego od tego. To W ZADEN sposob nie umniejszy jego wplywu na gre zespolu. Ba, nawet zwiekszy.
0
Ja mam rozne przemyslenia...
Fontas nigdy nie imponowal choc ma talent.... Bartra, Muniesa i Montoya wyprzedzaja go pod kazdym wzgledem mimo mlodszego wieku.
J. Dos Santos. Mimo ogromnej sympatii do tego zawodnika po prostu nie ma gdzie go wepchnac do tego skladu. Gosc gra na takiej pozycji, ze poprostu nie ma prawa sie przebic ;/ I to jest w tym najgorsze bo ma umiejetnosci niebanalne.
Afellay. O tym chlopaku moglbym pisac bardzo duzo, niestety mimo tego, ze chcialbym go w kazdym klubie jakiemu bym kibicowal w Barcelonie nie widze dla niego miejsca ;/ Mozna powiedziec, ze nie wiadomo gdzie gra Afellay. Na pewno jest lepiej rozwiniety fizycznie i mentalnie od Tello ale Ibi na skrzydle ?? Nie ma zadnych predyspozycji typowego skrzydlowego ;/ Dac do srodka na rozegranie ?? Przy Iniescie, Xavim, Fabregasie, Busquetsie i Thiago nie ma szans przebicia sie jak J.D Santos ;/ Cala trojka moglaby grac w kazdym klubie na swiecie. Problem w tym, ze Barca nie jest kazdym klubem na swiecie. To specyficzny klub. W Barcie nie graja najlepsi pilkarze na swiecie ale najlepsi pilkarze dla Barcelony. Przyklad Eto'o, jednego z najlepszych napastnikow na swiecie, ale nie dla Barcy, ktora odeszla od gry "9" i Eto'o byl niepotrzebny. Albo Yaya Toure, najlepszy offensywny i defensywny pivot jakiego kiedykolwiek w zyciu widzialem, musial odejsc bo Busquets daje Xaviemu i Iniescie dodatkowego gracza w srodku pola grajacego pod nich.
Ogromna szkoda...
BTW: Ciekawe kto decydowal i szukal tych pilkarzy jak Ibi ?? Tito czy Pep ?? Niby Tito podawal liste pilkarzy, a Pep wybieral z nich priorytety. Wiec Tito cos w nim widzial, polecil Pepowi, a sam go nie chcial ?? Ustalali wszystko razem, nie da mi to spokoju... I to ile jeszcze takich rzeczy moze byc. Np sprawa z Keita ?? Bojan ?? Ktory by postawial na zawodnika, a ktory nie ? Pep chcial Keite, a Bojana nie. Moze Tito ma odwrotnie ? Bo z jakiegos powodu ten Bojan w zespole byl przez dluzszy czas.
0
Wbrew pozorom Messi zagral jedno z lepszych spotkan z Realem w tym roku kalendarzowym.
Messi nie musi strzelac, asystowac, mijac 5 na raz zeby cokolwiek i komukolwiek udowodnic. Wystarczy, ze robi ogromna roznice na calym boisku. Twory przestrzen na kazdym kroku, a to jest to co cechuje gre Barcelony.
0
Real z tych statystyk to jest chyba zachwycony.... Nie spodziewali sie, ze taka gra w ogole trafia w bramke rywala, a co dopiero strzelic gola.
Grala tylko jedna druzyna.
0
constantine16
Hejtuj dalej....
Dla hejtow mam tylko ":)"
Na nic wiecej nie zaslugujesz.... Sory, mozna jeszcze wysmiac sie w twarz.
Frustrat ?? Mowi to hejter - nic wiecej dodawac nie musze.
Ave, mala.
0
Danio
A co zrobil Eto'o w finale z VdS ??
Zajebal z palca w bramkarza :D Coz za umiejetnosci ;P wiecej szczescia, ze to w ogole przeszlo mu pod reka ;P
Masz racje. Alexis nie jest w pierwszej 10-tce. Od reki moge wymienic lepszych 10. Z tym, ze Falcao to napastnik, a Alexis skrzydlowy ;) Falcao ma strzelac. Alexis ma inne zadania. Ocena i porownanie nie na miejscu.
Akurat gry takich pilakrzy jak Pedro, Villa czy Alexis w Barcie nie ocenia sie przez pryzmat bramek. To jest ogromny blad. A dlaczego bylo widac jak zabraklo Villi w zeszlym sezonie. Krytyka, ze nie strzelal duzo, a jak go nie bylo to w ogole atak nie funkcjonowal tak jak powinien.
0
constantine16
To jestes SLEPY :) I nie pyskuj.
Pierdolisz bez sensu dla samego pierdolenia, TO JEST HEJT :)
Mozesz powiedziec, ze gra VV Ci sie nie podoba, ale nie mozesz powiedziec, ze jest slaby. A jestes "kmiotem" i hejterem bo to robisz :)
A kto jest glupi widac po hejtach. Tyle.
0
barcaclue97
1. Barca prowadzi i moze klepac w nieskonczonosc czy to sie bedzie podobac czy nie, nie musi podejmowac ZADNEGO ryzyka ani nawet zagrazac bramce Casillasa. Nadal uwazasz, ze real nie musi atakowac i ma czekac tylko na kontry ?? Skoro real moze sie osmieszac i bac sie grac z Barca, to Barca moze klepac nudna pilke na wlasnej polowie i wygrac superpuchar pierwszym meczem :)
2. Pique mial kryzys caly zeszly sezon i co ?? Tez nie zasluguje na Barce ?? trzeba go zmienic, wydac hajs na innego ??
Valdes ma bronic okazje 100% ?? Te lepsze... Valdes popelnia blad, traci glupia bramke i dostaje gola z roznego gdzie nie ma krycia, nic do powiedzenia. Leci idiotyczny hejt i jest placz. Casillas, NAJLEPSZY BRAMKARZ NA SWIECIE, dostaje bramke pod reka gdy pilka praktycznie leciala w niego (sam sie rzucil w lewo, gdyby nie to mysle, ze obronilby dostajac na cialo), karny, nic do powiedzenia jak VV przy roznym i gol Xaviego, 100% o ktore masz pretensje do VV, ze ich nie broni. TO JEST STRASZNA HIPOKRYZJA.
Na szczescie nie kibice decyduja kto bedzie stal w bramce w barcelonie. Amen.
0
mat2000
Pique po slabszym zeszlym sezonie tez nie zasluguje na Barce ?? Wyjebac go ??
Moge dostac bana, ale takich idiotyzmow nie da sie czytac... A kazdy nastepny kto hejtuje jest glupszy od poprzedniego O.o
0
A za takie pierdolenie, VV powinien jebnac rekawica o murawe i jestem ciekaw jacy bylibyscie madrzy z Pinto w bramce przez caly sezon....
Tylko dziekowac Bogu, ze pilkarze nie wchodza na takie strony i nie czytaja tych bredni.
0
Valdes mogl zrobic WSZYSTKO, a krytykuje sie za drybling, dlaczego ??? przeciez mogl zrobic WSZYSTKo wiec zrobil co uwazal za stosowne. Inna sprawa jest to, ze nie zawsze wybieramy najlepsze opcje.
constantine16
Juz ?? Wyplakales sie ?? Czy podac chusteczki ??
"Dla hejterow mam jedynie usmiech - dwukropek, nawias." :)
twoje pieprzenie akurtat jest najmniej istotne w tym co zrobil Valdes i nie ma ZADNEGO znaczenia. Ty masz sapy, a VV przeciez zawiodl swoich kolegow, ktorzy NIC NIE POWIEDZIELI. Ba, ejstem pewien, ze nawet go pocieszali w szatni. Wiec jakim prawem Ty szczekasz ?? Ty, ktory masz najmniej do tego wszystkiego tak naprawde ??
Tyle, dla hejtera.
0
raul7
BTW: Juz nie wspomne, ze Coentrao na twoim screenie zaslania pol Ciala Pedro.... Zdjecie mocno na wyrost. Ale kazdy widzi to co chce widziec.
A teraz ciekawostka.... W zasadach jest, ze takie sporne rzeczy rozstrzyga sie na korzysc atakujacego. Tak czy innaczej bramka uznana i nikt nic nie zrobi. Ten pajac tez... :)
Kolejny SLABY mecz Realu. To da sie zmienic i tym powinien sie zajac.
0
raul7
A Ty dales zdjecie z frontu i nagle linie sie poprzesowaly ?? :)
To, ze zdjecie jest z frontu to nie znaczy, ze linia spalonego jest krzywo...
A to co pokazaliscie to sa DWA ROZNE zdjecia jednego zajscia takze cos tu smierdzi ;)
0
To zawsze jest wina sedziego....
A czemu nie wspomni o tym, ze Real dopiero w 55 min strzelajac gola strzelil PIERWSZY RAZ W SWIATLO BRAMKI !!!!
Mourinho kazdym meczem ubliza Realowi :)
0
Nie moglem ogladac i dopeiro co skonczylem mecz Barcy z Realem Sociedad i moge wam juz powiedziec, ze Barca ma mistrza w tym sezonie.
Ta gra to powrot do Barcelony z 09/10 gdy zdobyla wszystko :)
Sa tego plusy i minusy.....
Plus to sukcesy, a minus Barca jest jak polski rap. Stanal w miejscu ;/ Juz wiem za co uwielbialem Guardiole.... Byl jak VNM, wolal robic cos nowego niz odgrzewac ciagle stare kotlety :)
0
Pingwinek
A ty pokazujesz swoja arogancje i prowokacje.... Bo to co tam jest napisane jest naprawde malo wazne. Wazny jest gest samego wydarzenia.
Po za tym, TAK kur..a Ty wiesz co mysli Pedro i wiesz, ze Jego to obraza... Gratulacje glupoty.
0
Pingwinek
Mieszkalbys od dziecka w Irlandii innaczej bys szczekal ;)
0
emotive
Smieszny jestes.... Polegajac tylko na filmikach na yt to nawet Murawski patelnie by wykladal :) Internet to SLABY sposob na okreslenie umiejetnosci zawodnika.
0
yhmmmmm.....
Ludzie zacofanie na tej stronie, a obecnosc Ineisty na skrzydle byla sporadyczna i wymuszona brakami kadrowymi. Villa to slaty i etatowy skrzydlowy i to, ze Iniesta grywal na skrzydle pod jego nieobecnosc, nic nie zmieniala :)
Iniesta OD ZAWSZE gral i gra w srodku pola i tym tekstem autor sie nie popisal, albo popisal sie swoja niewiedza niestety
0
Sa ludzie, ktorzy patrza na biznes i podniecaja sie Realem, ale sa ludzie, ktorzy patrza na football i nie potrafia zrozumiec tego jak Real trakuje zawodnikow jak Robinho, ktorego kupili za nie mala kase, a oddali gdy sie zuazyl, Sneijdera i Robbena, ktorzy opuscili Real lekka reka, a pozniej odnosili sukcesy. Teraz Kaka, kupiony za ogromne pieniadze, a teraz wyrzucany na sile. Owen, przeblysk jednego sezonu. Ale nigdy nie zaakceptuje tego, i nie zrozumiem, jak Real mogl tak potraktowac takich pilkarzy jak Raul, Guti czy Morients. Sa to przryklady jak mozna traktowac pilkarzy jak przedmioty.
0
FaniRealu
Ja widze jedna roznice meidzy MC, a Realem.....
MC nie bylo tak glupie zeby wydac 94 mln za JEDNEGO pilkarza :)
Real ma wartosci, ale te wartosci to pieniadz i slawa. Real ma robic wielkie show. Real to przedstawienie dawane dla kibicow.
Real to swietny klub ale nigdy nie byl szanowany za to jak sie prowadzi. Real jest krytykowany za zbytnia rozrzutnasc bez przemyslen, a Arsenal za skompa polityke co tez nie wychodzi im na dobre. Bardzo trudno jest prowadzic klub z glowa i na nim zarabiac.
Powiesz mi, ze Barca tez kupuje. Owszem, kupuje... Zawodnikow z ktorych tworzy diamenty. Real wykupywal, BA wyrywal najwieksze gwiazdy swiatowego fooballu. Beckham, Ronaldo (ten prawdziwy), Owen (wystarczy, ze zablysnal), Robinho, teraz Kaka, CR.
Dlaczego nie potrafia kupic takiego Mate gdy sie zapowiadal i wprowadzic zawodnika na piedestal tylko musi to robic Cheslea czy Valencia, kluby o zdecydowanie nizszej klasie i poziomie gry ?? Dlaczego olali Silve, a teraz chca go sprowadzic za ogromne pieniadze i jeszcze maja pretensje, ze musza za niego tyle placic ?? Powiem Ci dlaczego.... Bo w Realu liczy sie hajs. Z mlodego Silvy nie mieli by hajsu z reklam i koszulek, a zule skompia w inwestycje, wola wyjebac hajs, ktory sie zwroci na reklamach i koszulkach jak Kaka np, ktory wartosci sportowych nie wniosl zadnych.
0
siemper
Wyjazd do Ameryki, Chin czy wlasnie Ameryki dla pilkarza z Europy jest rownoznaczny z koncem kariery zawodowego pilkarza :) Tam graja dla samej radosci grania juz totalnie for fun :) Dlatego Messi bedzie gral w Old Boys'ach juz po zakonczeniu swojej pilakrskiej kariery zawodowej.
0
Tego brakowalo mi np u Robbena w finale LM w karnych. Po przestrzeleniu karnego w dogrywce nie chcial juz strzelac w serii karnych. Messi to taki typ, ze pewnie podchodzilby pierwszy :)