Skurczesyn
Dołączył/a: kwiecień 2016
Rzeszów
2 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Dużo ostatnio tych wpadek wizerunkowych, ale dwie jednego dnia to jest jakaś nowość.
65
Sędzia płakał jak uznawał :D
0
Zaczęło się, Suarez w linii...
1
Trzeba się cieszyć, że Borbalan nie został np. lekarzem, bo skóry by wagonami wywozili.
1
Świetnie podsumowane. A odnośnie LM - oglądając mecze, albo magazyn skrótów, polecam się przyglądnąć czerwonym kartkom, karnym, nieuznanym bramkom etc. Z tego co ja obserwuję, pomyłki wpływające na wynik spotkania zdarzają się nie rzadziej niż w co 3-4 meczu.
1
O CONCACAF pisałem bardziej w kontekście z CONMEBOL. Zgadzam się odnośnie Algierii, zagrała świetny turniej. Ghana to najsolidniejsza drużyna kontynentu. Kamerun, Nigeria, Senegal to esencja afrykańskiej chimeryczności. Częściowo przyznam Ci rację, ale Ty widzisz 8 miejsc dla finalistów z CAF, ja widzę 8-9 drużyn, które nadają się do walki o MŚ. Wszystko rozbija się o to, że ja formułę 32 reprezentacji uważam za wyczerpującą dla mundialu, nie do końca wiem, jakie jest Twoje zdanie.
0
Niemcy to tendencyjny przykład. Żeby nie szukać daleko, to może chcesz porozmawiać z ostatniego mundialu o Hiszpanii, Włochach, Chorwacji, Portugalii, Anglii?
0
Jeśli się nie mylę, to CAF ma obecnie 5 miejsc. Nie widzę tam wielu więcej drużyn, które na mundial by się nadawały, a ci co jeżdżą, to albo kłócą się o hajs, albo nic nie grają, albo jedno i drugie.
Przeglądnąłem na szybko wyniki z Brazylii, nie powala to na kolana:
Kamerun 0-0-3
WKS 1-0-2
Nigeria 1-1-1
Ghana 0-1-2
Algieria 1-1-1
WKS wygrał z Japonią, Nigeria z Bośnią i Hercegowiną, a Algieria z Koreą Pd.
5
Czeka nas stary, sprawdzony biznesowy myk, czyli pogorszenie jakości produktu dla zwiększenia zysku i zasięgu. Możecie być pewni, że gdyby dało się wycisnąć jeszcze więcej przy 64-drużynowym mundialu, to tak by się stało.
Na MŚ 2016 grały kraje, których łączna liczba ludności to ~720 mln, czyli połowa samych Chin, które do czasu reformy zapewne zdążą podnieść swój poziom na tyle, żeby regularnie łapać się na kolejne mundiale w 48-zespołowej formule. Ta zmiana jest robiona właściwie dla ich pieniążków (co zresztą można wyczytać w artykule tego dotyczącym). Dla nich, i pod kraje afrykańskie/azjatyckie (o tym niżej).
Najgorszy będzie podział na 3-zespołowe grupy, właściwie stworzone do kombinatorstwa i układania się (jedna reprezentacja zawsze pauzuje), z zasady niesprawiedliwe (kto zagra pierwsze dwa mecze, będzie mógł mieć KILKA DNI odpoczynku więcej - jakie to ma znaczenie w 30-dniowym turnieju, to wszyscy wiemy).
Jak będą wyglądać składy tych grup? Logicznym wydaje się być, że podział przy losowaniu nastąpi na coś w rodzaju trzech koszyków, więc dysproporcje będą większe, niż w rywalizacji czterodrużynowej i większość zestawień będzie wyglądać tak:
Polska (16.), Iran (29.), Maroko (57.),
Argentyna (1.), Kostaryka (17.), Arabia Saudyjska (54.),
Hiszpania (10.), Senegal (33.), Australia (47.) etc.
Efekty?
1. Ogromny spadek prestiżu MŚ. Ciężko mi sobie wyobrazić Włocha, Chorwata, Urugwajczyka, Polaka mówiącego: 'Jedziemy na mundial z Beninem i Wyspami Zielonego Przylądka, w pytę!'.
2. Poziom sportowy poleci na pysk. Przecież nie będzie to turniej 48 rzeczywiście najlepszych drużyn świata. UEFA dostanie pewnie 3 miejsca więcej, CONMEBOL i CONCACAF łącznie ze 2, może 3. Dla nas niewiele się zmieni, i tak trzeba będzie być - najdalej - wiceliderem grupy. Tak jak do tej pory, gros mocnych wykruszy się w eliminacjach, ekipy pokroju Holandii wciąż będą zostawać w domu. Najwięcej zyskają ogórki z Afryki i Azji, które w piłce nic nie znaczą, ale w organizacji mają... najwięcej głosów (dzięki temu Infantino wygrał wybory). Co za tym idzie, polecam zacząć się oswajać z myślą, że na MŚ będziemy regularnie uszczęśliwiani futbolem reprezentacji pokroju Demokratycznej Republiki Konga (48. miejsce w rankingu), Burkiny Faso (50.) czy Uzbekistanu (62.).
Dla przypomnienia, osiągnięcia tych federacji na mundialach w XXI wieku:
CAF - 1/4 Ghany w 2010,
AFC - chwalebny marsz Korei Południowej do półfinału w 2002; nie licząc tego, nie wyszli z grupy.
3. W LM najmocniejsi wypracowują sobie przewagę i ostatni, szósty mecz grają drugim garniturem. Na mundialu będzie to samo, tylko już w drugim meczu, czyli przez POŁOWĘ fazy grupowej. Oglądanie tego dla postronnego kibica nie będzie mieć sensu. Zaniknie ta cała emocjonująca otoczka fazy grupowej z walką do ostatniej minuty trzeciego meczu, liczenia punktów, rozstrzygania możliwych wariantów, śledzenia równoległych spotkań etc. MŚ będą się zaczynać od 1/16.
4. Jeśli to prawda, że przy grupowym remisie będą karne, to czeka nas Międzynarodowy Cykliczny Konwent Autobusów.
5. Grupy śmierci? Hehehe. Zapomnijcie.
3
Vardy 8. miejsce :D
Euro - 3 mecze, 1 bramka,
LM - 5 meczów, 0 bramek.
Taki to jest ranking.
1
O ile nie jest to:
- klub, któremu kibicuję,
- przeciwnik bardzo dla nas w dwumeczu niewygodny (np. Atletico),
- Bayern w 1/8,
- zdarta płyta (ile można grać z City i PSG?),
- losowanie półfinałów, w których jest Barca, Real, Juventus i Leicester i pary są wiadomo jakie,
to jest mi wszystko jedno.
Najczęściej liczę na ciekawą drużynę, z którą dawno nie graliśmy. Z powyższych życzyłbym sobie Porto.
4
Dzisiaj życzę Wam i sobie dobrego sędziowania. Tylko i aż tyle. Żeby jednej ani drugiej strony nie zastopował legendarny poziom hiszpańskiego arbitrażu, a klasy i wymowy el Clasico nie rozmydlił unoszący się w powietrzu po meczu zapach śmierdzącego pierda Closa Gomeza.
A mój typ - czas już skończyć tę szopkę 32 meczów bez porażki przy takiej grze madrytczyków, bo to jest niepojęte. Gramy u siebie, bez najlepszego z piłkarzy rywala. 3-1, vamos.
0
Też tego nie rozumiem. Gdybyśmy od czasu do czasu uderzyli z 25-30m to przeciwnicy nie zostawaliby na lini szesnastki czekając, aż wjedziemy w pole karne. Ostatni to chyba Toure próbował tego częściej, ale teraz przecież mamy Turana, Rakiticia czy Suareza.
0
Coś lekkostrawnego, może duszone espadryle z ziemniaczkami :D
16
Gole w LM:
Ronaldo - 95
Messi - 92
Zjem swojego buta i wrzucę tu zdjęcie, jeśli Messi pierwszy nie złamie setki.
0
Umieram z ciekawości, czym Vidal sobie tak przesrał u Lucho. Na pewno nie jest to tylko sprawa formy, bo po pierwsze primo, nie jest możliwą u solidnego piłkarza jakim Aleix był tak nagła przemiana w kasztana, a po drugie primo - nawet jeśli by się mu taki wyczyn udał, to i tak by od czasu do czasu dostawał szansę w tych mniej ważnych meczach. A sprawa wygląda tak, że Coentrao jest częściej w wyjściowej jedenastce Realu niż Vidal w składzie meczowym u nas.
Więc albo mu nogę amputowali, albo podbijał do matki Enrique, innego wytłumaczenia nie widzę.
0
'W najlepszym momencie kariery' - 100% Mareczki w Mareczce.
0
Jeden z najlepszych rankingów. Mam tylko minimalne zastrzeżenia:
1. Brakuje rozdzielenia pozycji ŚP i DŚP bo to są dwie różne historie.
2. Skoro boczni obrońcy są podzieleni na strony, to skrzydłowi też mogliby być.
3. Ranking trenerów. Nie uwzględnili selekcjonerów i, jeśli to jest tylko za 2016 (brak info w artykule), to nie ma po prostu takiej możliwości, żeby Ranieri nie wygrał, no nie ma.
9
Zobaczcie, w jakim tempie rośnie marka City. 10 lat temu nikt (spoza piłki) o nich nie słyszał. Od tego czasu wygrali ledwie 2 mistrzostwa kraju, w Europie nie istnieją do tej pory, a gwiazdy pokroju Ronaldo, Messiego nigdy nie mieli. Rozumiem, dlaczego są popularni, ale szokuje mnie, że są już przed Bayernem.
Z drugiej strony - taka jest właśnie siła dobrej strategii marketingowej BPL. Jak dobrej? Ano np. ja, kibic La Ligi, złapałem się ostatnio na tym że nie wiem, kto był ostatnio piłkarzem miesiąca w Hiszpanii, a o tym, kto był na Wyspach - wiem doskonale.
14
"Ta witryna jest nieosiągalna"
HAHAHAHAHAHAHA
2
Trzeba im pogratulować walki do końca.
Legia postawiła dzisiaj ciężkie warunki :D
1
- Chciałem wszystkim podziękować. Przykro mi, że taka sytuacja zaszła. To tak, jak ktoś mówi słabemu piłkarzowi, że potrafi grać w piłkę. Szkoda mi Józefa Wojciechowskiego, bo to fajny człowiek, kiedyś z nim współpracowałem. Jednak otoczyli go ludzie, którzy mu coś wmówili - powiedział zaraz po wyborze na kolejna kadencję Boniek.
Ależ poczciwego Józia zaorał jeszcze na do widzenia :D
3
Tebas najchętniej założyłby Neymarowi sprawę za kradzież butelki kibicowi Valencii.
1
Hehe, dzięki, chłopaki... jak zobaczyłem to stężenie absurdu w tej całej sytuacji to aż poczułem, że szkoda byłoby tego nie ubrać w słowa :D
Swoją drogą, ciekawe jak długo Zidane'owi uda się utrzymać swoją estymę i respekt w drużynie dalej przyklaskując najdurniejszym pomysłom Ronaldo. Taki Simeone zmieniłby Portugalczyka jeszcze w pierwszej połowie i wytrzaskał przy wszystkich po pysku. No i to mówienie o BBC jako o 'fenomenie' i 'zjawisku', kiedy wszyscy widzą, że Morata w formie siedzi na ławce a BBC to w tej chwili świetny Bale i dwa kloce też już raczej powoduje cierpki uśmiech i miarowe stukanie się w czoło niż przytakiwanie z uznaniem.
171
Madryt. Mecz. Sunie na bramkę zawrotnym tempie - choć z ostrego jak bolec kąta - akcja portugalskiego półboga. Juź wdarł się w pole karne, już zgubił obrońców, już kolega wystawia się na patelnię.
'Przypieprzę' - rezolutnie ocenia sytuację bohater Euro, odpalając rakietę w bramkarza.
Czarny, przesiąknięty deszczem płaszcz łopocze żwawo i rytmicznie, kiedy jego łysy właściciel klaszcze z zaciekłością zza lini bocznej. 'Si si, me gusta, muy bien' - rzuca jeszcze z dumą w stronę podopiecznego.
'To było zajebiste' - komentator Eleven pomlaskuje z zadowoleniem, okrągłymi, pełnymi uznania zdaniami dowodząc swej tezy. 'Tak powinien grać Real, mimo że umęczony solidnie po meczu z Legią' - cierpliwie uczy nierozumnego widza. W międzyczasie jego partner, poddając się już magii chwili bez reszty, pod chłopięcym wąsikiem cichutko intonuje ten przepiękny hymn Królewskich.
W loży honorowej, po zmarszczonym policzku niskiego, starszego pana w okularach - leniwie i niemal niezauważalnie - sunie łza radości. On już wie, kto odbierze nagrodę Najczęściej Wyszukiwanego Piłkarza w Internecie.
0
Zobaczcie, jakie są nasze realia. Ligę wygrywamy regularnie, LM co kilka lat. 9 bramek w 8 meczach JEDNEGO PIŁKARZA jest "rezultatem bardziej niż pozytywnym" :D
Więc jak ktoś wyciąga wniosek po meczu, że "Paco nie strzelił patelni na 5-0, gramy dramatycznie" to powoli traci już kontakt z rzeczywistością :D
1
Spróbuj czegoś z reddit.com/r/soccerstreams. Ja polecam zainstalować AcePlayera, HD i bez ścinek.
3
Co to się dzieje, że dzisiaj taki elegancki doping? Serio pytam :D
0
Moim zdaniem ten projekt Bernabeu wygląda rewelacyjnie i wypada trochę lepiej niż Nou Camp Nou.
0
Davids się liczy? :D