0

9999
Z tym, ze Bartra nie jest kimkolwiek :) I to jest Twoj zly tok rozumowania....
Barca w skladzie nigdy nie miala i nie ma kogokolwiek. Kazdy z tych zawodnikow prezentuje odpowiedni poziom i skoro takiego Montoye stac na Valencie i to na swietny wystep to Bartre tym bardziej zwlaszcza ze warunkami jest lepszy od Mascherano, Adriano, Alby i Avlesa :) Wiec o co chodzi ??
Z jakim doswiadczeniem byl Montoya wychodzac na Valencie ??
Z jakim doswiadczeniem byl Messi strzelajac swojego pierwszego gola w La Liga czy w LM. Ludzie do jasnej cholery, macze jebnieta mentalnosc polaka :) Wymagacie kogos z doswiadczeniem, a nie dacie nikomu szansy na zdobycie doswiadczenia. Pracodawca szuka STUDENTA z doswiadczeniem, ktorych nie ma i nie bedzie bo nikt nie zatrudni studenta bez doswiadczenia i nie pozwoli mu takowego zdobyc.
I Ty mowisz, ze to ja mam zly poglad ?? Nie wiem czy mam sie smiac, czy plakac... na szczescie hiszpania to nie polska, a Tito to nie pierwszy lepszy polityk czy pracodawca.

0

Scorpion22
Myslalem, ze juz ogarnales...
A Ty nie... Dalej jeczysz. Jak nie ja to Barca zamknie CI usta, a pozniej chce Cie tu widziec i zobaczyc jakie "madrosci" wtedy bedziesz mial.
Gimbusy ?? Ty startujesz do sztabu i do Tito krytykujac ich dzialania, wiec o jakich gimbusach Ty w ogole piszesz ??
A od kiedy Barca jest zainteresowana POSZERZENIEM lawki ?? Czlowieku, NIE WIESZ NIC na temat zespolu na ktory sie wypowiadasz :)

Nie bierzcie serio komentarzy Scorpiona, nie sa warte zachodu bo nie wnosza nic do rozmowy.

0

Moge tak rozmawiac dniami i nocami ale niestety kiedys trzeba spac :)
Prosze o PM, podam nr gadu, co chcecie.... Mam mnustwo pogladow, pomyslow i obserwacji. Nie znacie mnie ale moge zagwarantowac, ze jestem zafiksowany i potrafie mecz obejrzec po 4/5 razy za kazdym razem zwracajac uwage na inny aspekt. (Nie na darmo konczy sie trenerke na AWFie).

Podsumowujac.... Odszedl Afellay z wiekszym doswiadczeniem, talentem i umiejetnosciami (na dzien dzisiejszy), a dzisiaj w 1 skladzie ogladalismy Tello, ktory w pelni na to zapracowal i zasluzyl.
Na Bartre warto postawic, a to zaowocuje.

0

9999
I skoro taki Thiago wychodzi w meczu z Realem, swietnie sobie radzi w SRODKU POLA, ktore ejst najwazniejsza rzecza i czynnikiem w grze Barcy (to od srodka pola zalezy ile do roboty maja obroncy, ile strzelaja napastnicy) tak Bartra nawet w waszych oczach nie zasluguje na szanse na pozycji, ktora jest mysle mniej kluczowa niz pomoc.

0

9999
LOL
btw. Orientuje się jaki jest styl Bartry ( szybki?, silny), przyznaje nie widziałem za wiele jego występów.

o czym my w ogole rozmawiamy.... Nie znajac zawodnika porownujesz go do Sadloka ?? Glika ??

I tak, masz racje... Varane ma kolo siebie typowego stopera RAMOSA, a Bartra nie ma (Pique - pre sezon).

A co maja pozycje Bartry i Montoii ?? Nie zrozumiales przeslania... Valencia to nie Real (chodzi o sile i klase zespolu), a Montoya to nie Bartra (chodzi o poziom umiejetnosci i klasy pilkarza).

Teraz bede pisal opisowo zeby nie bylo nieporozumien.

0

Scorpion22
To zacznijmy od tego, ze Song jest zastepca Keity.... Kazdy transfer jest za kogos. Odchodzil Rafa Marquez przyszedl Czyghrynski, odszedl henry pojawil sie Villa, Ibra za Eto'o (mniej lub bardziej skutecznie). Kazdy transfer jest przemyslany bez wzgledu na to czy sie udal czy niee... Temu nie mozesz zaprzeczyc.
Song w zadnym wypadku nie mial grac na stoperze ani zastepowac czy przyjsc jako obronca.
Nie bez powodu Bartra gral w wiekszosci meczow przygotowawczych i to nie z ogorkami, sprawdzal sie. Wypadal lepiej niz Busquets w soich debiutach. Mowisz bartra nie na Real, a Thiago juz wyszedl i byl wyrozniajaca sie postacia w meczu z Realem. Tello wszedl do zespolu po kryzysie gdy Villa zlamal noge i Pedro byl kontuzjowany... Alexis tez mial nie jedna w zeszlym sezonie. DZISIAJ strzela i asystuje. Nigdy nie zrozumiem tego braku zaufania :)
Wiec daja Bartre zamiast kogos do obrony i Songa z mozliwoscia gry na obronie. Nie od zawsze zespoly graja pivotami, na dzien dzisiejszy pivoci to najlepi obroncy mimo, ze to nie ich nominalna pozycja. Maja wiecej z gry, a sa 1 linia defensywy. Wyjatkami sa tacy pilkarze jak Song, Yaya czy Busi z mozliwoscia poslania pilki na nos.

I teraz chyba najwieksza rzecz jaka Cie zaskoczy ERICK ABIDAL !!!! :) To byl kolejny czynnik dla ktorego zrezygnowano ze stopera. Nasz Abi :)
Nie od dzis wiadomo, ze Abi stara sie o powrot do pilki i nie od dzis wiadomo, ze Barca na niego czeka. Sprawdzal sie na lewej i o wiele lepiej gral na srodku. Motywacja jest ogromna, a jeszcze innaczej sie pracuje wiedzac, ze jest dla Ciebie miejsce.

0

Dobra ludziska.... Trzeba sie wyspac :)

I zaufajcie, nie mi, ale Tito tak jak zaufaliscie pepowi gdy Yaya gral na stoperze w NAJWAZNIEJSZYM meczu sezonu, Busquets gral mecze ligowe gdy wazyly sie losy mistrzostwa czy Tello, ktory kilkoma swietnymi, blyskotliwymi zagraniami wyciaga nam mecz w LM :)
Oni widza tych pilkarzy kazdego dnia, wiedza na co ich stac... My mozemy tylk gdybac.

0

9999
A Montoya na Valencie wyszedl ;)
Przy czym Valencia to nie Real, a Montoya to nie Bartra...
A patrzac racjonalnie. Nawet Pique czy Masche popelniaja bledy w GD, wiec dlaczego nie moze go polelnic Bartra ??

0

I tu wykazuje sie zaraz brak inteligentnych pilkarzy, ktorzy robia swoje ale nie czytaja gry...
"O yaya wychodzi, to sie troche cofne w razie kontry" :)
Pep, Tito, Xavi i kazdy kto tworzy Barce udowodnil, ze w pilke gra sie w 90% glowa, a nie masa ciala, sprawnoscia fizyczna czy wytrzymaloscia....
Powiecie, ze to nieprawda.
A ja podam przyklad. Zeszloroczny superpuchar. Barca odstawala pod kazdym wgledem przygotowania fizycznego... Messi wymiotowal w szatni z wycieczenia, a mimo to sukces.

0

Ale nie piszesz o tym, ze takie nieprzewidywalne wejscie Yaya jest nieprzewidywalne dla trenera i zespolu, ktory juz go nie zaasekuruje....

Jest roznica miedzy nieprzewidywalnym wejsciem Alvesa, ktore jest zaplanowane przez Tito i ktory zaraz ma asekuracje jednego z pivotow za soba... A wesciem Toure, ktore wyraznie odbiega od planow taktycznych trenera i zespol sprawia wrazenie nieprzygotowanego na wlasne manewry.

0

Scorpion22
Rozmawiac z Toba dalej i Cie wyprowadzac z bledu o ile jest to w ogole mozliwe czy idziemy spac bo jest po 2 w nocy ?? :P

StrangeFriut
Nie zaprzecze... Siedzi Mancini i mowi, Yaya, wchodzisz na dmc, twoim zadaniem jest odbierac pilki i podawac je do Silvy, on juz bedzie wiedzial co z ta pilka zrobic. A Yaya odbera pilke, i pizga z dystansu na bramke... Co moze trener ???
Trener wyznacza kierunek, zawodnicy maja zrealizowac zalozenia trenera... A na to jak je pilkarze zrealizuja trener juz nie ma wplywu.

Na moje nawet nie bylo zadnych rajdow Yaya bo gdyby byly bylaby asekuracja :) Grali z realem, to on mial asekurowac.... Najlepsze co zrobic to oddac pilke realowi, ktory niepotrafi grac atakiem pozycyjnym tylko dlugimi pilkami z kontry. Pozycyjnie nie potrafili sie przebic przez Seville :) Od tego jest trener....

0

StrangeFruit
Uwiez mi... Gdyby wszystko zalezalo od trenera kazdy mecz konczylby sie wynikiem 0:0
Sztaby szkoleniowe znaja na wylot kazda druzyne, ktora opracowywuja.
kazdy, kazdego bylby w stanie zneutralizowac... Ale tu wchodzi czynnik, ktory tak kochamy (wydaje mi sie, ze Ty tez), a mianowicie football.

0

Scorpion22
Nie wiesz dlaczego przyszedl Song.
Drugie pytanie...
Dlaczego wypowiadasz sie na temat zawodnika nie znajac jego roli w zespole ??

0

A co Mancini moze ??
To sa decyzje podejmowane na bierzaco przez zawodnikow....
Mancini moze wszystko zaplanowac ale jedno poslizgniecie sie, jeden krok za daleko, lekko za wysokie podanie, wszystko ma wplyw na obraz i przebieg spotkania... To sa rzeczy ponad taktyka. Zgranie zespolu, ich komunikacja i zdolnosc do podejmowania prawidlowych decyzji podczas gry, albo chociazby refleks, to sa rzeczy na ktore nikt nie ma wplywu.
KAZDY wie jak drybluje Messi. Nic sie nie zmienilo na przestrzeni lat. Ale nie da sie przewidziec tego co on zrobi. Bo moze 200 razy isc w lewo, ustawisz sie w lewo to pojdzie w prawo nie dla tego, ze mu dales, ale dlatego ze podjal odpowiednia decyzje. Takich decyzji obroncy maja mnustwo. Przyklad 1 z brzegu... Adriano i gol na 1:2. Myslal, ze ja siegnie wslizgiem, podjal decyzje, pomylil sie. Jaki wplyw mial Tito. Gdyby nie bral na raz ze spokojem zabralby sie z zawodnikiem i majac obronce na plecach 2 razy gorzej o strzal, a co dopiero celny :) Trener daje pomysl na gre, a czy go zawodnicy zrealozuja tak jak trzeba, to juz lezy w ich nogach.

0

Scorpion22
A jak zaczynal Busquets ?? A jak skonczyl ??
Co robil Montoya !!!!!!!! Wiec dlaczego nie Bartra, a taki Subotic, Loveren ??

Ponawiam pytanie Scorpion... Wiesz po co przyszedl Song ??

0

StrangeFruit
Alez pozwole....
Tylkko Eto'o niepotrafil grac na skrzydle :) A kogo wolisz, Messiego jako "10" czy Eto'o jako "9" ?? Nie ma co sie ogladac wstecz skoro efekty sa nieporownywalne.
Element zaskoczenia ??? A wiesz co ja widzialem ?? Dziure w defensywnie po niekontrolowanym przez kolegoww wycjiu pivota. U nas wszystko jest pod kontrola... Wychodzi Pique, Busquets zajmuje jego miejsce... Messi schodzi rozegrac Iniesta skodzi na lewo, a skrzydlowy zajmuje pozycje srodkowego napastnika. Alves/Adriano pruje na skrzydle stoperzy rozchodza sie na boki, a Busquets schodzi jako stoper i z 4-3-3 robi sie 3-4-3 :)
Gra City nie jest zla... Ale czasami sami zawodnicy nie wiedza co zrobic i jak sie zachowac, gdzie zaasekurowac itp, itd ?? Wiesz o co mi chodzi....
Mamy zaskoczyc przeciwnika nie siebie... A to musi byc straszne zgranie, komunikacja, przekazywanie krycia, pozycji, umiejetnosc zmiany pozycji. Tego nie zrobia zawodnicy grajacy scisle na jednej pozycji.

0

A i Scorpion22
Tu nie chodzi o pocisk na Ciebie... Mnie sie z Toba dobrze gada, przeciez Cie nie hejtuje, ublizylem Ci ?? Nie.
Roznica jest taka, ze ja patrze na Barce i widze, napastnikow na skrzydlach i roegraniu, obroncow na skrzydlach i pivotow w obronie. Nie widze za to napastnikow, obroncow i pomocnikow. Widze zespol. Widze Xaviegoo konczacego akcje jak napastnik, obroncow dosrodkowujacych jak skrzydlowi i pivotow odbierajacych pilke jak stoperzy i Messiego asystujacego czesniej w ciagu sezonu niz suma asyst nie jednego klubu.

0

Bartra za slaby... Niedoswiadczony.
Co do tego powiem tylko tak.
KAZDY TAK ZACZYNAL. Cule za czasow debiutow Puyola mowili dokladnie to samo co wy tutaj teraz piszecie o Bartrze.
Na szczescie w sztabie sa ludzie, ktorzy troche w tym siedza.

0

Scorpion22
Twoj problem jest w tym, ze chcesz zastopic kogos, kogo NIE DA SIE ZASTAPIC !!!! :)
Po co szukac drugiego Puyola jak mozemy miec pierwszego Songa ??

BTW: Przeciez Neymar jest nam niepotrzebny wiec nie wiem po co piszesz to sarkazmem ?? Neymar jest tak samo zbedny jak Eto'o gdy odchodzil :( Jest Tello, ktory zagral lepszy mecz niz Neymar strzelajac hat tricki w brazylijskiej lidze.
Po co kupowac skoro jest szkolka.... Odpowiedz mi na pytanie po co przyszedl Song. Jezeli znasz odpowiedz na to pytanie to dalsza rozmowa bedzie miala sens. Czekam.

0

StrangeFruit
Nie o Barce chodzi, a o football :)
Ja wole ta Barce, ktora robi to co sobie zaplanuje i dokladnie to co chce zrobic... W grze Barcy malo jest przypadku, wszystko jest przemyslane i pod kontrola. Kazdy zawodnik potrafi zagrac dokladnie tak jak chce, nawet slaby technicznie Keita. 100 razy wybiore wycofanie pilki spowrotem do obrony, niz zagranie na afere na jednego zawodnika i "pomyslu": "a noz wpadnie" :)
Jestem za rozwojem. Jak ewolucja i gra na 3 z tylu mialaby cos zrewolucjonizowac, potrawic, mimo porazek poparlbym to. Nie sztuka jest wygrac bedac na takim poziomie na jakimm jest Barca. Teraz dla nich sztuka jest wygrac robiac cos nowego.

0

MVP
Wiec po co placich hajs jakk to samo ma sie w szkolce - Bartra ??

A co do Lucio tez mialbym watpliwosci :) Choc chcialbym zobaczyc jakby to wygladalo. Para Pique i Puyol sie idealnie uzupelnia. Puyol to typowy tarzan od walki i rzadzenia za to praktycznie bez techniki, gral nnogami bo musial, a nie dlatego ze mial mozliwosci i mogl cos wniesc. I Pique, techniczne uzupelnienie fizycznej czesci obrony Barcy. Przez niego rozgrywana byla pilka w obronie i to on rozrzuca pilki. Nigdy nie widzialem dlugiej pilki w wykonaniu Pyi, tak samo nie przypominam sobie takiej pilki Lucio czy kogokollwiek od Scorpiona22. Wykonuja to bo musza, a nie dlatego, ze potrafia tak jak Masche, Pique, Martinez, Song, Yaya, RAMOS... :)

0

Scorpion22
Piszac, NP, podaje przyklad JEDNEGO meczu, a nie podajae wszystkie...
Na lige niemiecka, gdzie tak naprawde Borussia ma przeciwko sobie tylko Gomesa, Robbena i Riiberyego sie sprawdzil. Nie dawal razy w LE.
Vertonghen - Real tez mogl kupic Fabregasa latem :) Miec mozliwosc, a to zrobic to sa dwie ogromne roznice.

0

StrangeFruit,
Yaya mial tu BARDZO DOBRZE.... I bylby podstawowym stoperem w Barcelonie gdyby tylko chcial, tak jak Mascherano, ktory nie ma z tym problemu i mowi " bede gral tam gdzie chce tego trener". Yaya mial inna mentalnosc.
A Busquets jest niestety lepszy w grrze z Xavim, Ineista, Messim, Fabsem, Pique i Masche niz Yaya. Yaye widac w kazdym meczu, nigdy o nim nie powiesz, ze obszedl mecz, Busquetsa czasami nie widac, a jebie za 3. Tym sie roznili i wlasnie to jest Barcie potrzebne. Tak jak sytuacja z Eto'o. Mimo, ze to genialny srodkowy napastnik, nie jest potrzebny druzynie, ktora nie gra srodkowym napastnikiem.

0

Bratra tez byl do wyjecia....
Tak samo jak Song, ktory nie jest sztywny, a potrafi grac do przodu, w destrukcji, na pivocie i na stoperze.
Po grzyba nam nominalny obronca jak dostanie pilke i sie sam pocisnie jak Valdes w kiwce z Di Maria ??
Barca 70 procent czasu gry jest na polowie rywala, obroncy czasem przechodza dalej niz linia srodkowa boiska, co wiecej PIQUE NAWET ODDAJE STRZALY Z DYSTANSU. Na co nam wiec Cahill potrzebny ?? Loveren (mimo, ze jest chyba jedynym z tych wszystkich, ktory potrafi przyjac, podac, przerzucic pilke po skrzydlach) ?? Ludzie... Nam nie jest potrzebny obronca, nam jest potrzebny grajacy pilka obronca, a takich ze swieczka szukac.

0

Scorpion22
A pivot grajacy na stoperze lepiej niz "prawdziwi" obroncy sa gorsi niz prawdziwy obronca ??

0

Scorpion22
Teraz Cie zjem....
Howedes - typowy obronca od wywalania pilek po autach, Vertonghen - nie kupisz gracza, ktory juz odszedl w danym okienku do innego zespolu, Subotic - zobacz co z nim robili chociazby pilkarze Olimpiakosuu w LM, nie chcesz Bartry na Real, Benfice, Seville, a chcesz kogos takiego ?? Cahill - jak myslisz ile by chcieli za niego ?? Bo ja Ci mowie, ze mniej niz 40 napewno nie, to juz lepiej Martineza. Dede - Bartra ?? Ten sam poziom przy czym Bartra za darmo i zna filozofie. Sakho - chcesz jego (dla zainterresowanych to pivot przemiianowany na obronce), a nie chcesz Martineza, Songa ?? Nastasic - Bartra ?? Czyt Dede, bo dla mnie nie ma zadnej roznicy, a szkoda hajsu.
Lovren - jedyny pilkarz nad ktorym w ogole bym sie zastanowil i zaryzykowal choc mysle, ze nie jest tto poziom Songa. Wybierajac miedzy Songiem, a Lovrenem kazdy wybralby Songa. N'Koulou (po 1 zle nazwisko tak miedzy nami), a konkret to prawy obronca przemianowany na srodkowego ?? Wiec dlaczego wolisz jego niz Songa rowniez przemianowanego ??

0

Iniesta91
A ja smiem twierdzic, ze taki Ramos samym juz zjadl Thiago Silve w zeszlym sezonie i nie tylko... A mimo to nie wymienia sie go w gronie TOP 5 :) Wiec o czym my mowimy ??
Masche nominoowany jako najlepszy stoper zeszlej edycji LM, a to pivot :) Wiec o czym my mowimy ??
Byc najlepszym stoperem na swiecie nie oznacza byc najlepszym kandydatem na stopera w Barcelonie ;) Barca odbiega od modelu zespoolu ostatnich dekad i zawodnicy tez odbiegaja. Wystarczy zobaczyc co Masche robi na obronie, albo co Xavi (ci co ogarniaja wiedza na jakiej pozycji zaczynaj ) robi z gra do przodu, a Messi jako napastnik co robi schodzac do srodka pola rozgrywajac pilke.

0

MVP
Gosc odpalil football managera i sprawdza po statach :)
Szkoda, ze to nie takie latwe w realnej pilce noznej.
Choc ogladalem fajny film, Moneyball, gdzie trener druzyny baseballowej buduje zespol na podstawie sstatystyk i tego typu rzeczy.

0

SstrangeFruit
W Barcie tez mu bylo dobrze :)
Ale nie o to przeciez chodzilo....
Yaya zna swoja wartosc i mimo ze bylby genialnym stoperem jego jara gra bardziej do przodu i strzelanie bramek, ktorych mial nie malo w Barcie i ma nie malo w MC i pewnie nie malo ich jeszcze bedzie... Mimo, ze ma wszystko czego wymaga sie od stopera Barcelony (a to nie jest zwykly, pierwszy lepszy stoper).

0

Scorpion22
NADAL nie widze ZADNEGO nazwiska :)
"Może wystarczy się trochę bardziej zainteresować piłką"
Tak, masz racje... Tito ze sztabem opierdalal sie na hamakach :)

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?