Stinger_
Dołączył/a: październik 2021
9 obserwujących
14 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
3
@Kessie Po pierwsze trzeba było pić mniej, a po drugie trzeba było petardą w niego rzucać.
3
@Ptasior Tak oczywiście ale tutaj bardziej mi chodziło o to, że rok temu o tej porze dwóch dominatorów, a teraz nawet nie punktują w konkursie - bardzo duża zmiana w porównaniu do tego co było rok temu. Gdyby chociaż byli w drugiej dziesiątce, a tu poza finałem.
3
W ogóle zobaczcie jak rok w skokach (może nawet w sporcie) może dużo zmienić.
Rok temu o tej porze Halvor Egner Granerud i Dawid Kubacki toczyli bój o zwycięstwo w TCS, a dzisiaj obaj nie wchodzą do 2 serii.
0
@MesQueUnClub96 No ale Bergisel w porównaniu do Ga-Pa to malutka skocznia, a napisałeś, że wrócą większe i będzie git.
5
Piotrek Żyła przegrywa w parze z Anze Laniskiem ale dzięki LL wchodzi do 2 serii eliminując w ostatnim momencie z konkursu Halvora Egnera Graneruda. Poprzedni triumfator TCS ciągle bez 2 serii podczas tego turnieju.
3
@MesQueUnClub96 Poza mamutami to ciężko znaleźć większe skocznie od tej w Ga-Pa nie licząc Willingen czy Ruki (chociaż HS chyba na tej samej wysokości). Oczywiście mogą znaleźć się skocznie z lepszym rekordem ale HS wszędzie bardzo podobny.
2
@MesQueUnClub96 Bardzo dobry skok to był Stefana Krafta. Ledwo 5 punktów za liderem.
1
@FcPortoFan1999 Granerud jest bez formy nie od dzisiaj więc nawet jeśli będzie płakał to nie dlatego bo przegrał że Stochem tylko dlatego, że skacze coraz gorzej, a jego ewentualne wycofanie tak samo jak wycofanie Stocha (nie będzie ale teoretycznie mogłoby tak się zdarzyć) nijak poziomu nie zaniży ani nie będzie miało to wpływu na dalszą rywalizację.
0
@FcPortoFan1999 I serio myślisz, że to upokorzenie Graneruda? No to na pewno Norweg będzie płakał jeśliby nie wejdzie do 2 serii, że Kamil Stoch zdobędzie 5 punktów.
1
@tbas Obawiam się, że trzecia 10-tka i to być może nawet dolne jej rejony.
0
@FcPortoFan1999 Upokarza? Kamil Stoch wygrał ledwo o 0,8 pkt będąc w niestety nie najlepszej formie tak jak i Norweg. Dla mnie tutaj każdy wynik był możliwy i jeśli Granerud wszedłby do 2 serii z LL to wcale się nie zdziwię jeśli to Granerud będzie wyżej od Stocha w całym konkursie.
0
Aleksander Zniszczoł pokonuje Niko Kytoesaho, a Kamil Stoch Halvora Egnera Graneruda.
Niestety Dawid Kubacki przegrywa z Johanem Andre Forfangiem i raczej odpadnie z rywalizacji bo już jest czwartym przegranym, a do końca jeszcze kilkanaście ciekawych par.
0
@avanes Dla mnie jest to mistrzostwo. Mając serie próbną. Podgląd na warunki, znając możliwości poszczególnych skoczków i będąc niby sędziami od lat, a mimo to wciąż nie potrafią ustawić dobre belki by jej nie ruszać przez całą serię i mówię to w momencie kiedy konkurs toczy się w równych warunkach.
1
@NeroTFP1 @michal26 A macie gdzieś całą taka 10-tkę?
I od razu to samo pytanie o panie - macie gdzie TOP 10 kto najdłużej liderował w rankingu?
0
@Krzysztof1987 To już jest wyższa matematyka. Trzeba jakiegoś inżynieria się zapytać.
0
Harald Oestberg Amundsen wygrał dzisiaj 3 etap TdS i spokojnie prowadzi już ze stosunkowo dużą przewaga w całym cyklu, a dzięki nieobecności Klaebo i Krugera wydaje się pewniakiem do końcowego triumfu.
Poza tym gromadzi punkty w PŚ. Jest liderem, a w przypadku wygranej w TdS zdobędzie bardzo duże punkty i stanie się faworytem do zgarnięcia KK - Johannes Hoesflot Klaebo mając około 600 punktów straty może tego nie odrobić w dalszej części sezonu tym bardziej, że Amundsen jest dobry na dystansach i całkiem nieźle potrafi biegać sprinty dzięki czemu nie będzie "darmowych" punktów dla Klaebo.
1
@Culer9002 Na dobra sprawę Stoch z Freitagiem walczyli w tamtym sezonie właśnie tylko do konkursu w Innsbrucku. Potem kontuzja i już słabsza forma Niemca choć w końcówce pozbierał się na tyle że cały czas był wysoko i spokojnie dociągnął 2 miejsce w PŚ.
Jeszcze ewentualnie na MŚ w lotach trochę walczyli bo Polak zdobył srebro, a Niemiec brąz choć to raczej Stoch starał się gonić Tande niż Freitag Stocha.
Mimo wszystko szkoda, że Richard Freitag akurat wtedy się przewrócił - to chyba zabrało mu szansę na walkę nie tylko o TCS i PŚ ale na IO mógłby sporo zdziałać, a tak potem w kolejnym sezonach zjazd do bazy i koniec kariery. Dla mnie trochę niespełniona kariera bo spokojnie mógł skończyć karierę z jakimś dużym zwycięstwem - nawet KK - gdyby nie Kamil Stoch to wtedy właśnie bym mu kibicował no ale wolałem Kamila z PŚ.
0
@bodzio10 Royou Kobayashi ma już dwa triumfy w TCS w tym jeden zgarniając szlema. Wolę żeby wygrał ktoś inny bo i Japończyk i Austriak Stefan Kraft niebezpieczne szybko osiągnięciami zbliżają się do Adama Małysza i Kamila Stocha, a patrząc na ich wiek mogą spokojnie jeszcze kilka lat poskakać na najwyższym poziomie szczególnie Ryoyu.
Ja osobiście nie licząc Polaków i patrząc na obecną czołówkę TCS chciałbym triumfu Mariusa Lindvika - Norweg miewał już świetne występy na TCS ale nie zawsze mógł do końca walczyć o triumf z powodów zdrowotnych ale mimo dobrej jego formy jednak nie wydaje się na takiego co może wygrać na przestrzeni całego turnieju z Kraftem, Ryoyu i Wellingerem.
1
@Culer9002 22 lata jeśli dobrze pamiętam, a mieli w tym czasie takich skoczków jak Freund, Geiger, Eisenbichler czy Wellinger - wszyscy stawali na końcowym podium i to na 2 miejscu. Był także Richard Freitag, który mocno walczył z Kamilem Stochem ale przez upadek na Bergisel wypadł z gry.
Czy w tym sezonie czekanie Niemców się skończy? Zobaczymy ale wydaje się, że nie ma takich pewniaków jak w ostatnich latach się to zdarzało. Może być równo nawet do ostatniego skoki.
3
@DLFCB Bardzo dobry pomysł tylko skąd wziąć te 2733 zł każdego dnia?
3
Napiłem się wódki, postrzelałem fajerwerkami i nic mi się nie stało. Psy i koty żyją, ja mam się dobrze.
Witam w Nowym 2024 Roku - niespełna 2 godziny i zaczynamy drugi konkurs TCS w Garmisch Partenkirchen.
Oczywiście przymusowo obejrzeć i trzymamy kciuki nie tylko za naszych ale i Andreasa Wellingera lub kogokolwiek innego niż Krafta i Kobayashiego - oni swoje TCS już wygrywali, czas na kogoś innego, nowego.
1
@Rewolucja123 Ja jeszcze chwilka i zaczynam pić. Raczej nie będę się oszczędzał ale wyjdę normalnie na dwóch.
14
Odpaliłem już pierwszą fajerwerkę - tak wiem jestem podły bo nie patrzę na zwierzęta i Ukraińców.
0
@bartekvisca Akurat Jakub Kot ma dosyć dużą wiedzę o skokach, a to, że sam był po prostu fatalny na skoczni? Cóż, może jego rolą powinno być coś innego niż samo skakanie ale to, że skakał mimo, że słabo też dało mu dużo doświadczenia i wiedzy bo wie od środka jak to wszystko wygląda.
Z tego co wiem Jose Mourinho nie był piłkarzem, a jednak trenerem był kapitalnym.
2
@Trojanek23 Alkohol pomaga? Może w momencie jego picia ale poza tym jest jeszcze gorzej i do tego można się uzależnić pijąc kilkanaście dni z rzędu.
1
@Chucky Oczywiście, że nie trzeba ale napić się można. Jedzenie obowiązkowo inaczej nie ma picia.
@FcPortoFan1999 Można. Ani nie nakazuję ani zakazuję.
0
@Kitek1640 Dzisiaj to trzeba dać w palnik i trochę postrzelać.
3
@michal26 Dobrze, że w poprzednim sezonie wreszcie wygrał LM bo to była jego duża rysa na CV.
Oczywiście duże kluby trzeba umieć prowadzić - zgadzam się z tym ale trenując tyle lat takie potęgi te dwie LM z Barcą mając Messiego zaczynały wyglądać blado przy innych jego osiągnięciach. Myślę, że gdyby jeszcze wygrał LM z Bayernem nie byłoby żadnych wątpliwości, a tak uważam, że Guardiola powinien jeszcze coś zdziałać w LM.
0
@Kondziubarca Szczerze? Żaden czas nie leczy ran. Po prostu z czasem przyzwyczaisz się do życia z tym problemem ale dalej będą chwile gdzie jest ciężko.
Jeśli byłeś/jesteś na prawdę zakochany to nagle za miesiąc Ci nie przejdzie i cały czas czego byś nie zrobił będziesz o niej myślał i wracał do wspomnień.
Oczywiście koledzy wyżej dobrze radzą - zajmij się czymś żeby jak najmniej się dołować.
Alkohol? Bardzo dobry na początek ale wiedz, że to też nic nie da więc napij się dzisiaj i później omijaj tym bardziej będąc w takim stanie.
Może nie pomogłem za bardzo ale takie są fakty. Jesteś na pewno pełnoletni, wiesz jakie jest życie i gadanie, że jutro Ci przejdzie nie ma sensu.
Jeśli Ci zależy to może warto spróbować to naprawić? Nie wiem jak jest z drugiej strony ale jak nie spróbujesz to będziesz żałował.
0
@mekston Wiem, że ewentualna porażka Argentyny w tamtym finale byłaby niesprawiedliwa dla Leo Messiego za to co zrobił i kim był/jest dla piłki nożnej ale właśnie ta wygrana pokazuje jak niektórym się odkleja. Oczywiście wiem, można kibicować komu się chce i w ogóle ale dawno nie widziałem zachwytów nad innymi piłkarzami poza tymi z Argentyny. "Byle" kto strzeli bramkę lub przejdzie do City i dostaje miano supertalentu, który za moment będzie najlepszy na świecie wart miliard euro (trochę naciągane ale chyba wiesz o czym mówię).
A wiesz czemu w drugą stronę są te odklejki prowokujące? Ano dlatego. Jakby nie zachwyty nad każdym Argentyńczykiem to byłoby inaczej.
Ja idę o zakład, że połowa z tej drużyny jak nie większość co ostatnio na mundialu U-17 zajęła bodajże 4 miejsce przepadnie i słuch o nich zaginie, a tutaj zachwyty jakby już dzisiaj mieli ciągnąć Argentynę do obrony MŚ.
Zresztą uważam, że Scaloni zrobił bardzo dobry skład, piłkarzy ma ponadprzeciętnych ale gdyby nie Leo Messi to żadnego złota by nie zdobyli - nie przypadkiem tyle lat mając nie gorszy skład nie potrafili tego zrobić.