Skurczesyn
Dołączył/a: kwiecień 2016
Rzeszów
2 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
3
"Od lat wśród wielu piłkarskich kibiców panuje przekonanie, że podczas losowań, choćby grup Ligi Mistrzów dochodzi do przekrętów i nie są one przeprowadzane uczciwie. Głos w tej sprawie zabrał Joseph Blatter.
Były prezydent FIFA przyznał w rozmowie z argentyńskim dziennikiem "La Nacion", że takie praktyki były wielokrotnie stosowane, ale tylko pod egidą UEFA.
- Wielokrotnie byłem świadkiem takich losowań. Jak do tego dochodzi? To bardzo proste - wcześniej wkłada się niektóre kulki do lodówki. Podczas losowania wyraźnie czuć różnicę - ujawnił Blatter." [SportoweFakty]
Masa błędów decydujących o wynikach, brak powtórek, ustawiane losowania - składa się to w logiczną całość. Zaczynam mieć tej całej LM dość.
0
Słucham chętnie, jako formy kabaretu. Dziwi mnie zwyczajnie, że nagle magicznie zabrakło w Polsce młodych, inteligentnych, znających się na temacie i potrafiących wysłowić. Taki Zachodny nakrywa ich czapką.
1
Polsat ma swój klucz dobierania ekspertów. Wczoraj średnia wieku 95, dzisiaj średnia IQ ;D
0
Właśnie pisałem, że dałem 2-1, ale wolałbym remis, a tu Payet :D
40
Wyobraźcie sobie, że jesteście spełnieni życiowo.
Wyobraźcie sobie, że robicie to, co kochacie.
Wyobraźcie sobie, że zarabiacie 80 000 000 zł rocznie.
Wyobraźcie sobie, że wszyscy was podziwiają.
Wyobraźcie sobie, że największe marki na świecie chcą, żebyście byli twarzą ich produktów.
Wyobraźcie sobie, że naprawdę gruby hajs płacą wam: duży koncern paliwowy, jedna z największych na świecie firm kosmetycznych, czołowa firma odzieżowa, wielki koncern telekomunikacyjny i sportowy gigant.
A teraz wyobraźcie sobie, ile musiano by wam zapłacić, żebyście jeszcze zrobili z siebie idiotę śpiewając kretyńską piosenkę, że jesteście w T-Mobile z Kotem.
No nie wyobrażam sobie.
0
Jak tam jakość dźwięku u profesjonalistów? Oglądnąłeś całą ceremonię otwarcia? Poznałeś przed meczem opinię fachowców nowoczesnej myśli szkoleniowej?
1
Mam takie samo zdanie, piątka.
2
Średnia w studiu Polsatu - 95 lat. Mam wrażenie, że to jest jakaś kompletnie inna rzeczywistość.
0
Odnośnie Belgii - złote pokolenie, owszem. Nie nazwiska jednak w futbolu grają, o czym przekonujemy się praktycznie co weekend. Stawianie w roli faworyta drużyny, która nic jeszcze nie udowodniła mija się z celem moim zdaniem.
Ostatni pokaz faktycznej siły Belgii to był mecz z Rosją wygrany 1-0 na MŚ, dwa lata temu. Pamiętacie, jakie to były męczarnie oglądać ten mecz, a Rosja nawet nie wyszła z grupy z Koreą i Algierią. W 1/8 finału USA to też nie jest wielki przeciwnik.
W eliminacjach klepali przeciwników dosyć regularnie, ale to były drużyny takie jak Izrael, Andora, Cypr, Bośnia. Wprawdzie ograli Włochów i bodajże Francję, ale to były mecze towarzyskie, z których z oczywistych względów wnioski ciężko wyciągać.
Do tego dochodzą rywale na francuskim Euro - Irlandia, Szwecja i Włochy, którym pojdzie raczej gorzej niż lepiej - brak fundamentów pomocy, Verratiego i Marchisio, z prawdopodobnym atakiem Eder-Pelle, ogólnie bieda.
Dajmy im wygrać z Anglią, Hiszpanią, Chorwacją, Portugalią w fazie pucharowej, pobić się o medale.
3
Parę ciekawych rzeczy na szybko:
1. To jest 15ty turniej Euro. Niemcy meldują się po raz 12ty, Rosja - 11ty, Hiszpania - 10ty.
2. Najwięcej zwycięstw - Niemcy i Hiszpania po 3, Francja - 2.
3. Najwięcej meczów - Niemcy (43), Hiszpania (36), Holandia (35).
4. Euro wygrywało 9 różnych krajów.
5. Francja może zostać jedyną drużyną, która drugi raz wygra u siebie (Hiszpania '64, Włochy '68, Francja '84).
6. Francja organizuje mistrzostwa po raz 3ci (1960, 1984, 2016). Jeszcze tylko Włosi mieli turniej u siebie więcej niż raz (1968, 1980).
7. 33 federacje brało/weźmie udział w tym turnieju, 22 - nie.
8. W tym roku mamy 5 debiutantów: Albania, Islandia, Irlandia Płn, Słowacja, Walia.
9. Najlepszym królem strzelców był Platini w 1984 (9 bramek). Startowało 8 drużyn, więc meczów było połowę mniej.
10. W 1992 Jugosławię wykluczono z Euro za działania wojenne w Bośni. Na ich miejsce wskoczyła Dania i... zdobyła złoty medal.
11. Do tej pory padło 7081 bramek w 2570 meczach, średnia 2,75.
12. Ligi z największą ilością zawodników na Euro 2016 - Premier League (137), Bundesliga (65), Serie A (56), Super Lig (Turcja, 36), La Liga (35) [@MisterChip].
13. Z Ekstraklasy pojechało 15 zawodników [@MisterChip].
14. Polska zagra na Euro po raz 3ci z rzędu, ale...
15. ...nie wygraliśmy jeszcze meczu (0-3-3, 3-7).
16. Najwyższa średnia frekwencja: RFN '88 (56 000), Włochy '68 (52 000), Polska i Ukraina '12 (46 000).
17. Na Euro 2016 jest więcej piłkarzy o imieniu Milan (3), niż piłkarzy Milanu (2) :D [@OskiSozanski]
0
A co dopiero, jak i tak tej LM nie wygrają :D
0
Plecy w lidze.
Plecy po skandalu w pucharze.
W LM Roma, Wolfsburg, City.
W finale bramka ze spalonego i brak czerwonej kartki.
Kurtyna.
0
Czemu nie podajesz źródła?
4
Hiszpańskie drużyny 3ci raz z rzędu zgarniają oba najważniejsze europejskie trofea.
LA LIGA MASTER RACE
0
Podstawowy skład dla Casillasa na Euro to byłby już spory kabaret, choć niesmaczny. Nie widzę tu nawet sensu podawania argumentów.
Costę odpuścili - dobra decyzja, są lepsi, a on do tej drużyny pasuje jak świni siodło.
Trochę szkoda Torresa bo złapał formę i mógł jakiś mecz im wyciągnąć, ale obecnie powołani, tj. Saul, Aduriz, Nolito, Morata i Vasquez to obecnie najlepsi napastnicy Hiszpanii bez dwóch zdań.
Odnośnie Navasa - sam wiedział, do jakiego klubu idzie.
0
Navas jest kotem, Bravo również miał moim zdaniem świetny sezon. Ale Słoweniec z łapanki się nie wziął i zwyczajnie mu się za tę ligę należało. Napastnicy sami bramek też nie ładują, ktoś im przeważnie musi podać. Nie rozumiem podważania jego sukcesu.
0
Wolski dalej o czerwonej dla Torresa, nieuleczalny przypadek.
0
Nie ma szans, bo Leicester swojego rywala w LM już zna.
( ͡° ͜ʖ ͡°)
19
Nasze białe koleżanki z godnym pochwały zacięciem punktują nam każdy niesłusznie przyznany aut na własnej połowie w myśl aksjomatu 'Uefalona putki hurr durr sędzie ich przepychajo', więc z ciekawości i braku lepszego zajęcia zrobiłem małe zestawienie, którym chciałbym się podzielić.
W linku poniżej wszystkie losowania Realu z ostatnich 5 lat (więcej mi się nie chciało).
Pod każdym losowaniem jest lista możliwych rywali oraz sami Blancos dla porównania. Kolejność wg rankingu Elo z dnia losowania, który dosyć wiernie moim zdaniem oddaje siłę klubów na dany moment. W nawiasie liczba punktów w tymże.
Miejcie na uwadze, że gospodarz rewanżu w 1/8 nie jest losowany.
http://imgur.com/4L8irRs
----------
W wyniku 10 losowań gospodarza rewanżu, Królewscy otrzymali ten przywilej 7 razy.
7 razy na 15 losowań ich przeciwnikiem był NAJSŁABSZY zespół z całej stawki, która liczyła średnio 5,8 zespołu. To tak, jakby co drugi rzut kością wypadała 6tka.
Na najmocniejszego przeciwnika trafili… raz (Bayern w 1/2 w 2014).
Średnia pozycja potencjalnych rywali w 1/8 i 1/4 w rankingu – 16. miejsce. Średnia pozycja klubu dolosowywanego do Realu – 28. miejsce.
W półfinałach Blancos raz trafili na najmocniejszy zespół (w/w Bayern), raz na ‘pośredni’ i 3 razy na najsłabszy. Do tej pory udało im się trzykrotnie odpaść.
Jest jeszcze jedna statystyka, z jednej strony niby bez znaczenia, z drugiej jednak – zastanawiająca. Otóż gdyby RM za każdym razem dochodził do finału, ZAWSZE grałby w nim jako gospodarz, nieprzerwanie od 8 lat (wcześniej heroicznie odpadał w 1/8). Szanse na taki bieg zdarzeń wynoszą… 0,0039%.
---------
Proponuję nie wyciągać z tego zbyt daleko idących wniosków i traktować raczej jako ciekawostkę.
A podsumowując już całkowicie subiektywnie – Real losował ogórka lub najsłabszy zespół w stawce 11 razy na 15 przypadków ;D
0
Za Guardioli niemal identycznie:
219 meczów
211 goli
82 asysty
1
Podobno miał dalej problem z tym przeciążeniem mięśniowym, ale w mix zonie po meczu mówił, że czuje się dobrze. Wg Zidane'a Benzema też ma być gotowy na wtorek, tak jak Ronaldo, więc w sumie ten punkt nadaje się do kosza :D
0
Myślę, że jakaś logika w tym jest. Moim zdaniem wszyscy zdobędą komplet punktów. Jeśli jednak Barca by się potknęła, to wygrają Rojiblancos. Atletico w tabeli jest drugie.
8
Moje kilka wniosków po dzisiejszych meczach:
1. Clos Gomez przekręcił Sporting na 2 bramki (Suarez ze spalonego i 3ci karny).
2. Hiszpańscy arbitrzy reprezentują tak makabryczny poziom, że to jest niepojęte. To samo dzieje się ostatnio w LM.
3. Dzień, w którym wprowadzone zostaną powtórki video będzie dniem chwały dla futbolu.
4. Arsenal.
5. Nie było karnego w sytuacji z Pique. Nie było tam nawet ręki.
6. Suarez to w tej chwili największy kozak, jaki się buja w korkach po tej planecie.
7. Nawet przy zaciekłej walce o Pichichi dają strzelić Neymarowi na przełamanie.
8. Podobno w domu Księcia Delfina poszła cała zastawa i parę okien.
9. Neymar. Ławka. Sergi Roberto.
10. Mascherano to jest gość. Ciężko mi sobie wyobrazić Barcę bez niego.
11. Atletico znowu wymęczyło, wycwaniło, wybiegało, ale nie odstają od gigantów ani na moment. To już jest drużyna z absolutnego europejskiego topu.
12. Całe BBC kontuzjowane, chociaż Ronaldo ma wrócić już na City. Nie będą mieć lekko, na ich szczęście mają Vasqueza w życiowej formie.
13. Danilo to jest dramat na miarę Pavona.
14. Kiedy nas ogrywają, to zasłużenie, bo nic nie gramy. Kiedy wygrywamy bezapelacyjnie, to rywal się podkłada, Bartomeu bolą ręce od wypisywania czeków, sędziowie nas przepychają, trawa na Camp Nou jest za zielona, a Messi ch*j ;D
15. W moim odczuciu żaden team z trójki nie straci ani punktu w tych ostatnich 5 kolejkach (teraz już 3). Jakże to inny finisz, niż w 2013/14, kiedy nikt tego mistrzostwa nie chciał.
16. Real nie wygra ligi. Jak nie my, to Atletico.
17. Pamiętacie, jak mówiło się, że La Liga jest nudna jak szkocka?... Premier League - 9 punktów różnicy między 1. a 3. miejscem, Serie A - 14, Bundesliga - 27, Ligue 1 - 28. Kurtyna.
18. Na koniec najważniejsze: coś z powrotem zaskoczyło na swoje miejsce. 2 mecze i 14-0. Karawana jedzie dalej.
14
Na fioletowej dupska pękają z takim hukiem, że aż uszy bolą ;D
1
W meczu Rayo z Realem znów zapowiada się dwucyfrówka ;-)