Skurczesyn
Dołączył/a: kwiecień 2016
Rzeszów
2 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
5
Następny ranking FIFA wychodzi 14. września. Zrobiłem małą symulację, jak to może wyglądać.
W tej chwili jest tak:
1. Brazylia - 1604
2. Niemcy - 1549
3. Argentyna - 1399
4. Szwajcaria - 1329
5. Polska - 1319
6. Portugalia - 1267
7. Chile - 1250
8. Kolumbia - 1208
9. Belgia - 1194
10. Francja - 1157
Najbliższe mecze:
Polska: 1.09 Dania (wyjazd), 4.09 Kazachstan (dom)
----------
Brazylia: 1.09 Ekwador (D), 5.09 Kolumbia (W)
Niemcy: 1.09 Czechy (W), 4.09 Norwegia (D)
Argentyna: 1.09 Urugwaj (W), 6.09 Wenezuela (D)
Szwajcaria: 31.08 Andora (D), 3.09 Łotwa (W)
Portugalia: 31.08 Wyspy Owcze (D), 3.09 Węgry (W)
Chile: 1.09 Paragwaj (D), 5.09 Boliwia (W)
Kolumbia: 31.08 Wenezuela (W), 5.09 Brazylia (D)
Belgia: 31.08 Gibraltar (D), 3.09 Grecja (W)
Francja: 31.08 Holandia (D), 3.09 Luksemburg (D)
Najbardziej prawdopodobny scenariusz: Brazylia, Niemcy, Szwajcaria, Portugalia, Chile, Belgia, Francja wygrywają oba mecze. Kolumbia przegrywa z Brazylią. Argentyna remisuje z Urugwajem.
Polska jest w gazie i też powinna zebrać 6 punktów. Dania jest w tej chwili zwyczajnie słabszą drużyną. Jeśli tak się stanie, a w meczu URU - ARG rzeczywiście padnie przynajmniej remis, co jest bardzo możliwe, to zacznie się prawdziwe szaleństwo:
1. Brazylia - 1677
2. Niemcy - 1606
3. Polska - 1393
4. Argentyna - 1391
5. Portugalia - 1386
6. Chile - 1316
7. Belgia - 1265
8. Francja - 1237
9. Szwajcaria - 1210
10. Kolumbia - 1205
11
Kapitan piłkarskiej reprezentacji Meksyku Rafael Marquez znalazł się na liście 22 osób ukaranych za związki z mafią narkotykową - poinformował w środę Departament Skarbu USA.
Marquez, piosenkarz Julio Cesar Alvarez oraz 20 innych obywateli Meksyku zostało ukaranych za powiązania z kartelem narkotykowym Raula Floresa Hernandeza. Sankcje objęły także 42 "jednostki". "Cały majątek tych osób oraz jednostek został zamrożony" - dodał Departament Skarbu.
Śledztwo w tej sprawie było prowadzone od wielu lat - ujawnił "Los Angeles Times".
Nie za fajnie :/
2
Nie dopuszczasz do siebie myśli, że LFC może naprawdę nie chcieć go sprzedać. Liga angielska zaczyna się już w ten weekend, dla Kloppa Coutinho jest tym, kim dla nas Messi, Lallana jest wyłączony z gry do listopada, Liverpool gra w LM, a jedyne deklaracje o chęci transferu Brazylijczyka były chyba tylko w katalońskich gazetach.
3
Zamieniłbym Staama na Baresiego i moim zdaniem nic lepszego się w tej 11 już nie da wymyśleć.
0
W nagłówkach MD i Sportu :D
38
Gdyby sezon ogórkowy 2017 na La Rambli trzeba było zamknąć w jednym, statystycznym komentarzu, to musiałby on wyglądać tak (dla żartu, no offense):
'Witam po banie. Neymar, dziękuję za wszystko i sp****alaj! Jadę do Barcelony , co zobaczyć? Coutinho i Dembele. Pozdrawiam z Camp Nou, byłem na rowerze. Idę spać.'
:D
2
Liga Zidane'a 2: Sekstet Zidane'a.
Od sierpnia w kinach.
20
Nie wiem czy słyszeliście, ale UEFA chce organizować finały LM także poza Europą. Pierwszy w kolejce ma być Nowy Jork. Do tego te ostatnie zmiany w LM... oni chcą z tego k***a zrobić cyrk objazdowy.
0
Dembele w Barcelonie oceniłbym w tej chwili na hajtowe 90%, Coutinho daję 40%.
3
https://pbs.twimg.com/media/DGkLRBdXoAEVVRB.jpg
Bartek albo jest za Legią, albo pokazuje, ile zabrakło do transferu Coutinho :D
0
Pozycja całkiem inna i nie wydaje mi się, żeby Dybala był dobrym pomysłem na skrzydło albo na pozycję Iniesty. Trochę lepszym na następcę Suareza, ale to nie jest poblem na obecne okienko.
2
Wg LiverpoolEcho Barcelona rezygnuje z Coutinho i będzie chciała sprowadzić Dybalę:
http://www.liverpoolecho.co.uk/sport/football/transfer-news/liverpool-transfer-rumours-barcelona-end-13435678
0
Daj, mam horom curke.
0
Buffon, Bonucci, Modric, Ronaldo.
5
Prezentacja też z ziomeczkami. Ciekawe, czy przynajmniej na kasztana sam chodzi :D
2
Sucharek na wieczór, tak mi się skojarzył z ostatnimi wydarzeniami:
- Po co Neymar idzie do lasu?
- Poziomki.
6
Polecam przejrzeć na oczy, działania LFP i Tebasa są wymierzone w nasz klub, nie w PSG. Barca powinna iść na otwartą wojnę z tym człowiekiem. Od długiego czasu jawnie i konsekwentnie działa na jej szkodę, co można z kilkoma prawnikami dosyć dokładnie przeliczyć na euro.
1
Barca nie powinna umieszczać takiego zapisu. To sprawa Neymara, gdzie chce grać, a klauzule strachu to znak firmowy Realu i niech tak zostanie :)
0
Maszyna się obraziła hahahahah :D
0
Ot, klasyczna Barca na rynku transferowym. Obniża cenę za swojego piłkarza, prosi, płacze, nikt nie chce wziąć. W głowach już kwitnie sprytny plan rozwiązania kontraktu za porozumieniem stron.
Tymczasem pewien smutny pan w okularach opędzlowałby takiego Ardę za 40 baniek, a chętni rozpychaliby się łokciami.
0
Zawsze może powiedzieć to co Alves - Juventus nie ma mentalności zwycięzców, idę do PSG :V
1
https://www.dreamteamfc.com/c/wp-content/uploads/sites/4/2017/03/Di-Maria1.jpg?strip=all&quality=100
1
Prawie 30letni piłkarz bez jednej nogi i z pogardą dla Barcy. Tak, dokładnie tego nam trzeba.
0
Na Verrattiego nie ma co liczyć, ale 222 mln + Draxler to byłaby umowa-marzenie. Moglibyśmy go wypróbować, albo (o ile przepisy na to pozwalają) sporo obniżyć koszt sprowadzenia zarówno Dembele, jak i Coutinho.
Z drugiej strony, gdybyśmy zaklepali jednego z nich dzisiaj, nasza przewaga nad PSG wzrosłaby jeszcze bardziej. To jest absolutne win-win Barcy, oby tego nie sp*****lili.
0
Zuckerberg przy Musku to pierwszoklasista, w dodatku z lewackim odchyłem. Nawet nie warto słów tego gościa brać na poważnie.
A co do sztucznej inteligencji - na pewno zmieni świat wielokrotnie bardziej, niż np. internet. Prawdopodobnie da ogromne korzyści ludzkości, a w połączeniu z np. rozszerzoną rzeczywistością czy 'internetem rzeczy' możliwości będą niezmierzone. Kiedy budowano LHC też słychać było protesty, że stworzą czarną dziurę, która połknie Ziemię, była chyba o to nawet sprawa w sądzie - gdyby z LHC zrezygnowano, dzisiaj nauka nie byłaby kilka wielkich kroków do przodu dzięki choćby potwierdzeniu bozonu Higgsa.
Ryzyko jest zawsze, kiedy człowiek pcha się w nieznane, bez tego nie zeszlibyśmy z drzew. Możliwe zagrożenie mogą stanowić np. sieci neuronowe albo tzw. hive mind (polecam książkę 'Niezwycięzony' Lema, majstersztyk), bo ich koncepcją jest jak najszybszy rozwój AI i kiedyś to naprawdę mocno przyśpieszy. Z drugiej strony, nie zajmują się tym przypadkowi ludzie, tylko najgenialniejsze umysły na świecie. A właściwie 'nie będą zajmować', bo jeszcze wiele czasu minie, zanim maszyna przejdzie test Turinga z naukowcem, filozofem, psychologiem - czyli kiedy osiągnie poziom imitacji nierozróżnialny od ludzkiego umysłu. A to będzie dopiero początek długiej drogi.
Więc jest od groma czasu do pracy nad etyką robotów, a konkretnie na ustalenie czegoś w rodzaju Prawa robotów Asimova https://pl.wikipedia.org/wiki/Etyka_robot%C3%B3w#Prawa_robot.C3.B3w_Asimova , co na pewno będzie priorytetem w badaniach AI.
A niepokój z oglądania robotów antropomorficznych wynika z tego, że nasz mózg utożsamia je z człowiekiem (duże podobieństwo) a jednocześnie otrzymuje sprzeczne wzorce (nienaturalność). Nazywa się to 'doliną niesamowitości' https://pl.wikipedia.org/wiki/Dolina_niesamowito%C5%9Bci . Kiedy przekroczą pewien próg podobieństwa, to komfort będzie taki sam jak przy rozmowie z człowiekiem, co akurat dla mnie jest niepokojące. Kiedyś androidy będą tylko kolejną rasą, a część ludzi będzie cyborgami, granice się zatrą.
4
News o podaniu sobie ręki Messiego z Masche byłby bez sensu, ale to jest akurat informacja, która coś wnosi.
7
Saga z Neymarem jest tak dobra, że niedługo Netflix się za to weźmie :V
2
A widzisz tę dziurę wielkości lotniskowca w środku pomocy?
0
Dla towarzystwa niech mu zamówią brazylijskie dziewczyny, a ustalanie składu to robota Valverde.
1
Czyli w tej chwili wszyscy myślą, że Barcelona nie ma pieniędzy?
Wątpię też, żeby ewentualne opłacenie klauzuli jakoś specjalnie zmieniło rynek, bo zrobiłoby to PSG z szejkiem na czele, a nie np. książkowo zarządzany Bayern. Normalnym klubom jeszcze dobre parę lat nie będzie się kalkulować transfer za 200 mln. Bardziej realną konsekwencją byłyby cięższe warunki do negocjacji dla paryżan czy City. Poza tym Barca ma zaciągnięte kredyty, infrastrukturę etc., nie wszystko kręci się wokół transferów. Efektem odejścia Neymara najpewniej byłoby to, że Barca musiałaby zapłacić klauzulę za jego zamiennika, bo tego nikt by im tanio nie puścił.
A rynek się zmienia, bo zmienia się ekonomia, kluby piłkarskie się bogacą (coraz większy zasięg, nowe technologie i możliwości, rosnące prawa transmisyjne, sponsoring i sprzedaż, pompowanie kasy przez inwestorów, nowe rynki zbytu, budowanie marki, globalizacja itd.), rosnące kwoty transferowe to efekt, a nie przyczyna.