6

Zatrzymajcie tę karuzelę śmiechu.

0

Z drugiej strony 2 kolejki temu potrafili zagrać kapitalny mecz na wyjeździe z mocnym przecież Villarrealem, więc może ten cud powtórzą.

0

Wklej linka, zobaczę u siebie.

1

Kontrowersji w meczach Barca-Bilbao ciąg dalszy - 6. minuta, a Neymar już robi Basków na sombrero.

0

No więc właśnie, skoro takie są realia, że trzeba dogadzać Azjatom, to powinni dostawać produkt kompletny. La Liga każdą taką technologię powinna wprowadzać i to jako pierwsza, bo sędziują tam takie kasztany.

0

Tak sobie myślę, skoro Tebas nie potrafi znaleźć marnych 5 baniek na Hawk Eye, które pozostałe najlepsze ligi już dawno mają, nawet biedna Serie A, to może wypadałoby już powiedzieć 'stołek prezesa LFP pasuje mi jak świni siodło, do widzenia'?

To po co te mecze o 12, po co te miliardowe kontrakty telewizyjne i reklamowe, po co kłanianie się w pas sponsorom, po co promowanie La Ligi na świecie, skoro tak podstawowa kwestia zapewniająca zdrową rywalizację jest lekceważona? Od jakiegoś czasu nawet kibicom hiszpańskiej ciężko traktować tą ligę do końca poważnie.

No i creme de la creme: '(...) Były jeszcze trzy takie przypadki i nikt nic nie mówił. W meczu Deportivo z Valencią, bramka Carlosa Veli w spotkaniu Sociedad z Barçą, w spotkaniu Atlético – Real Madryt… ' - ten idiota naprawdę jako argument PRZECIWKO podał największe błędy sędziowskie. Niepojęte.

17



Wygwizdany wczoraj Ronaldo krzyczy do swoich kibiców 'hijos de puta', czyli w wolnym tłumaczeniu 'ile macie Złotych Piłek?'

72

Czy Barcelona musi rozegrać 65 zajebistych meczów w sezonie? Czy musi wszystkie wygrać z 70% posiadania piłki i klepiąc po 5 bramek? Czy to jest dla nich ujmą, że po dramatycznie słabym meczu, kiedy im nie idzie, i tak strzelają więcej od przeciwnika? A może znacie zespół, który w lidze z Realem w 8 lat byłby siedmiokrotnie przed nimi w tabeli?

1

To jest chyba ta Liga Zidane'a.

7

Roberto grał wtedy lepiej od Aleixa. Minęły 4 miesiące, w lepszej formie aktualnie jest Vidal. Po prostu.

0

Masip należy do bardzo wąskiego, jeśli nie jednoosobowego grona piłkarzy. Jeszcze nikt na tej stronie nie skrytykował jego występu w jakimś meczu.

0

Rzeczywiście tak było.

Z tego co teraz znalazłem, VAR użyto do tej pory w meczu/meczach rezerw MLS, towarzyskim Francja - Włochy, KMŚ i pucharze Holandii. Ktoś ma info, czy gdzieś jeszcze?

A z ciekawostek - Modrić powiedział, że system mu się nie podoba, a Zidane - że wprowadza zamieszanie. Chyba wiedzą, co się święci ;>

http://quality.fifa.com/en/var/
Tutaj jest jeszcze jakieś info o VAR, chociaż niewiele.

0

No też racja :)

26

Wczoraj, na meczu 1/4 pucharu Holandii Utrecht - Cambuur, po raz pierwszy w Europie skorzystano z powtórki video (VAR). Sędzia Pol van Boekel anulował niesłusznie przyznany rzut karny dla Utrechtu.

Zmiana decyzji zajęła mu 50 sekund, czyli moim zdaniem tyle, ile trwałaby kłótnia o karnego, a zakładając jeszcze np. konsultację z liniowym - sporo krócej.

Nie licząc podbiegnięcia do linii bocznej i z powrotem, skorzystanie z VAR trwało 21 sekund. Przy użyciu telebimu jest to więc spokojnie do zrobienia w pół minuty i wręcz przyśpieszyłoby grę.

https://streamable.com/lba5h

1

Na zaostrzenie apetytu przed meczem:

- po porażce u siebie, Real odwrócił losy w 3 z 15 dwumeczów [MrChip]
- bilans Celty u siebie w tym sezonie (LE, CdR, LL): 12-2-4 36-24
- Danilo, Ronaldo, Benzema od początku :-)

9

Skoro on nie ma zamiaru podać źródła, to ja to zrobię: https://x.com/barca19stats

Ukrywanie autora jest przywłaszczaniem sobie cudzej własności intelektualnej. Kolega po przeklejaniu cudzych postów od 3 lat powinien już to wiedzieć.

0

Ja też polecam FBW, a jego założenie jest takie, że daną partię ćwiczysz (a mięśnie budujesz) 3x w tygodniu zamiast raz. Tak samo działają wielostawowe ćwiczenia na wolnych ciężarach - angażują kilka partii jednocześnie, do tego wzmacniają stabilizatory, ścięgna, poprawiają koordynację etc.

0

A dałoby się zrobić jakieś możliwie szybkie przejście z przeglądania top komentów do dyskusji i z powrotem? Np. otwiera się w nakładce w tym samym oknie, zamykam nakładkę i jestem tam gdzie przerwałem scrollowanie, bez konieczności otwierania tej dyskusji na nowej karcie.

1

Przed przekwalifikowaniem na obrońcę, Masche to był top 3 DM'ów na świecie, wybór jest dla mnie oczywisty.

Dodatkowo, to jest pozycja, na której ewentualne błędy mogą być naprawione przez obrońców i kiedy Argentyńczyk nie jest ostatnią instancją, a gonienie jak rottweiler za przeciwnikiem jest baaardzo pomiędzy liniami pożądane.

0

Neymar powinien dostać kartkę za symulowanie, Messi i Suarez za kopnięcia w końcówce. Sociedadowi niesłusznie odgwizdano spalonego. W drugą stronę - kartka za opóźnianie gry dla Messiego mocno naciągana, piłka odbita ręką po strzale Pique leciała w bramkę. Sędziowanie podsumowałbym jako minimalnie na naszą korzyść.

Ale 'kolejny raz to, co zawsze' mówione ledwie 3 dni po meczu, w którym Villarreal by ich zjadło i wysrało, gdyby nie arbiter, jest zwyczajnie niepoważne.

0

Neymar co dzisiaj sumiennie sprawdza, czy trawa na Anoeta równo przycięta ;/

4

'Witam panie sędzio, nietypowa prośba - jak zbiorę 1000 padów pod tą szesnastką, to wyżydzę karniaczka?'

2

ad 1. Nie mogę się zgodzić. To jeden z tych tematów-lokomotyw skrojonych pod zysk, wyświetlenia czy kupno gazety.

ad 4. Pewności oczywiście nie mam, ale wydaje mi się, że dobrze czytam ludzi, a skoro na tę chwilę pozostaje nam spekulacja...

ad 5. & 6. Zgadzam się z Tobą, że pieniędzmi w futbolu docenia się najefektywniej. Nie widzę też powodu, żeby miał rezygnować z zarobków, bo klub ma się dobrze, a Messi sobie sumiennie na to zapracował. Jestem też daleki od pretensji do niego, być może po prostu niejasno się wyraziłem.

Mówiąc krótko - za pewnik przyjęte zostało, że sprawa się ciągnie, bo Leo chce kontraktem przeskoczyć Portugalczyka i klub szuka na to środków; moje zdanie jest takie, że nie spędza mu to snu z powiek, czy jego kontrakt będzie najwyższy bo wie, że nie tutaj ta rywalizacja się rozstrzyga, więc nie ma powodów upierać się na przebicie dla samego faktu przebicia.

Twój artykuł, jak zwykle bardzo dobry, przedstawił najbardziej prawdopodobną możliwość. Ja, brawurową metodą dyskursu wyprowadziłem rozwiązanie, dlaczego tak być nie musi :D Finał możliwy jest tylko jeden (podwyżkę też na pewno dostanie), więc równie dobrze mogą się nie śpieszyć.

3

Liverpool - Dortmund

51

Żarty Mirosławskiego i jego docinki w stronę Ćwiąkały są suche jak wagina osiemdziesięciolatki.

3

Autor na pewno ma większą wiedzę na opisywany temat ode mnie, ale patrzmy trzeźwo:

1. To media podsycają całą sprawę, nie Argentyńczyk, nie klub, nie otoczenie.
2. Messi nie zagra nigdy w Realu, tak jak nie zagrają Iniesta czy Pique, i o ile jestem sobie w stanie wyobrazić jakiś kosmiczny scenariusz, w którym ten ostatni popada w wielki konflikt z klubem i ląduje na Bernabeu, to z tym pierwszym nie jestem w stanie. Wpływ Pereza - jeśli jest - to bardzo ograniczony.
3. Jedyne możliwe kierunki to City, PSG i Chiny. Pytanie co na tym zyskałby sam zainteresowany sportowo, socjalnie? Absolutnie nic.
4. To nie jest typ człowieka, który ma chorą ambicję zarabiać najwięcej na świecie, a i tak wie, że jest najlepszy. Aspekt ekonomiczny z powyższego punktu lub ambicjonalne gonienie Ronaldo czy Teveza w zarobkach też mało prawdopodobne.
5. Leo musi znać sytuację ewentualnej zmiany nazwy stadionu i przekroczenia budżetu. Czy będzie upierał się na wyrządzenie krzywdy klubowi (Barca trochę dla niego zrobiła) za kilka milionów? Mocno wątpliwe.
6. Kontrakty reklamowe i sponsorskie to wielokrotność jego zarobków w klubie.
7. Zarząd przedłużając kontrakty i planując wydatki ma jakiś plan. Bartek raczej nie obudził się któregoś dnia z dopiętym budżetem i krzykiem 'o k...a, jeszcze Messi!'

Byłbym skłonny już dać wiarę jakiejś dziwnej teorii, np. że gość po prostu prezesa nie lubi, więc próbuje te 70% przekroczyć i go ze stołka wykopać. Albo że tatuś wpadł znów na jakiś kretyński pomysł i przeszkadza w negocjacjach.

A co mi się wydaje prawdopodobne? Messi skończy w tym roku 30 lat, to jest dobry moment na dożywotni kontrakt i sporo kwestii do negocjacji, on ten kontrakt niekoniecznie musi chcieć, bo planował karierę kończyć w Rosario, oni mają zapędy do zginania się przed nim w pas, i tak to sobie może trwać i trwać. Niekoniecznie akurat wysokość podwyżki jest tu kluczowa.

11

Daj jej kartkę i długopis i każ rozpisać skład Barcy na Anoeta. Jak trafi, to już dalej nie szukaj.

3

'Gdyby Ramos strzelił tu dzisiaj bramkę, to smakowałaby wybornie.' :D

12

Ciekawe, jak na prawej obronie spisze się dziś Mathieu.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?