1

Na wypadek odejścia Neymara, Barca zapewne ma gotową listę lewoskrzydłowych. Jestem bardzo ciekawy, jak ona wygląda oraz kogo widzielibyście wy na jego miejsce. Moja byłaby mniej więcej taka:

1. Dembele (20 lat, kontrakt do 2021) - mimo wieku zawodnik niemal kompletny; moim zdaniem to jest piłkarz z przyszłości, idealne obie nogi, zagra na obu skrzydłach i ofensywnego pomocnika, świetny technicznie, szybki, niezły fizycznie; jeśli Neymar odejdzie, utargowałbym z 10 baniek z tych 90ciu i nie oglądał się za siebie.

2. Coutinho (25, 2022) - TU byłby czas i miejsce na Brazylijczyka, a nie na środku pomocy; podobnie jak Dembele, daje radę na obu skrzydłach i za napastnikiem, poza tym napisano tu już o nim chyba wszystko :)

3. Carrasco (23, 2022) - trochę chimeryczny, ale jak ma dzień, to rozrywa obronę jak chce; strzał, drybling, siła to chyba jego główne atuty; zagra na każdej pozycji w ataku.

4. Douglas Costa (26, 2020) - możliwości ma spore i nie kosztowałby fortuny, nadaje się do gry zespołowej, umie poklepać i wrzucić piłkę w pole karne, gra na kilku pozycjach; w tej chwili ta opcja odpada, bo Juve wypożyczyło go na rok.

5. Bernardeschi (23, 2019) - przyglądam się jego grze i ten gość zajdzie daleko, za kilka lat razem z Bellottim będą stanowić o sile włoskiego ataku; byłby ciekawą alternatywą dla Barcy, zagra wszędzie z przodu i dałoby się go wyjąć z Fiorentiny.

6. Insigne (26, 2022) - jest to też jakaś opcja; szybki, nienajgorszy technicznie, można go wystawić w pomocy, trochę egoista.

- Asensio (21, 2022) - gdyby ten transfer był realny, to powinien być jeden z priorytetów.

5

1. Wyjęcie 80 baniek za Moratę i 30 za takiego kasztana jakim jest Danilo to majstersztyk Pereza. Nieuchronne i przykre niestety jest porównanie do barcelońskich asów, którzy pierwszego puściliby za góra 35 mln, a drugiego za 5.

2. Verratti się obesrał całkowicie. Gorliwe przeprosiny i zmiana agenta mówią właściwie wszystko, Włoch dostał ultimatum. Swoją drogą, na agenta wybrał sobie chyba największą kanalię z możliwych. Czekam na info, kto będzie nowym głównym celem transferowym na tę pozycję i oby nie był to wariant bez nowego pomocnika do stycznia, a potem z Paulinho.

3. Neymar, Neymar, Neymar. Zacznę od tego, że jego odejście za wartość klauzuli to bardzo dobry interes (o ile Bartomeu z Fernandezem nie 'wynegocjują' mniej), szczególnie jeśli wolałby grać w innym klubie niż Barca. Jeśli spojrzeć szerzej, w oczy rzucają się 3 rzeczy - świetne relacje Brazylijczyka z Messim i Suarezem, chorobliwa chciwość jego ojca oraz pozycja klęcząca, w jakiej znalazł się Bartomeu. Ten ostatni wie, że czara goryczy już się przelewa i na kolejny cios pozwolić sobie już nie może. Łącząc to do kupy, skończy się prawdopodobnie sporą podwyżką (czemu jestem przeciwny).

0

Obawiam się, że to będą czasy nieustających wojenek z Madrytem i szukania dziury w całym. Xavi nawet tutaj sobie nie odpuścił, żeby z dupy nie wspomnieć o Realu.

1

Ja chyba najchętniej widziałbym na prawej obronie zestaw Azpilicueta + Vidal + Palencia, którymi Valverde rotowałby pod taktykę. W ten sposób mielibyśmy wiele opcji do wyboru. Azpilicueta potrafi grać na każdej pozycji w obronie, Aleix mógłby czasem wyjść na skrzydle, a Palencia dostawałby swoje minuty.

0

Fernandez i spółka już wielokrotnie pokazali, jak wielkimi są nieudacznikami, ale to już przechodzi ludzkie pojęcie. Verratti sam musi negocjować swój transfer :D

Klasyczny Bareja.

0

To jest lista wstydu.

2

Ceballos to niewątpliwie niesamowity talent, a 15 baniek za niego to jak kradzież.

To powiedziawszy, jestem absolutnie przeciwny temu transferowi. Tutaj drzwi raz zamknięte, powinny takimi pozostawać. Barca to jest po prostu za wielki klub na pozwalanie sobie na taki brak godności.

10

Wiadomo już, ile Barca dopłaci do tego transferu?

0

Mnie nie przekonał na Euro U21. Chaotyczny, niepewny, nijaki. Jest dziesiątki lepszych ŚO w jego wieku i poniżej 15 baniek.

4

To fakt, nie wszyscy komentatorzy Eleven są najwyższych lotów, ale mi tam bardziej odpowiada wykupienie dwóch sportowych kanałów za 9 zł, na których jest praktycznie każdy mecz La Liga, niż caluteńki pakiet C+ za zyliard cebulionów, bo szlagier typu Barca - Atletico puszczają na C+ Super Ultra Family 15.

0

Pięknie oglądać te łzy i radość. Niby to 'tylko' awans do 2 ligi, ale wszyscy mają świadomość, jak to pomoże pierwszej drużynie i klubowi.

7

Barca powinna bezwzględnie walczyć o Saula już teraz i nie patrząc na to, czy kupią Verrattiego. To jest talent niesamowity. Piłka nożna zmierza w kierunku wszechstronności i m.in. pomocników box-to-box. Obaj radzą sobie i w obronie, i w ataku. Jeden jest genialny w przerywaniu akcji i rozegraniu, drugi w tworzeniu przewagi na połowie przeciwnika i wykańczaniu. Dla mnie to byłoby chyba połączenie idealne dla naszej pomocy i spokój w środku pola na wiele lat.

0

Robert Fernandez: 'Jesteśmy wielkim klubem i jest dużo zawodników, którzy nie chcą do nas przyjść, bo wiedzą, że nie otrzymają wielu szans na grę.'

Normalny dyrektor sportowy: 'Jesteśmy wielkim klubem i jest dużo zawodników, którzy chcą do nas przyjść, być częścią wielkiego zespołu z ogromnymi szansami na sukcesy i grać jogę bonito.'

0

'Horto magiko' to nie hymn, tylko przyśpiewka. Podobnie jest z punktem 7. i podejrzewam, że z 3. Przecież to widać na pierwszy rzut oka. 'Ooh shh' klubowym hymnem? Ręce opadają. 'Panathinaikos i inne'? Czyli co, inne kluby śpiewają hymn Panaty?

Kiedyś France Football to była poważna, opiniotwórcza gazeta.

0

Masz rację, ale te pieniądze i tak nie poszłyby na biedne dzieci, tylko na opasłe ryje pod krawatem, hiszpański ZUS etc. Nie bronię ich, ale szczerze mówiąc, dziwisz się? Nikt nie lubi być okradany z połowy tego, na co sobie zapracował.

0

No.

0

'CR7 chce zaktualizować swój kontrakt, aby zarabiać więcej niż Messi' - ależ on musi mieć kompleks Argentyńczyka :)

0

Jak wykraczesz, to sam wykupię domek obok i będę grał na skrzypcach po nocach :D

Nigdy jeszcze nie grałem na skrzypcach.

0

Rakitic powinien zostać, Deulofeu wrócić, co do Rafinhi nie mam zdania. Z resztą się zgadzam.

1

- Pewnego dnia zagram w Barcelonie - powiedział Francuz Robertowi Fernándezowi.
- Ooo kolego, z takim podejściem wiele nie wskórasz. Bierz przykład z Bellerina - odrzekł spokojnie Hiszpan.

A tak poważnie - to byłoby kapitalne wzmocnienie. Młody, piekielnie dobry i chce grać w Barcy. MSN + Paco, Dembele i Deulofeu - długa, kapitalna ławka. 60 meczów w sezonie. Zakładając rozsądne rotacje, Francuz mógłby bez problemu zagrać 20 pełnych spotkań, dwaj Hiszpanie minimum po 10, dla MSN zostałoby po 40-45 tych najważniejszych. Lucho niestety za rzadko pozwalał sobie rezygnować z najmocniejszego ataku i to się odbiło w kwietniu i maju np. formą Suareza. Najlepiej pod koniec sezonu wyglądał Neymar, który (przez kontuzję) grał najmniej. Konsekwencją będzie też najprawdopodobniej odejście Ardy, który jak grał, to przecież z reguły nie zawodził. Długa, silna ławka i systematyczne rotacje to konieczność jeśli chcemy wygrywać wszystko. A chcemy.

1

Pewnie miał dylemat, bo za rok MŚ, ale to świetna decyzja Szczęsnego. Juve bramkarzy kupuje na długie lata (Buffon, Peruzzi), klub o wiele mocniejszy niż Arsenal czy Roma, a z taką obroną jego akcje poszybują w górę.

21

Wchodzić na GW i narzekać na głupotę i spier***enie to tak, jakby zaciągnąć się na kuter i być zdziwionym, że wali rybą :D

0

O ile jestem wielkim przeciwnikiem indywidualnego nagradzania za sukcesy drużynowe jako główne kryterium, to już za całkiem sprawiedliwe uważam przyznawanie ich za odgrywanie kluczowej roli w decydujących meczach.

I dlatego Ronaldo zasłużył na ZP - wystrzelił z formą w najważniejszych spotkaniach. Twoje statystyki są natomiast dobrane tak, jak było Ci wygodnie, np. asysty podałeś tylko z LM. Bardziej regularnym, kompletnym i zwyczajnie lepszym piłkarzem jest Messi. Argentyńczyk poniżej pewnego poziomu nie schodzi prawie nigdy, podczas kiedy Portugalczyk bez formy (np. długimi okresami między wrześniem 2016 a lutym/marcem 2017) bezwiednie miota się po boisku, podając po autach i marnując setki. Jeśli chcesz upierać się, że kłamię - na yt są kompilacje z każdym kontaktem z piłką z danego meczu tych najlepszych piłkarzy, łatwo zweryfikujesz.

Dalej, kreowanie gry, bramki z wolnych, % udziału w akcjach ofensywnych zespołu, asysty pierwszego i drugiego stopnia - wszędzie przewagę ma Messi. A jeśli chodzi o drybling, to tu jest zwyczajna deklasacja - udane próby Ronaldo (w ciągu całego roku!) można policzyć na palcach jednej reki. Messiemu tylu przeciwników zdarzało się minąć w jednej akcji.

Na koniec średnia meczowa: TOP 5 lig, za whoscored:

1. Neymar 8,52
2. Messi 8,47
3. Thiago 8,28
19. Ronaldo 7,61

Ba, Portugalczyka nie ma nawet w statystycznej 11tce samej La Ligi. Siiiii!

8

A potem jeszcze tylko przekonać Figo do objęcia posady rzecznika.

27

Wyciekły kryteria Roberta Fernandeza, na podstawie których stworzył profil idealnego bocznego obrońcy:
- nie umie grać w obronie,
- niedawno przedłużył kontrakt,
- publicznie wypowiada się, że nie chce grać w Barcelonie,
- kosztuje ponad 50 mln euro.

7

Boniek ma tę przewagę nad Hope Solo, że selfie jego zwieraczy nie śmigają po internetach :D

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

0

Azpilicueta imponował już w Osasunie. To byłaby rewelacyjna opcja na PO, a 25 baniek za niego to byłaby promocja. Natomiast od sprowadzania tu Bellerina już rozsądniejszy byłby powrót Douglasa.

3

Pożegnaj się zawczasu z tą czarną czupryną, Estremadurczyku!

16

Znając smykałkę Fernandeza do interesów, to i tak dobrze, że nic nie będą musieli dopłacać.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?