2

Zostało 6h okienka, potrzebujemy ŚP na wczoraj, co robicie na miejscu dyrektora sportowego?

- próbujecie negocjować transfer Seriego - za ile?,
- wpłacacie klauzulę za jakiegoś zawodnika z La Ligi (np. Manu Trigueros, 25 lat, 40 mln) - za jakiego?,
- uważacie obecny środek pola Barcelony za wystarczający i nie robicie nic,
- robicie coś innego?

EDIT: Nie jesteście Fernandezem, tylko na jego miejscu. Dymisja nic nie zmienia, może tylko to, że nie macie już na nic wpływu.

2

9. września przyjeżdża Espanyol. Rok temu na tym meczu była frekwencja ponad 79 tys. Benedito pewnie rozstawi się pod kasami przed meczem. Jeśli opinie wśród socios są podobne, jak wśród kibiców Barcy na świecie, to sprawa będzie załatwiona tego dnia od deski do deski (33 tys. podpisów).

W przeciwnym wypadku ciężko będzie liczyć na klepnięcie 2/3 głosów w referendum. No i ciężko będzie mieć dobre zdanie o socios, jeśli Bartomeu zostanie.

0

Ja chciałem tylko napisać, że jeśli za kilka lat przejdzie do Realu, to również nie powinieneś mieć do niego pretensji, bo kłóciłoby się to z logiką, którą zaprezentowałeś. Tak jak napisałeś "nie był naszym wychowankiem, przyszedł za kasę, osiągnął wszystko, odszedł". Neymar jest wolnym człowiekiem, jak będzie chciał, to podpisze kontrakt w Madrycie, Real zapłaci PSG kwotę jakiej sobie zażyczą i będzie grał.

0

80 mln € to już 96 mln $.

0

Neymarowa lawina transferowa dotarła już do Liverpoolu. Wg Jamesa Pearce'a Monaco odrzuciło ofertę 84 mln + Origi za Lemara.

1

Niespodziewany zwrot akcji - Dembele zastąpi w Barcelonie Roberto Fernandeza :V

50

70 meczów z rzędu z bramką to już sam w sobie naprawdę spory wyczyn, a co dopiero z Benzemą w składzie.

1

Przyjęcie piłki, level: Bellerin :D

1

Negocjacje Bartomeu o di Marię są jak pytanie się typa co ci postawił kloca pod drzwiami, czy by chociaż jakiejś brudnej szmaty nie dał.

3

4-2-3-1 na pewno będzie stosowane w razie potrzeby, ale nie zmienimy bazowej formacji, bo 4-3-3 lepiej nadaje się do naszego stylu gry i utrzymywania się przy piłce.

0

Prezydent Barcy potwierdził, że Messi przedłużył kontrakt :)

0

Spodziewam się, że podpiszą Dembele, ale radzę czekać do potwierdzenia. Niczego Cię ostatnie 2 miesiące nie nauczyły, gościu?

1

Czekajcie na oficjalkę. Wszyscy na razie podają za beIN Sports. Właścicielem beIN Media Group jest Katar, a dyrektorem generalnym al Khelaifi. Muszę mówić dalej?

0

Jeśli nikt nie przyjdzie na lewe skrzydło, to co myślicie o Vidalu na tej pozycji? To też mogłoby być jakieś rozwiązanie. Jest prawonożny i zagrał tam 31 meczów, w tym prawie cały sezon 13/14 w Almerii (średnia ocen na WhoScored 6,93):

https://www.transfermarkt.pl/aleix-vidal/leistungsdatendetails/spieler/88490/plus/0?saison=&verein=&liga=&wettbewerb=&pos=11&trainer_id=

https://www.whoscored.com/Players/82630/History/Aleix-Vidal

3

To co robi BVB jest już perfidne. Miesiąc temu zadowalało ich 90 mln, a na transfermarkt Francuz jest wyceniany na 39 mln (dolarów). Mimo mojej słabości do Demeble, nic nie usprawiedliwia 150 baniek za niego. To nie są rynkowe realia, bo narazie trochę mu do Neymara brakuje piłkarsko, a marketingowo przepaść jest kosmiczna.

Póki co wzmocnić środek pola, posprzedawać co powinno być sprzedane, a w ostatni dzień okienka zostawić im na stole ofertę 100+30. Jak nie przyjmą, ponowić za rok bez zmiennych.

20

Podoba mi się nowy tag #BartomeuDimiteHoy. Nawet jak się pominie 'dimite' to dalej jest w punkt.

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

1

Teraz będą obwieszczać spisek somalijskich internautów wymierzony w te ich zakichane standardy, ale jak ich swędziały kukle na azjatyckie i amerykańskie pinionszki, to było 'Barcelona jest globalnym klubem' i mecze o 13.

11

A propos komunikatu FCB o Paulinho, tak mi się skojarzyło:

Hitler i Bormann stoją przed mapą i planują ważną akcję. Wchodzi Stirlitz z pomarańczami, wyciąga aparat fotograficzny, robi zdjęcia mapy i wychodzi. Hitler zdziwiony pyta Bormanna:
- Kto to był?
- Stirlitz, radziecki szpieg.
- Czemu go nie aresztujesz?
- Nie ma sensu. Znów się wykręci. Powie, że przyniósł pomarańcze.

46

Zubizarreta był tak ch**owy, że to się w głowie nie mieści.

Tym bardziej trzeba docenić wyczyn Roberta Fernandeza, który potrafił sprawić, że ludzie zaczęli za nim tęsknić.

1

Przynajmniej wszyscy wiedzą, że się zajebiście opalił.

0

A najlepsze jest to, że jest podobny do Rosella. To może być jeszcze grubsza intryga :V

0

Walcott biega(ł) coś koło 10,20.

8

BVB stawia nas pod ścianą, bo mają przewagę negocjacyjną, a Barca możliwości te 150 mln zapłacić. Nie ma dobrego wyjścia z tej sytuacji, ale może warto byłoby tę przewagę zniwelować - pogadać 1 na 1 z Dembele, że zrobili wszystko co mogli, że miałby pewne miejsce w podstawowym składzie i jest priorytetem dla Barcelony a potem na kilka dni odpuścić. Zapytać o Hazarda, złożyć jakieś oferty za średnich graczy typu Insigne, Lemar czy Balde Diao. Mamy 3 tygodnie. Francuz na SPH i tak nie zdąży, a Dortmund zrozumiałby, że Barcelona ma wiele opcji i jak chcą wysępić od niej te 30 baniek więcej to wiele ryzykują. Bo tak naprawdę ofertę dostali kosmiczną i sporo ponad ich oczekiwania jeszcze sprzed miesiąca, a finalnie mogą zostać z kukułczym jajem i siurakiem w ręce. Tak bym to widział.

Z Coutinho sytuacja jest inna, bo Liverpool naprawdę nie chce go puścić. Chyba głównie ze względu na to, jaka dziura zostanie im w pomocy, kiedy nie ma także Lallany. Tutaj uderzyłbym bardziej w coś w stylu 70 mln + 2 pomocników, może jakieś wypożyczenie. Ciekawe, jakie warianty zarząd rozważał. W każdym razie będzie bardzo ciężko o sukces.

0

Nie podoba mi się ten lekceważący ton, bo ja w ten sposób do Ciebie nie pisałem.

Odnośnie koszulek - masz rację, w rok się nie zwróci. W 5 lat już jak najbardziej. Taki Real sprzedaje milion koszulek Ronaldo rocznie. Z każdej ma ze 20 euro.

O wykupieniu Neymara napisałem w przedostatnim akapicie. To jest właśnie pompowanie pieniędzy z zewnątrz i to jest niedopuszczalne. Nie widzę za to nic złego w tym, że normalnie zarządzana firma inwestuje wypracowane przez siebie zyski w swój rozwój w kwocie, jaką uważa za adekwatną.

100 euro za koszulkę to dla nas drogo, bo zarabiamy w złotówkach. Ale 100 zł byś dał. No i nikt Cię do tego nie zmusza, żebyś tę koszulkę kupował, tak jak nikt nie każe Ci spędzać każdej wolnej minuty na futbolu. Kiedyś się chciało oglądać, a nie było jak, dzisiaj wszystko jest na wyciągnięcie ręki. Kiedyś, żeby oglądać La Ligę, musiałem płacić 60 zł, dzisiaj oglądam za 9 zł, więc nie trafia do mnie argument o rosnących cenach. Rośnie za to zasięg, stąd większe zyski z praw TV.

A jeśli taki Janusz nie potrafi się oderwać od TV, albo musi kupować wszystko, co mu się pod nos podstawi, to już naprawdę nie jest problem piłki.

6

Mówcie co chcecie, ale to okno transferowe jest lepsze, niż niektóre sezony ligowe :D

0

Aż nie wiem od czego zacząć. To może od tego: piszesz 'świat ma zbyt dużo problemów, żeby napompowana machina rozrywkowa mogła utrzymywać kontrakty na takich poziomach, transfery na takich poziomach i inne bzdurne premie na takich poziomach'. Świat zawsze miał problemy i zawsze będzie miał. To nie jest problem piłki. Mimo to, wątpię, czy ktoś robi tyle dla świata, ile robi piłka właśnie (wyciąganie dzieci z faweli, zapewnianie rodzicom pracy, MILIONY akcji charytatywnych klubów, sponsorów, kibiców). To jest najbardziej popularny sport na świecie, żyjemy w czasach, które pozwalają na tak dynamiczny wzrost. Jest popyt, więc jest i podaż. Kluby tych pieniędzy nie dodrukowują, tylko na siebie zarabiają.

20 lat temu to była inna epoka, przedinternetowa, przedlglobalizacyjna. Ronaldo kosztował 15 baniek, bo Barcelona miała budżet niewiele większy, niż dzisiaj ma Legia. Cameron czy Nolan robią filmy za 2 mld $, a kluby kupują piłkarzy za tyle, za ile ich stać. Dziś transfer gwiazdy do Barcy, Realu czy MU zwraca się w rok z samych koszulek. Dopłacają sponsorzy, którzy mają w tym interes, dopłaca Nike czy Adidas, rosną wpływy z reklam i praw TV.

FFP jest koniecznie, ale tylko do tego, żeby pieniędzy z zewnątrz sztucznie w klub nie pompować, naruszając zasady uczciwej konkurencji, jak robi to Katar. Nikt nie zarżnie kury znoszącej złote jajka.

Warto się w końcu obudzić i zrozumieć, jak działa świat.

0

Kopanie nadmuchanego jelita albo czyjejś głowy do bramek.

0

80+30 mln to dobry ruch Barcelony, zaoferowali dużo, ale nie za dużo. Byliby frajerami, proponując 120 mln. BVB będzie naprawdę sporo ryzykować, oczekując 130-150 mln z wkurzonym Dembele na walizkach. Jeśli miałbym zgadywać, to będzie fichado za 100+30 mln.

Z Coutinho będzie ciężko, bardzo ciężko. Zarząd powinien mieć gotowy plan B, np. Martinez + Seri. Brazylijczyk nie jest niezbędny, jeśli klepną Dembele. Odłożyć te 20-40 baniek, które zostanie z Neymara i spróbować za rok, jeśli będzie taka potrzeba.

EDIT: Pisałem to przed informacją o zawieszeniu. To jest strzał w stopę Dortmundu. Chłodźcie szampany.

41

Wybrałeś już imię? Philippe czy Ousmane?

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?