0

Może tak a może nie, po co gdybać?

5

Wróci Laporta być może i wróci Guardiola.

0

Fajny artykuł. Trochę nie zgadzam się z: "Luis Suárez, bo o nim mowa jest bowiem wystawiany na pozycji... skrzydłowego" - owszem, zaczyna mecz na pozycji skrzydłowego. W pierwszej połowie z Ajaxem na środku był rzadko, a jak był to krotko. W drugiej połowie było tego więcej i dlużej. Myślę, że Suarez jest powoli wkomponowywany w pozyję "9". W Barcelonie jakoś to inaczej działa niż w innych klubach. Mam nadzieję, że się nie mylę. Uważam też, że transfery i trenera będziemy mogli ocenić na koniec sezonu. Teraz można robić taką ocenę po dwóch miesiącach ^^

1

A ja liczę na jego debiut w lidze przeciwko Almerii :)

4

Brawo za zwycięstwo. Pedro w roli zmiennika prezentuje się ciekawie, dobry występ Bartry, dla Suareza trzeba dać trochę czasu, gra na środku co raz więcej co mnie cieszy. Mecz nie był wcale taki łatwy i przyjemny, Milik mógł wszystko odemienić.

0

Xavi-Masche-Rakitić w środku. I Suarez do środka.

1

Obstawiłem przeciwko naszym. Bo jak wygrają to dobrze dla serca, a jak przegrają to dobrze dla kieszeni.

0

Arsenal nawet w Anglii nie jest taki pewny. Do wyjęcia było 243zł.

5

Z podziękowaniami dla Arsenalu za zniszczony kupon.

0

CZ.2

Tak jak się stało wiemy - przychodzi barcelońskie DNA. Luis Enrique. Świetny w roli trenera, z charakterem i charyzmą. Towarzyskie mecze - wpadka z Napoli, reszta duże zwycięstwa. Początek ligi - nie najgorszy, w sumie to trudne mecze, 3/4 goli i asyst Neymara

1

Szczerzę powiem, że się z Tobą po prostu zgadzam. 2 lata - dwójka trenerów, wiadomo - Tito (R.I.P), ale czemu Barca Martino rundę jesienną wygrała i grała dobrze? Były jakieś wpadki, ale też dużo goli. Do 22 kolejki byliśmy liderami, teraz starczyło 10 kolejek i to tak szczerze w prawie wszystkich MvP dla Leo. Prawda, odpadliśmy w 1/4 LM, przegraliśmy PK, ale za to dwumecz z mistrzem Anglii - 4:0. Prawie zdobył tą ligę, wygranie dwa Klasyki na trzy... i to bez żadnego transferu. Nowy w zespole tylko Neymar. I to nie był Jego transfer, on po prostu nie mógł. Nie znany przyczyn, ale prawdopodobnie pieniądze. Od marca, Barca zawodziła. Grała słabo. Można porównać jesień 2013 z wiosną 2014. Potem coś się stało. Powrót do korzeni, które już się nie rozrastają. Martino chciał porobić transfery i mówił o tym, spotykał się z zarządem. Myślę, że proponował zupełnie inne nazwiska niż zarząd Mu zaproponował. Nie doszli do porozumienia - jest decyzja, "odchodzę, zwycięstwo ligi nie wpłynie na moją decyzję"

0

Zgadzam się. Ocena sytuacji właściwa. Do tego ten Douglas... coś mi śmierdzi w tym transferze. Są jakieś problemy wewnętrzne, a nam wpaja się g*wno jak w mediach.

0

Nie mówię, że ma nie zagrać, wręcz przeciwnie, 30 min dla Rafinhii na trudnym terenie. Gość jest po kontuzji, a mecz na pewno łatwy nie będzie.

1

Jeszcze będzie dobrze, zobaczycie ;)

2

Albo kibice MU, nawet gorszy start od Moyesa, a wydał dużo więcej $$$

2

W Amsterdamie będzie ciężko. Postawiłbym na Xaviego zamiast Rafinhii.

1

Po erze Guardioli każdy by chciał tylko zwycięstwo, szczególnie po tej erze. Mam podobne zdanie do Ciebie, LE jak każdy trener potrzebuje czasu. Mogą to też być jakieś wewnętrze sprawy szatnii. Nie chcę oceniać ani skreślać Enrique, ale niestety on sam daje nam do tego powody i to już jest monotonne, bo tych błędów nie ma co raz więcej, tyle one są cały czas. Te same. Przekonamy się w Amsterdamie czy uda się zamazać te porażki. Aby wygrać, trzeba najpierw przegrać.
VeB.

2

Liczę na nowe ustawienie na Ajax, na Suareza, który stoi na środku a nie przez 70% na skrzydle. O Bartrze, Montoyi i Masche na DP to już się odechciewa wspominać, tyle tego było...

0

Trochę to śmieszne, walczyli o zniesienie zakazu na ten rok, udało się, zrobili transfery ale chyba ktoś zauważył, że są to średnie transfery Zubiego. Szkoda, że tak pózno.

0

W końcu Bartra pogra.

0

Nie wiem jak mam opisać ten mecz, zrobię to jutro. Nie mam już nerwów :) Busquets na ławę.

0

Brakuje mi tu trochę Bartry ale liczę, że pogra w 2 poł.

0

Bravo - Alves - Mathieu - Bartra - Alba - Masche - Rakitić - Rafinha - Ney - Suarez - Messi

0

Obecnie róznica polega na tym, że gramy tak jakby dwoma ŚPO i jednym ŚPD. Jakby postawić na dwóch ŚPD, dwóch, Rakiticia i Masche, a środku pomiędzy tymi dwoma i za plecami Suareza/Leo postawić Iniestę, Xaviego albo Rafinhę, to według mnie to wygląda obecująco ze względu na umiejętności tej dwójki bardziej z tyłu i naszego trio uzupełniającego przez ŚPO z przodu i bocznych obrońców po bokach. Na ofensywnym pomocniku może też zagrać Leo, z boku Munir czy Pedro.. Warto to spróbować, nie można cały czas grać 4-3-3, które zwłaszcze teraz jest umiejętne blokowanie. Myślę, że problem Barcy nie leży w stylu lecz formacji. Magia tiki-taki może powrócić wraz ze zmianą formacji. Lucho powinnien próbować innego ustawienia od początku i w trakcie meczu. Chciałbym to zobaczyć w praktyce i to już w sobotę przeciwko nienajgorszej Celcie.

0

Nie koniecznie wyłączy atak z gry. Ustawienie 4-2-1-3. Na ten moment widzę na ŚPD Masche z Rakiticiem. Kontuzjowany Iniesta, więc na ŚPO jest Rafinha, trzeba mu dawać minuty, ogrywać się, zbierać doświadczenie. No i nasze trio z przodu, które w ataku pozycyjnym będzie wspomagane bocznymi obrońcami. Za plecami Suareza/Messiego jest Rafinha a za jego plecami, tuż tuż na piłkę czekają Rakitić i Masche. Ci dwaj, jak wspominałem, mogą zagrać jedna piłkę (długą) do przodu na lewo/środek/prawo i rozbroić obronę rywala. Dlaczego Rakitić na ŚPD, a nie ŚPO? Uważam i to widać, że u nas pełni rolę inną niż w Sevilii. Gra bardziej defensywnie, co mu wychodzi nie najgorzej. Oczywiście można próbować go też na ŚPO. Jednak na tą pozycję jest Iniesta, Rafinha i może też być w sumie Xavi, szczególnie ten drugi potrzebuje gry. Na papierze, według mnie to wyglada bardzo obiecująco. Jak próbować to teraz a nie na wiosnę, kiedy nadejdzie 1/8 LM, gdzie każdy gol jest na wagę złota i jeszcze większa walka o punkty w lidze.

0

Nie obraziłbym się :)

0

Świetnie, najpierw Puyol, teraz Abidal. Niedługo chyba czas Xaviego :) kto wie, może jeszcze VV wróci.

0

Boczni obrońcy byli by do pomocy oraz Iniesta/Rafinha w roli ŚPO. Z tyłu jest Masche i Rakitić, którzy potrafią zagrać świetnie długie zagranie do przodu. Jak dla mnie pomysł dobry, jednak wolałbym Rakiticia częściej z tyłu, a Rafinhię z przodu.

0

Hmmm.. bardzo ciekawy pomysł. Gra Busiego razem z Masche, przed nimi mógłby grać Iniesta albo Rafinha jako ofensywny pomocnik, jest także Rakitić, który może grać zarówno na ŚPD jak i ŚPO. I nie zapominajmy o Xavim. Trzeba esperymentować teraz póki można, bo jak nadejdzie wiosna to już na nowe pomysły nie będzie czasu.

0

Już w sobotę po raz drugi wielka trójka razem w akcji. Zapowiada sięc ciekawy mecz. Gratulacje za Superpuchar Katolonii!

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?