1

@Barcasub

The Wire

Jeden z najlepszych seriali jakie powstały. I tam będziesz miał większą ilość akcji.

2

@michal26

Wystarczy pod spodem np. dodać informację o tym, ile litrów jesteś w stanie zatankować z minimalnej stawki godzinowej w danym kraju :-)

I to już zmienia wszystko.

0

@piterheh86

Słynne T5 :-)

0

@Borneo

Akurat miałem tutaj na myśli ludzi (w tym moich znajomych również), którzy nigdy w życiu z pisem nic nie mieli wspólnego i nie będą mieli. Są wręcz po drugiej stronie "barykady " i zrobiliby co się da (a niewiele się da niestety..), byle tylko uwolnić ten kraj od pisowskiego szlamu.
Natomiast zawsze trzeba być obiektywnym w wielu kwestiach i odkładać polityczne poglądy na bok. To cechuje ludzi inteligentnych, oczytanych itd.

Stąd pewnie negatywne opinie o filmie :-)

Myślę że wyczerpaliśmy już temat aż nadto. Jak już wspomniałem wcześniej - Tobie życzę udanego seansu. Pozdrawiam

0

@Borneo

To już Twoja sprawa na co poświęcasz wolny czas i co masz ochotę oglądać. I nic nikomu do tego :-)
Są ludzie, którzy widzieli i oceniają to niżej niż Smoleńsk, są też ludzie którzy to widzieli i jest to dla nich bardzo dobry film (pod każdym względem).
Czyli jak to w życiu - jeden woli to, drugi tamto. Jeden myśli tak, drugi inaczej. Dla jednego jest sufit, a dla drugiego to podłoga.

W takim razie trzymam kciuki żeby i Tobie się spodobał, bo szkoda nerwów i czasu, gdyby jednak okazało się odwrotnie.

Pozdro!

0

@Borneo

Na przyszłość, sugeruję tylko nie wypowiadać się za wszystkich. Bo tak się składa, że jest ogrom osób które film widziały i określiły go jednoznacznie - po prostu intelektualne dno i propaganda.

Ja raczej się nie wybiorę, tak jak było ze Smoleńskiem. Szkoda po prostu czasu na tak słabej jakości produkcje. Nie interesuje mnie propaganda z "lewej" jak i z "prawej" strony.
Bardziej po prostu smuci mnie fakt, że w naszym ukochanym kraju, jako zwykli obywatele musimy obserwować i doświadczać takich propagandowych "wojenek", polaryzacji społeczeństwa, nawet poprzez filmy typu Zielona Granica, czy Smoleńsk.
Czyli filmy dla raczej słabo rozwiniętych ludzi.

0

@Borneo

A jaką narrację można mieć np w stosunku do fragmentu z termosem (celowym działaniem SG)?
Chyba tylko jedną, taką którą będzie miał każdy myślący i inteligentny człowiek = po co takie kłamstwa i taka propaganda?
A Ty, jeśli masz ochotę obejrzeć cały film - to Twoja sprawa i nikt nie ma prawa Ci tego zabronić, ani negatywnie komentować.
Ja osobiście raczej odpuszczę (podobnie jak ze Smoleńskiem), gdyż są zdecydowanie bardziej wartościowe rzeczy, które mógłbym robić przez te 1,5/2h (?) godziny propagandy filmowej.

Oczywiście, są ludzie którym się to spodoba i uwierzą w to co zobaczą, bez dociekania prawdy. Ale to margines społeczny, więc o tyle możemy się z tego cieszyć.


0

@Borneo

Ja bardziej miałem na myśli sceny które już wyciekły. Czysta propaganda dla ułomnych, nie mająca nic wspólnego z rzeczywistością. Ot po prostu wymyślone kłamstwa na potrzeby narracji przedstawionej w danym filmie.

Tak samo jak są ludzie którzy ten film chwalą, tak samo są ludzie którzy go widzieli i mówią, że to katastrofalne dno, nawet gorsze niż Smoleńsk.

Co człowiek, to obyczaj. Co człowiek, to inne "myślenie"

0

@Borneo

Czy kłamstwem PiSu są wybrane/pokazane fragmenty filmu?

Dla mnie nie. To po prostu fragmenty filmu, nie związane z daną partią.
A że mamy do czynienia z tanią propagandą dla ułomnych - to te fragmenty wyglądają tak, a nie inaczej.

Gdyby kiedyś ktoś Ci pokazał fragmenty Smoleńska (przed premierą) - zakładam że nie miałbyś ochoty oglądać w całości takiego syfu. Analogicznie jest z Zielona Granicą.

2

@fenix1983

Pseudoprodukcje typu Smoleńsk, Zielona Granica - to nie mój poziom, więc podziękuje.
Po co oglądać propagandę dla debili?

4

@DLFCB

Najgorsze (a jednocześnie najśmieszniejsze?) jest to, że są przypadki ludzi, którzy na prawdę "myślą" że to prawda, jednocześnie nazywając to niezależnym zdaniem i wizją "wybitnej" reżyserki.
Film to tylko film. Z racji poziomu jaki reprezentuje - szybko zostanie zapomniany (nie licząc fanów "niezależności" - choć to margines).
Najgorsze jest to, że znowu będzie idiotyczny podział społeczeństwa i bezsensowne akcje. Już czytałem o pierwszych "zgrzytach" jeśli chodzi o wyjścia szkół do kin..

0

@Borneo

Zbyt dosłownie to zrozumiałeś (lub po prostu ja źle to ująłem). Oczywiście, że ma prawo kręcić taki film (w sensie prawnym). Nikt jej nie zabroni, to wolny kraj itd.

Bardziej chodziło mi o to, że kręcenie takiej propagandy dla idiotów - powinno być wręcz zabronione.
Chyba się zgodzisz - nie ma nic gorszego niż wymyślanie głupich kłamstw (na jakikolwiek temat) i puszczanie tego w eter? Z tego właśnie słynie np TVPiS i TVN. Z tego znany byl "Smolensk", a teraz przyszedł czas na kolejny kicz dla umysłowej podstawówki - Zielona Granica.
Trochę nie rozumiem porównania z filmami typu ET czy Gwiezdne Wojny, gdyż tam mamy do czynienia z czystym Sci-fi, a Zielona Granica to film pokazujący sytuację na granicy z Białorusią.
Oczywiście nie pokazuje jak jest na prawdę, tylko pokazuje w sposób nieudolnie wymyślony przez reżyserkę. Zwykły zbiór kłamstw i taniej propagandy. Ale i tak znajdą się półmózgi które w to uwierzą.

I to jest problem i o to mi tylko chodzi. Nie daj Boże jakiś małolat/małolatka natrafia na taki Smolensk czy Zielona Granice i "łyknie" propagandę. A później będzie "wojować" w internecie (lub na ulicy) krzycząc hasła jednej jedynej i słusznej partii (czy PiS, czy KO - jeden pies).

I jak w tym kraju ma być lepiej...

0

@Borneo

Nie, nie ma prawa kręcić filmu w którym jest jedna wielka propaganda i wymyślone rzeczy i kłamstwa, które działają na niekorzyść kogokolwiek/czegokolwiek. To zwykła obłuda i pranie głowy ludziom. Oczywiście - raczej nie znajdzie się wielu półinteligentów którzy w to uwierzą i im się spodoba, ale sam fakt że coś takiego powstaje jest po prostu tragiczny. To tylko świadczy o jej słabości, bo tylko słaby człowiek wymyśla bzdury na temat drugiego.

Właściwie identyczna sytuacja jak ze Smoleńskiem. Chory człowiek ze swoją chorą wizją zamachu, no i mamy "film".

Wstyd, że w naszym kraju w ogóle powstają takie bzdury. Czy Smolensk, czy Zielona Granica - mamy po prostu do czynienia z bzdurami dla półinteligentów.

To już chyba lepiej oglądać filmy Vegi... (o zgrozo!)

1

@Borneo

Oczywiście że Smoleńsk był propagandą - wręcz ogromną.

Zielona granica to taka sama propaganda (a może i większa), tylko z drugiej strony.
W obu przypadkach, mamy do czynienia z filmami, w których przedstawione wydarzenia w ogóle nie miały miejsca i są wymyślone na "potrzeby" reżysera (lub kogoś innego?)
Brzydzę się takim czymś. To celowe szczucie i dzielenie społeczeństwa poprzez media (tym razem jest to branża filmowa).

Całe szczęście, że osoby zainteresowane tego typu filmami, to tylko margines.

10

@Borneo

Przecież teraz ten film to jedna wielka propaganda. A mimo to i tak znajdą się upośledzeni, którym się spodoba i przede wszystkim uwierzą w to co tam zobaczą.

Hołd nikomu nie jest potrzebny, a już na pewno nie SG. Natomiast po co kłamać na ich temat?

Ty raczej też nie potrzebujesz hołdu dla siebie. A jestem pewien, że nie chciałbyś by ktoś kłamał na Twój temat i to jeszcze w publicznym materiale :)

2

@hayek

Mi się żyje dużo dużo lepiej niż kiedyś. Jest znacznie lepiej niż było 5-6 lat temu, czy 2-3 lata temu. Generalnie, cały czas "do przodu"
I również na nich głosu nie oddam, ani teraz, ani nigdy.

Natomiast wracanie myślami do czasów rządów PO - to już katorga i aż ciarki przechodzą. Pozostaje tylko się cieszyć, że na pewno nie wygrają tych wyborów i raczej nigdy nie wróci już taki dramat jaki był wtedy.

1

@mientusek1407

Fistball

2

@MarcepanowyKsiaze

Spora część Polaków dała się omamić i aktualnie "myśli", że Rosja może nas zaatakować, a Ukraina to taki "bufor bezpieczeństwa". Stąd też powstały wszelkie idio-teksty typu "chciałbyś mieć granice z Rosją?!" czy "Polska może być następna.." i inne głupoty.

Scenariusz o którym piszesz (zaprzestanie pomocy, potencjalne nowe ruchy Rosjan) sprawi, że u nas cebula zacznie panikować i dopiero zacznie się problem...

3

@prokofiew

Żaden wymysł. To wielka tragedia, która się dzieje i nie można temu w jakikolwiek sposób zaprzeczyć (istnieją w ogóle tacy?)

Bardziej mam na myśli całą "otoczkę" z tym związanym i różnego rodzaju inne "informacje/przekazy". Jednym z nich jest np. motyw potencjalnego ataku Rosji na Polskę. To ogromna głupota i bzdura, wykreowana typowo przez media.

Analogicznie było z Covidem, którego istnienia również nikt nie ma prawa zaprzeczyć. Ale wszelkie "dodatki" z tym związane (ja akurat podałem przykład filmu/ściemy z Bergamo), to już była inna bajka, również kreowana przez media. Po co? Dlaczego?

Pewnie nigdy się nie dowiemy.

1

@DLFCB

Brawo.

Teraz pozostaje tylko poczekać, aż różne kraje zrobią tak w stosunku do Polaków. Nie brakuje takich, którzy przez X lat nawet nie ruszyli tyłka żeby cokolwiek się nauczyć (np. angielski, niemiecki itd. - zależnie od kraju gdzie przebywają).

1

@prokofiew

Ruscy tez nie są dla nas żadnym zagrożeniem militarnym.

To, że masowe media snują swoje wizje i propagandę - to nie znaczy, że tak wygląda rzeczywistość. Podobnie jest zresztą z praktycznie każdymi informacjami na temat "wojny".
W końcu to te same media, które pokazywały legendarny już chyba film z ciężarówkami "z Bergamo" ;-)

A ludzie i tak łykają...

0

@Comentateiro

Od razu przypomnial sie klasyk:

- po co Ci głowa?
- jem niom

1

@Barcasub

Leatherface

0

@DragonxNF

Kląska głównie polska cebula.

Żenujące.

0

@Saviola88

Ale ja zgadzam się z Tobą w 100%

Bardzo dobrze opisałeś to, o czym z góry wiadomo (tak jak np. w przypadku materiałów TVP).
Pisząc o tym by nie oceniać bez oglądania, miałem na myśli właśnie "warstwę" artystyczną, czyli grę aktorską i kilka innych czynników stricte technicznych.

To tak, jakby ktoś nakręcił film o CR7, pod tytułem "GOAT". Mógłby być dobrze zrealizowany, mieć świetne ujęcia, archiwalne materiały itd. - ale już sam tytuł będzie wskazywać na to, z jak bardzo bzdurnym filmem będziemy mieli do czynienia.


1

@Ls0811

Najpierw trzeba go po prostu zobaczyć, żeby cokolwiek ocenić. To nie podlega dyskusji.

Natomiast z informacji które dostępne są na teraz (o czym jest film, co i jak zostało tam przedstawione) - prawdopodobnie szykuje się takie dno, przy którym nawet "Smoleńsk" wypada tak 7/10.

A to już wiele mówi.

1

@hayek

Szanuje za wytrwałość i próby jakichkolwiek "rozmów" z popieraczami nieskazitelnej "oPOzycji". Tylko czy to ma sens?
Przecież bełkot który prezentują, jednocześnie samemu kompromitując się w co drugim zdanie nieskalanym myślą - raczej nie doprowadzi do żadnego konsensusu.

To jak rozmowa z fanatykiem Mentala. Cokolwiek nie powiesz, on i tak obróci to tak, by wyszło na jego.

Jak to mawiają - 'gadaj do słupa, a słup jak dupa'

2

@PatrykBarca

Czyli na dobre im wyszlo.

Teraz moga spokojnie grac i zdobywac najwazniejsze tytuly, a nieudacznicy kalecza w pilke nozna i przynosza wstyd na swiatowa skale.

0

@Herato

Zgadzam się w 100%

W tym momencie, warto również przypomnieć wyniki pierwszych 6 spotkań np. pod wodzą Nawałki :-)

Zarówno tamtejsze wyniki jak i styl = natychmiastowe zwolnienie.

0

@LaLigaPD

Zgadzam sie w 100%, natomiast od dłuższego czasu mam wrażenie, czy nie mamy do czynienia z sytuacją w której PZPN poprzez "naciski", sprawia że pewni kadrowicze zawsze muszą być powołani lub zawsze muszą wychodzić w pierwszym składzie (bez względu na formę itd.)...

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?